Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 sierpnia 2015 r.
18:50

Chełm: Aquapark się buduje, miasto szuka chętnych na lokale (zdjęcia)

0 6 A A

Na budowie aquaparku praca wre. Roboty idą szybciej niż zakłada harmonogram. Budowlańcy z firmy Skanska zdążyli już zużyć 3 tys. m. sześc. betonu i 400 ton stali zbrojeniowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nic nie wskazuje na to, że termin zakończenia robót może być zagrożony – mówi Zbigniew Mazurek, prezes miejskiej spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie, która jest inwestorem aquaparku. – Współpraca z generalnym wykonawcą i z inwestorem zastępczym układa się poprawnie.

Skanska na plac budowy weszła w marcu. Szybko uporała się z przyłączami, palowaniem gruntu, usunięciem zachowanych fundamentów dawnej cerkwi oraz wylaniem płyty fundamentowej. To ostatnie umożliwiło prace konstrukcyjne. Już w lipcu konstrukcje wyrosły ponad płot.

– Mamy już zalane stropy nad kręgielnią, boiskami do squash’a, pod basenami sportowym i do nauki pływania – wylicza Roman Kawa, kierownik budowy. – Aktualnie trwa szalowanie i wylewanie słupów pierwszego piętra.

Chełmski Park Wodny ma być gotowy za 15 miesięcy. Sztandarowa inwestycja władz miasta pochłonie 33,1 mln zł. Powstanie trzykondygnacyjna hala z basenami, saunami, wannami z hydromasażem, zjeżdżalniami, siłownią, kręgielnią i restauracją.

– Obiekt jest jeszcze w budowie, ale już rozglądamy się za przedsiębiorcami zainteresowanymi wynajmem pomieszczeń między innymi na sklep z akcesoriami pływackimi, siłownię z fitnes, zakład fryzjerski, usługi rehabilitacyjne, czy gastronomię – dodaje prezes Mazurek. – Zależy nam, aby naszymi partnerami byli chełmianie i aby podatki z ich działalności pozostawały w mieście.

 

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 10:16
Jeszcze się "Wam" ten aquapark czkawką odbije!!!!!
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 15:19
teraz bedzie tak, rankiem szybko do Biedronki na Lubelskiej po delikatesy, potem AQAPARK czy cuścik, trza sie umyc raz na tydzień, potem do MacDunalda i do domu do Psiej wólki albo innej rezydencji
Avatar
Cl / 28 sierpnia 2015 o 10:07

zróbcie tak jak w Białce Tatrzańskiej niskie hale kupa chloru gryzącego w oczy,co innego w Bukowinie Tatrzańskiej aż chce się korzystać ale to 500km i nie można co dzień.

Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 09:54
Przede wszystkim wyróżnijcie ten aquapark na tle pozostałych w regionie, bo dużo już jest SPA, ale np typowo rodzinnego jak w Krakowie nie ma! Ja bym nawet do Chełma przyjechała, jeśli byłoby to miejsce przygotowane z myślą o rodzinach z dziećmi, a tak to wszystko mam o wiele bliżej i całkiem spory wybór.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 08:22
Nareszcie coś dla wszystkich, a nie tylko dla bogatych i z układami. Brawo bo nie ma co robić w tym mieście, a okazjonalne imprezy to kropla w morzu.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 08:03
Prace i godne wynagrodzenie ludziom dajcie a nie aquapark! !!!
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 10:16
Jeszcze się "Wam" ten aquapark czkawką odbije!!!!!
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 15:19
teraz bedzie tak, rankiem szybko do Biedronki na Lubelskiej po delikatesy, potem AQAPARK czy cuścik, trza sie umyc raz na tydzień, potem do MacDunalda i do domu do Psiej wólki albo innej rezydencji
Avatar
Cl / 28 sierpnia 2015 o 10:07

zróbcie tak jak w Białce Tatrzańskiej niskie hale kupa chloru gryzącego w oczy,co innego w Bukowinie Tatrzańskiej aż chce się korzystać ale to 500km i nie można co dzień.

Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 09:54
Przede wszystkim wyróżnijcie ten aquapark na tle pozostałych w regionie, bo dużo już jest SPA, ale np typowo rodzinnego jak w Krakowie nie ma! Ja bym nawet do Chełma przyjechała, jeśli byłoby to miejsce przygotowane z myślą o rodzinach z dziećmi, a tak to wszystko mam o wiele bliżej i całkiem spory wybór.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 08:22
Nareszcie coś dla wszystkich, a nie tylko dla bogatych i z układami. Brawo bo nie ma co robić w tym mieście, a okazjonalne imprezy to kropla w morzu.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 08:03
Prace i godne wynagrodzenie ludziom dajcie a nie aquapark! !!!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 13

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 237 53

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 64 65

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 20 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!