poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Kraj Świat

MON: Polska ma kupić rakiety Patriot od USA

Dodano: 6 lipca 2017, 08:54

Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz (fot. ppor. Robert Suchy/CO MON)

– Podpisano memorandum informujące, że rząd Stanów Zjednoczonych wyraża zgodę na sprzedanie Polsce baterii rakiet Patriot w najnowocześniejszej konfiguracji, takiej jakiej używają wojska USA – poinformował szef MON Antoni Macierewicz.

– Konfiguracja, w której nabywamy rakiety Patriot jest specjalnie dostosowana do polskich wymogów. Żadna inna armia świata dotychczas nie miała możliwości uzyskania rakiet Patriot w konfiguracji szczególnie dobranej i dostosowanej do wymogów – zaznaczył minister.

Modernizacja obrony powietrznej to jeden z priorytetów wieloletniego planu rozwoju sił zbrojnych. System ma być mobilny i umożliwić obronę wybranych obszarów - ważnych obiektów, zgrupowań wojsk i kontyngentów za granicą. Wisła - system średniego zasięgu zdolny zwalczać rakiety balistyczne - to jedna z części planowanego systemu obrony powietrznej kraju.

– Rokowania ws. systemu Patriot nie przyspieszyłyby, gdyby nie była to administracja prezydenta Donalda Trumpa – podkreślił szef MON Antoni Macierewicz. Dodał, że jest to ważne ze względu na przeciwnika, który stoi naprzeciwko nas; ze względu na rakiety Iskander, które zagrażają Polsce i które muszą być skutecznie zwalczane przez rakiety Patriot.

Pierwsze baterie rakiet Patriot mają trafić do Polski do 2022 r. Szef MON Zaznaczył, że wraz z nabyciem wyrzutni rakiet Homar uzupełnia to całościową strukturę polskiego systemu obronnego - czyli tarczy antyrakietowej dającej nam pełne bezpieczeństwo przed jakimkolwiek przeciwnikiem dysponującym jakąkolwiek bronią mogącą Polsce zagrażać.

Źródło: MON

Czytaj więcej o: USA wojsko Antoni Macierewicz
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 lipca 2017 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
platforma rozbrajała Polskę
Rozwiń
Gość
Gość (6 lipca 2017 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odwrót z Iraku, Afganistanu, Osama śmieje się spod turbanu, Taki sojusznik jak Tusk się przyda, Wiwat Platforma i Al Kaida.
Rozwiń
Gość
Gość (6 lipca 2017 o 13:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech żyje wolność, ćpun na wagarach, Łbem durnym kręci w dymu oparach, Całkiem legalnie ćmiąc porcję zielska, Wiwat Platforma Obywatelska. Niech żyje miłość, rusza parada, Sprośnych pedałów cała gromada, Gzi się bezwstydnie wśród publiczności, To dar Platformy, tryumf wolności.
Rozwiń
Gość
Gość (6 lipca 2017 o 13:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znów stara zgraja,szczęśliwym trafem, Bez głów, bez planów, za to z rozmachem, Do żłobu tłoczy swe tłuste cielska, Idzie Platforma Obywatelska. Do sądu złodziej śmiało ucieka, Bo wszak korupcja prawem człowieka, Czar PRL-u wraca do formy, Wdzięczni jesteśmy członkom Platformy.
Rozwiń
Gość
Gość (6 lipca 2017 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Antoni pamiętaj, że te rakiety były już używane. Uważaj żebyś nie kupił samych łusek.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!