Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

29 stycznia 2016 r.
11:47

Zbigniew Ziobro będzie ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym

Autor: Zdjęcie autora Sejm/x-news
0 26 A A

W czwartek w nocy Sejm przyjął projekt ustawy o prokuraturze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowe przepisy przewidują ponowne połączenie urzędów ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

Za ustawą zawierającą przepisy wprowadzające reformę głosowało 237 posłów, przeciw było 207. 8 posłów wstrzymało się od głosu.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polonus / 30 stycznia 2016 o 12:17

O czym piszesz Alicjo? O nieuchronności przestrzegania prawa? O końcu zamiatania afer pod dywan? O przymykaniu oczu na występki ludzi z immunitetami? To, przeciwnie niż sądzisz, scali i przywróci społeczeństwo obywatelskie, które zniszczyła Platforma mająca w nazwie, o ironio, miano Obywatelska.

Nie bój sie Alicjo, uczciwi nie mają powodu do obaw. Ja się nie boję.


Dobrze napisałeś, tylko ile czasu potrzebować będziemy by te prawdziwe wartości znów nabrały mocy? Bo teraz zrobiono w głowach taki magiel, ze nawet niekturzy w hierarchi Kościelnej jakby zapomnieli komu służą, to co mamy się dziwić tym mniej znającym się na tych "układach, układzikach, wzajemnej adoracji i rodzinnych klanów". Resortowe dzieci jak gabka przesiąknięte są "swoimi racjami". Gdy mafia przychodzi po swój haracz to też uważa, ba, wierzy że jej się to należy. Takiego czasu doczekaliśmy. Czas to naprawić, ale to będzie niełatwe, bo muszą politycy PiS być "czyści jak łza" i mieć świadomość ze sąsługami całego Narodu. Brzmi to patetycznie, ale sprawa bynajmniej nie jest banalna.

Zewsząd słychać tylko walkę z wartościami, poniżanie ludzi wierzacych i pogańskie gusła mają jak nigdy w historii teraz największe wzięcie. Czy nie właśnie tak upadały największe mocarstwa i kultury? Polska to tylko jedno ogniwo w całym łańcuchu, ale tak jak rodzina jest podstawą kazdego narodu, tak Polska może być iskierką nadzieji dla Unii.


Dobrze napisałeś, tylko ile czasu potrzebować będziemy by te prawdziwe wartości znów nabrały mocy? Bo teraz zrobiono w głowach taki magiel, ze nawet niekturzy w hierarchi Kościelnej jakby zapomnieli komu służą, to co mamy się dziwić tym mniej znającym się na tych "układach, układzikach, wzajemnej adoracji i rodzinnych klanów". Resortowe dzieci jak gabka przesiąknięte są "swoimi racjami". Gdy mafia przychodzi po swój haracz to też uważa, ba, wierzy że jej się to należy. Takiego czasu doczekaliśmy. Czas to naprawić, ale t... rozwiń

Avatar
Polonus / 30 stycznia 2016 o 12:05

Brawo Parlament, brawo Rząd! Tego właśnie chce naród! I nie ma się co przejmować POpłuczynami, trzeba ratować Rzeczpospolitą!

bla bla bla pizdziorasy są gupie !!!!!!!!!!!!!!


Wiedza nie boli, a widzę ze masz super argumenty. To kto dzieli Polaków jak nie zdrajcy POkamony wraz z żydo-komuną z Okragłefo Stołu? Jak się zarło i rzadziło jak wieprzki to było cacy? Mogę Cię zapewnić mam wiecej takich "faktów w małym palcu niż Ty "Gościu" w całej swojej głowie. Nie obrażaj się, ale jestem Polakiem i nie lubię jak mnie ktoś "spryskuje". Działa to na mnie alergicznie.

asz super argumenty. To kto dzieli Polaków jak nie zdrajcy POkamony wraz z żydo-komuną z Okragłefo Stołu? Jak się zarło i rzadziło jak wieprzki to było cacy? Mogę Cię zapewnić mam wiecej takich "faktów w małym palcu niż Ty "Gościu" w całej swojej głowie. Nie obrażaj się, ale jestem Polakiem i nie lubię jak mnie ktoś "spryskuje". Działa to na mnie alergicznie.

rozwiń
Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 o 09:27

Jedno jest pewne. Partia, która podobno kieruje się katolickimi poglądami doprowadzi do rozłamu w społeczeństwie. I to w myśl przykazania: Miłuj bliźniego swego..." Boję się. 

O czym piszesz Alicjo? O nieuchronności przestrzegania prawa? O końcu zamiatania afer pod dywan? O przymykaniu oczu na występki ludzi z immunitetami? To, przeciwnie niż sądzisz, scali i przywróci społeczeństwo obywatelskie, które zniszczyła Platforma mająca w nazwie, o ironio, miano Obywatelska.

Nie bój sie Alicjo, uczciwi nie mają powodu do obaw. Ja się nie boję.

O czym piszesz Alicjo? O nieuchronności przestrzegania prawa? O końcu zamiatania afer pod dywan? O przymykaniu oczu na występki ludzi z immunitetami? To, przeciwnie niż sądzisz, scali i przywróci społeczeństwo obywatelskie, które zniszczyła Platforma mająca w nazwie, o ironio, miano Obywatelska.

Nie bój sie Alicjo, uczciwi nie mają powodu do obaw. Ja się nie boję.

rozwiń
Avatar
henryk / 30 stycznia 2016 o 00:37
Dobra robota -czas pokarze czy było warto -myślę że tak
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 23:46
Teraz to będzie WIELKI człowiek
Avatar
Alicja / 29 stycznia 2016 o 22:39

Jedno jest pewne. Partia, która podobno kieruje się katolickimi poglądami doprowadzi do rozłamu w społeczeństwie. I to w myśl przykazania: Miłuj bliźniego swego..." Boję się. 

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 21:30
właściwy człowiek na właściwym miejscu
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 19:33
Pora zrobić czystkę, kliki i kolesiostwo w panice wrzeszczy że to zamach, bo nie mają argumentów,zapomnieli jak dorwali się do koryt i teraz wielki kwik. Emeryci na posadach założą nawet pampersa by pracować za grubą kasę.
Avatar
hehe / 29 stycznia 2016 o 19:04

Co Ty wypisujesz? PiS ma szansę Polskę ocalić, a jak im się nie uda to będziemy niewolnikami dla obcych pracowali. Gdzie są nasze zaklady pracy po "prywatyzacji" Popapranych ? Nie ma ani stoczni, choć w Eu jest ich jeszcze 44 i zatrudniają 500 tys. ludzi, a w Polsce PO zaorało z rybakami włącznie! Mieliśmy cementownie, co za cud że budowano drogi, bo cement sprowadzano już z Niemiec. A przecież jak opolskie cementownie przejmowali Niemcy z Heidelberga Zement AG, to chodziło im tylko o kontrakty do Chin na 25 lat. Ich menadżerowie za dawanie łapownictwa opolskim złodziejom odsiedzieli już swoje wyroki, a w Polsce jeszcze nawet nie postawiono zarzutów PO i SLD baronom. Pewnie czekają na przedawnienie lub jest to już przedawnione. Taką gospodarka to PO potrafiło prowadzić....ale coś dla Polski, to ni huhu....Czas by Ziobro naprawdę posprzątał.


bla bla bla pizdziorasy są gupie !!!!!!!!!!!!!!


bla bla bla pizdziorasy są gupie !!!!!!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
wesw / 29 stycznia 2016 o 19:03

precz z pisiorami, polska umarła

Avatar
Polonus / 30 stycznia 2016 o 12:17

O czym piszesz Alicjo? O nieuchronności przestrzegania prawa? O końcu zamiatania afer pod dywan? O przymykaniu oczu na występki ludzi z immunitetami? To, przeciwnie niż sądzisz, scali i przywróci społeczeństwo obywatelskie, które zniszczyła Platforma mająca w nazwie, o ironio, miano Obywatelska.

Nie bój sie Alicjo, uczciwi nie mają powodu do obaw. Ja się nie boję.


Dobrze napisałeś, tylko ile czasu potrzebować będziemy by te prawdziwe wartości znów nabrały mocy? Bo teraz zrobiono w głowach taki magiel, ze nawet niekturzy w hierarchi Kościelnej jakby zapomnieli komu służą, to co mamy się dziwić tym mniej znającym się na tych "układach, układzikach, wzajemnej adoracji i rodzinnych klanów". Resortowe dzieci jak gabka przesiąknięte są "swoimi racjami". Gdy mafia przychodzi po swój haracz to też uważa, ba, wierzy że jej się to należy. Takiego czasu doczekaliśmy. Czas to naprawić, ale to będzie niełatwe, bo muszą politycy PiS być "czyści jak łza" i mieć świadomość ze sąsługami całego Narodu. Brzmi to patetycznie, ale sprawa bynajmniej nie jest banalna.

Zewsząd słychać tylko walkę z wartościami, poniżanie ludzi wierzacych i pogańskie gusła mają jak nigdy w historii teraz największe wzięcie. Czy nie właśnie tak upadały największe mocarstwa i kultury? Polska to tylko jedno ogniwo w całym łańcuchu, ale tak jak rodzina jest podstawą kazdego narodu, tak Polska może być iskierką nadzieji dla Unii.


Dobrze napisałeś, tylko ile czasu potrzebować będziemy by te prawdziwe wartości znów nabrały mocy? Bo teraz zrobiono w głowach taki magiel, ze nawet niekturzy w hierarchi Kościelnej jakby zapomnieli komu służą, to co mamy się dziwić tym mniej znającym się na tych "układach, układzikach, wzajemnej adoracji i rodzinnych klanów". Resortowe dzieci jak gabka przesiąknięte są "swoimi racjami". Gdy mafia przychodzi po swój haracz to też uważa, ba, wierzy że jej się to należy. Takiego czasu doczekaliśmy. Czas to naprawić, ale t... rozwiń

Avatar
Polonus / 30 stycznia 2016 o 12:05

Brawo Parlament, brawo Rząd! Tego właśnie chce naród! I nie ma się co przejmować POpłuczynami, trzeba ratować Rzeczpospolitą!

bla bla bla pizdziorasy są gupie !!!!!!!!!!!!!!


Wiedza nie boli, a widzę ze masz super argumenty. To kto dzieli Polaków jak nie zdrajcy POkamony wraz z żydo-komuną z Okragłefo Stołu? Jak się zarło i rzadziło jak wieprzki to było cacy? Mogę Cię zapewnić mam wiecej takich "faktów w małym palcu niż Ty "Gościu" w całej swojej głowie. Nie obrażaj się, ale jestem Polakiem i nie lubię jak mnie ktoś "spryskuje". Działa to na mnie alergicznie.

asz super argumenty. To kto dzieli Polaków jak nie zdrajcy POkamony wraz z żydo-komuną z Okragłefo Stołu? Jak się zarło i rzadziło jak wieprzki to było cacy? Mogę Cię zapewnić mam wiecej takich "faktów w małym palcu niż Ty "Gościu" w całej swojej głowie. Nie obrażaj się, ale jestem Polakiem i nie lubię jak mnie ktoś "spryskuje". Działa to na mnie alergicznie.

rozwiń
Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 o 09:27

Jedno jest pewne. Partia, która podobno kieruje się katolickimi poglądami doprowadzi do rozłamu w społeczeństwie. I to w myśl przykazania: Miłuj bliźniego swego..." Boję się. 

O czym piszesz Alicjo? O nieuchronności przestrzegania prawa? O końcu zamiatania afer pod dywan? O przymykaniu oczu na występki ludzi z immunitetami? To, przeciwnie niż sądzisz, scali i przywróci społeczeństwo obywatelskie, które zniszczyła Platforma mająca w nazwie, o ironio, miano Obywatelska.

Nie bój sie Alicjo, uczciwi nie mają powodu do obaw. Ja się nie boję.

O czym piszesz Alicjo? O nieuchronności przestrzegania prawa? O końcu zamiatania afer pod dywan? O przymykaniu oczu na występki ludzi z immunitetami? To, przeciwnie niż sądzisz, scali i przywróci społeczeństwo obywatelskie, które zniszczyła Platforma mająca w nazwie, o ironio, miano Obywatelska.

Nie bój sie Alicjo, uczciwi nie mają powodu do obaw. Ja się nie boję.

rozwiń
Avatar
henryk / 30 stycznia 2016 o 00:37
Dobra robota -czas pokarze czy było warto -myślę że tak
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 23:46
Teraz to będzie WIELKI człowiek
Avatar
Alicja / 29 stycznia 2016 o 22:39

Jedno jest pewne. Partia, która podobno kieruje się katolickimi poglądami doprowadzi do rozłamu w społeczeństwie. I to w myśl przykazania: Miłuj bliźniego swego..." Boję się. 

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 21:30
właściwy człowiek na właściwym miejscu
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 19:33
Pora zrobić czystkę, kliki i kolesiostwo w panice wrzeszczy że to zamach, bo nie mają argumentów,zapomnieli jak dorwali się do koryt i teraz wielki kwik. Emeryci na posadach założą nawet pampersa by pracować za grubą kasę.
Avatar
hehe / 29 stycznia 2016 o 19:04

Co Ty wypisujesz? PiS ma szansę Polskę ocalić, a jak im się nie uda to będziemy niewolnikami dla obcych pracowali. Gdzie są nasze zaklady pracy po "prywatyzacji" Popapranych ? Nie ma ani stoczni, choć w Eu jest ich jeszcze 44 i zatrudniają 500 tys. ludzi, a w Polsce PO zaorało z rybakami włącznie! Mieliśmy cementownie, co za cud że budowano drogi, bo cement sprowadzano już z Niemiec. A przecież jak opolskie cementownie przejmowali Niemcy z Heidelberga Zement AG, to chodziło im tylko o kontrakty do Chin na 25 lat. Ich menadżerowie za dawanie łapownictwa opolskim złodziejom odsiedzieli już swoje wyroki, a w Polsce jeszcze nawet nie postawiono zarzutów PO i SLD baronom. Pewnie czekają na przedawnienie lub jest to już przedawnione. Taką gospodarka to PO potrafiło prowadzić....ale coś dla Polski, to ni huhu....Czas by Ziobro naprawdę posprzątał.


bla bla bla pizdziorasy są gupie !!!!!!!!!!!!!!


bla bla bla pizdziorasy są gupie !!!!!!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
wesw / 29 stycznia 2016 o 19:03

precz z pisiorami, polska umarła

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!