Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

12 kwietnia 2016 r.
13:24

Sędzia poświadczała nieprawdę? Straciła immunitet drugi raz. Obniżą jej wynagrodzenie

9 29 A A

Wczoraj Sąd Apelacyjny zezwolił prokuratorowi rejonowemu w Lublinie na pociągnięcie do odpowiedzialności Anny C., sędzi Sądu Rejonowego w Chełmie. Sędzia została też zawieszona, a jej wynagrodzenie obniżono o 25 proc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Anna C. jest podejrzana o to, że 14 lutego 2014 r. we Włodawie jako sędzia i funkcjonariusz publiczny wydając wyrok poświadczyła w nim nieprawdę – mówi Barbara du Chateau, rzecznik Sądu Apelacyjnego w Lublinie. – Wyrok ten miał być wydany 10 lutego, co nie miało miejsca. Ponadto 26 lutego 2014 r. działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą wystawiła protokół z 10 lutego 2014 r., dokumentując w nim rozprawę, która się nie odbyła.

O poczynaniach sędzi pisaliśmy wielokrotnie. W 2014 r. rzecznik dyscyplinarny skierował do Sądu Dyscyplinarnego dwa wnioski w jej sprawie. W jednym zarzucił podrobienie wyroku w sprawie karnej i poświadczenie nieprawdy w protokole. W drugim jest mowa o poświadczeniach nieprawdy w czterech sprawach. Kolejną sprawą – nakłaniania protokolantów do fałszowania protokołów z rozpraw, które nigdy się nie odbyły – zajęła się prokuratura. Ale żeby przeprowadzić postępowanie karne wobec sędzi, Sąd Apelacyjny najpierw musi pozbawić ją immunitetu.

– Pierwszą uchwałę w sprawie udzielenia prokuratorowi rejonowemu pozwolenia na pociągnięcie Anny C. do odpowiedzialności karnej sąd podjął już 5 listopada 2014 r. – precyzuje Barbara du Chateau. – Wtedy też zawiesił ją w czynnościach służbowych i obniżył wynagrodzenie. Anna C. odwołała się jednak do Sądu Najwyższego. Wiosną zeszłego roku SN uchylił orzeczenie niższej instancji i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. 

O sprawie Anny C. zrobiło się głośno w lutym 2014 r., po tym jak do włodawskiej prokuratury dotarł wyrok w sprawie mężczyzny przyłapanego na jeździe rowerem po alkoholu. Wcześniej jednak ten sam sąd powiadomił śledczych, że rozprawa została odroczona, bo rowerzysta nie stawił się w sądzie.

Reakcją prokuratury było postawienie protokolantowi zarzutu poświadczenia nieprawdy. Artur M. został zawieszony i czeka na proces. Od roku dostaje tylko połowę swojego wynagrodzenia. Wcześniej skarżył się swoim przełożonym, że sędzia przymusza go do poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Postępowanie w jego sprawie nie mogło być jednak przeprowadzone bez przesłuchania chronionej immunitetem Anny C. 

Po uchyleniu wyroku przez Sąd Najwyższy Anna C. mogła wrócić do pracy. Z Włodawy przeniosła się wówczas do II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Chełmie. A do naszej redakcji zaczęły przychodzić anonimy.

„Pani sędzia pomimo tego, że jest oskarżona, nadal terroryzuje pracowników Sądu Rejonowego w Chełmie. Nie zaprzestała lobbingu, czuje się bezkarna. (…) Protokolanci boją się chodzić z nią na salę rozpraw, bo nie wiedzą, czego mogą się spodziewać” – czytamy w jednym z nich. Z listu wynikało także, że na sali sądowej sędzia rzucała aktami, krzyczała. Bywała rozchwiana emocjonalnie, nagle wybuchała złością.

Przełożeni Anny C. problem znają od dawna. Sędzia już kilka razy była wzywana „na dywanik”.
Podczas wczorajszej rozprawy Sąd Apelacyjny oddalił drugi zarzut związany z poświadczaniem nieprawdy w czterech innych sprawach. Chodziło o nieujawnianie przez Annę C. dowodów, które znajdywały się w aktach. – W tym przypadku sąd społeczną szkodliwość postępowania sędzi uznał za niską. Nie dopatrzył się też złych intencji z jej strony – dodaje du Chateau.

Kiedy próbowaliśmy porozmawiać z Anną C. usłyszeliśmy jedynie, że „nie ma w zwyczaju rozmawiać z mediami”.

Uchwała Sądu Apelacyjnego musi się jeszcze uprawomocnić. Po otrzymaniu uzasadnienia na odwołanie się do Sądu Najwyższego sędzia będzie miała siedem dni.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 09:05
Bo często Sędzia nie sprawdza prawdy bo nie po temu wiedzy i wydaje wyrok na podstawie danych przedłożonych przez jedną ze stron choćby były fałszywe. Doświadczam tyo na własnej sprawie
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 06:42
Nie pierwsza i nie ostatnia co poświadcza nieprawdę. Pani powinna dostać kilka lat paki z odsiadka a nie w zawiasach. Wladza bez kontroli degeneruje. Wladza absolutna degeneruje absolutnie
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 20:03
Dożywocie dla kurwy!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 12:08
Nareszcie choc jedna. Co z pozostalymi? Panie ministrze ZZ energii wiecej, bo zaraz Pana slimaki wyprzedza.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 10:40

To chyba ustalenie alimentów nie? Warto wziąć pod uwagę, że sąd analizuje też wtedy zdolność małżonka, pomijam już fakt jakie numery robią faceci. Ale takie alimenty na początek to zwykle 300zł. Nie rozumiem o co całe zamieszanie.

Ano właśnie, mylisz się ...i  tu rozpoczyna się cała rozkoszna komedia.

Pan ów, cyrków za nad to nie uprawiał, żyje sobie cudnie w mieście stołecznym, piastując posadę dyrektora finansowego w zacnej spółce. Studia MBA/SGH, doświadczenie jest.

Finansowo zatem zębów w ścianie nie trzyma.

I co? 500 zł wyrok zasądzający...  pozew o podwyższenie (po jego awansie) oddalony w całości- z tego miejsca ponownie pozdrawiam serdecznie tegoż Światłego Orzecznika Panią Ewę L. 

Hm, jakiś taki bezstronny i nader obiektywny ten wyrok.

Ano właśnie, mylisz się ...i  tu rozpoczyna się cała rozkoszna komedia.

Pan ów, cyrków za nad to nie uprawiał, żyje sobie cudnie w mieście stołecznym, piastując posadę dyrektora finansowego w zacnej spółce. Studia MBA/SGH, doświadczenie jest.

Finansowo zatem zębów w ścianie nie trzyma.

I co? 500 zł wyrok zasądzający...  pozew o podwyższenie (po jego awansie) oddalony w całości- z tego miejsca ponownie pozdrawiam serdecznie tegoż Światłego Orzecznika Panią Ewę L. 

Hm, jakiś taki ... rozwiń

Avatar
pin / 13 kwietnia 2016 o 09:46

Oo, a ja z tego miejsca pragnę pozdrowić Prawdziwą Profesjonalistkę w swoim fachu Panią Ewę Lisowiec SR Chełm, Wydział Zamiejscowy we Włodawie, która to zawyrokowała niniejszym, iż miesięczny koszt utrzymania 5 latka to... 500 zł i to w obliczu faktu, że równie szanowny 'dawca nasienia' nie widział potomka od ponad 4 lat.

Jest mi niezmiernie miło Pani Ewo, że (ze strony innej kobiety!) zostałam tak upodlona, zarówno samym wyrokiem, jak i niedorzecznymi komentarzami w trakcie całego przewodu.

To chyba ustalenie alimentów nie? Warto wziąć pod uwagę, że sąd analizuje też wtedy zdolność małżonka, pomijam już fakt jakie numery robią faceci. Ale takie alimenty na początek to zwykle 300zł. Nie rozumiem o co całe zamieszanie.

To chyba ustalenie alimentów nie? Warto wziąć pod uwagę, że sąd analizuje też wtedy zdolność małżonka, pomijam już fakt jakie numery robią faceci. Ale takie alimenty na początek to zwykle 300zł. Nie rozumiem o co całe zamieszanie.

rozwiń
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 09:33

Przełożeni. No właśnie...

Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 08:08

Oo, a ja z tego miejsca pragnę pozdrowić Prawdziwą Profesjonalistkę w swoim fachu Panią Ewę Lisowiec SR Chełm, Wydział Zamiejscowy we Włodawie, która to zawyrokowała niniejszym, iż miesięczny koszt utrzymania 5 latka to... 500 zł i to w obliczu faktu, że równie szanowny 'dawca nasienia' nie widział potomka od ponad 4 lat.

Jest mi niezmiernie miło Pani Ewo, że (ze strony innej kobiety!) zostałam tak upodlona, zarówno samym wyrokiem, jak i niedorzecznymi komentarzami w trakcie całego przewodu.

Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 05:03
Musi mieć odebrane prawo do zawodu związanego z prawem. W przeciwnym razie ona i ci, którzy do tego nie doprowadzą zostaną wysłani do Świętego Piotra.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 05:01
Wszystko uzyskała za dupsko i szantaże.
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 09:05
Bo często Sędzia nie sprawdza prawdy bo nie po temu wiedzy i wydaje wyrok na podstawie danych przedłożonych przez jedną ze stron choćby były fałszywe. Doświadczam tyo na własnej sprawie
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 06:42
Nie pierwsza i nie ostatnia co poświadcza nieprawdę. Pani powinna dostać kilka lat paki z odsiadka a nie w zawiasach. Wladza bez kontroli degeneruje. Wladza absolutna degeneruje absolutnie
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 20:03
Dożywocie dla kurwy!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 12:08
Nareszcie choc jedna. Co z pozostalymi? Panie ministrze ZZ energii wiecej, bo zaraz Pana slimaki wyprzedza.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 10:40

To chyba ustalenie alimentów nie? Warto wziąć pod uwagę, że sąd analizuje też wtedy zdolność małżonka, pomijam już fakt jakie numery robią faceci. Ale takie alimenty na początek to zwykle 300zł. Nie rozumiem o co całe zamieszanie.

Ano właśnie, mylisz się ...i  tu rozpoczyna się cała rozkoszna komedia.

Pan ów, cyrków za nad to nie uprawiał, żyje sobie cudnie w mieście stołecznym, piastując posadę dyrektora finansowego w zacnej spółce. Studia MBA/SGH, doświadczenie jest.

Finansowo zatem zębów w ścianie nie trzyma.

I co? 500 zł wyrok zasądzający...  pozew o podwyższenie (po jego awansie) oddalony w całości- z tego miejsca ponownie pozdrawiam serdecznie tegoż Światłego Orzecznika Panią Ewę L. 

Hm, jakiś taki bezstronny i nader obiektywny ten wyrok.

Ano właśnie, mylisz się ...i  tu rozpoczyna się cała rozkoszna komedia.

Pan ów, cyrków za nad to nie uprawiał, żyje sobie cudnie w mieście stołecznym, piastując posadę dyrektora finansowego w zacnej spółce. Studia MBA/SGH, doświadczenie jest.

Finansowo zatem zębów w ścianie nie trzyma.

I co? 500 zł wyrok zasądzający...  pozew o podwyższenie (po jego awansie) oddalony w całości- z tego miejsca ponownie pozdrawiam serdecznie tegoż Światłego Orzecznika Panią Ewę L. 

Hm, jakiś taki ... rozwiń

Avatar
pin / 13 kwietnia 2016 o 09:46

Oo, a ja z tego miejsca pragnę pozdrowić Prawdziwą Profesjonalistkę w swoim fachu Panią Ewę Lisowiec SR Chełm, Wydział Zamiejscowy we Włodawie, która to zawyrokowała niniejszym, iż miesięczny koszt utrzymania 5 latka to... 500 zł i to w obliczu faktu, że równie szanowny 'dawca nasienia' nie widział potomka od ponad 4 lat.

Jest mi niezmiernie miło Pani Ewo, że (ze strony innej kobiety!) zostałam tak upodlona, zarówno samym wyrokiem, jak i niedorzecznymi komentarzami w trakcie całego przewodu.

To chyba ustalenie alimentów nie? Warto wziąć pod uwagę, że sąd analizuje też wtedy zdolność małżonka, pomijam już fakt jakie numery robią faceci. Ale takie alimenty na początek to zwykle 300zł. Nie rozumiem o co całe zamieszanie.

To chyba ustalenie alimentów nie? Warto wziąć pod uwagę, że sąd analizuje też wtedy zdolność małżonka, pomijam już fakt jakie numery robią faceci. Ale takie alimenty na początek to zwykle 300zł. Nie rozumiem o co całe zamieszanie.

rozwiń
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 09:33

Przełożeni. No właśnie...

Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 08:08

Oo, a ja z tego miejsca pragnę pozdrowić Prawdziwą Profesjonalistkę w swoim fachu Panią Ewę Lisowiec SR Chełm, Wydział Zamiejscowy we Włodawie, która to zawyrokowała niniejszym, iż miesięczny koszt utrzymania 5 latka to... 500 zł i to w obliczu faktu, że równie szanowny 'dawca nasienia' nie widział potomka od ponad 4 lat.

Jest mi niezmiernie miło Pani Ewo, że (ze strony innej kobiety!) zostałam tak upodlona, zarówno samym wyrokiem, jak i niedorzecznymi komentarzami w trakcie całego przewodu.

Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 05:03
Musi mieć odebrane prawo do zawodu związanego z prawem. W przeciwnym razie ona i ci, którzy do tego nie doprowadzą zostaną wysłani do Świętego Piotra.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 05:01
Wszystko uzyskała za dupsko i szantaże.