piątek, 19 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Płatne staże dla uczniów, studia dla nauczycieli

Dodano: 3 maja 2017, 08:39
Autor: aa

Nowy sprzęt w warsztatach szkolnych ZS nr 3 kupiony w ramach poprzedniego projektu realizowanego w 2014 r.
Nowy sprzęt w warsztatach szkolnych ZS nr 3 kupiony w ramach poprzedniego projektu realizowanego w 2014 r. (fot. Starostwo Powiatowe w Kraśniku)

160 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku będzie mogło odbyć płatny staż u lokalnych przedsiębiorców. Będzie to możliwe dzięki projektowi „Pewnym krokiem w przyszłość”, który rusza w sierpniu br. Starostwo Powiatowe w Kraśniku zdobyło na ten cel unijne dofinansowanie. Skorzystają też nauczyciele.

Wzrośnie jakość kształcenia uczniów naszej szkoły. Młodzież będzie mogła poznać i nawiązać kontakty z lokalnymi przedsiębiorcami – wylicza plusy wynikające z realizacji projektu Aneta Jabłońska-Ośka, dyrektorka Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku. – Młodzi ludzie zdobędą nowe umiejętności, które pozwolą im zaistnieć na rynku pracy.

Projekt, którego realizację rozpocznie w sierpniu Starostwo Powiatowe w Kraśniku, skierowany jest nie tylko do uczniów ZS nr 3 w Kraśniku. Przewidziano także szkolenia i studia dla nauczycieli z tej szkoły. Wartość projektu to ponad 1,4 mln zł z czego unijne dofinansowanie wynosi blisko 1,3 mln zł. Środki te pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Projekt jest elementem polityki rozwoju szkolnictwa zawodowego prowadzonej przez samorząd powiatowy i jednocześnie kontynuacją podobnego przedsięwzięcia realizowanego w 2014 r. Trzy lata temu projekt dotyczył trzech placówek oświatowych i 400 uczniów. Tym razem powiat chce skupić się na ZS nr 3 w Kraśniku jako głównym ośrodku kształcenia zawodowego.

– Chcemy podnieść poziom praktycznej nauki zawodu poprzez staże wśród uczniów i szkolenia dla nauczycieli – mówi Andrzej Maj, starosta kraśnicki.

W programie będzie uczestniczyć w sumie 160 uczniów. – Będą to uczniowie klas trzecich, który kształcą się w zawodach: mechatronik, informatyk, mechanik pojazdów samochodowych, hotelarstwo i technik systemów energetyki odnawialnej – wylicza pani dyrektor.

Staże u lokalnych przedsiębiorców będą płatne. Wysokość stypendium stażowego dla jednego ucznia to 1790 zł brutto (160 godzin stażu).

Na stażach dla uczniów i studiach podyplomowych dla nauczycieli projekt się nie kończy. Zaplanowano też zakup nowego sprzętu do szkolnych warsztatów na kwotę 300 tys. zł.

– W przyszłym roku rozpoczniemy budowę nowych Warsztatów Szkolnych przez ZS nr 3 – dodaje starosta kraśnicki. – To jedna z kluczowych inwestycji w tej kadencji samorządu, a takie projekty edukacyjne jak tegoroczny to kładzenie nacisku na szkolnictwo zawodowe jako priorytet oświatowy dla miasta i całego powiatu.

Projekt „Pewnym krokiem w przyszłość” będzie realizowany przez rok.

Gość
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 maja 2017 o 22:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chyba ci cuś uszczyknęli,że tak nie możesz tego  przebolec. A obywatele jeśli dokładają to jedynie wina przepisów, i bynajmniej PiS nie zamierza nic w tej kwestii zmienić. Inna sprawa , ze na ziemi korzystają nie tylko rolnicy, ale i ci co ją posiadają i pracuja zawodowo. A takich jest cała masa. wystarczy popatrzeć na zeznania majątkowe w naszym urzędzie. I szybciej ich przodkowie byli parobkami a nie włościanami.
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2017 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak, bo wszyscy obywatele dokładają do rolników, żeby naród nie powiedział, że prawowici właściciele, którym po wojnie odebrano ziemię, potrafili lepiej uprawiać ją uprawiać.
Rozwiń
Gość
Gość (11 maja 2017 o 12:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może i grabi, ale wsia to sie jeszcze nie miała w tym kraju tak dobrze jak obecnie. Takze marne to grabienie.
Rozwiń
Gość
Gość (11 maja 2017 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pesel struktura polegająca na rozgrabieniu Wsi i Polski
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2017 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nauczyciele mogli i powinni się dokształcać na studiach podyplomowych. Nie tak dawno też tak było, ale pieniądze na ten cel zostały im skradzione przez narciarzy z PO, którzy jutro zapewne będą dziarsko maszerować z tęsknoty za utraconymi możliwościami złodziejstwa.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!