Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

4 stycznia 2016 r.
12:52

Waszczykowski dla "Bilda" o rowerzystach i wegetarianach

Autor: Zdjęcie autora Kurier PAP
0 27 A A
Witold Waszczykowski (fot. TVN24/x-news)
Witold Waszczykowski (fot. TVN24/x-news)

Szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski w rozmowie z niemieckim "Bildem" odrzuca zarzuty wysuwane przez Komisję Europejską pod adresem polskiego rządu w związku ze zmianami w polskich mediach i w Trybunale Konstytucyjnym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Poprzedni rząd realizował w mediach określony lewicowy program, tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku - nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami - wyjaśnił szef polskiej dyplomacji.

Minister podkreślił, że PiS stawia na pierwszym miejscu to, co porusza większość Polaków - tradycję, świadomość historyczną, umiłowanie ojczyzny, wiarę w Boga i w normalne życie rodzinne pomiędzy mężczyzną a kobietą.

Waszczykowski bronił też działań podjętych przez nowy rząd wobec Trybunału Konstytucyjnego. Skrytykował wiceprzewodniczącego KE Fransa Timmermansa, który 30 grudnia wysłał do niego oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry list ws. projektu tzw. ustawy medialnej.

- Urzędnik UE, który objął urząd dzięki politycznym stosunkom, pisze do demokratycznie wybranego rządu. Skąd rości sobie do tego prawo?" - pyta szef MSZ.

Waszczykowski: Słowa o rowerzystach żartobliwe, bo "Bild" to tabloid

Pewne ugrupowania polityczne przez całe lata chciały zindoktrynować Polaków i namówić ich do innego sposobu życia i funkcjonowania – stwierdził Witold Waszczykowski, nawiązując do swojej wypowiedzi w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Bild”.

Tłumacząc się z tonu swoich uwag Waszczykowski powiedział w TVN24, że „Bild” jako tabloid wymaga podobnej retoryki, aby „żartując z pewnych określeń, pokazać, o co chodzi”.

Wideo: TVN24/x-news

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 06:46
Ja tam za PO nie byłem, ale ta katolicka retoryka PiS też mnie dobija....
Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 12:48

Śmiesz jeszcze szczekać peowski piesku? Ponad 5 lat platfusy doprowadzały do zacierania śladów, niszczenia dowodów, w sprawie rzetelnego wyjaśnienia tej katastrofy nie zrobili nic. Więc w pierwszej kolejności do swoich panów pełowców się poskarż dlaczego wrak jeszcze nie zwrócony.

Wiem, że nie jesteś Polakiem. Tylko dla banderowców, bolszewików i nazistów byliśmy polskimi świniami, psami.

Będę dopominał się o prawdę, nawet gdy siepacze, rezuny i krzykacze będą nas zastraszać.

Gdzie jest wrak?

Czemu nasze władze nic nie robią w tej sprawie?

To, że czegoś nie udało się poprzedniemu rządowi, nie może być wymówką dla obecnie rządzących!

 
 
"Duda jest prezydentem pół roku, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?
 
Rząd pisu mamy dwa miesiące, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?"
 
Czym to wytłumaczyć? Tchórzostwo czy zdrada?

 

Wiem, że nie jesteś Polakiem. Tylko dla banderowców, bolszewików i nazistów byliśmy polskimi świniami, psami.

Będę dopominał się o prawdę, nawet gdy siepacze, rezuny i krzykacze będą nas zastraszać.

Gdzie jest wrak?

Czemu nasze władze nic nie robią w tej sprawie?

To, że czegoś nie udało się poprzedniemu rządowi, nie może być wymówką dla obecnie rządzących!

 
 
"Duda jest prezydentem pół roku, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mim... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 12:07
To w nastepnych wyborach juz sie poprawia i nie wybiora PiSu :)
Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 07:31
Rządzący robiąc porządki powinni zacząć do siebie a najlepiej sam Prezes Kaczyński powinien zrezygnować ze swojego naukowego tytułu który otrzymał od komunistycznych władz,depcząc wszystko co miało związek z komuną PIS zapomniał że większość Profesorów w Polsce ma tytuły z czasów komuny a jak wszyscy krzyczą to co komunistyczne to BE,powinno im się te tytuły UNIEWAŻNIĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
ha / 4 stycznia 2016 o 23:44

Czy zauważyliście, że politycy pis to najwięksi tchórze w historii całego świata? Ruscy przetrzymują naszą własność – wrak tupolewa. Duda jest prezydentem pół roku, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?

Rząd pisu mamy dwa miesiące, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?

Może się mylę? Zwolenników pis zachęcam do podsyłania linków do jakiegokolwiek wystąpienia władz pisowskich o zwrot naszej własności.

Śmiesz jeszcze szczekać peowski piesku? Ponad 5 lat platfusy doprowadzały do zacierania śladów, niszczenia dowodów, w sprawie rzetelnego wyjaśnienia tej katastrofy nie zrobili nic. Więc w pierwszej kolejności do swoich panów pełowców się poskarż dlaczego wrak jeszcze nie zwrócony.

miesz jeszcze szczekać peowski piesku? Ponad 5 lat platfusy doprowadzały do zacierania śladów, niszczenia dowodów, w sprawie rzetelnego wyjaśnienia tej katastrofy nie zrobili nic. Więc w pierwszej kolejności do swoich panów pełowców się poskarż dlaczego wrak jeszcze nie zwrócony.

rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 22:32

Czy zauważyliście, że politycy pis to najwięksi tchórze w historii całego świata? Ruscy przetrzymują naszą własność – wrak tupolewa. Duda jest prezydentem pół roku, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?

Rząd pisu mamy dwa miesiące, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?

Może się mylę? Zwolenników pis zachęcam do podsyłania linków do jakiegokolwiek wystąpienia władz pisowskich o zwrot naszej własności.

Czy zauważyliście, że politycy pis to najwięksi tchórze w historii całego świata? Ruscy przetrzymują naszą własność – wrak tupolewa. Duda jest prezydentem pół roku, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?

Rząd pisu mamy dwa miesiące, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?

Może się mylę? Zwolenników pis zachęcam do podsyłania linków do jakiegokolwiek wystąpienia władz ... rozwiń

Avatar
myśl samodzielnie / 4 stycznia 2016 o 20:32

Pewnie kiedy za POprzedniej ekipy słyszeliśmy wypowiedzi POlityków

"państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje" czy też znane "ch*j, d*pa i kamieni kupa", to oczywiste dla ciebie było, że ci POlitycy nie mają nas i naszego kraju daleko w d**** tylko bardzo im zależy żeby żyło się nam dobrze i dostatnio. O dziękujemy ci, że dzisiaj tłumaczysz nam jak mamy rozumieć słowa ministra Waszczykowskiego. Bez ciebie byśmy naprawdę myśleli, że minister jedzie i rozmawia żeby wypracować jakieś rozwiązanie, zamiast pojechać i powtarzać listę żądań. Bo przecież kiedy PO rządziło, to wcale nie wykonywało merkelowskich dyrektyw i rozkazów. Wcale nie było na usługach zachodu. Wcale nie podwyższyło wieku emerytalnego do 67 i nie odebrało nam oszczędności zgromadzonych w OFE. Wcale nie. Lemingi w to wierzą, zwierzaczku.

ja ja sobie robisz!!! Cytujesz inny fragment wywiadu! Nawet Waszczykowski przyznaje, że takie słowa padły: "Polska może być otwarta na kompromis w sprawie brytyjskich postulatów, aby ograniczyć prawa imigrantów w Unii Europejskiej, jeśli Londyn pomoże nam zwiększyć obecności NATO w Europie Środkowej, powiedział agencji Reuters minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski ."

"Waszczykowski o wywiadzie dla agencji Reuters: Słowa o świadczeniach dla Polaków na Wyspach padły. Ale zostały nadinterpretowane."

rozwiń
Avatar
absolwent / 4 stycznia 2016 o 20:28

Poprzedni rząd realizował w mediach określony lewicowy program, tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku - nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami - wyjaśnił szef polskiej dyplomacji. Nie wiem czemu, ale zapoznając się z wypowiedzią ministra na myśl przychodzi mi nasz Krzysiek Żuczek...

Czas na zmianę władzy w Lublinie zgodnie z sugestiami p. ministra

Czas na zmianę władzy w Lublinie zgodnie z sugestiami p. ministra

rozwiń
Avatar
hmm / 4 stycznia 2016 o 20:07

Przecież wyjaśniony został sens wypowiedzi przez jej autora. Lepiej wiesz co autor miał na myśli?????

Jeśli się chce psa uderzyć, kij zawsze się znajdzie. Tyle w temacie.

ja ja sobie robisz!!! Cytujesz inny fragment wywiadu! Nawet Waszczykowski przyznaje, że takie słowa padły: "Polska może być otwarta na kompromis w sprawie brytyjskich postulatów, aby ograniczyć prawa imigrantów w Unii Europejskiej, jeśli Londyn pomoże nam zwiększyć obecności NATO w Europie Środkowej, powiedział agencji Reuters minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski ."

"Waszczykowski o wywiadzie dla agencji Reuters: Słowa o świadczeniach dla Polaków na Wyspach padły. Ale zostały nadinterpretowane."

rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 19:52
On się nadaje na ministra MSZ jak ja na biskupa. Tuman nie wie, że wypowiadając się w TV TRWAM czy wywiadu udziela dla Reuters, to jednak mówi jako minister spraw zagranicznych. Normalny tuman.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 06:46
Ja tam za PO nie byłem, ale ta katolicka retoryka PiS też mnie dobija....
Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 12:48

Śmiesz jeszcze szczekać peowski piesku? Ponad 5 lat platfusy doprowadzały do zacierania śladów, niszczenia dowodów, w sprawie rzetelnego wyjaśnienia tej katastrofy nie zrobili nic. Więc w pierwszej kolejności do swoich panów pełowców się poskarż dlaczego wrak jeszcze nie zwrócony.

Wiem, że nie jesteś Polakiem. Tylko dla banderowców, bolszewików i nazistów byliśmy polskimi świniami, psami.

Będę dopominał się o prawdę, nawet gdy siepacze, rezuny i krzykacze będą nas zastraszać.

Gdzie jest wrak?

Czemu nasze władze nic nie robią w tej sprawie?

To, że czegoś nie udało się poprzedniemu rządowi, nie może być wymówką dla obecnie rządzących!

 
 
"Duda jest prezydentem pół roku, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?
 
Rząd pisu mamy dwa miesiące, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?"
 
Czym to wytłumaczyć? Tchórzostwo czy zdrada?

 

Wiem, że nie jesteś Polakiem. Tylko dla banderowców, bolszewików i nazistów byliśmy polskimi świniami, psami.

Będę dopominał się o prawdę, nawet gdy siepacze, rezuny i krzykacze będą nas zastraszać.

Gdzie jest wrak?

Czemu nasze władze nic nie robią w tej sprawie?

To, że czegoś nie udało się poprzedniemu rządowi, nie może być wymówką dla obecnie rządzących!

 
 
"Duda jest prezydentem pół roku, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mim... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 12:07
To w nastepnych wyborach juz sie poprawia i nie wybiora PiSu :)
Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 07:31
Rządzący robiąc porządki powinni zacząć do siebie a najlepiej sam Prezes Kaczyński powinien zrezygnować ze swojego naukowego tytułu który otrzymał od komunistycznych władz,depcząc wszystko co miało związek z komuną PIS zapomniał że większość Profesorów w Polsce ma tytuły z czasów komuny a jak wszyscy krzyczą to co komunistyczne to BE,powinno im się te tytuły UNIEWAŻNIĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
ha / 4 stycznia 2016 o 23:44

Czy zauważyliście, że politycy pis to najwięksi tchórze w historii całego świata? Ruscy przetrzymują naszą własność – wrak tupolewa. Duda jest prezydentem pół roku, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?

Rząd pisu mamy dwa miesiące, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?

Może się mylę? Zwolenników pis zachęcam do podsyłania linków do jakiegokolwiek wystąpienia władz pisowskich o zwrot naszej własności.

Śmiesz jeszcze szczekać peowski piesku? Ponad 5 lat platfusy doprowadzały do zacierania śladów, niszczenia dowodów, w sprawie rzetelnego wyjaśnienia tej katastrofy nie zrobili nic. Więc w pierwszej kolejności do swoich panów pełowców się poskarż dlaczego wrak jeszcze nie zwrócony.

miesz jeszcze szczekać peowski piesku? Ponad 5 lat platfusy doprowadzały do zacierania śladów, niszczenia dowodów, w sprawie rzetelnego wyjaśnienia tej katastrofy nie zrobili nic. Więc w pierwszej kolejności do swoich panów pełowców się poskarż dlaczego wrak jeszcze nie zwrócony.

rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 22:32

Czy zauważyliście, że politycy pis to najwięksi tchórze w historii całego świata? Ruscy przetrzymują naszą własność – wrak tupolewa. Duda jest prezydentem pół roku, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?

Rząd pisu mamy dwa miesiące, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?

Może się mylę? Zwolenników pis zachęcam do podsyłania linków do jakiegokolwiek wystąpienia władz pisowskich o zwrot naszej własności.

Czy zauważyliście, że politycy pis to najwięksi tchórze w historii całego świata? Ruscy przetrzymują naszą własność – wrak tupolewa. Duda jest prezydentem pół roku, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?

Rząd pisu mamy dwa miesiące, czy ktoś słyszał, żeby choć nieśmiało, wstydliwie, niechcący, mimochodem napomknął ruskom, żeby oddali naszą własność?

Może się mylę? Zwolenników pis zachęcam do podsyłania linków do jakiegokolwiek wystąpienia władz ... rozwiń

Avatar
myśl samodzielnie / 4 stycznia 2016 o 20:32

Pewnie kiedy za POprzedniej ekipy słyszeliśmy wypowiedzi POlityków

"państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje" czy też znane "ch*j, d*pa i kamieni kupa", to oczywiste dla ciebie było, że ci POlitycy nie mają nas i naszego kraju daleko w d**** tylko bardzo im zależy żeby żyło się nam dobrze i dostatnio. O dziękujemy ci, że dzisiaj tłumaczysz nam jak mamy rozumieć słowa ministra Waszczykowskiego. Bez ciebie byśmy naprawdę myśleli, że minister jedzie i rozmawia żeby wypracować jakieś rozwiązanie, zamiast pojechać i powtarzać listę żądań. Bo przecież kiedy PO rządziło, to wcale nie wykonywało merkelowskich dyrektyw i rozkazów. Wcale nie było na usługach zachodu. Wcale nie podwyższyło wieku emerytalnego do 67 i nie odebrało nam oszczędności zgromadzonych w OFE. Wcale nie. Lemingi w to wierzą, zwierzaczku.

ja ja sobie robisz!!! Cytujesz inny fragment wywiadu! Nawet Waszczykowski przyznaje, że takie słowa padły: "Polska może być otwarta na kompromis w sprawie brytyjskich postulatów, aby ograniczyć prawa imigrantów w Unii Europejskiej, jeśli Londyn pomoże nam zwiększyć obecności NATO w Europie Środkowej, powiedział agencji Reuters minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski ."

"Waszczykowski o wywiadzie dla agencji Reuters: Słowa o świadczeniach dla Polaków na Wyspach padły. Ale zostały nadinterpretowane."

rozwiń
Avatar
absolwent / 4 stycznia 2016 o 20:28

Poprzedni rząd realizował w mediach określony lewicowy program, tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku - nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami - wyjaśnił szef polskiej dyplomacji. Nie wiem czemu, ale zapoznając się z wypowiedzią ministra na myśl przychodzi mi nasz Krzysiek Żuczek...

Czas na zmianę władzy w Lublinie zgodnie z sugestiami p. ministra

Czas na zmianę władzy w Lublinie zgodnie z sugestiami p. ministra

rozwiń
Avatar
hmm / 4 stycznia 2016 o 20:07

Przecież wyjaśniony został sens wypowiedzi przez jej autora. Lepiej wiesz co autor miał na myśli?????

Jeśli się chce psa uderzyć, kij zawsze się znajdzie. Tyle w temacie.

ja ja sobie robisz!!! Cytujesz inny fragment wywiadu! Nawet Waszczykowski przyznaje, że takie słowa padły: "Polska może być otwarta na kompromis w sprawie brytyjskich postulatów, aby ograniczyć prawa imigrantów w Unii Europejskiej, jeśli Londyn pomoże nam zwiększyć obecności NATO w Europie Środkowej, powiedział agencji Reuters minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski ."

"Waszczykowski o wywiadzie dla agencji Reuters: Słowa o świadczeniach dla Polaków na Wyspach padły. Ale zostały nadinterpretowane."

rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 19:52
On się nadaje na ministra MSZ jak ja na biskupa. Tuman nie wie, że wypowiadając się w TV TRWAM czy wywiadu udziela dla Reuters, to jednak mówi jako minister spraw zagranicznych. Normalny tuman.