środa, 21 marca 2018 r.

Edukacja

Szkoła 3.0 w Lublinie. Zostań liderem i pomóż

Dodano: 1 czerwca 2017, 20:03
Autor: ask

W Lublinie powstaje Szkoła 3.0 - inicjatywa społeczna polegający na nauce programowania i przekazywaniu przyszłościowych umiejętności dla dzieci z domów dziecka oraz z rodzin w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Krakowska Fundacja Sarigato szuka osób, które będą współtworzyć akcję.

– Projekt Szkoła 3.0 powstał w odpowiedzi na dramatyczną sytuację dzieci znajdujących się pod opieką pieczy zastępczej. Według raportu opublikowanego przez NIK, aż 82 proc. wychowanków nie potrafi się usamodzielnić w chwili ukończenia 18. roku życia. Młodzi ludzie nie potrafią znaleźć pracy, co powoduje, że korzystają z dostępnych form pomocy społecznej i wracają do patologicznych środowisk – tłumaczy Kamila Wilczyńska, z Zespołu Szkoły 3.0. - Postanowiliśmy przerwać to błędne koło.

W ubiegłym roku uruchomiono program wsparcia dla 50 dzieci z krakowskich domów dziecka. Podopieczni uczęszczają na cotygodniowe lekcje programowania, podczas których uczą się tworzenia gier i aplikacji. Twórcy projektu zakładają, że przekazywane umiejętności ułatwią młodym ludziom odnalezienie się na współczesnym rynku pracy, na którym branża IT stale zwiększa swój udział.

– Wdrażamy też program mentorski. Dzieci uczęszczające na zajęcia programowania otrzymują indywidualne wsparcie wolontariuszy - Mentorów (osoby głównie z branży IT), którzy poza wsparciem i przekazywaniem umiejętności pomogą pokierować ich przyszłą karierą zawodową - mówi wiceprezes Fundacji Sarigato, pomysłodawca projektu, Paulina Wójtowicz.
I to właśnie Liderów - osób chętnych do stworzenia Szkoły 3.0 w Lublinie szukają teraz organizatorzy.

– Dzięki wsparciu sponsora - firmie TwójRobot.pl, oferującej zajęcia robotyki i programowania, we wrześniu dzieci z lubelskich domów dziecka będą mogły rozpocząć całoroczne zajęcia. Potrzeba im lokalnego organizatora, który dopilnuje, aby program prężnie się rozwijał – dodaje Wilczyńska.

Aby zostać Liderem, należy wziąć udział w rekrutacji poprzez uzupełnienie poniższego formularza: http://bit.ly/LiderMiasta

Czytaj więcej o: szkoła edukacja
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!