Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Hrubieszów

14 marca 2018 r.
9:10

Po tych słowach ukraińskiego polityka wezwano policję. Zadziała ustawa o IPN?

83 43 A A
Policjanci podczas uroczystości w Sahryniu spisali Oleksandra Pyrożyka, który miał powiedzieć, że Bandera jest dla Ukraińców takim samym bohaterem narodowym, jak Piłsudski dla Polaków
Policjanci podczas uroczystości w Sahryniu spisali Oleksandra Pyrożyka, który miał powiedzieć, że Bandera jest dla Ukraińców takim samym bohaterem narodowym, jak Piłsudski dla Polaków

To może być pierwsza taka sprawa od czasu wejścia w życie kontrowersyjnej ustawy o IPN. Prokuratura w Hrubieszowie oceni, czy podczas niedzielnych uroczystości w Sahryniu (gm. Werbkowice) nie doszło do gloryfikowania nazistowskiej ideologii banderowskiej. Na miejsce wezwano policję

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

10 marca 1944 roku we wsi Sahryń oddziały BCH i AK przeprowadziły atak na bazę ukraińskich nacjonalistów. Była to akcja uprzedzająca, po tym jak w bunkrze we wsi Szychowice znaleziono dokumenty UPA. Wynikało z nich, że napad bojówek ukraińskich na Polaków miał nastąpić 16 marca. W akcji – jak podają Polacy – zginęło 150-300 Ukraińców (w tym ludność cywilna). Ukraińcy twierdzą, że mogło to być nawet 600-800 osób.

Zarząd Główny Związku Ukraińców w Polsce zorganizował w Sahryniu uroczystości w 74. rocznicę akcji.

Jako jej „bierny uczestnik” wziął udział przedstawiciel zamojskiego Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu.

– Uroczystość przebiegła godnie, z powagą i spokojnie – relacjonuje w internecie. – Dostrzeżono przemycone flagi banderowskie, które jednak nie były eksponowane.

Kolejne wystąpienia miało się jednak kończyć banderowskim zawołaniem: „Sława Ukrainie”, na co zgromadzeni odpowiadali „Herojam sława”.

 – Jeden z gości wygłosił przemówienie, które w świetle znowelizowanej ustawy o IPN było zabronionym prawem gloryfikowaniem nazistowskiej ideologii banderowskiej – uważa przedstawiciel stowarzyszenia wołyńskiego. – Mówca ten sławił UPA, Banderę, Szuchewycza. Godził także w naszych bohaterów narodowych.

Oleksandr Pyrożyk, wiceszef Wołyńskiej Administracji Obwodowej (wojewódzkiej) i lider nacjonalistycznej partii Svoboda, miał powiedzieć m.in., że Bandera jest dla Ukraińców takim samym bohaterem narodowym, jak Piłsudski dla Polaków.

Na prośbę przedstawiciela stowarzyszenia interweniowała policja, która spisała dane Pyrożyka. Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie sprawdza teraz, czy podczas uroczystości nie doszło do publicznego propagowania ustroju faszystowskiego lub do nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Co jest w ustawie?

W ustawie o IPN znalazły się m.in. przepisy, które mają umożliwić wszczynanie postępowań karnych za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów.

Według ustawy taką zbrodnią był m.in. udział ukraińskich nacjonalistów w eksterminacji Żydów i popełnione przez nich ludobójstwo na obywatelach II RP na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Quiz: Jaka to melodia. Zgadnij, kto śpiewa te kultowe przeboje?

Jaka to melodia. Zgadnij, kto śpiewa te kultowe przeboje?

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
. / 20 marca 2018 o 23:20
Ukrop napisał:
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
 
Ukrop napisał:
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
 No to ilu? Napisz sam. A te "krwawe pacyfikacje" to nie wiecej niz kilkadziesiat zabitych ludzi. Polacy mieli ponad 20 lat na przeprowadzenie ludobojstwa i nigdy tego nie zrobili. Myslisz ze Policja Ukrainska nie mordowala masowo Polakow? Wielu z tych policjantow bylo rownierz w UPA.
 No to ilu? Napisz sam. A te "krwawe pacyfikacje" to nie wiecej niz kilkadziesiat zabitych ludzi. Polacy mieli ponad 20 lat na przeprowadzenie ludobojstwa i nigdy tego nie zrobili. Myslisz ze Policja Ukrainska nie mordowala masowo Polakow? Wielu z tych policjantow bylo rownierz w UPA. rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2018 o 16:36
Ukraina powinna być pasem ziemi niczyjej , czymś w rodzaju bezpiecznika pomiędzy NATO a Rosją. Ci piewcy zwykłych kryminalistów , ludobójców nie zasługują na własne państwo. Oby ogień piekielny dla nich nigdy nie zgasł.
Avatar
Gość / 16 marca 2018 o 12:00
a czy w Sahryniu przeszkadzały im jakieś bojówki nacjonalistyczne tak jak to było podczas uroczystości w Hucie Pieniackiej gdzie młodzieżowa boojówka probanderowska rozwinęła sz,tandary z barwami upa i wznosiła nieprzyjazne Polakom i Polsce okrzyki
Avatar
Ukrop / 15 marca 2018 o 21:01
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 19:11
Wy ciemnoto , ograniczona ciemnoto- nie wiedzieliście jakie pytanie zadać temu ukraińskiemu opasowi kiedy zrównywał Piłsudskiego z tym ukraińskim psem Banderą ? Ja bym go tylko zapytał ile ukraińskich dzieci , kobiet, starców zabił Piłsudski ? a potem temu barbarzyńcy bym stłukł mordę, że długo by jej nie otworzył
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 07:26
Ten "bierny przedstawiciel stowarzyszenia wołyńskiego" to Wiesław Huk. Od kiedy to on broni imienia Piłsudskiego, skoro na swoim fejsbuku obrzuca go błotem? Schizofrenia? Czy Wiesław Huk wie, że dokonał prowokacji? Czy ma świadomość tego, że gdy teraz Polacy jadący na groby swoich bliskich na Wołyniu nie będą przez jego warcholstwo mieli tam spokoju? Czy ktoś mu za to podziękuje? I temu stowarzyszeniu z Zamościa, które go delegowało? Jaki z tego pożytek? Bo na pewno Pan Pyrożyk nie zostanie skazany, gdyż jak słychać na filmie nie wychwala ani Szuchewycza ani ideologii banderowskiej. Czy Pan Huk wie, że dokonał profanacji cmentarza odstawiając ten cyrk z policją? Czy wie, że tam leżą także żołnierze polscy? Na pewno nie wie, bo w Sahryniu na tym cmentarzu był dopiero drugi raz. Łatwo jest pyskować i nasyłać policję, bo to efektowne, ale trudniej jest działać na rzecz zrozumienia i pojednania, prowadzić działalność edukacyjną, bo do tego potrzebny jest rozum.
Ten "bierny przedstawiciel stowarzyszenia wołyńskiego" to Wiesław Huk. Od kiedy to on broni imienia Piłsudskiego, skoro na swoim fejsbuku obrzuca go błotem? Schizofrenia? Czy Wiesław Huk wie, że dokonał prowokacji? Czy ma świadomość tego, że gdy teraz Polacy jadący na groby swoich bliskich na Wołyniu nie będą przez jego warcholstwo mieli tam spokoju? Czy ktoś mu za to podziękuje? I temu stowarzyszeniu z Zamościa, które go delegowało? Jaki z tego pożytek? Bo na pewno Pan Pyrożyk nie zostanie skazany, gdyż jak słychać na filmie nie w... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 23:11
Do gość: to chyba nie PiS chwalił bandziora i hitlerowskiego pachołka na terytorium Polski? Mam nadzieję, że Pyrożnik był ostatni raz w Polsce. Nie ma tu miejsca dla takich, persona non grata
Avatar
kak / 14 marca 2018 o 22:16
Mądra wypowiedź, pamiętać, przestrzegać, edukować
Avatar
Polak / 14 marca 2018 o 20:56
brawo władze werbkowic... pozwalacie na takie coś?  brak słów! a co na to mieszkańcy? odważnych ludzi w gminie nie ma zeby to zablokować? a co powiecie na to artykuł z dzisiaj: msz potwierdza atak na cmentarz orląt lwowskich. w polską nekropolię rzucono granatem ***natemat.pl/232675,oswiadczenie-msz-doszlo-do-eksplozji-na-cmentarzu-obroncow-lwowa
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 17:50
No to z wojenki Polska Ukraina najbardziej cieszy się Putin. Im bardziej Polska oddala się od UE i zdrowego rozsądku tym nam bliżej do wcielenia do Rosji. A pis jako ruska agentura świetnie działa
Avatar
. / 20 marca 2018 o 23:20
Ukrop napisał:
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
 
Ukrop napisał:
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
 No to ilu? Napisz sam. A te "krwawe pacyfikacje" to nie wiecej niz kilkadziesiat zabitych ludzi. Polacy mieli ponad 20 lat na przeprowadzenie ludobojstwa i nigdy tego nie zrobili. Myslisz ze Policja Ukrainska nie mordowala masowo Polakow? Wielu z tych policjantow bylo rownierz w UPA.
 No to ilu? Napisz sam. A te "krwawe pacyfikacje" to nie wiecej niz kilkadziesiat zabitych ludzi. Polacy mieli ponad 20 lat na przeprowadzenie ludobojstwa i nigdy tego nie zrobili. Myslisz ze Policja Ukrainska nie mordowala masowo Polakow? Wielu z tych policjantow bylo rownierz w UPA. rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2018 o 16:36
Ukraina powinna być pasem ziemi niczyjej , czymś w rodzaju bezpiecznika pomiędzy NATO a Rosją. Ci piewcy zwykłych kryminalistów , ludobójców nie zasługują na własne państwo. Oby ogień piekielny dla nich nigdy nie zgasł.
Avatar
Gość / 16 marca 2018 o 12:00
a czy w Sahryniu przeszkadzały im jakieś bojówki nacjonalistyczne tak jak to było podczas uroczystości w Hucie Pieniackiej gdzie młodzieżowa boojówka probanderowska rozwinęła sz,tandary z barwami upa i wznosiła nieprzyjazne Polakom i Polsce okrzyki
Avatar
Ukrop / 15 marca 2018 o 21:01
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 19:11
Wy ciemnoto , ograniczona ciemnoto- nie wiedzieliście jakie pytanie zadać temu ukraińskiemu opasowi kiedy zrównywał Piłsudskiego z tym ukraińskim psem Banderą ? Ja bym go tylko zapytał ile ukraińskich dzieci , kobiet, starców zabił Piłsudski ? a potem temu barbarzyńcy bym stłukł mordę, że długo by jej nie otworzył
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 07:26
Ten "bierny przedstawiciel stowarzyszenia wołyńskiego" to Wiesław Huk. Od kiedy to on broni imienia Piłsudskiego, skoro na swoim fejsbuku obrzuca go błotem? Schizofrenia? Czy Wiesław Huk wie, że dokonał prowokacji? Czy ma świadomość tego, że gdy teraz Polacy jadący na groby swoich bliskich na Wołyniu nie będą przez jego warcholstwo mieli tam spokoju? Czy ktoś mu za to podziękuje? I temu stowarzyszeniu z Zamościa, które go delegowało? Jaki z tego pożytek? Bo na pewno Pan Pyrożyk nie zostanie skazany, gdyż jak słychać na filmie nie wychwala ani Szuchewycza ani ideologii banderowskiej. Czy Pan Huk wie, że dokonał profanacji cmentarza odstawiając ten cyrk z policją? Czy wie, że tam leżą także żołnierze polscy? Na pewno nie wie, bo w Sahryniu na tym cmentarzu był dopiero drugi raz. Łatwo jest pyskować i nasyłać policję, bo to efektowne, ale trudniej jest działać na rzecz zrozumienia i pojednania, prowadzić działalność edukacyjną, bo do tego potrzebny jest rozum.
Ten "bierny przedstawiciel stowarzyszenia wołyńskiego" to Wiesław Huk. Od kiedy to on broni imienia Piłsudskiego, skoro na swoim fejsbuku obrzuca go błotem? Schizofrenia? Czy Wiesław Huk wie, że dokonał prowokacji? Czy ma świadomość tego, że gdy teraz Polacy jadący na groby swoich bliskich na Wołyniu nie będą przez jego warcholstwo mieli tam spokoju? Czy ktoś mu za to podziękuje? I temu stowarzyszeniu z Zamościa, które go delegowało? Jaki z tego pożytek? Bo na pewno Pan Pyrożyk nie zostanie skazany, gdyż jak słychać na filmie nie w... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 23:11
Do gość: to chyba nie PiS chwalił bandziora i hitlerowskiego pachołka na terytorium Polski? Mam nadzieję, że Pyrożnik był ostatni raz w Polsce. Nie ma tu miejsca dla takich, persona non grata
Avatar
kak / 14 marca 2018 o 22:16
Mądra wypowiedź, pamiętać, przestrzegać, edukować
Avatar
Polak / 14 marca 2018 o 20:56
brawo władze werbkowic... pozwalacie na takie coś?  brak słów! a co na to mieszkańcy? odważnych ludzi w gminie nie ma zeby to zablokować? a co powiecie na to artykuł z dzisiaj: msz potwierdza atak na cmentarz orląt lwowskich. w polską nekropolię rzucono granatem ***natemat.pl/232675,oswiadczenie-msz-doszlo-do-eksplozji-na-cmentarzu-obroncow-lwowa
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 17:50
No to z wojenki Polska Ukraina najbardziej cieszy się Putin. Im bardziej Polska oddala się od UE i zdrowego rozsądku tym nam bliżej do wcielenia do Rosji. A pis jako ruska agentura świetnie działa
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 0

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 1

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 7

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista]
galeria

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista] 3 2

170 tysięcy 400 złotych rocznie dostaje każdy poseł na prowadzenie swoich biur. Nie wszystkim to wystarcza, ale są i tacy, którzy sporo zaoszczędzili i teraz mogą wydać więcej. Tak zrobił np. Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta Lublina

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!