środa, 24 stycznia 2018 r.

Kraj Świat

Premier: "Zapewniam, że wypełnimy nasze zobowiązanie"

Dodano: 24 lipca 2017, 20:32

- Wszyscy chcemy żyć w sprawiedliwej Polsce. Dlatego reforma sądów jest konieczna. Zdecydowana większość Polaków, niezależnie od przekonań, poglądów politycznych czy miejsca zamieszkania, chce by sądy działały sprawnie i uczciwie - powiedziała Premier Beata Szydło w wygłoszonym orędziu.

Dodała, że każdy z nas ma w swoim najbliższym otoczeniu kogoś, kto został skrzywdzony przez wymiar sprawiedliwości. - Przekonałam się o tym podczas tysięcy spotkań w czasie kampanii wyborczej. Przekonuję się o tym codziennie, kiedy zrozpaczeni Polacy proszą mnie o interwencję, bo są bezradni w starciu z korporacją sędziowską - oznajmiła.

Podkreśliła, że dzisiejsze weto Pana Prezydenta spowolniło prace nad reformą, a także zostało potraktowane jako zachęta przez tych, którzy walczą o utrzymanie niesprawiedliwego systemu, systemu wielkich i małych nadużyć.

- Jesteśmy otwarci na dyskusję o szczegółach, ale rozmowy nie mogą sprawić, że reforma utknie w martwym punkcie, z czym po roku 1989 mieliśmy nieraz do czynienia. Odpowiedzialni politycy muszą o tym pamiętać - stwierdziła.

Poinformowała, że rozpoczynając reformę sądownictwa, Rząd Prawa i Sprawiedliwości wiedział, że zadanie jest niezwykle trudne, a obrany kierunek wymaga konsekwencji, determinacji i ciężkiej pracy.

- Wsparcie, które tak licznie dostawaliśmy od Polaków było niezwykle potrzebne i zapewniam, że wypełnimy nasze zobowiązanie - powiedziała Premier Beata Szydło.

 

Swoje orędzie wygłosił również Andrzej Duda

- Bez reformy wymiaru sprawiedliwości nie ma możliwości budowania sprawiedliwego państwa, czyli takiego, które równo traktuje wszystkich obywateli, do którego Polacy mają zaufanie. Zmiany są niezbędne na płaszczyźnie proceduralnej, formalnej, ale także na płaszczyźnie etycznej - powiedział prezydent.

Duda zaznaczył, że przygotowane przez parlament ustawy reformujące system sprawiedliwości w dużej części wychodziły naprzeciw społecznym oczekiwaniom.

- Nie mogłem jednak jako prezydent ich zaakceptować i korzystam z prawa weta, bo wymagają one zmian zapewniających ich zgodność z Konstytucją, aby utrzymywały niezależność władzy sądowniczej, ale bez poczucia absolutnej nadrzędności i bezkarności oraz stwarzały warunki, by sędziowie czuli się niezależni od rożnego rodzaju nacisków - wyjaśnia.

Prezydent zapowiedział, że w najbliższym czasie przedstawi nowe wersje projektów reformujących sądownictwo.

- Wierzę, że w możliwie krótkim terminie te poprawione ustawy zostaną przez polski parlament uchwalone i mądra propaństwowa, a przede wszystkim prospołeczna reforma wymiaru sprawiedliwości stanie się faktem. Ludzie na to czekają - mówi. 

WIDEO

Czytaj więcej o: sąd Andrzej Duda sadownictwo
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(35) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 lipca 2017 o 14:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
straSZYdło chce przebić swego guru w pluciu jadem
Rozwiń
Gość
Gość (25 lipca 2017 o 14:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PISowska marionetka do Brzeszcz i to jutro!!!!! PIsowska sekto Wasz koniec bliski pokazal WAm dudus gdzie wasze miejsce!!!!!!! Pokazali Wam ludzie/ lewaki/ kanalie mordy zdr. Pokazemy w wyborach. Jak jeszcze nie pomoze oj.borowik kleska .
Rozwiń
Gość
Gość (25 lipca 2017 o 11:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ten bełkot broszki nie godnej funkcji woźnego w Sądzie jest na ukończeniu bo dalej fałsz kłamstwo i obłuda nikogo nie interesuje. Czas zbierać graty i do Brzeszcz niszczyć dalej i zadłużać biedną gminę !
Rozwiń
obywatel gorszego sortu
obywatel gorszego sortu (25 lipca 2017 o 10:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Pani premier wyraziła się bardzo mądrze. Chore prawo, ustawy to były i są jeszcze. Jeśli nie znasz nikogo popierającego działania obecnego rządu (80% poparcia) to mało wiesz na temat polityki. Waszym nadrzędnym celem jest obalenie rządu, a nie reformy. PAD powiedział "od obalania rządu są wybory"- ale i tą drogą nic nie uzyskacie- może tylko jedno, ośmieszenie.
 Najnowsze badania na zlecenie tvpiSS wskazały na 120% poparcia !! Wy sami chyba nie wierzycie w to co piszecie.
Rozwiń
Gość
Gość (25 lipca 2017 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ajjj broszka zapewne ty dostaniesz najbardziej po tyłku za rządy kaczora
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (35)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!