Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

7 czerwca 2017 r.
7:27

"Puste kosze wyglądają karykaturalnie". Co stało się z drzewami?

Autor: Zdjęcie autora bar
0 8 A A
Na ul. Lubelskiej w ośmiu koszach drzew już nie ma
Na ul. Lubelskiej w ośmiu koszach drzew już nie ma (fot. Jacek Barczyński)

Nasz Czytelnik zwraca uwagę na chroniące drzewa metalowe kosze wzdłuż reprezentacyjnego odcinka ul. Lubelskiej w Chełmie. Doliczył się, że tylko od skrzyżowania z ul. Dreszera do Podwalnej w ośmiu koszach drzew już nie ma.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Puste kosze wyglądają wręcz karykaturalnie – mówi nasz Czytelnik. – Wydaje mi się, że drzewa uschły, gdyż po posadzeniu nikt się o nie właściwie nie troszczył.

Na dowód swoich podejrzeń czytelnik wskazuje zachowane drzewa, z których do tej pory nie usunięto uschniętych gałęzi. Obawia się, że z czasem podzielą los tych, których już nie ma.

– Moim zadaniem było posadzenie drzew wytypowanych i zakupionych przez Wydział Ochrony Środowiska – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Kiedy część z nich uschła otrzymałem polecenie aby je usunąć. Zapewne jesienią wydział ponownie przekaże mi nowe drzewka do posadzenia.

Wydział Ochrony Środowiska do czerwca przyjmuje zamówienia od zarządców dróg czy wspólnot mieszkaniowych na nowe drzewka. Mogą być posadzone jedynie na terenach ogólnodostępnych, a więc nie ogrodzonych.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 o 14:51
Jak Durnie rządzą , tak Durnowato jest . A przecież są zakłady psychiatryczne , nie koniecznie muszą Durnie siedzieć na decyzyjnych stołkach !
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 18:20
Niekompetentny Wydział Ochrony Środowiska. Szykują się zwolnienia. Zatrudnijcie świeżej krwii, trochę KULEw i KULwów.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 15:36
Masakra
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 09:20
No cóż mieli posadzić to posadzili, mieli podlewać w lecie to podlali w zimie solanką i dodatkowo obsypali mieszanką śniegu (lodu) i soli, bo przecież się nie wywozi z chodników tylko "roztapia", skutki czego widać też na nawierzchni, która ma już niewiele wspólnego z elegancją głównej ulicy. Tak nawiasem dziś drzewa można kupić w donicach, lub z dużą bryłą ziemi, które można sadzić cały rok- tylko oczywiście trzeba trochę popodlewać. Sadzone na jesieni drzewa z "odkrytymi korzeniami"- są tańsze!! też trzeba podlewać, dodatkowo szybko i dobrze posadzić aby korzenie nie przeschły(przemarzły zasypane śniegiem w zimie). O zieleń należy dbać, a nie czekać na wytyczne jak z koszenie trawników.
No cóż mieli posadzić to posadzili, mieli podlewać w lecie to podlali w zimie solanką i dodatkowo obsypali mieszanką śniegu (lodu) i soli, bo przecież się nie wywozi z chodników tylko "roztapia", skutki czego widać też na nawierzchni, która ma już niewiele wspólnego z elegancją głównej ulicy. Tak nawiasem dziś drzewa można kupić w donicach, lub z dużą bryłą ziemi, które można sadzić cały rok- tylko oczywiście trzeba trochę popodlewać. Sadzone na jesieni drzewa z "odkrytymi korzeniami"- są tańsze!! też trzeba podlewać, do... rozwiń
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 08:49
Następne też uschną. Tu myśleć trzeba, myśleć !
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 08:25
Wicie rozumicie towarzyszu.Jak nam w czwartym kwartale dopiero dowieżli to co my mieli zrobić .Plan nasadzeń trza wykonać .Więcej drzew na trzeciego maja i armi wojska ro się wariaci powibijają .Tak to jest towarzysze. Plan to plan a jak drzewek ni ma to wszystko w łeb.Towarzysze w magistracie zapewne czyn partyjny zaplanują i wtedy plan się uda wykonać .A w ogóle to co wy mi takimi pierdołami głowę zawracacie .Ja tu mam na głowie większy problem.Dziurę metr na metr na Kraszewskiego i od dwóch tygodni mi kruszywa nie dowieźli i robotnicy siedzą tam i pilnują barierek bi żule z pilichonek mają ochotę je podp.......ć
Wicie rozumicie towarzyszu.Jak nam w czwartym kwartale dopiero dowieżli to co my mieli zrobić .Plan nasadzeń trza wykonać .Więcej drzew na trzeciego maja i armi wojska ro się wariaci powibijają .Tak to jest towarzysze. Plan to plan a jak drzewek ni ma to wszystko w łeb.Towarzysze w magistracie zapewne czyn partyjny zaplanują i wtedy plan się uda wykonać .A w ogóle to co wy mi takimi pierdołami głowę zawracacie .Ja tu mam na głowie większy problem.Dziurę metr na metr na Kraszewskiego i od dwóch tygodni mi kruszywa nie dowieźli i robotnicy sie... rozwiń
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 08:22
Po co ludziom drzewa. Wyciąć je i w tych klepiskach po nich będzie można parkować. My Polacy kochamy samochody nie drzewa. Najbardziej kochamy niemieckie auta. Niemcy kochają drzewa. Berlin to niezwykle zielone miasto. Ale Niemcy sa głupi.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 08:22
Zuk wszystko wytnie, zaorze i zabetonuje. A lemingi PO będą klaskać, bo to takie jewropejskie.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 o 14:51
Jak Durnie rządzą , tak Durnowato jest . A przecież są zakłady psychiatryczne , nie koniecznie muszą Durnie siedzieć na decyzyjnych stołkach !
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 18:20
Niekompetentny Wydział Ochrony Środowiska. Szykują się zwolnienia. Zatrudnijcie świeżej krwii, trochę KULEw i KULwów.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 15:36
Masakra
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 09:20
No cóż mieli posadzić to posadzili, mieli podlewać w lecie to podlali w zimie solanką i dodatkowo obsypali mieszanką śniegu (lodu) i soli, bo przecież się nie wywozi z chodników tylko "roztapia", skutki czego widać też na nawierzchni, która ma już niewiele wspólnego z elegancją głównej ulicy. Tak nawiasem dziś drzewa można kupić w donicach, lub z dużą bryłą ziemi, które można sadzić cały rok- tylko oczywiście trzeba trochę popodlewać. Sadzone na jesieni drzewa z "odkrytymi korzeniami"- są tańsze!! też trzeba podlewać, dodatkowo szybko i dobrze posadzić aby korzenie nie przeschły(przemarzły zasypane śniegiem w zimie). O zieleń należy dbać, a nie czekać na wytyczne jak z koszenie trawników.
No cóż mieli posadzić to posadzili, mieli podlewać w lecie to podlali w zimie solanką i dodatkowo obsypali mieszanką śniegu (lodu) i soli, bo przecież się nie wywozi z chodników tylko "roztapia", skutki czego widać też na nawierzchni, która ma już niewiele wspólnego z elegancją głównej ulicy. Tak nawiasem dziś drzewa można kupić w donicach, lub z dużą bryłą ziemi, które można sadzić cały rok- tylko oczywiście trzeba trochę popodlewać. Sadzone na jesieni drzewa z "odkrytymi korzeniami"- są tańsze!! też trzeba podlewać, do... rozwiń
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 08:49
Następne też uschną. Tu myśleć trzeba, myśleć !
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 08:25
Wicie rozumicie towarzyszu.Jak nam w czwartym kwartale dopiero dowieżli to co my mieli zrobić .Plan nasadzeń trza wykonać .Więcej drzew na trzeciego maja i armi wojska ro się wariaci powibijają .Tak to jest towarzysze. Plan to plan a jak drzewek ni ma to wszystko w łeb.Towarzysze w magistracie zapewne czyn partyjny zaplanują i wtedy plan się uda wykonać .A w ogóle to co wy mi takimi pierdołami głowę zawracacie .Ja tu mam na głowie większy problem.Dziurę metr na metr na Kraszewskiego i od dwóch tygodni mi kruszywa nie dowieźli i robotnicy siedzą tam i pilnują barierek bi żule z pilichonek mają ochotę je podp.......ć
Wicie rozumicie towarzyszu.Jak nam w czwartym kwartale dopiero dowieżli to co my mieli zrobić .Plan nasadzeń trza wykonać .Więcej drzew na trzeciego maja i armi wojska ro się wariaci powibijają .Tak to jest towarzysze. Plan to plan a jak drzewek ni ma to wszystko w łeb.Towarzysze w magistracie zapewne czyn partyjny zaplanują i wtedy plan się uda wykonać .A w ogóle to co wy mi takimi pierdołami głowę zawracacie .Ja tu mam na głowie większy problem.Dziurę metr na metr na Kraszewskiego i od dwóch tygodni mi kruszywa nie dowieźli i robotnicy sie... rozwiń
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 08:22
Po co ludziom drzewa. Wyciąć je i w tych klepiskach po nich będzie można parkować. My Polacy kochamy samochody nie drzewa. Najbardziej kochamy niemieckie auta. Niemcy kochają drzewa. Berlin to niezwykle zielone miasto. Ale Niemcy sa głupi.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 08:22
Zuk wszystko wytnie, zaorze i zabetonuje. A lemingi PO będą klaskać, bo to takie jewropejskie.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 30 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 47 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 397 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!