Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

12 września 2017 r.
11:37

Społem walczy z dużymi sieciami. Buduje kolejny sklep pod swoją marką

Autor: Zdjęcie autora bar
11 9 A A
Spółka Społem Chełm finalizuje budowę sklepu Gama w miejscowości Ruda Huta
Spółka Społem Chełm finalizuje budowę sklepu Gama w miejscowości Ruda Huta (fot. Społem Chełm)

Spółka Społem Chełm finalizuje budowę sklepu Gama w miejscowości Ruda Huta przy ul. Niepodległości. Całkowita powierzchnia nowej placówki to 400 mkw., a koszt inwestycji przekroczy 1,4 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Otwarcie nowego sklepu przewidujemy już w październiku tego roku – mówi Krzysztof Zając, prezes chełmskiego Społem.

Obecnie Społem Chełm prowadzi 12 sklepów „Gama” na terenie Chełma i po jednym w sąsiedniej gminie Kamień i w Krasnymstawie przy ul. Królowej Sońki.

– Jako „Społem” Chełm jeszcze w lipcu 2009 roku przystąpiliśmy do Partnerskiego Serwisu Detalicznego, czyli projektu dla społemowskich firm z całej Polski – dodaje Krzysztof Zając. – To był nasz sposób na przeciwstawienie się ekspansji takich sieci, jak Biedronka, Lidl czy Kaufland. Pierwsze nasze sklepy pod marką Gama otworzyliśmy już w 2010 r.

W całym kraju sieć Gama dorobiła się już około 300 rozpoznawalnych sklepów. Na Lubelszczyźnie poza wymienionymi funkcjonują także w Kraśniku, Poniatowej, Tomaszowie Lubelskim, Lubartowie, Puławach i Radzyniu. Prezes Zając zapewnia, że finansowa kondycja sieci tej marki jest zadowalająca. To pozwala planować kolejne inwestycje.

W ramach sieci Gama sklepy społemowskie zostały ujednolicone pod względem handlowej oferty, standardu obsługi klientów oraz zewnętrznego i wewnętrznego wystroju. 

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 20:40
TO zdjęcie od bunkra strony dostaw ?
Avatar
??? / 12 września 2017 o 18:18
w Żmudzi już sie dogadali z działką?
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 15:42
Chociaż z drugiej strony, wielu z nas żyje skromnie w Lubelskiem, i musi być "Cost Effective". Mimo, ze skąpość to grzech, musimy liczyć się z każda złotówką. Nie możemy pozwalać sobie na zbyt drogie projekty, lub musimy czekać aż budżet na nowe projekty zostanie uzbierany, tyczy się to większości firm, od Uczelni, przez zakłady Azotowe, zakłady makaronowe, piwne, pracownie jubilerów, małe firmy, po sklepy Społem. Nie każda marka ma nad sobą parasol dużej organizacji, która wszystko zaplanuje, ujednolici, poprawi, zintegruje... Właśnie, nie ma w regionie zbyt wielu Firm-Aniołów, klastry też mają za małą kapitalizację. Bardzo obawiam się o ruch spożywców, o Społem, o większość małych firm z województwa, które z obiektywnych przyczyn nie mogą się globalizować aby używać efektu skali. A konkurencja tak robi.
Chociaż z drugiej strony, wielu z nas żyje skromnie w Lubelskiem, i musi być "Cost Effective". Mimo, ze skąpość to grzech, musimy liczyć się z każda złotówką. Nie możemy pozwalać sobie na zbyt drogie projekty, lub musimy czekać aż budżet na nowe projekty zostanie uzbierany, tyczy się to większości firm, od Uczelni, przez zakłady Azotowe, zakłady makaronowe, piwne, pracownie jubilerów, małe firmy, po sklepy Społem. Nie każda marka ma nad sobą parasol dużej organizacji, która wszystko zaplanuje, ujednolici, poprawi, zintegruje... Wła... rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 15:13
Ci ze Społem się nie znają na biznesie, są zbyt społeczni, by działać w warunkach ostrego zabójczego kapitalizmu. Ewoluuj, dostosuj się, rośnij, albo giń. Budują jakąś żółtą stodołę. Pustaki. Teraz ludzie czyli nowoczesny klient, oprócz jakościowych produktów, chcą też przebywać w lekkich nowoczesnych i przeszklonych konstrukcjach. Takie czasy. Jeśli Społem, tak jak i PSL, jak i Związek Artystów Ludowych, chcą przeżyć to kolejne trudne dziesięciolecie, i cieszyć swoimi usługami następne pokolenia, to niech zaczną od nowoczesnego projektowania, ze swojej strony podpowiem, że jedne z najlepszych strategicznych wzorców zajmowania najlepszych lokalizacji rynkowych ma niemiecka firma sprzedająca chemię R-mann. Jak zajmą najlepsze lokalizacje, to nie puszczą, zamiast wynająć to wykupią. Biorą najlepsze lokalizacje to po EMPiKach, to po Społem. Dawne biznesy oddają pole, w dłuższej perspektywie nie wytrzymają w zmienionych lokalizacjach. Dlatego należy być nowoczesnym, zainspirować się Strategią Miasta Inspiracji, oraz poradnikiem Designu Miasta Inspiracji, oraz zainwestować w nowoczesne projekty więc teraz albo Szkło-Beton Stelmacha, albo alternatywa Architekci 081. Nowoczesność bardziej przyciaga, niż głodowe ceny.
Ci ze Społem się nie znają na biznesie, są zbyt społeczni, by działać w warunkach ostrego zabójczego kapitalizmu. Ewoluuj, dostosuj się, rośnij, albo giń. Budują jakąś żółtą stodołę. Pustaki. Teraz ludzie czyli nowoczesny klient, oprócz jakościowych produktów, chcą też przebywać w lekkich nowoczesnych i przeszklonych konstrukcjach. Takie czasy. Jeśli Społem, tak jak i PSL, jak i Związek Artystów Ludowych, chcą przeżyć to kolejne trudne dziesięciolecie, i cieszyć swoimi usługami następne pokolenia, to niech zaczną od nowoczesnego projektowa... rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 13:58
i co z tego że będzie podobny do Biedronki jak ceny w nim jak w Delimie?
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 13:04
społom społem i przespołem...
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 12:57
Ale wy jesteście niekompetentni... Gama to nie jest sklep Społem. Społem możne i być sobie operatorkiem ale GAMA to franczyza Eurocashu - czyli kontrolę sprawuje spółka Portugalska (choć notowana na GPW - podobnie jak spółki Ukraińskie też tam notowane). GAMA to nie jest POLSKI SKLEP.... nie ściemniajcie!
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 12:28
Społem bo ciężko pracowołem ....
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 12:05
Wszystko OK! Tylko te horrendalnie wysokie ceny w sklepach Społem w Lublinie!
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 20:40
TO zdjęcie od bunkra strony dostaw ?
Avatar
??? / 12 września 2017 o 18:18
w Żmudzi już sie dogadali z działką?
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 15:42
Chociaż z drugiej strony, wielu z nas żyje skromnie w Lubelskiem, i musi być "Cost Effective". Mimo, ze skąpość to grzech, musimy liczyć się z każda złotówką. Nie możemy pozwalać sobie na zbyt drogie projekty, lub musimy czekać aż budżet na nowe projekty zostanie uzbierany, tyczy się to większości firm, od Uczelni, przez zakłady Azotowe, zakłady makaronowe, piwne, pracownie jubilerów, małe firmy, po sklepy Społem. Nie każda marka ma nad sobą parasol dużej organizacji, która wszystko zaplanuje, ujednolici, poprawi, zintegruje... Właśnie, nie ma w regionie zbyt wielu Firm-Aniołów, klastry też mają za małą kapitalizację. Bardzo obawiam się o ruch spożywców, o Społem, o większość małych firm z województwa, które z obiektywnych przyczyn nie mogą się globalizować aby używać efektu skali. A konkurencja tak robi.
Chociaż z drugiej strony, wielu z nas żyje skromnie w Lubelskiem, i musi być "Cost Effective". Mimo, ze skąpość to grzech, musimy liczyć się z każda złotówką. Nie możemy pozwalać sobie na zbyt drogie projekty, lub musimy czekać aż budżet na nowe projekty zostanie uzbierany, tyczy się to większości firm, od Uczelni, przez zakłady Azotowe, zakłady makaronowe, piwne, pracownie jubilerów, małe firmy, po sklepy Społem. Nie każda marka ma nad sobą parasol dużej organizacji, która wszystko zaplanuje, ujednolici, poprawi, zintegruje... Wła... rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 15:13
Ci ze Społem się nie znają na biznesie, są zbyt społeczni, by działać w warunkach ostrego zabójczego kapitalizmu. Ewoluuj, dostosuj się, rośnij, albo giń. Budują jakąś żółtą stodołę. Pustaki. Teraz ludzie czyli nowoczesny klient, oprócz jakościowych produktów, chcą też przebywać w lekkich nowoczesnych i przeszklonych konstrukcjach. Takie czasy. Jeśli Społem, tak jak i PSL, jak i Związek Artystów Ludowych, chcą przeżyć to kolejne trudne dziesięciolecie, i cieszyć swoimi usługami następne pokolenia, to niech zaczną od nowoczesnego projektowania, ze swojej strony podpowiem, że jedne z najlepszych strategicznych wzorców zajmowania najlepszych lokalizacji rynkowych ma niemiecka firma sprzedająca chemię R-mann. Jak zajmą najlepsze lokalizacje, to nie puszczą, zamiast wynająć to wykupią. Biorą najlepsze lokalizacje to po EMPiKach, to po Społem. Dawne biznesy oddają pole, w dłuższej perspektywie nie wytrzymają w zmienionych lokalizacjach. Dlatego należy być nowoczesnym, zainspirować się Strategią Miasta Inspiracji, oraz poradnikiem Designu Miasta Inspiracji, oraz zainwestować w nowoczesne projekty więc teraz albo Szkło-Beton Stelmacha, albo alternatywa Architekci 081. Nowoczesność bardziej przyciaga, niż głodowe ceny.
Ci ze Społem się nie znają na biznesie, są zbyt społeczni, by działać w warunkach ostrego zabójczego kapitalizmu. Ewoluuj, dostosuj się, rośnij, albo giń. Budują jakąś żółtą stodołę. Pustaki. Teraz ludzie czyli nowoczesny klient, oprócz jakościowych produktów, chcą też przebywać w lekkich nowoczesnych i przeszklonych konstrukcjach. Takie czasy. Jeśli Społem, tak jak i PSL, jak i Związek Artystów Ludowych, chcą przeżyć to kolejne trudne dziesięciolecie, i cieszyć swoimi usługami następne pokolenia, to niech zaczną od nowoczesnego projektowa... rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 13:58
i co z tego że będzie podobny do Biedronki jak ceny w nim jak w Delimie?
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 13:04
społom społem i przespołem...
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 12:57
Ale wy jesteście niekompetentni... Gama to nie jest sklep Społem. Społem możne i być sobie operatorkiem ale GAMA to franczyza Eurocashu - czyli kontrolę sprawuje spółka Portugalska (choć notowana na GPW - podobnie jak spółki Ukraińskie też tam notowane). GAMA to nie jest POLSKI SKLEP.... nie ściemniajcie!
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 12:28
Społem bo ciężko pracowołem ....
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 12:05
Wszystko OK! Tylko te horrendalnie wysokie ceny w sklepach Społem w Lublinie!