Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

13 kwietnia 2017 r.
12:02

Lolek był skrajnie wyczerpany. Odebrano go właścicielom

86 11 A A
Piesek został odebrany właścicielom i szuka domu
Piesek został odebrany właścicielom i szuka domu (fot. Chełmska Straż Ochrony Zwierząt)

Brodzice 7-letni piesek więziony był na półtorametrowym łańcuchu. Skrajnie wyczerpanego psa uwolnili policjanci i pracownicy Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Był zagłodzony, zapchlony, zakleszczony, odwodniony, z chorymi uszami, przerośniętymi pazurami i rozległą raną na łapie – mówi Jarosław Kryszczuk, komendant ChSOZ. 

Zapewne nadal męczyłby się na łańcuchu, gdyby nie to, że udało mu się zerwać. Zagryzł sąsiadowi kurę. Mężczyzna zgłosił tę sprawę na policję. Policjanci zwrócili uwagę na tragiczne warunki, w jakich przetrzymywany był pies. 9 kwietnia Lolek został zabrany z gospodarstwa we wsi Brodzice pod Hrubieszowem. Właściciele zrzekli się już praw do niego.

Psiak ma na razie problemy ze wzrokiem, ale jest przyjacielski. – Liczymy, że znajdzie się ktoś, kto zechce chociaż na pewien czas go przygarnąć. Ze swojej strony zapewniamy wyżywienie i pokrycie kosztów weterynaryjnych.

Umowę adopcyjną podpiszemy dopiero, kiedy dojdzie do siebie i zostanie w pełni przygotowany do nowego życia. Przejdzie szczepienia, kastrację oraz otrzyma chip. Zainteresowani mogą kontaktować się z nami dzwoniąc na numer telefonu 518224978 – mówi Jarosław Kryszczuk.

Niedawno Rada Ministrów zaakceptowała projekt ustawy zaostrzającej kary za zabijanie zwierząt i znęcanie się nad nimi. To reakcja na liczne i szokujące przypadki bestialskich zachowań się ludzi wobec zwierząt. Oprawcom zwierząt grozić teraz będzie od dwóch do trzech lat pozbawienia wolności.

W przypadku zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem kara wzrośnie do 5 lat. Sąd będzie mógł także wymierzyć surowe kary finansowe od 1 tys. do 100 tys. zł na cel związany z ochroną zwierząt.

Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 08:33
Właściciel tego pieska nie jest gospodarzem bo gospodarz dba też o zwierzęta, trudno pogodzić się z tym, że na wsi jak nie znosi jajek czy nie daje mleka to nie jest zwierze. Przywiązać gnoi pół metrowy łańcuchem niech zdychają!
Avatar
ja / 13 kwietnia 2017 o 19:11
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W kraju nędza. Pracy nie ma a jak jest to na czarno za tysiąc złotych. Ludzie przymierają głodem, komornicy zabierają co mogą. Dworce pełne bezdomnych. A tu jakiś pies?
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A kto ci każe trzymać psa jak nie masz go czym karmić?
Avatar
ja / 13 kwietnia 2017 o 19:10
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
To teraz zapraszamy troskliwych kontrolerów na fermy drobiu, chlewni i obór. Zobaczcie w jakich warunkach "żyją" inni przyjaciele człowieka.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zapewniam cię, że są najedzone i nie na łancuchu>
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 17:14
Tym ktorzy uwazaja ze to tylko pies, nie przychodzi do glowy ze jezeli tak traktuja psa, to niewiele lepiej beda traktowac ludzi. Byl kiedys artykul o gosciu ktory specjalnie przejezdzal psy i ludzie komentowali ze psow i tak jest duzo. A co jezeli to byly poczatki eksperymentow i nastepnym etapem mogly byc dzieci? A potem moze starsi ludzie ktorzy nie mogo szybko uciekac? Podobno psychopaci czesto zaczynaja od zwierzat.
Avatar
uiiu / 13 kwietnia 2017 o 16:49
wezmę psa ze schroniska jak dostanę na niego 500+
Avatar
za stara na rozmnażanie sie / 13 kwietnia 2017 o 13:49
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W kraju nędza. Pracy nie ma a jak jest to na czarno za tysiąc złotych. Ludzie przymierają głodem, komornicy zabierają co mogą. Dworce pełne bezdomnych. A tu jakiś pies?
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
-----------------------------------------------------------------------------------------
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 nie pieprz, mają sie dobrze młodzi zdrowi umiejący pieprzyć i rozmnażać sie dla 500+, oni w wuj dostają za darmo pieniędzy i jeszcze mieszkanie socjalne za darmo
rozwiń
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 13:43
jak się te s***syny nazywają ??? podajcie nazwiska !!!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 13:12
ja tym gospodarzom to bym oczy wydłubała ,jak można tak znęcać się nad zwierzętami.Za kraty z nimi i żryć im też nie dawać ,ani pić,niech zdychają powoli a w cierpieniach.To im się należy!!!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 13:12
W kraju nędza. Pracy nie ma a jak jest to na czarno za tysiąc złotych. Ludzie przymierają głodem, komornicy zabierają co mogą. Dworce pełne bezdomnych. A tu jakiś pies?
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 12:42
Sąd BĘDZIE MUSIAŁ wymierzyć karę. I to jest DOBRA ZMIANA. Bo teraz sędzie bierze 200zł w łapę i kary nie daje.
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 08:33
Właściciel tego pieska nie jest gospodarzem bo gospodarz dba też o zwierzęta, trudno pogodzić się z tym, że na wsi jak nie znosi jajek czy nie daje mleka to nie jest zwierze. Przywiązać gnoi pół metrowy łańcuchem niech zdychają!
Avatar
ja / 13 kwietnia 2017 o 19:11
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W kraju nędza. Pracy nie ma a jak jest to na czarno za tysiąc złotych. Ludzie przymierają głodem, komornicy zabierają co mogą. Dworce pełne bezdomnych. A tu jakiś pies?
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A kto ci każe trzymać psa jak nie masz go czym karmić?
Avatar
ja / 13 kwietnia 2017 o 19:10
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
To teraz zapraszamy troskliwych kontrolerów na fermy drobiu, chlewni i obór. Zobaczcie w jakich warunkach "żyją" inni przyjaciele człowieka.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zapewniam cię, że są najedzone i nie na łancuchu>
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 17:14
Tym ktorzy uwazaja ze to tylko pies, nie przychodzi do glowy ze jezeli tak traktuja psa, to niewiele lepiej beda traktowac ludzi. Byl kiedys artykul o gosciu ktory specjalnie przejezdzal psy i ludzie komentowali ze psow i tak jest duzo. A co jezeli to byly poczatki eksperymentow i nastepnym etapem mogly byc dzieci? A potem moze starsi ludzie ktorzy nie mogo szybko uciekac? Podobno psychopaci czesto zaczynaja od zwierzat.
Avatar
uiiu / 13 kwietnia 2017 o 16:49
wezmę psa ze schroniska jak dostanę na niego 500+
Avatar
za stara na rozmnażanie sie / 13 kwietnia 2017 o 13:49
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W kraju nędza. Pracy nie ma a jak jest to na czarno za tysiąc złotych. Ludzie przymierają głodem, komornicy zabierają co mogą. Dworce pełne bezdomnych. A tu jakiś pies?
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
-----------------------------------------------------------------------------------------
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 nie pieprz, mają sie dobrze młodzi zdrowi umiejący pieprzyć i rozmnażać sie dla 500+, oni w wuj dostają za darmo pieniędzy i jeszcze mieszkanie socjalne za darmo
rozwiń
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 13:43
jak się te s***syny nazywają ??? podajcie nazwiska !!!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 13:12
ja tym gospodarzom to bym oczy wydłubała ,jak można tak znęcać się nad zwierzętami.Za kraty z nimi i żryć im też nie dawać ,ani pić,niech zdychają powoli a w cierpieniach.To im się należy!!!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 13:12
W kraju nędza. Pracy nie ma a jak jest to na czarno za tysiąc złotych. Ludzie przymierają głodem, komornicy zabierają co mogą. Dworce pełne bezdomnych. A tu jakiś pies?
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 12:42
Sąd BĘDZIE MUSIAŁ wymierzyć karę. I to jest DOBRA ZMIANA. Bo teraz sędzie bierze 200zł w łapę i kary nie daje.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 0

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 2

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 30

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 15

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!