niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Nowy kandydat na prezydenta Chełma. Kto powalczy o urząd?

Dodano: 20 grudnia 2017, 11:12

Ogłaszając nazwisko kandydata w wyborach na prezydenta Chełma Jarosław Gowin zablokował taką możliwość swojemu politycznemu partnerowi senatorowi Józefowi Zającowi
Ogłaszając nazwisko kandydata w wyborach na prezydenta Chełma Jarosław Gowin zablokował taką możliwość swojemu politycznemu partnerowi senatorowi Józefowi Zającowi (fot. Jacek Barczyński)

Nie senator Józef Zając, a Jakub Banaszek z warszawskiej Ochoty ma być kandydatem partii Porozumienie wicepremiera Jarosława Gowina na prezydenta Chełma.

Taka deklaracja padła podczas poniedziałkowej wizyty Gowina w Chełmie. – Zdaję sobie sprawę, że senator Zając cieszy się w swoim środowisku dużym autorytetem i w wyborach zapewne byłby zdecydowanym faworytem – powiedział Gowin. – Rzecz w tym, że upomniała się o niego polityka ogólnopolska.

Wicepremier zastrzegł się, że Banaszek na obecnym etapie jest jeszcze kandydatem na kandydata. Oficjalny pretendent zostanie uzgodniony w ramach Zjednoczonej Prawicy. Tymczasem jak powiedziała poseł Beata Mazurek, lider chełmskiego PiS w jej środowisku też są równie dobrzy kandydaci.

W rozmowie z wicepremierem Gowinem poseł Mazurek wymieniła nazwisko Zdzisława Szweda, dyrektora Lubelskiego Zarządu Przejść Granicznych. Z drugiej strony w Chełmie coraz częściej z różnych źródeł słyszy się, że i sama Mazurek mogłaby wystartować w prezydenckich wyborach. Z poseł nie udało nam się wczoraj skontaktować.

Jakub Banaszek jest członkiem Porozumienia, radnym warszawskiej dzielnicy Ochota oraz doradcą ministra zdrowia i wojewody lubelskiego. W ostatnich wyborach parlamentarnych kandydując z listy PiS bez powodzenia ubiegał się o mandat poselski.

– Chełm potrzebuje dużych zmian – powiedział Banaszek. – To moje rodzinne miasto i wiem, czego mu potrzeba. Od kilku miesięcy pracuję nad projektem, którego efektem ma być ulokowanie w Chełmie rządowej agendy. Jednocześnie byłoby to impulsem do rozwoju gospodarczego i powstania wielu nowych miejsc pracy.

Obecna prezydent Chełma Agata Fisz nie podjęła jeszcze decyzji, czy będzie kandydować na czwartą z rzędu kadencję.

– Mam jeszcze na to dużo czasu – mówi prezydent Fisz. – Muszę rozważyć wiele czynników, w tym także te, które rzutują na moje życie rodzinne.

Poważnym rywalem dla wymienionych kandydatów może być też Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego. – Decyzji jeszcze nie podjąłem, ale kandydowania nie wykluczam – mówi Grabczuk. – Chełm potrzebuje dużych inwestycji i poprawy infrastruktury drogowej. Także skutecznego sposobu na zatrzymanie młodych ludzi w mieście.

SONDA
Liczba głosów: 668

Na kogo zagłosowałbyś w wyborach na prezydenta Chełma?

15.57 %
Jakub Banaszek
35.48 %
Agata Fisz
20.51 %
Krzysztof Grabczuk
8.08 %
Beata Mazurek
1.95 %
Zdzisław Szwed
18.41 %
Józef Zając
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 stycznia 2018 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Młodzieniec, który nie ma żadnego doświadczenia, no może ma doświadczenie w dobrych chęciach. Panie Gowin, weź go Pan sobie do Krakowa. W Chełmie nie chcemy takiego prezydenta.
Rozwiń
Gość
Gość (2 stycznia 2018 o 16:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
różne rzeczy w Chełmie widziano ale nie było jeszcze prezydenta "dziecka" bez żadnego doświadczenia oprócz ewentualnych dobrych chęci.
Rozwiń
Gość
Gość (25 grudnia 2017 o 14:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gowin był w Chełmie Rozmawiał z ludzmi ale się nie cieszył Same inteligęty na tej liście Wychodzi na to że jaki elektorat tacy politycy Najlepiej gdyby towarzyszka mazurek została prezydentem miasta a jej miejsce w sekcie sepleniącego kurdupla zająby inny pół inteligęt Stacho Pienta
Rozwiń
areks
areks (21 grudnia 2017 o 16:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Każdy będzie lepszy od obecnej Prezydent.
Rozwiń
Gość
Gość (21 grudnia 2017 o 14:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nikt nie wygra z Fiszową zabetonowaną partyjnymi korytami . Jej urząd zatrudnia z rodzinami blisko 4 tyś osób a bardziej wyborców.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!