poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Kraj Świat

Waszczykowski dla "Bilda" o rowerzystach i wegetarianach

Dodano: 4 stycznia 2016, 12:52
Autor: Kurier PAP

Witold Waszczykowski (fot. TVN24/x-news)
Witold Waszczykowski (fot. TVN24/x-news)

Szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski w rozmowie z niemieckim "Bildem" odrzuca zarzuty wysuwane przez Komisję Europejską pod adresem polskiego rządu w związku ze zmianami w polskich mediach i w Trybunale Konstytucyjnym.

- Poprzedni rząd realizował w mediach określony lewicowy program, tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku - nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami - wyjaśnił szef polskiej dyplomacji.

Minister podkreślił, że PiS stawia na pierwszym miejscu to, co porusza większość Polaków - tradycję, świadomość historyczną, umiłowanie ojczyzny, wiarę w Boga i w normalne życie rodzinne pomiędzy mężczyzną a kobietą.

Waszczykowski bronił też działań podjętych przez nowy rząd wobec Trybunału Konstytucyjnego. Skrytykował wiceprzewodniczącego KE Fransa Timmermansa, który 30 grudnia wysłał do niego oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry list ws. projektu tzw. ustawy medialnej.

- Urzędnik UE, który objął urząd dzięki politycznym stosunkom, pisze do demokratycznie wybranego rządu. Skąd rości sobie do tego prawo?" - pyta szef MSZ.

Waszczykowski: Słowa o rowerzystach żartobliwe, bo "Bild" to tabloid

WIDEO

Pewne ugrupowania polityczne przez całe lata chciały zindoktrynować Polaków i namówić ich do innego sposobu życia i funkcjonowania – stwierdził Witold Waszczykowski, nawiązując do swojej wypowiedzi w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Bild”.

Tłumacząc się z tonu swoich uwag Waszczykowski powiedział w TVN24, że „Bild” jako tabloid wymaga podobnej retoryki, aby „żartując z pewnych określeń, pokazać, o co chodzi”.

Wideo: TVN24/x-news

Gość
Gość
Gość
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 stycznia 2016 o 06:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja tam za PO nie byłem, ale ta katolicka retoryka PiS też mnie dobija....
Rozwiń
Gość
Gość (5 stycznia 2016 o 12:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Śmiesz jeszcze szczekać peowski piesku? Ponad 5 lat platfusy doprowadzały do zacierania śladów, niszczenia dowodów, w sprawie rzetelnego wyjaśnienia tej katastrofy nie zrobili nic. Więc w pierwszej kolejności do swoich panów pełowców się poskarż dlaczego wrak jeszcze nie zwrócony.

Wiem, że nie jesteś Polakiem. Tylko dla banderowców, bolszewików i nazistów byliśmy polskimi świniami, psami.

Będę dopominał się o prawdę, nawet gdy siepacze, rezuny i krzykacze będą nas zastraszać.

Gdzie jest wrak?

Czemu nasze władze nic nie robią w tej sprawie?

To, że czegoś nie udało się poprzedniemu rządowi, nie może być wymówką dla obecnie rządzących!

 
 
"Duda jest prezydentem pół roku, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?
 
Rząd pisu mamy dwa miesiące, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?"
 
Czym to wytłumaczyć? Tchórzostwo czy zdrada?

 

Rozwiń
Gość
Gość (5 stycznia 2016 o 12:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To w nastepnych wyborach juz sie poprawia i nie wybiora PiSu :)
Rozwiń
Gość
Gość (5 stycznia 2016 o 07:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rządzący robiąc porządki powinni zacząć do siebie a najlepiej sam Prezes Kaczyński powinien zrezygnować ze swojego naukowego tytułu który otrzymał od komunistycznych władz,depcząc wszystko co miało związek z komuną PIS zapomniał że większość Profesorów w Polsce ma tytuły z czasów komuny a jak wszyscy krzyczą to co komunistyczne to BE,powinno im się te tytuły UNIEWAŻNIĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
ha
ha (4 stycznia 2016 o 23:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy zauważyliście, że politycy pis to najwięksi tchórze w historii całego świata? Ruscy przetrzymują naszą własność – wrak tupolewa. Duda jest prezydentem pół roku, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?

Rząd pisu mamy dwa miesiące, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?

Może się mylę? Zwolenników pis zachęcam do podsyłania linków do jakiegokolwiek wystąpienia władz pisowskich o zwrot naszej własności.

Śmiesz jeszcze szczekać peowski piesku? Ponad 5 lat platfusy doprowadzały do zacierania śladów, niszczenia dowodów, w sprawie rzetelnego wyjaśnienia tej katastrofy nie zrobili nic. Więc w pierwszej kolejności do swoich panów pełowców się poskarż dlaczego wrak jeszcze nie zwrócony.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!