sobota, 20 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Burmistrz nie mógł przyjść, dyskusja o strefie przełożona

Dodano: 26 czerwca 2017, 07:04
Autor: aa

Miały być informacje o funkcjonowaniu podstrefy ekonomicznej w Kraśniku, ale żadnych konkretnych informacji nikt nie usłyszał. Na środowej sesji rady powiatu zabrakło bowiem przedstawiciela kraśnickiego Urzędu Miasta. Powodem nie był brak zaproszenia.

Na sesji na wniosek zastępcy przewodniczącego rady Tadeusza Wojtaka miała zostać omówiona sytuacja związana z funkcjonowaniem Strefy Inwestycji w Kraśniku, czyli podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedstawiciela miasta jednak nie było.

– Z powodu zaplanowanych wcześniej spotkań burmistrz nie mógł uczestniczyć w środowej sesji rady powiatu – tłumaczy Emilia Łukasik, p.o. rzecznik prasowy magistratu. – Zależy mu jednak na tym, aby temat Strefy Inwestycji móc omówić z radnymi w innym terminie. Jej funkcjonowanie ma wpływ na sytuację gospodarczą nie tylko w samym mieście, ale też okolicznych miejscowościach. Jesteśmy przekonani, że konieczne jest wspólne działanie na rzecz tworzenia atrakcyjnej oferty dla inwestorów.

A inwestorzy sami nie przyjdą – co akcentuje radny powiatowy Piotr Janczarek. – Nie możemy liczyć, że po zapełnieniu stref gospodarczych przedsiębiorcy sami zapukają do naszych drzwi – podkreśla radny.

Z kolei Roman Bijak, przewodniczący opozycyjnego klubu radnych z Prawa i Sprawiedliwości zaproponował, aby do dyskusji zaprosić również radę gospodarczą, która działa przy staroście.
Temat inwestycji i inwestorów został przełożony i ma się odbyć w innym terminie.

Na terenie Kraśnika poza podstrefą Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie działają trzy firmy, jest też druga podstrefa – mielecka. Do Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec zostały włączone Cyclone Polska i Fabryka Łożysk Tocznych.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 czerwca 2017 o 09:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolego komentarz niżej , ALE to jest KRAŚNIK nie jest zrobić coś łatwiej i prościej bo to by było poprostu załatwe i prostackie ...
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2017 o 08:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie rozumiem dlaczego ekonomiczną zrobiono niedaleko Dąbrowy Bór. Tyle procedur musieli wypełnić, żeby przyłączyć ten teren do miasta! Po co to?! Przecież trójkąt między Lubelską, Przemysłową i Janowską jest prawie pusty. To byłoby dobre miejsce na strefę przemysłową. Teren miasta, a i dojazd z każdej strony. Byłoby taniej.
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2017 o 07:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Droga na strefę w ekonomiczną w bardzo fatalnym stanie. Taka droga w dzisiejszych czasach nie wypada. To może dobrze, że do strefy bardzo mało samochodów ciężarowych bo i ta kiepska już by się rozsypała.
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2017 o 16:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mirku, nikt z twoich bliskich znajomych, którzy popierali cię w 2010 i 2014 nie ma już o tobie dobrego zdania. Wstydzimy się tego, że za tobą agitowaliśmy.
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2017 o 15:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
salon pięknych podłóg. podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe ! ***podlogi-lublin.pl
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!