niedziela, 18 lutego 2018 r.

Chełm

Rzucił córką o podłogę, za karę miał to odpracować. Sąd się nie zgodził

Dodano: 3 lutego 2016, 06:27

Sędzia uznał, że proponowane kary są zbyt niskie
Sędzia uznał, że proponowane kary są zbyt niskie

Kamień (pow. chełmski) Wyzywali, szarpali, zamykali w domu, nie dawali jeść – przez siedem miesięcy rodzice pięcioletniej Wiktorii znęcali się nad swoją córką. Za karę mieli przez jakiś czas pracować społecznie i zobowiązać się, że nie będą pili alkoholu. Sąd jednak się na to nie zgodził

Horror trwał przez ponad pół roku. Do czasu aż w maju ub. r. pijany ojciec chwycił córeczkę za włosy i brutalnie ściągnął ją z parapetu na podłogę. Wtedy sprawą zainteresowali się śledczy.

Do chełmskiego sądu trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie. Wynika z niego, że będący pod wpływem alkoholu rodzice Wiktorii wyzywali i szarpali dziewczynkę, zamykali ją w domu, nie karmili, nie dbali o jej rozwój. W czasie śledztwa wyszło też na jaw, że 47-letni Stanisław T. był już wcześniej karany za podobne czyny. Jest rozwiedziony, z pierwszego małżeństwa ma dwoje dzieci. Z Mariolą F. żyją i wychowują córkę w konkubinacie.

Oboje rodzice częściowo przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Prokuratura Rejonowa wniosła o skazanie oskarżonych bez przeprowadzania rozprawy. W przypadku Marioli F. zaproponowała ograniczenie wolności na rok i pięć miesięcy. Miałoby się to sprowadzać się do obowiązku wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

W przypadku Stanisława T. ograniczenie wolności miałoby trwać dwa lata, a miesięcznie musiałby odpracować społecznie 40 godzin. Ponadto tytułem zadośćuczynienia mężczyzna zgodził się przekazać na rzecz córki 1 tys. zł. Oboje rodzice mieli się też zobowiązać do powstrzymywania się od spożywania alkoholu.

Sąd się na to nie zgodził. Uznał, że proponowane kary są zbyt niskie. Rodziców czeka więc sprawa karna.

Z dokumentów dołączonych do aktu oskarżenia wynika, że tym, co spotkało Wiktorię prokuratura zajęła się w wyniku ustaleń i interwencji pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamieniu. Kierownictwo ośrodka, z uwagi na ochronę danych osobowych, odmawia jednak udzielenia jakichkolwiek informacji na ten temat.

Sąd Rejonowy wydał już postanowienie o umieszczeniu Wiktorii w rodzinie zastępczej. Jednocześnie ograniczył Marioli F. i Stanisławowi T. prawa rodzicielskie. 

Gość
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 lutego 2016 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nareszcie jakiś normalny sędzia. Brawo . ... za takie coś co dziecko przeszlo prace spoleczne śmieszni sa. Jak najwyzsza i najgorsza kara dla nich . Powinni cierpieć i zwijac się bólu .
Rozwiń
Gość
Gość (3 lutego 2016 o 13:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zrobic im to samo. Zamknąć w domu i nie dac jesc i pic. Czasem skopac.
Rozwiń
Gość
Gość (3 lutego 2016 o 12:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
idealnie się wpisują w program 500+, na pewno ich podejście się zmieni od kwietnia
Rozwiń
Edyta
Edyta (3 lutego 2016 o 10:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I Dac im 500 Plus i będzie gitara bo takich ludzi niestety ale jest sporo brak słów
Rozwiń
Gość
Gość (3 lutego 2016 o 08:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dać im 500 na dziecko ;)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!