Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

16 stycznia 2017 r.
12:10

Budżet obywatelski w Kraśniku. Ruszają spotkania konsultacyjne

Autor: Zdjęcie autora aa
1 13 A A

W tym tygodniu rusza cykl spotkań konsultacyjnych w sprawie kolejnej edycji budżetu obywatelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwsze spotkanie mieszkańcami miasta urzędnicy zaplanowali na środę.

– Podczas spotkań będą poruszane kwestie związane z inwestycjami i remontami, budową ulic i placów zabaw czy infrastruktury sportowej, kwestie czystości w mieście, pielęgnacji i rozwoju terenów zielonych, związane z transportem publicznym itp. – informuje Emilia Łukasik, p.o. rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku.

W tym roku mieszkańcy Kraśnika zgłaszają projekty do budżetu obywatelskiego w siedmiu dzielnicach. Na ich realizację jest 280 tysięcy złotych. 

Harmonogram spotkań konsultacyjnych

• 18 stycznia, godz. 17 – Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Piaskowa 20) • 19 stycznia, godz. 17 – Zespół Placówek Oświatowych nr 1 (ul. Kościuszki 23) • 25 stycznia, godz. 17:00 – Centrum Kultury i Promocji (al. Niepodległości 44) • 26 stycznia, godz. 17 – Szkoła Podstawowa nr 4 (ul. Kolejowa 28) • 27 stycznia, godz. 17 – Zespół Placówek Oświatowych nr 2 (ul. Urzędowska 10).

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wyborca / 25 stycznia 2017 o 18:54
Przypominam: budżet obywatelski to wymysł Platformy, która chciała w ten prosty sposób przypomnieć wszystkim, że w nazwie ma "Obywatelska" i dać naiwnym wyborcom poczucie ważności, że też mają coś do powiedzenia w swoim kraju. Oczywisty pic na wodę i fotomontaż, ale przekaz medialny poszedł w świat. Oczywiście całkiem zbędna, typowo propagandowa inicjatywa. A radni? Oni są tylko od tego, żeby pilnować systematycznego napływu nieopodatkowanej gotówki, czyli diety.  
Avatar
Trocki.Januss / 23 stycznia 2017 o 14:58
już sobie wyobrażam ten koncert życzeń - niestety część inwestycji jest konieczna chociaż pewnie bylaby mało popularna wśród mieszkańców - zrzucenie wszystkiego na "decyzję wyborców" to utopia
Avatar
Gość / 21 stycznia 2017 o 09:27
Ludzie po to wybierają Radnych żeby reprezentowali ich interesy w Radzie Miasta. W momencie wyboru Państwo Radni mają gdzieś swoich wyborców bo są "władzą". Władza sobie wymyśla co chce no ale żeby było ładniej pozwala ludziom wybrać na co chcą wydać niecałe 300 tys z milionów jakie są przeznaczone na inwestycje. A może gdyby tak radni zamiast być "władzą" całą kadencję słuchali swoich wyborców? Wtedy żaden "budżet obywatelski" nie byłby potrzebny bo wszystkie inwestycje byłby realizowane wg potrzeb mieszkańców, a nie Państwa Radnych?
Ludzie po to wybierają Radnych żeby reprezentowali ich interesy w Radzie Miasta. W momencie wyboru Państwo Radni mają gdzieś swoich wyborców bo są "władzą". Władza sobie wymyśla co chce no ale żeby było ładniej pozwala ludziom wybrać na co chcą wydać niecałe 300 tys z milionów jakie są przeznaczone na inwestycje. A może gdyby tak radni zamiast być "władzą" całą kadencję słuchali swoich wyborców? Wtedy żaden "budżet obywatelski" nie byłby potrzebny bo wszystkie inwestycje byłby realizowane wg potrzeb mieszkańców,... rozwiń
Avatar
gość / 20 stycznia 2017 o 12:03
Obywatelski budżet - to pic na wodę, fotomontaż! Komu to jest potrzebne, takie mydlenie oczu ludziom? Takie udawanie, że coś się robi? Rado i Burmistrzu, weźcie się wreszcie do konkretnej roboty i róbcie coś wreszcie dla ludzi, a nie wymyślacie jakieś durne konkursy, konsultacje itd. Tyle lat rządzono Kraśnikiem bez takich dyrdymałów i było dobrze, a teraz odstawiacie szopki i cuda niewidy. Miasto nie ma miejsc pracy, nie ma mieszkań dla młodych (dla starych też), nie ma domu kultury, klubów dla młodych, a wy zajmujecie się pierdołami, tak, tak, takie ple, ple, ple odstawiacie na tych sesjach, udajecie świętych, jakbyście żywcem chcieli iść do nieba, a prawda jest taka, że jesteście tam tylko dla kasy, a nie dla ludzi. 
Obywatelski budżet - to pic na wodę, fotomontaż! Komu to jest potrzebne, takie mydlenie oczu ludziom? Takie udawanie, że coś się robi? Rado i Burmistrzu, weźcie się wreszcie do konkretnej roboty i róbcie coś wreszcie dla ludzi, a nie wymyślacie jakieś durne konkursy, konsultacje itd. Tyle lat rządzono Kraśnikiem bez takich dyrdymałów i było dobrze, a teraz odstawiacie szopki i cuda niewidy. Miasto nie ma miejsc pracy, nie ma mieszkań dla młodych (dla starych też), nie ma domu kultury, klubów dla młodych, a wy zajmujecie się pierdołami, ta... rozwiń
Avatar
gość / 20 stycznia 2017 o 11:50
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Babciu dlaczego wprowadzasz w błąd? Niewiedza to czy zwykłe kłamstwo? Jak na razie to "Matka Kurka" przegrał z Owsiakiem, a nie Owsiak z nim i musiał zabulić przeszło 20 tys ;-) Pokaż chociaż jeden proces w którym Sąd by przyznał rację, że te bajki o "złotych melonach" są prawdziwe?
G. prawda co ty piszesz! Owsiak wielki dobroczyńca, bo robi to co robi, głównie dla siebie i całej swojej ferajny. Kim on by był, gdyby nie kręcił się przy tej kasie? Nikim, po prostu, nikim! Może nadawał by się do odśnieżania ulic, i tyle. Dzięki układom i układzikom doił kasę, taki z niego filantrop, jak z koziej d. trąba. A naiwni go popierają i wysyłają dzieci na mróz, żeby zbierały na tego nieroba. To państwo powinno kupować sprzęt dla szpitali, a nie wyręczać się takim typkiem. No, ale wiadomo rączka rąsie myje.
G. prawda co ty piszesz! Owsiak wielki dobroczyńca, bo robi to co robi, głównie dla siebie i całej swojej ferajny. Kim on by był, gdyby nie kręcił się przy tej kasie? Nikim, po prostu, nikim! Może nadawał by się do odśnieżania ulic, i tyle. Dzięki układom i układzikom doił kasę, taki z niego filantrop, jak z koziej d. trąba. A naiwni go popierają i wysyłają dzieci na mróz, żeby zbierały na tego nieroba. To państwo powinno kupować sprzęt dla szpitali, a nie wyręczać się takim typkiem. No, ale wiadomo rączka rąsie myje. rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 22:04
Babciu dlaczego wprowadzasz w błąd? Niewiedza to czy zwykłe kłamstwo? Jak na razie to "Matka Kurka" przegrał z Owsiakiem, a nie Owsiak z nim i musiał zabulić przeszło 20 tys ;-) Pokaż chociaż jeden proces w którym Sąd by przyznał rację, że te bajki o "złotych melonach" są prawdziwe?
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 21:59
Dziecko! Zejdź na ziemię i sprawdź fakty. A te są takie, że: nie PiS, a inni ludzie, wcale nie sympatycy PiSu mieli sprawy w sądzie założone przez Owsiaka. I co się okazało? Owsiak przegrał! Poczytaj o Złotym Melonie, o Mrówce Całej (lub jakoś tak?), o jego mieszkaniach i innych szemranych sprawach. To wszystko przypomina smród z KODu, gdzie starzy, naiwni i nienawidzący kurdupla (wzrostu tego samego co Tusk) wrzucali do puszek Kijowskiemu.
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 21:34
Przestańcie kłapać te kłamliwe i heytowskie teksty na Orkiestrę. Skoro Owsiak tak kradnie to dlaczego PiS nie wszczął jeszcze postępowania prokuratorskiego? Ma wszystkie możliwe narzędzia: usłużną prokuraturę, zastraszonych policjantów, a i jakiś dyspozycyjny sędzia by się znalazł. A może po prostu wszystko jest ok, a WY nie możecie znieść tego, że taki "lewak" jak Owsiak potrafi pociągnąć za sobą miliony osób by zrobić coś dobrego? Co gorsze ten Owsiak jest niesterowalny i nie chce odpalić działki Rydzykowi ;-)
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 08:17
czyli jak ktoś uważa, że Owsiak naciąga miliony i żyje ponad stan z pieniędzy zbieranych dla ludzi potrzebujących to jest z PiS? Nie można go oceniać bo od razu etykietkę się dostanie? A może nie Pisowiec a po prostu myślący a nie dający sobą manipulować?
Avatar
Gość / 18 stycznia 2017 o 21:51
Czy wyznawcy Owsiaka mają decydować kto, kiedy, komu ma mówić? Jakoś mi tu pachnie GW...
Avatar
wyborca / 25 stycznia 2017 o 18:54
Przypominam: budżet obywatelski to wymysł Platformy, która chciała w ten prosty sposób przypomnieć wszystkim, że w nazwie ma "Obywatelska" i dać naiwnym wyborcom poczucie ważności, że też mają coś do powiedzenia w swoim kraju. Oczywisty pic na wodę i fotomontaż, ale przekaz medialny poszedł w świat. Oczywiście całkiem zbędna, typowo propagandowa inicjatywa. A radni? Oni są tylko od tego, żeby pilnować systematycznego napływu nieopodatkowanej gotówki, czyli diety.  
Avatar
Trocki.Januss / 23 stycznia 2017 o 14:58
już sobie wyobrażam ten koncert życzeń - niestety część inwestycji jest konieczna chociaż pewnie bylaby mało popularna wśród mieszkańców - zrzucenie wszystkiego na "decyzję wyborców" to utopia
Avatar
Gość / 21 stycznia 2017 o 09:27
Ludzie po to wybierają Radnych żeby reprezentowali ich interesy w Radzie Miasta. W momencie wyboru Państwo Radni mają gdzieś swoich wyborców bo są "władzą". Władza sobie wymyśla co chce no ale żeby było ładniej pozwala ludziom wybrać na co chcą wydać niecałe 300 tys z milionów jakie są przeznaczone na inwestycje. A może gdyby tak radni zamiast być "władzą" całą kadencję słuchali swoich wyborców? Wtedy żaden "budżet obywatelski" nie byłby potrzebny bo wszystkie inwestycje byłby realizowane wg potrzeb mieszkańców, a nie Państwa Radnych?
Ludzie po to wybierają Radnych żeby reprezentowali ich interesy w Radzie Miasta. W momencie wyboru Państwo Radni mają gdzieś swoich wyborców bo są "władzą". Władza sobie wymyśla co chce no ale żeby było ładniej pozwala ludziom wybrać na co chcą wydać niecałe 300 tys z milionów jakie są przeznaczone na inwestycje. A może gdyby tak radni zamiast być "władzą" całą kadencję słuchali swoich wyborców? Wtedy żaden "budżet obywatelski" nie byłby potrzebny bo wszystkie inwestycje byłby realizowane wg potrzeb mieszkańców,... rozwiń
Avatar
gość / 20 stycznia 2017 o 12:03
Obywatelski budżet - to pic na wodę, fotomontaż! Komu to jest potrzebne, takie mydlenie oczu ludziom? Takie udawanie, że coś się robi? Rado i Burmistrzu, weźcie się wreszcie do konkretnej roboty i róbcie coś wreszcie dla ludzi, a nie wymyślacie jakieś durne konkursy, konsultacje itd. Tyle lat rządzono Kraśnikiem bez takich dyrdymałów i było dobrze, a teraz odstawiacie szopki i cuda niewidy. Miasto nie ma miejsc pracy, nie ma mieszkań dla młodych (dla starych też), nie ma domu kultury, klubów dla młodych, a wy zajmujecie się pierdołami, tak, tak, takie ple, ple, ple odstawiacie na tych sesjach, udajecie świętych, jakbyście żywcem chcieli iść do nieba, a prawda jest taka, że jesteście tam tylko dla kasy, a nie dla ludzi. 
Obywatelski budżet - to pic na wodę, fotomontaż! Komu to jest potrzebne, takie mydlenie oczu ludziom? Takie udawanie, że coś się robi? Rado i Burmistrzu, weźcie się wreszcie do konkretnej roboty i róbcie coś wreszcie dla ludzi, a nie wymyślacie jakieś durne konkursy, konsultacje itd. Tyle lat rządzono Kraśnikiem bez takich dyrdymałów i było dobrze, a teraz odstawiacie szopki i cuda niewidy. Miasto nie ma miejsc pracy, nie ma mieszkań dla młodych (dla starych też), nie ma domu kultury, klubów dla młodych, a wy zajmujecie się pierdołami, ta... rozwiń
Avatar
gość / 20 stycznia 2017 o 11:50
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Babciu dlaczego wprowadzasz w błąd? Niewiedza to czy zwykłe kłamstwo? Jak na razie to "Matka Kurka" przegrał z Owsiakiem, a nie Owsiak z nim i musiał zabulić przeszło 20 tys ;-) Pokaż chociaż jeden proces w którym Sąd by przyznał rację, że te bajki o "złotych melonach" są prawdziwe?
G. prawda co ty piszesz! Owsiak wielki dobroczyńca, bo robi to co robi, głównie dla siebie i całej swojej ferajny. Kim on by był, gdyby nie kręcił się przy tej kasie? Nikim, po prostu, nikim! Może nadawał by się do odśnieżania ulic, i tyle. Dzięki układom i układzikom doił kasę, taki z niego filantrop, jak z koziej d. trąba. A naiwni go popierają i wysyłają dzieci na mróz, żeby zbierały na tego nieroba. To państwo powinno kupować sprzęt dla szpitali, a nie wyręczać się takim typkiem. No, ale wiadomo rączka rąsie myje.
G. prawda co ty piszesz! Owsiak wielki dobroczyńca, bo robi to co robi, głównie dla siebie i całej swojej ferajny. Kim on by był, gdyby nie kręcił się przy tej kasie? Nikim, po prostu, nikim! Może nadawał by się do odśnieżania ulic, i tyle. Dzięki układom i układzikom doił kasę, taki z niego filantrop, jak z koziej d. trąba. A naiwni go popierają i wysyłają dzieci na mróz, żeby zbierały na tego nieroba. To państwo powinno kupować sprzęt dla szpitali, a nie wyręczać się takim typkiem. No, ale wiadomo rączka rąsie myje. rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 22:04
Babciu dlaczego wprowadzasz w błąd? Niewiedza to czy zwykłe kłamstwo? Jak na razie to "Matka Kurka" przegrał z Owsiakiem, a nie Owsiak z nim i musiał zabulić przeszło 20 tys ;-) Pokaż chociaż jeden proces w którym Sąd by przyznał rację, że te bajki o "złotych melonach" są prawdziwe?
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 21:59
Dziecko! Zejdź na ziemię i sprawdź fakty. A te są takie, że: nie PiS, a inni ludzie, wcale nie sympatycy PiSu mieli sprawy w sądzie założone przez Owsiaka. I co się okazało? Owsiak przegrał! Poczytaj o Złotym Melonie, o Mrówce Całej (lub jakoś tak?), o jego mieszkaniach i innych szemranych sprawach. To wszystko przypomina smród z KODu, gdzie starzy, naiwni i nienawidzący kurdupla (wzrostu tego samego co Tusk) wrzucali do puszek Kijowskiemu.
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 21:34
Przestańcie kłapać te kłamliwe i heytowskie teksty na Orkiestrę. Skoro Owsiak tak kradnie to dlaczego PiS nie wszczął jeszcze postępowania prokuratorskiego? Ma wszystkie możliwe narzędzia: usłużną prokuraturę, zastraszonych policjantów, a i jakiś dyspozycyjny sędzia by się znalazł. A może po prostu wszystko jest ok, a WY nie możecie znieść tego, że taki "lewak" jak Owsiak potrafi pociągnąć za sobą miliony osób by zrobić coś dobrego? Co gorsze ten Owsiak jest niesterowalny i nie chce odpalić działki Rydzykowi ;-)
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 08:17
czyli jak ktoś uważa, że Owsiak naciąga miliony i żyje ponad stan z pieniędzy zbieranych dla ludzi potrzebujących to jest z PiS? Nie można go oceniać bo od razu etykietkę się dostanie? A może nie Pisowiec a po prostu myślący a nie dający sobą manipulować?
Avatar
Gość / 18 stycznia 2017 o 21:51
Czy wyznawcy Owsiaka mają decydować kto, kiedy, komu ma mówić? Jakoś mi tu pachnie GW...
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 0 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 3

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem 9 4

Wiele szczęścia miał 48-letni mężczyzna, którego w poniedziałek potrącił pociąg

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje 6 0

ROZMOWA Z Arturem Bożykiem, trenerem Chełmianki Chełm

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia 0 12

Posłowie PO Joanna Mucha, Stanisław Żmijan i Wojciech Wilk twierdzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie kupi żadnych śmigłowców dla polskiej armii. Ich zdaniem maszyny definitywnie odleciały z Polski, a repolonizacja Świdnika, o której mówił poseł Artur Soboń z PiS, to wprowadzanie helikopterów na plakaty wyborcze

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 16 7

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 1

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 3 15

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.