sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Zuza - elegantka prosto z lasu. Przyszła przejrzeć się w lusterku

Dodano: 15 lutego 2018, 18:53
Autor: bar

Zuzanna przegląda się w lusterku leśniczego
Zuzanna przegląda się w lusterku leśniczego (fot. Sławomir Wróbel)

Sławomir Wróbel, podleśniczy w Poleskim Parku Narodowym, a prywatnie zamiłowany fotograf, po raz kolejny natknął się na znaną mu łoszę. Tym razem sfotografował ją, jak na damę przystało przeglądała się w bocznym lusterku jego samochodu.

– Ta łosza to Zuza, wychowanica naszego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Zawadówce – mówi pan Sławomir, który już wcześniej udostępniał nam swoje zdjęcia. – Wychowała ją pani Krysia Artymiuk. W końcu zaczęliśmy wypuszczać Zuzę z zagrody, aby wróciła do swojego naturalnego środowiska. Kręciła się samopas po Załuczu i Zawadówce. Z czasem zaczęła znikać z naszego pola widzenia na coraz dłużej.

Okazało się, że Zuza nie zapomniała swoich opiekunów i sąsiadów z Zawadówki. Co jakiś czas wracała. Ostatnim razem między innymi po to, aby przejrzeć się w lusterku. Charakterystyczne, że lgnęła tylko do zagród tych ludzi, którzy wcześniej w różny sposób okazywali jej życzliwość.

– Wpatrując się w lusterko Zuza pozwoliła mi zrobić sobie serię zdjęć – dodaje Wróbel. – Lusterka nie uszkodziła, czyli odbity w nim jej wizerunek najwyraźniej przypadł jej do gustu.

Ostatnio pan Sławomir sfotografował stado jeleni, które poderwały się do biegu. Pędzące zwierzęta zaalarmowały też leżące w trawie łosie, które do nich dołączyły. Podobnych doświadczeń podleśniczy z parku miał wiele i wszystkie udało mu się utrwalić. Wychodząc do lasu zawsze zabiera też ze sobą aparat z teleobiektywem.

– Sławek zna las jak własną kieszeń i wie, gdzie zwierzyna może się pojawić – mówi Marek Tokarzewski, kolega Wróbla z PPN. – Zawsze możemy liczyć na zaobserwowane przez niego ciekawostki przyrodnicze i znakomite zdjęcia. Prezentowane są w siedzibie PPN w Urszulinie. Z kolei w muzeum parku w Załuczu Starym prezentujemy wystawę innych jego prac, których tematem są żurawie.

Czytaj więcej o: Poleski Park Narodowy
polak i Patriota...
Użytkownik niezarejestrowany
Henio
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

polak i Patriota...
polak i Patriota... (16 lutego 2018 o 19:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dziczyzna jest zagrozeniem, ale lewackie lemingi chwala tylko durni co pozwalają na takie cos! A jak wyjdzie na droge jak ludzie jada i kogos zabije to będą klaskali? Minister Suszko dobrze wiedział co trzeba dla wspólnego dobra alw z PAD wyrzucili człowieka!
Rozwiń
Gość
Gość (16 lutego 2018 o 18:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fajny zawód.
Rozwiń
Henio
Henio (15 lutego 2018 o 22:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oby nie próbowała przejrzeć się w przedniej szybie jakiegoś szybko jadącego samochodu.
Rozwiń
Gość
Gość (15 lutego 2018 o 22:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Sławek zna las jak własną kieszeń" Przecież lasów już nie ma, pozostawili tylko po kila drzew na obrzeżach lasów aby patrząc z drogi tak strasznie to nie wyglądało.
Rozwiń
Gość
Gość (15 lutego 2018 o 20:19) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
jako myśliwy mówię że trzeba natychmiast odstrzelić to niebezpieczne zwierzę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!