piątek, 19 stycznia 2018 r.

Chełm

Mirosław Taras: "Węgiel to taki sam biznes, jak produkcja zboża"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 maja 2014, 19:00

- To przez Boga stworzone miejsce dla kogoś takiego, jak górnicy - powiedział Mirosław Taras, prezes zarządu śląskiej Kampanii Węglowej. Mówił o złożach węgla kamiennego w okolicach Chełma.

Jest realna szansa, że za siedem lat planowana kopalnia "Chełm” w obrębie złoża "Pawłów” zacznie wydobywać surowiec. Teraz powodzenie tego przedsięwzięcia zależy od tego, jak inwestorowi, czyli Kampanii Węglowej w Katowicach, uda się ułożyć współpracę m.in. z Ministerstwem Ochrony Środowiska oraz zainteresowanymi samorządami.

O aktualnym stanie prac związanych z uzyskaniem koncesji na wydobywanie węgla mówił na spotkaniu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie prezes zarządu KW Mirosław Taras, który wcześniej kierował kopalnią "Bogdanka”. Gościem rektora uczelni, prof. Józefa Zająca, był także prof. Maciej Kaliski, dyrektor Departamentu Górnictwa w Ministerstwie Gospodarki, a słuchaczami zainteresowani samorządowcy z regionu.

- Ostatnio wiele zmieniło się wokół górnictwa - powiedział prof. Kaliski. - Z wszelkich opartych na badaniach prognoz wynika, że węgiel jeszcze długo będzie surowcem strategicznym. Tymczasem złoża górnośląskie powoli się wyczerpują. W tej sytuacji nie ma odwrotu od inwestycji w ramach Lubelskiego Zagłębia Węglowego.

- Węgiel to taki sam biznes, jak produkcja zboża - powiedział prezes Taras. - Tylko trzeba umieć tanio go produkować. To, że obecnie w przypadku akurat tego surowca mamy złą koniunkturę nie oznacza, że powinniśmy rezygnować z takiej inicjatywy, jak budowa kopalni "Chełm”.

Kampania Węglowa jest przekonana, że wydobywanie węgla w naszym regionie będzie o wiele tańsze niż na Śląsku.

- To przez Boga stworzone miejsce dla kogoś takiego, jak górnicy - powiedział Taras. - Tu jest naprawdę dobry węgiel. Dlatego należy bronić górnictwo przed nawiedzonymi ekologami i politykami.

Budowa nowej kopalni w rejonie Siedliszcza, Zawodówki i obu Rejowców ma kosztować 3,7 mld zł. Spodziewane wydobycie to 20 tys. ton na dobę, czyli 5 mln ton w skali roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Mirosław Taras
Obserwujący.
Gość
jamcito
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Obserwujący.
Obserwujący. (23 maja 2014 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Taras, to cichy szkodnik i wróg kopalni w Pawłowie, a  Zając niekumaty, że w tym mieszają najwięcej lubelaki ze swoimi ludźmi w rządzie. Inwesterowi z daleka tak do ucha szemrają i go odpowiednio przekonają,  że we wskazanyym przez szkodników miejscu fedrować mają.Spór także dotyczy nazwy:chełmski czy lubelski i tu jest  klucz, który trzyma wróg i się cieszy jak Unia podwyższy próg,a Pan Zając jak wybuduje betonowy pas startowy,to będzie CUD!!!

 

Rozwiń
Gość
Gość (22 maja 2014 o 07:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Taras, ty od zboża to się odpi....rol, usiłujecie na siłę zaorać polskie rolnictwo, ale to wam się nie uda. Chcesz się dorwać do kasy unijnej to pokaż co zrobiłeś. Buraku węglowy.

Rozwiń
jamcito
jamcito (21 maja 2014 o 22:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ZAWADÓWKI!!! poprawić

Rozwiń
domin114
domin114 (21 maja 2014 o 22:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Kampania Węglowa" Kampania to może być... cukrownicza, natomiast węglowa to jest Kompania Węglowa S.A. :)

Rozwiń
anty taras
anty taras (21 maja 2014 o 21:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Idą wybory i pan Taras chce zaistnieć, daje darmowe jazdy motocyklami na Torze Lublin, zaistniał w mediach i na bilbaordach...

KIEŁBASA WYBORCZA!!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!