Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

27 września 2015 r.
9:05

Nauczycielka dostała etat i poszła na roczny urlop. Będzie klasa dla sześciolatków

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
0 8 A A
Budynek szkoły ma być gotowy w przyszłym roku. Poprzedni został zniszczony cztery lata temu w wyniku wybuchu gazu. Od tego czasu dzieci uczą się w obiekcie zbudowanym z kontenerów. (fot. Agnieszka Mazuś)
Budynek szkoły ma być gotowy w przyszłym roku. Poprzedni został zniszczony cztery lata temu w wyniku wybuchu gazu. Od tego czasu dzieci uczą się w obiekcie zbudowanym z kontenerów. (fot. Agnieszka Mazuś)

Sześcio- i siedmiolatkowie z Kazimierza Dolnego i okolic nie będą się uczyć w jednej klasie. Na takie rozwiązanie nie godzili się rodzice, którzy interweniowali w tej sprawie u radnych i burmistrza. Dyrekcja placówki w końcu znalazła rozwiązanie – sześciolatków będzie uczyła nauczycielka ze świetlicy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Problem pojawił się gdy nauczycielka, która miała uczyć najmłodsze dzieci w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym, poszła na roczny urlop a poratowanie zdrowia. Rzecz w tym, że nikomu wcześniej nie powiedziała swoich o planach.

Do końca sierpnia nauczycielka była zatrudniona w szkolnej bibliotece na pół etatu. Z dniem 1 września dostała cały etat i klasę do prowadzenia. Zwolnienie od specjalisty dostarczyła kilka dni po rozpoczęciu roku szkolnego.

Dyrekcja szkoły nie miała czasu na znalezienie zastępstwa dla dziesięciorga sześciolatków, które uczą się w kazimierskiej szkole. Po tygodniu nauki we własnej klasie najmłodsi uczniowie musieli przenieść się do klasy z o rok starszymi kolegami. Rozwiązanie to nie spodobało się rodzicom dzieci.

– Rodzice poszli do burmistrza z pytaniem, czy znajdą się środki, by kogoś zatrudnić. Środków nie było, ale znaleźliśmy inne rozwiązanie – mówi Jerzy Arbuz, dyrektor Gminnego Zespołu Szkół.

Po rozmowach dyrekcji szkoły z radnymi, członkami komisji oświaty oraz burmistrzem postanowiono, że dzieci będzie teraz uczyła pracownica szkoły, która do tej pory opiekowała się dziećmi w świetlicy. – Ta osoba ma pełne kwalifikacje, by uczyć – zapewnia dyrektor.

Nauczycielskie roszady obyły się bez dodatkowych kosztów, dyrekcji udało się wygospodarować godziny w ramach istniejących już etatów. Pracownika świetlicy będą zastępowały dwie osoby: nauczyciel wychowania fizycznego oraz osoba pracująca w bibliotece. Tak będzie od poniedziałku 28 września.

Władze szkoły przewidują, że ten stan rzeczy utrzyma się co najmniej trzy lata. Nie zmieni tego też powrót bibliotekarki, która jest na chorobowym. – W najmłodszych klasach tworzy się zażyłość, której nie powinno się zrywać – podkreśla dyrektor Arbuz.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ba / 4 listopada 2015 o 21:50

Sam pracuje jako nauczyciel chińskiego w szkole w Szczecinie i nie ma co winić dyrektora bo właśnie gmina czy inny urząd robią cięcia a placówka ma się dostosować i ba! wszystko ma się zgadzać z prawem i kartą nauczyciela więc psy można wieszać ale na naszym rządzie a praca pedagoga nie jest łatwa http://preply.com/pl/szczecin/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-chińskiego

Avatar
Gość / 2 października 2015 o 16:31
Dyrektor nie miał wyjścia musiał udzielić urlopu, gdyby tego nie zrobił a nauczycielce cokolwiek stałoby się w pracy ...prokurator pewny. Jeśli ktoś znajdzie mi pracę w oświacie za 4 tyś. dajcie znać .....mam 27 lat pracy i zarobki (niemałe), ale 2,5 tyś, ale nie 4 tyś.!!!!!!!!!!!!!!!Bodaj byś cudze dzieci uczył... A co do szybkiego czytania ,miałam to na studiach 30 lat temu,totalne bzdury w poście niżej.Szkoda komentować.
Avatar
do pedagogów i rodziców / 27 września 2015 o 15:33
Rozwijajmy się, zamiast rywalizować
 
  „Szybko, łatwo i skutecznie” nie zawsze znaczy dobrze - o zagrożeniach duchowych i potrzebie umiaru w szkole mówi Ewa Fus-Kubacka, nauczyciel, socjoterapeutka, związana ze wspólnotą neokatechumenalną
Polub nas na Facebooku!

MAŁGORZATA CICHOŃ: - Dlaczego zaczęłaś zajmować się zagrożeniami duchowymi dzieci i młodzieży?

EWA FUS-KUBACKA: - Ponieważ sama nieświadomie zaangażowałam się w metodę okultystyczną! Zrobiłam pierwszy stopień kursu kinezjologii edukacyjnej. Pewne rzeczy mnie dziwiły, czułam zmieszanie, kiedy pokazywany był np. tzw. test mięśniowy. Zostałam zaproszona na kurs drugiego stopnia. Ukrywano treść dalszego programu, ale ja nie byłam czujna i poszłam na te zajęcia. Mało tego - zorganizowałam warsztaty z pierwszego stopnia w mojej szkole! Potem zauważyłam, że niektóre ćwiczenia mają elementy hinduizmu np. mudry. Gdy już dostałam skrypt do ręki, okazało się, że wiele treści tej metody związanych jest też z medycyną chińską, z ideologią meridianów. Wszystko to podawane było po kawałku, w zakłamany sposób.

- Co zrobiłaś, gdy się zorientowałaś, że coś tu nie gra?

- Skontaktowałam się z o. Aleksandrem Posackim SJ (europejski konsultant egzorcystów - przyp. red.), który badał tę metodę pod kątem zagrożeń duchowych. Bardzo mi pomógł, zwracając uwagę na zagrożenia duchowe w edukacji i terapii. Potem w Warszawie odbyła się konferencja, podczas której naukowcy udowodnili, że kinezjologia edukacyjna nie opiera się na nauce - materiały z tej konferencji opublikował Instytut Badań Edukacyjnych. Martwi mnie, że ta metoda nadal wykorzystywana jest w pracy z dziećmi, także z niepełnosprawnymi. Osoba dorosła ma szansę się obronić, ponieważ posiada zmysł krytyczny, dzieci go nie mają.

- W edukacji sięga się po metody, które są szkodliwe? Dlaczego?

- Pęd do sukcesu, rywalizacja, rankingi szkół - wszyscy chcą uczyć się szybko i skutecznie. Żyjemy w kulturze nadczłowieczeństwa! Świat nie znosi cierpienia, braku, a nawet umiaru! W rywalizacji nie ma miejsca na budowanie relacji, a w życiu trzeba też nauczyć się przegrywać. Tymczasem naczelna zasada antropocentryzmu i New Age to: „Mogę stać się bogiem i być samowystarczalny”. Gdy na to nałoży się duża rywalizacja w szkole, młodzież idzie na skróty. Dlatego korzysta z NLP (neurolingwistyczne programowanie - przyp. red.), metod szybkiego czytania czy uczenia języków obcych sposobem SITA. Często używa się tam technik rzekomo uruchamiających niewykorzystane obszary naszego mózgu, a w rzeczywistości są to niebezpieczne techniki transowe. Metody „szybko działające” bywają, niestety, podpowiadane przez nas, nauczycieli, i wymuszane na dzieciach przez rodziców.

- To przykre… Czemu nauczyciele nabierają się na tak wątpliwe oferty?

- Często powodem jest nasza cecha, żeby się ciągle dokształcać, usprawniać, rozwijać, zamiast zatrzymać się na relacji i spokojnie prowadzić ucznia. Odkąd powstały gimnazja, nauczyciel dostaje uczniów na 3 lata i ma ich przygotować do egzaminu, nie znając ich! A wcześniej miał perspektywę całości! Czasami też przychodzą mody, które powodują, że szkoła przestaje żyć tym, czym żyć powinna. Np. w szkolnych gabinetach ma miejsce „wspomaganie” ucznia przez psychologa z zastosowaniem mandali, biofeedbacku czy relaksu w stanie alfa. Nauczyciele obligowani są do doskonalenia, realizując stopnie zawodowe. Wchodzą w alternatywne metody (np. Silvy, tai-chi, superlearning, relaksację), które nie były przedmiotem ich studiów, ale robią to ze względu na wymogi, żeby poszerzyć kompetencje i zaliczyć awans. Gdyby dyrektorzy reagowali, powiedzieli, co jest wartościowe, a co nie, byłoby lepiej. Ale sami też często tego nie wiedzą.

- Na co jeszcze nauczyciele powinni zwrócić uwagę?

cd

http://www.niedziela.pl/artykul/60592/nd/Rozwijajmy-sie-zamiast-rywalizowac

Rozwijajmy się, zamiast rywalizować
 
  „Szybko, łatwo i skutecznie” nie zawsze znaczy dobrze - o zagrożeniach duchowych i potrzebie umiaru w szkole mówi Ewa Fus-Kubacka, nauczyciel, socjoterapeutka, związana ze wspólnotą neokatechumenalną
Polub nas ... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2015 o 13:38
"Co za bzdury! Radzę sięgnąć do sprawdzonych źródeł." A co się w tym wpisie nie zgadza??
Avatar
asd / 27 września 2015 o 12:22

Roczny płatny urlop, 20 h/tydz pracy, 2 miesiące urlopu wypoczynkowego, trzynastki , zarobki ponad 4000zł dla nauczyciela ze stażem. To kiedy ten strajk nauczycieli????

Co za bzdury! Radzę sięgnąć do sprawdzonych źródeł.

Avatar
Gość / 27 września 2015 o 11:50
Winny dyrektor, który miał prawo nie udzielić zgody na urlop!
Avatar
Gość / 27 września 2015 o 11:11
Roczny płatny urlop, 20 h/tydz pracy, 2 miesiące urlopu wypoczynkowego, trzynastki , zarobki ponad 4000zł dla nauczyciela ze stażem. To kiedy ten strajk nauczycieli????
Avatar
Gość / 27 września 2015 o 09:19
"że dzieci będzie teraz uczyła pracownica szkoły, która do tej pory opiekowała się dziećmi w świetlicy. – Ta osoba ma pełne kwalifikacje, by uczyć " to są słowa dyrektora.Szok,ja dotąd byłam pewna,że w świetlicy dziećmi opiekuje się nauczyciel-wychowawca.Byłam w błędzie?
Avatar
ba / 4 listopada 2015 o 21:50

Sam pracuje jako nauczyciel chińskiego w szkole w Szczecinie i nie ma co winić dyrektora bo właśnie gmina czy inny urząd robią cięcia a placówka ma się dostosować i ba! wszystko ma się zgadzać z prawem i kartą nauczyciela więc psy można wieszać ale na naszym rządzie a praca pedagoga nie jest łatwa http://preply.com/pl/szczecin/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-chińskiego

Avatar
Gość / 2 października 2015 o 16:31
Dyrektor nie miał wyjścia musiał udzielić urlopu, gdyby tego nie zrobił a nauczycielce cokolwiek stałoby się w pracy ...prokurator pewny. Jeśli ktoś znajdzie mi pracę w oświacie za 4 tyś. dajcie znać .....mam 27 lat pracy i zarobki (niemałe), ale 2,5 tyś, ale nie 4 tyś.!!!!!!!!!!!!!!!Bodaj byś cudze dzieci uczył... A co do szybkiego czytania ,miałam to na studiach 30 lat temu,totalne bzdury w poście niżej.Szkoda komentować.
Avatar
do pedagogów i rodziców / 27 września 2015 o 15:33
Rozwijajmy się, zamiast rywalizować
 
  „Szybko, łatwo i skutecznie” nie zawsze znaczy dobrze - o zagrożeniach duchowych i potrzebie umiaru w szkole mówi Ewa Fus-Kubacka, nauczyciel, socjoterapeutka, związana ze wspólnotą neokatechumenalną
Polub nas na Facebooku!

MAŁGORZATA CICHOŃ: - Dlaczego zaczęłaś zajmować się zagrożeniami duchowymi dzieci i młodzieży?

EWA FUS-KUBACKA: - Ponieważ sama nieświadomie zaangażowałam się w metodę okultystyczną! Zrobiłam pierwszy stopień kursu kinezjologii edukacyjnej. Pewne rzeczy mnie dziwiły, czułam zmieszanie, kiedy pokazywany był np. tzw. test mięśniowy. Zostałam zaproszona na kurs drugiego stopnia. Ukrywano treść dalszego programu, ale ja nie byłam czujna i poszłam na te zajęcia. Mało tego - zorganizowałam warsztaty z pierwszego stopnia w mojej szkole! Potem zauważyłam, że niektóre ćwiczenia mają elementy hinduizmu np. mudry. Gdy już dostałam skrypt do ręki, okazało się, że wiele treści tej metody związanych jest też z medycyną chińską, z ideologią meridianów. Wszystko to podawane było po kawałku, w zakłamany sposób.

- Co zrobiłaś, gdy się zorientowałaś, że coś tu nie gra?

- Skontaktowałam się z o. Aleksandrem Posackim SJ (europejski konsultant egzorcystów - przyp. red.), który badał tę metodę pod kątem zagrożeń duchowych. Bardzo mi pomógł, zwracając uwagę na zagrożenia duchowe w edukacji i terapii. Potem w Warszawie odbyła się konferencja, podczas której naukowcy udowodnili, że kinezjologia edukacyjna nie opiera się na nauce - materiały z tej konferencji opublikował Instytut Badań Edukacyjnych. Martwi mnie, że ta metoda nadal wykorzystywana jest w pracy z dziećmi, także z niepełnosprawnymi. Osoba dorosła ma szansę się obronić, ponieważ posiada zmysł krytyczny, dzieci go nie mają.

- W edukacji sięga się po metody, które są szkodliwe? Dlaczego?

- Pęd do sukcesu, rywalizacja, rankingi szkół - wszyscy chcą uczyć się szybko i skutecznie. Żyjemy w kulturze nadczłowieczeństwa! Świat nie znosi cierpienia, braku, a nawet umiaru! W rywalizacji nie ma miejsca na budowanie relacji, a w życiu trzeba też nauczyć się przegrywać. Tymczasem naczelna zasada antropocentryzmu i New Age to: „Mogę stać się bogiem i być samowystarczalny”. Gdy na to nałoży się duża rywalizacja w szkole, młodzież idzie na skróty. Dlatego korzysta z NLP (neurolingwistyczne programowanie - przyp. red.), metod szybkiego czytania czy uczenia języków obcych sposobem SITA. Często używa się tam technik rzekomo uruchamiających niewykorzystane obszary naszego mózgu, a w rzeczywistości są to niebezpieczne techniki transowe. Metody „szybko działające” bywają, niestety, podpowiadane przez nas, nauczycieli, i wymuszane na dzieciach przez rodziców.

- To przykre… Czemu nauczyciele nabierają się na tak wątpliwe oferty?

- Często powodem jest nasza cecha, żeby się ciągle dokształcać, usprawniać, rozwijać, zamiast zatrzymać się na relacji i spokojnie prowadzić ucznia. Odkąd powstały gimnazja, nauczyciel dostaje uczniów na 3 lata i ma ich przygotować do egzaminu, nie znając ich! A wcześniej miał perspektywę całości! Czasami też przychodzą mody, które powodują, że szkoła przestaje żyć tym, czym żyć powinna. Np. w szkolnych gabinetach ma miejsce „wspomaganie” ucznia przez psychologa z zastosowaniem mandali, biofeedbacku czy relaksu w stanie alfa. Nauczyciele obligowani są do doskonalenia, realizując stopnie zawodowe. Wchodzą w alternatywne metody (np. Silvy, tai-chi, superlearning, relaksację), które nie były przedmiotem ich studiów, ale robią to ze względu na wymogi, żeby poszerzyć kompetencje i zaliczyć awans. Gdyby dyrektorzy reagowali, powiedzieli, co jest wartościowe, a co nie, byłoby lepiej. Ale sami też często tego nie wiedzą.

- Na co jeszcze nauczyciele powinni zwrócić uwagę?

cd

http://www.niedziela.pl/artykul/60592/nd/Rozwijajmy-sie-zamiast-rywalizowac

Rozwijajmy się, zamiast rywalizować
 
  „Szybko, łatwo i skutecznie” nie zawsze znaczy dobrze - o zagrożeniach duchowych i potrzebie umiaru w szkole mówi Ewa Fus-Kubacka, nauczyciel, socjoterapeutka, związana ze wspólnotą neokatechumenalną
Polub nas ... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2015 o 13:38
"Co za bzdury! Radzę sięgnąć do sprawdzonych źródeł." A co się w tym wpisie nie zgadza??
Avatar
asd / 27 września 2015 o 12:22

Roczny płatny urlop, 20 h/tydz pracy, 2 miesiące urlopu wypoczynkowego, trzynastki , zarobki ponad 4000zł dla nauczyciela ze stażem. To kiedy ten strajk nauczycieli????

Co za bzdury! Radzę sięgnąć do sprawdzonych źródeł.

Avatar
Gość / 27 września 2015 o 11:50
Winny dyrektor, który miał prawo nie udzielić zgody na urlop!
Avatar
Gość / 27 września 2015 o 11:11
Roczny płatny urlop, 20 h/tydz pracy, 2 miesiące urlopu wypoczynkowego, trzynastki , zarobki ponad 4000zł dla nauczyciela ze stażem. To kiedy ten strajk nauczycieli????
Avatar
Gość / 27 września 2015 o 09:19
"że dzieci będzie teraz uczyła pracownica szkoły, która do tej pory opiekowała się dziećmi w świetlicy. – Ta osoba ma pełne kwalifikacje, by uczyć " to są słowa dyrektora.Szok,ja dotąd byłam pewna,że w świetlicy dziećmi opiekuje się nauczyciel-wychowawca.Byłam w błędzie?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 62 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!