niedziela, 25 marca 2018 r.

Dom

Duży ruch na budowie mieszkań. Rekordowy miesiąc

Dodano: 28 stycznia 2016, 09:25
Autor: jsz

W grudniu ubiegłego roku deweloperzy oddali do użytkowania prawie 9 tysięcy mieszkań. To najlepszy miesięczny wynik od grudnia 2008 r. Wyższe od średnich były także liczby nowych pozwoleń na budowę i już rozpoczętych budów.

Od stycznia ubiegłego roku do końca grudnia firmy deweloperskie oddały do użytkowania ponad 62 tys. lokali mieszkalnych, co rok do roku oznacza wzrost o 5,7 proc. Jednocześnie przedsiębiorstwa rozpoczęły budowę ponad 86 tys. mieszkań. To oznacza liczbę większą niż przed rokiem o 24,1 proc. Bardzo podobnie zmieniła się liczba pozwoleń na budowę, którą deweloperzy otrzymali. W 2015 r. było ich blisko 100 tys., o jedną czwartą więcej niż rok wcześniej. Zarówno liczba rozpoczętych budów, jak i uzyskanych pozwoleń są najwyższe od lat. Nawet przed wejściem w życie ustawy deweloperskiej firmy nie rozpoczynały tylu budów.

– Deweloperzy są tak aktywni gdyż jest silny popyt na nowe mieszkania, który stymuluje z jednej strony program Mieszkanie dla Młodych, a z drugiej inwestorzy z gotówką, którzy bez posiłkowania się kredytem kupują mieszkania w celach inwestycyjnych, wprowadzając je potem na rynek najmu – wyjaśnia Marcin Krasoń, analityk firmy Home Broker.

W ubiegłym roku dużo budowano, ale i sprzedawano. Pod tym względem wyniki największych firm z branży poprawiły się o jedną czwartą. Wiele firm zapowiada kolejną poprawę wyników w 2016 roku – wynika z danych GUS.

Źródło: Home Broker

adek33
rysiek
Karol
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

adek33
adek33 (23 lutego 2016 o 15:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jezu  jak to skąd  biorą kase? z kredytów ! zresztą teraz developerzy mają promocje    przy podpisywaniu umów http://www.bliskitarchomin.com/

Rozwiń
rysiek
rysiek (28 stycznia 2016 o 18:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pytam na poważnie - skąd ludzie mają pieniądze na mieszkania? Przecież w Lublinie zarabia się grosze i branie kredytów na 20 lat to jest ogromne ryzyko i obciążenie... Jak to możliwe? 

w  waszawie  tez  ludzie kupują mieszkania i maja  kasę    tu nie chodzi o kase  bo sa kredyty  ale o  atrakcyjne warunki    w których się dziś developerzy   prześcigują http://www.nowebielany2.com/

Rozwiń
Karol
Karol (28 stycznia 2016 o 16:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pytam na poważnie - skąd ludzie mają pieniądze na mieszkania? Przecież w Lublinie zarabia się grosze i branie kredytów na 20 lat to jest ogromne ryzyko i obciążenie... Jak to możliwe?

Jak skąd?   co za pytanie Polak potrafi   a zresztą sa kredyty   ludzie się zadłużają byle  by  zapewnić rodzinie   własny kąt  głównie teraz kiedy  buduje się   modnie   ze  wszystkimi wygodami    tak buduje  GrupoLar   na Bliskim Tarchominie http://www.bliskitarchomin.com/

Rozwiń
Arek
Arek (28 stycznia 2016 o 13:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Rośnie zapotzebowanie na  mieszkania  każdy Polak myslący o pzyszłości w kraju  chce   znaleść dla siebie    swój własny kąt Ja taki znalazłem  zaiwestowałem w    wlasne m   przy woronicza  w  Wawce   gdzie  prężnie działa grupoLar http://www.grupolar.pl/

Rozwiń
Gość
Gość (28 stycznia 2016 o 11:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ten na zdjęciu gdzie ma kask? gdzie jest PIP? czy widzi?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!