Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

17 sierpnia 2017 r.
7:13

Dlaczego przy pomniku poświęconym bohaterom 1920 r. nie było nawet flag?

Autor: Zdjęcie autora aa
33 17 A A

– W rocznicę „Cudu nad Wisłą” przy kraśnickim pomniku poświęconemu bohaterom 1920 roku i marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu nie było kwiatów, zniczy a nawet flag – zauważa jeden z mieszkańców miasta. – Nie było, bo święto to od lat jest obchodzone w mieście w inny sposób – tłumaczy Urząd Miasta w Kraśniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Na rynku stoi pomnik poświęcony bohaterom 1920 r. oraz marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu – zauważa Witold Pętlicki, mieszkaniec miasta. – Władze Kraśnika najwyraźniej zapomniały o tym monumencie i w dniu takiego święta w żaden sposób nie upamiętniły czci żołnierzy, którzy zatrzymali nawałę bolszewizmu w Europie. W tym roku zabrakło kwiatów, zniczy a nawet flag państwowych. To oburzające!
Według Pętlickiego, to „wstyd i kompromitacja władz miasta”.

– Od kilku lat organizowany jest w mieście bieg ku czci żołnierzy wyklętych. Dlaczego zabrakło tej czci bohaterom wojny z 1920 roku w dniu ich święta? – pyta.

Urzędnicy zapewniają, że uroczystości się odbyły, ale nie przy pomniku, tylko w pobliskim kościele.

– 15 sierpnia w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny została odprawiona uroczysta msza święta, w której wystawiamy nasz poczet sztandarowy – informuje Emilia Łukasik, p.o. rzecznika prasowego Urzędu Miasta. – Tak obchody wyglądają od lat. Jeśli pan Witold Pętlicki ma propozycję jak obchody tego święta bardziej zaakcentować to zapraszamy do współpracy – zachęca.

Uroczystości przy pomniku na rynku odbywają się 3 maja i 11 listopada.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TAK / 20 sierpnia 2017 o 13:00
undefined napisał:
No to przecież ma chyba swój sztab "specjalistów" i doradców.
 Jeden specjalista kumpel z podwóka pinokia to spec od mórz i oceanów
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 12:57
No to przecież ma chyba swój sztab "specjalistów" i doradców.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 11:40
Przecież burmistrz jest lekarzem a nie historykiem skąd miał wiedzie ..pewnie nikt mu nie powiedział
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 11:50
Uczcili święto 24 godzinną chwilą ciszy. Msza się odbyła, bo święto też kościelne .
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 18:39
Za duzo wymagacie, w koncu długi łikend byl , w szkolach wakacje a i co po niektorzy moze dyzur nocny musieli odespac
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 15:43
Homo sovieticus z Kraśnika nie może znieść istnienia kościoła w Polsce. O synagogach zapomina.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 15:14
Współczuć mieszkańcom Kraśnika takich włodarzy, którzy nie potrafią samodzielnie myśleć tylko czekają na polecenia odgórne.... Co teraz ludzie w Polsce pomyślą o mieszkańcach Kraśnika, wstyd na całego. Ta rzeczniczka to lepiej nie odzywałaby się.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 11:32
To jest historyczne miejsce miasta i pomnik, który zarówno na 11 listopada, jak i na 15 sierpnia powinien być przybrany narodowymi flagami i kwiatami. No cóż, wstyd panie burmistrzu Włodarczyk, wielki wstyd. Tym bardziej, że świętowaliście tuż obok, w kościele, a później należało pójść pod ten pomnik i położyć choćby wiązankę, bo przecież to ważny dzień rocznicowy.
Avatar
mg / 17 sierpnia 2017 o 10:52
Urząd teą należy przenieść .... na plebanię !!!
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 10:28
Kraśnik ma szansę pozyskać duuuuże środki na wkład własny z Ministerstwa Rozwoju na inwestycje z racji 1 miejsca w województwie, miast średnich zarożonych zapaścią gospodarczo społeczną. Może wreszcie ktoś przejedzie buldożerem przez rynek i zbuży te chałupki kryte papą. Uwidoczni się wtedy piękny Kościół. Działajcie!!!
Avatar
TAK / 20 sierpnia 2017 o 13:00
undefined napisał:
No to przecież ma chyba swój sztab "specjalistów" i doradców.
 Jeden specjalista kumpel z podwóka pinokia to spec od mórz i oceanów
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 12:57
No to przecież ma chyba swój sztab "specjalistów" i doradców.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 11:40
Przecież burmistrz jest lekarzem a nie historykiem skąd miał wiedzie ..pewnie nikt mu nie powiedział
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 11:50
Uczcili święto 24 godzinną chwilą ciszy. Msza się odbyła, bo święto też kościelne .
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 18:39
Za duzo wymagacie, w koncu długi łikend byl , w szkolach wakacje a i co po niektorzy moze dyzur nocny musieli odespac
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 15:43
Homo sovieticus z Kraśnika nie może znieść istnienia kościoła w Polsce. O synagogach zapomina.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 15:14
Współczuć mieszkańcom Kraśnika takich włodarzy, którzy nie potrafią samodzielnie myśleć tylko czekają na polecenia odgórne.... Co teraz ludzie w Polsce pomyślą o mieszkańcach Kraśnika, wstyd na całego. Ta rzeczniczka to lepiej nie odzywałaby się.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 11:32
To jest historyczne miejsce miasta i pomnik, który zarówno na 11 listopada, jak i na 15 sierpnia powinien być przybrany narodowymi flagami i kwiatami. No cóż, wstyd panie burmistrzu Włodarczyk, wielki wstyd. Tym bardziej, że świętowaliście tuż obok, w kościele, a później należało pójść pod ten pomnik i położyć choćby wiązankę, bo przecież to ważny dzień rocznicowy.
Avatar
mg / 17 sierpnia 2017 o 10:52
Urząd teą należy przenieść .... na plebanię !!!
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 10:28
Kraśnik ma szansę pozyskać duuuuże środki na wkład własny z Ministerstwa Rozwoju na inwestycje z racji 1 miejsca w województwie, miast średnich zarożonych zapaścią gospodarczo społeczną. Może wreszcie ktoś przejedzie buldożerem przez rynek i zbuży te chałupki kryte papą. Uwidoczni się wtedy piękny Kościół. Działajcie!!!
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia 0 0

Czy na terenie puławskiej mariny w tym sezonie wreszcie pojawi się lokal gastronomiczny? Firmy zainteresowanej jego prowadzeniem szuka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Cena wywoławcza - ok. 2,2 tys. zł netto miesięcznie.

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted
28 kwietnia 2018, 20:00

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pomoc Dla Przemka, który choruje na stwardnienie rozsiane (SM) słuchanie i odczuwanie muzyki jest jedną z form radzenia sobie z przeciwnościami losu. Aby móc funkcjonować młody mężczyzna musi być stale rehabilitowany. A to niestety kosztuje. Z pomocą przyszli przyjaciele – lubelscy muzycy. W sobotę dla niego zagrają.

Kiedy usłyszał zarzut był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców
film

Kiedy usłyszał zarzut był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców 4 0

O tym, że odpowiadać za swoje czyny można nawet po kilku latach przekonał się 23-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku
galeria

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku 2 0

Trzy samochody zderzyły się w środę na drodze krajowej nr 74 w Wielączy (gm. Szczebrzeszyn).

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo]
galeria
film

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo] 0 0

– Matura z języka polskiego jest egzaminem z naszego uczestnictwa w kulturze – podkreśla Ewa Kalbarczyk, polonistka z Międzynarodowego Liceum im. Paderewskiego w Lublinie i przekonuje, że powtarzając do egzaminu warto pomyśleć nie tylko o lekturach.

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie 0 0

213 dni kibice Górnika Łęczna czekali na wygraną swojej drużyny w rozgrywkach ligowych. Dzięki zwycięstwu 2:1 nad Chrobrym Głogów Grzegorz Bonin i spółka wciąż mają szansę na utrzymanie bo Ruch Chorzów i Stomil Olsztyn w bezpośrednim starciu podzieliły się punktami

Mieszkanie Plus w kolejnym mieście w woj. lubelskim. W urzędzie już ponad 500 podań

Mieszkanie Plus w kolejnym mieście w woj. lubelskim. W urzędzie już ponad 500 podań 3 9

Mieszkań ma powstać setka, a chętnych już jest pięć razy więcej. Właśnie powstała spółka celowa, która zajmie się budową bloków w Świdniku w ramach rządowego programu. Pierwsi lokatorzy na ul. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” wprowadzą się za dwa lata.

Lubelskie na majówkę! Sprawdź najciekawsze propozycje

Lubelskie na majówkę! Sprawdź najciekawsze propozycje 0 0

Kajaki, rower, a może gród prasłowiański? Sprawdź co ciekawego dzieje się w woj. lubelskim w długi weekend majowy. Pobierz nasz dodatek specjalny "Lubelskie na majówkę!"

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko
26 kwietnia 2018, 18:00

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko 1 0

Co Gdzie Kiedy. Czwartkowy koncert w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów zainauguruje tegoroczne Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. W piątek ulicami miasta przejdzie barwny korowód.

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej?

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej? 1 0

Bezpłatnej sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów chce mieszkaniec Białej Podlaskiej, Andrzej Halicki. Wniósł w tej sprawie petycję do władz miasta. Obecnie, stowarzyszenie Azyl umożliwia właścicielom psów częściowy zwrot kosztów sterylizacji.

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki 14 0

20 autobusów elektrycznych oraz komplet ładowarek zamawia Zarząd Transportu Miejskiego w ogłoszonym w środę przetargu. Pierwsze pojazdy mają do nas dotrzeć za półtora roku, kolejne do połowy września 2020 r. W planach są następne zakupy takich pojazdów dla lubelskiej komunikacji.

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach
galeria

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach 14 2

Dominika Sobolewska zainspirowana antenami widocznymi na każdym niemal budynku Bronowic zrealizowała projekt w tej dzielnicy.

Zaburzenia erekcji - metody leczenia

Zaburzenia erekcji - metody leczenia 0

Z roku na rok rośnie liczba wypisywanych recepta na środki wspomagające erekcję. Ilu mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu? Czy problem dotyczy jedynie starszych mężczyzn? Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r. 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!