piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Chełmie przyjmie więcej pacjentów

Dodano: 16 stycznia 2016, 11:04

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w chełmskim szpitalu jeszcze w tym miesiącu powiększy się o 20 łóżek. Równolegle trwa wyposażanie drugiego, podobnego zakładu dla przewlekle chorych pacjentów. Także tych z zaburzeniami psychiatrycznymi.

- Teraz Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w pawilonie A dysponuje 30 łóżkami – mówi Jacek Buczek, dyrektor chełmskiego szpitala. – Po wyprowadzce z tego pawilonu pediatrii, która się przeniosła do budynku głównego, zwolnione pomieszczenia zostały wyremontowane i wyposażone na potrzeby zakładu. Zakończyliśmy już kompletowanie kadry. Jeszcze w styczniu zostaną tu przyjęci dodatkowi pacjenci.

Drugi, niezależny zakład na 20 łóżek, powstaje w szpitalnym pawilonie C. Ta placówka rozpocznie działalność w połowie lutego.

Remonty pomieszczeń w obu zakładach pochłonęły około 200 tys. zł. Dyr. Buczek pieniądze wygospodarował z własnych środków szpitala. Jeśli chodzi o wyposażenie to część została kupiona, a reszta pozyskana z zasobów szpitalnych. Dyrektor zamierza też wystąpić do Fundacji Jurka Owsiaka o doposażenie obu zakładów. Placówka ma dobre doświadczenia, bo w ubiegłym roku chełmski szpital otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzęt wart milion złotych.

Zakłady opiekuńczo- lecznicze przeznaczone są dla osób wymagających kontynuowania leczenia farmakologicznego i dietetycznego oraz rehabilitacji i pielęgnacji. Pacjenci ci nie wymagają hospitalizacji, ale też nie kwalifikują się do pobytu w warunkach domowych.

- Z roku na rok liczba wniosków o przyjęcie do naszego zakładu rośnie – mówi Jolanta Dziewulska, kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w chełmskim szpitalu. – Obecnie na liście oczekujących jest około 60 osób.

Podopieczni płacą za pobyt 70 proc. przyznanego im świadczenia. To pokrywa koszty ich utrzymania w warunkach hotelowych. Wszystkie procedury medyczne oraz wynagrodzenia personelu pokrywa NFZ.
W związku z rozbudową dotychczasowego zakładu i tworzeniem nowego pracę znalazło około 30 dodatkowych osób. Otwarcie powiększonego i nowego zakładu przełoży się też na zwiększenie kontraktów z NFZ, a więc finansową kondycję szpitala.

- Na koniec 2014 r. szpital miał 2,5 mln długu (do pokrycia przez organ założycielski), na koniec ubiegłego roku nasz wynik operacyjny sięgnął 4 mln zł. Zadłużenie wobec kontrahentów do tego stopnia zmalało, że nie ma mowy już o zagrożeniach w postaci postępowań sądowych i komorniczych.

Po roku udało nam się na tyle uporządkować szpitalne finanse, że stać już nas nie tylko na inwestowanie w obiekty i zakupy sprzętu. Od 1 stycznia tego roku wszyscy pracownicy szpitala otrzymaj pierwszą od ośmiu lat podwyżkę płac – wylicza dyrektor.

JA
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

JA
JA (16 stycznia 2016 o 12:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Opieką na tym oddziale to tragedia szczególnie podejście do pacjenta przez personel . Mam tam chorego to wiem co piszę To skoro tam tak fatalnie to biegiem na zol i zabrać chorego do domu i stworzyć idealne WARUNKI .Na siłę  to tam na pewno nie trzymają

Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2016 o 11:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Opieką na tym oddziale to tragedia szczególnie podejście do pacjenta przez personel . Mam tam chorego to wiem co piszę .
Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2016 o 11:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
2,5 mln długu?, chyba straty
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!