piątek, 23 marca 2018 r.

Kraj Świat

Dymisja Grzegorza Czeleja. Powodem był konflikt? Wiemy, czym się teraz zajmie

Dodano: 24 kwietnia 2017, 07:58

Grzegorz Czelej zamierza bardziej poświęcić się działalności wydawniczej<br />
Grzegorz Czelej zamierza bardziej poświęcić się działalności wydawniczej

Lubelski parlamentarzysta PiS Grzegorz Czelej zrezygnował z funkcji wicemarszałka Senatu. Teraz zamierza wrócić do działalności biznesowej i wydać album o rodzinie Kaczyńskich. W środku może się znaleźć niezwykłe zdjęcie prezesa PiS zrobione na imprezie urodzinowej u Lecha Wałęsy.

Czelej senatorem jest nieprzerwanie od 2007 roku. Wicemarszałkiem wyższej izby parlamentu został na początku obecnej kadencji. Nieoczekiwanie na czwartkowym posiedzeniu Senatu podał się do dymisji. – Zrezygnowałem z powodów prywatnych. Nie zdecydowały o tym względy polityczne, nie było żadnych nacisków – mówi nam lubelski senator.

Jak można usłyszeć od lokalnych polityków, jego dymisja nie była jednak dużym zaskoczeniem. – Od jakiegoś czasu dochodziły słuchy, że nienajlepiej układa się współpraca Czeleja z marszałkiem Stanisławem Karczewskim. Pokłosiem jego słabnącej pozycji w Warszawie było też pozbawienie go funkcji wiceprezesa partyjnych struktur w okręgu lubelskim. W innej sytuacji nikomu nie przyszłoby do głowy, aby zabrakło go we władzach regionalnych – mówi nam jeden z lubelskich działaczy PiS.

Według jednej z wersji wpływ na rezygnację Czeleja mógł mieć jego konflikt z ministrem infrastruktury i budownictwa Andrzejem Adamczykiem i wiceministrem Jerzym Szmitem. – Zaczęło się od nieudanej próby wstawiennictwa za zwolnionym z zarządu spółki PKP PLK wojewódzkim radnym PiS Grzegorzem Muszyńskim. A w ostatnich dniach zapadła decyzja o przekazaniu do dalszych prac przygotowanego przez ministerstwo projektu ustawy o transporcie. Nie ma w nim proponowanych przez Czeleja ułatwień dla małych i średnich firm przewozowych. Dlatego senator mógł unieść się honorem i podjąć decyzję o dymisji.

– Nie odchodzę z partii, nadal jestem członkiem Komitetu Politycznego PiS i pełnomocnikiem struktur miejskich w Lublinie – odpowiada pytany o te spekulacje Grzegorz Czelej.

Polityk teraz będzie mógł bardziej poświęcić się działalności biznesowej, bo na czas pełnienia funkcji wicemarszałka ograniczył aktywność w wydawnictwie „Słowa i Myśli”, którego ma udziały. Ta firma przygotowuje się do wydania albumu ukazującego historię rodziny Kaczyńskich. – Jest on już praktycznie gotowy, ale musimy jeszcze wyjaśnić kwestie praw autorskich do niektórych zdjęć, bo tych będzie sporo. Teraz będę miał możliwości prawne i czas, żeby to dokończyć – mówi nam senator.

W albumie może się znaleźć fotografia przedstawiająca pozującego w towarzystwie kobiet Jarosława Kaczyńskiego w czapce z napisem „Sex Instructor”. Miała ona zostać wykonana podczas imprezy urodzinowej Lecha Wałęsy. – Rzeczywiście, jest takie zdjęcie, ale ostatecznie to prezes zadecyduje, czy znajdzie się ono w albumie. Z tego, co pamiętam, jakieś półtora roku temu wahał się w tej kwestii. Próbowaliśmy przekonać go, że warto je zamieścić, bo to fajne, ocieplające wizerunek zdjęcie – opowiada Czelej.

Czytaj więcej o: polityka PiS Grzegorz Czelej
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(34) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 kwietnia 2017 o 02:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nazwisko Czelej w latach '80-tych w Lubelskiem kojarzyło się z ogrodnictwem. Kraśnik, Łosice... Dobrze pamiętam?
Rozwiń
Gość
Gość (24 kwietnia 2017 o 17:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Książę Czartoryski w Polsce widział tylko dwie partie: „Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie”.
Rozwiń
Gość
Gość (24 kwietnia 2017 o 16:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I to pewnie dlatego lubelskie jest najbiedniejszym regionem w umilowanej unii??
Rozwiń
Gość
Gość (24 kwietnia 2017 o 16:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I to pewnie trolluja z ip urzedow.
Rozwiń
Gość
Gość (24 kwietnia 2017 o 12:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
od ponad 20 minut POwskie trolle siedzą i komentują co minutę negatywnie ten artukuł z tego samego adresu IP. Tylko tyle POtrafią, bo przez ostatnie 8 lat nic dobrego oprócz afer i ustawek pod swoich nie zrobili.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (34)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!