poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Chełm

Chcą zmodernizować przejście graniczne w Dorohusku. "Jest najmniej nowoczesne"

Dodano: 16 stycznia 2016, 14:05
Autor: toma

Konieczna jest modernizacja przejścia granicznego w Dorohusku – to główny wniosek z dwudniowego pobytu wojewody na lubelskich odcinkach granicy z Ukrainą i Białorusią.

– Nie ma wątpliwości, że to przejście powinno zostać poddane modernizacji, bo jest najmniej nowoczesne z tych, które odwiedziliśmy, a jednocześnie obsługuje największą liczbę osób. Będziemy występować z wnioskiem do Warszawy, by znaleźć pieniądze na ten cel – podkreśla wojewoda Przemysław Czarnek.

W planach jest zmiana technologii odpraw i przebudowa pawilonu służącego obecnie jako magazyn na potrzeby odprawy granicznej.

W tegorocznym budżecie wojewody na inwestycje przewidziana jest kwota 4,4 mln zł. Najwięcej, bo 1,88 mln zł wyniosą wydatki na kontynuację przebudowy drogi celnej między przejściem w Kukurykach i terminalem w Koroszczynie. Z kolei 875 tys. zł zostanie wydanych na zakup sprzętu dla służb lotniczego przejścia granicznego na lotnisku w Świdniku. 

W tym roku rozpoczną się też przygotowania do ewentualnego otwarcia na przejściu w Hrebennem punktu odpraw pieszych i rowerzystów. Podobny w ubiegłym roku uruchomiono w Dołhobyczowie. Przez sześć miesięcy odprawiono tam 56 tys. osób, a niedawno przedłużono okres pilotażowy o kolejne pół roku.

– Będziemy bacznie obserwować jak to wygląda i jakie są zagrożenia z tym związane, bo o plusach doskonale wiemy. Jestem za tym, by mieszkańcom i samorządowcom iść w tym względzie na rękę, ale są jeszcze kwestie bezpieczeństwa finansowego państwa. Mówiąc wprost: musimy sprawdzić, na ile przejście piesze i rowerowe sprzyja nielegalnemu przewożeniu towarów przez granicę – tłumaczy Czarnek.

W tym roku na opracowanie dokumentacji dotyczącej dostosowania przejścia w Hrebennem do odpraw pieszych i rowerowych wojewoda przeznaczy 30 tys. zł.

Chełmianin N
moje imie
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Chełmianin N
Chełmianin N (20 stycznia 2016 o 09:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przypominam: Pani Tokarska Dorohusk na na pięć milionów oskubała i na Dołhobyczów przekazała, zaś Pani Szołno- Koguc także Dorohusk oskubała w ramach oszczędności inwestycyjnych siedem milionów do rządu przekazała .Obecny jeździ i robi przeglądy, a jak kasę dostanie, to bądźcie przekonani, że Dorohusk nie dostanie chyba, że rząd z Unii nakaz dostanie i zacznie się inwestowanie wraz z budową drogi do Piask.
Rozwiń
moje imie
moje imie (16 stycznia 2016 o 18:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

mechanizm jest prosty, wiecej pieszych przez przejscie, wiecej papierosow w Polsce, zmniejszenie sprzedazy polskich papierosow, wzrost akcyzy na papierosy czego skutkiem jest kolejny wzrost "turystow" na UA :) i tak karuzela sie napedza, w koło Macieju a kto na tym traci?

Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2016 o 17:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polak ponoć mądry po szkodzie wystarczy pojechać do Przemyśla żeby dowiedzieć się do czego służy PIESZE PRZEJŚCIE, wyłącznie do PRZEMYTU FAJEK i GORZAŁY. Juz w latach 90 tych był taki plan aby ruch pieszy był w Dorohusku i Hrebennem. W Dorohusku nawet był ruch rowerowy i wszystkie baki ze wsi miały karty rowerowe i światła na rowerze, ale w porę to wycofano. Nie oszukujmy sie TU NIE MA ŻADNEJ TURYSTYKI tylko przemyt i nic to nie zmieni. A co do Dorohuska to dopiero zmodernizowane przejsie i już na nic!!! Tu nie wielkość ma znaczenie ale system kontroli. WSPÓLNA KONTROLA W JEDNYM MIEJSCU 4 SŁUŻB a nie kilometry przejścia i hektary powierzchni.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!