sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Włodawa. Pensje nie wzrosną, bo powiat musi oddać pieniądze

Dodano: 1 grudnia 2015, 12:17
Autor: bar

Pracownicy szkół i placówek oświatowych w powiecie włodawskim liczyli na 8-procentowe podwyżki płac. Rzecznikiem ich interesów jest NSZZ „Solidarność” Ziemi Włodawskiej, który wystąpił w tej sprawie do starostwa powiatowego. Podczas ostatniej sesji rady powiatu o wniosek związkowców upomniał się Wiesław Holaczuk, radny z listy PiS.

– Radny usłyszał, że na obecnym etapie o podwyżkach tak dla tej, jak i innych grup zawodowych nie ma mowy – mówi Waldemar Zakrzewski, rzecznik starostwa. – Problem w tym, że powiat musi zwrócić niemal 900 tys. zł. nieprawidłowo naliczonej subwencji oświatowej. Dlatego starosta zdecydował, że wynagrodzenia pracowników administracji oświatowej na razie nie wzrosną. Nie ma też mowy o podwyżkach dla pracowników starostwa.

Urząd Kontroli Skarbowej dowiódł, że w latach 2009-10 powiat dostał o 450 tys. zł. subwencji oświatowej za dużo. Kolejna kontrola, tym razem za lata 2011-12 - wykazała podobną nieprawidłowość na kwotę 430 tys. zł. Kontrole dotyczyły szkolnych internatów i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Kolejna interpelacja radnego Holaczuka dotyczyła przyszłości sztandarowej włodawskiej imprezy, jaką jest Festiwal Trzech Kultur. W tym roku została ona jeszcze sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Starosta zapewnił, że jest zdeterminowany utrzymać dotychczasowy poziom festiwalu i wzorem lat ubiegłych szukać na ten cel środków zewnętrznych. Samego powiatu nie stać na utrzymanie FTK w programowym i artystycznym wymiarze, do jakiego przyzwyczaili się jego fani.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!