czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

W tej gminie przybyło 2 tys. mieszkańców. Budują większy urząd

Dodano: 17 maja 2017, 08:38

Po remoncie Urząd Gminy będzie miał do dyspozycji o jedną kondygnację więcej
Po remoncie Urząd Gminy będzie miał do dyspozycji o jedną kondygnację więcej (fot. Jacek Barczyński)

Siedziba Urzędu Gminy Chełm w Pokrówce doczekała się remontu. Po jego zakończeniu budynek będzie wyższy o jedną kondygnację.

– Przez pięć ostatnich lat odkładaliśmy tę inwestycję uważając, że inne zadania są ważniejsze – mówi wójt Wiesław Kociuba. – W końcu uznaliśmy, że z tym remontem nie możemy już dłużej czekać. Tym bardziej, że w końcu na niego nas stać. Przeznaczyliśmy na ten cel 3 mln zł.

Wójt podkreśla, że mieszkańcy gminy zasługują na reprezentacyjny urząd, w którym będą warunki do ich sprawnej obsługi. Tymczasem z roku na rok przybywa mu obowiązków i co za tym idzie urzędników. W końcu doszło do tego, że ci w ciasnych pomieszczeniach siedzieli już jeden drugiemu niemal na głowie.

Program inwestycji poza podwyższeniem budynku obejmuje wymianę elewacji zewnętrznej, stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowę sanitariatów oraz wydzielenie nowych pomieszczeń. Do wyremontowanej piwnicy zostanie przeniesione gminne archiwum. Z kondygnacji na kondygnację będzie można przemieszczać się windą. Z kolei nowa klatka schodowa ma już spełniać wymogi przeciwpożarowe. W budynku przeznaczono także do wymiany wszystkie instalacje, od wodno-kanalizacyjnej, przez elektryczną po telekomunikacyjną, wentylacyjną i grzewczą. Starą kotłownię zastąpi nowa, gzowa. Zaangażowana firma ze wszystkim ma się uporać do marca przyszłego roku.

Samorząd gminy ma dla kogo inwestować. W ciągu ostatniej dekady w gminie Chełm przybyło około 2 tys. mieszkańców. W skali województwa właśnie ta gmina przoduje pod względem ilości zmodernizowanych i wybudowanych dróg. Tylko dwa ostatnie lata to 30 km drogowych nawierzchni. Gmina jest już niemal w całości zwodociągowana i skanalizowana. Utrzymuje sześć nowoczesnych zespołów szkół i w każdej z nich działa oddział przedszkolny. Dumą samorządu jest też osiem jednostek OSP, dwa kluby sportowe i sieć świetlic.

Naturalną koleją rzeczy tak zagospodarowana gmina w coraz większym stopniu staje się luksusową sypialnią dla Chełma. Nowe domy wyrastają przede wszystkim w takich ośrodkach, jak Janów, Strupin, Żółtańce, Nowosiółki, czy Uher koło lotniska PWSZ. Obecność tego obiektu wraz uczelnianym Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich przydaje gminie nie tylko kolorytu, ale też zwiększa jej potencjał.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 maja 2017 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No właśnie cały czas się pisze o tym, że Miastu Chełm ubywa mieszkańców, a nikt nie sprawdza czy przypadkiem nie jest tak, że mieszkańców miasta ubywa na rzecz okolicznych gmin...
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2017 o 10:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no tak urząd to podstawa
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2017 o 10:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Włączyć za parę lat Gminę Chełm do miasta Chełm i będziemy mieć metropolię :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!