Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

22 lutego 2017 r.
16:30

Kraśnik: Zamiast przychodni kino i sala obrad Rady Miasta

1 39 A A

Filia kina Metalowiec, sala obrad Rady Miasta i punkt obsługi mieszkańców. To wszystko miałby się znaleźć w kamienicy przy ul. Kościuszki 26. Obecnie pod tym adresem mieści się przychodnia zdrowia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W kamienicy przy ulicy Kościuszki 26 w Kraśniku podczas II wojny światowej swoją siedzibę miało gestapo. Po wojnie działał zaś tutaj posterunek milicji i areszt. Od kilkudziesięciu lat w budynku działa m.in. przychodnia zdrowia, w której leczą się mieszkańcy starej części Kraśnika.
Miasto ma jednak inne plany. Po przebudowie w kamienicy miałaby powstać m.in. sala wielofunkcyjna pełniąca funkcję sali widowiskowej, która służyłaby również jako sala obrad Rady Miasta (obecnie sesje odbywają się w budynku po byłej wartowni 24 Pułku Ułanów z Kraśnika, gdzie mieści się Urząd Stanu Cywilnego).

– Mamy problem z miejscem, gdzie mogłyby obradować Rada Miasta – przyznaje Emilia Łukasik, p.o. rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku. – Za każdym razem trzeba dostosować salę ślubów do potrzeb radnych, montować system do głosowania i nagłośnienie. Zaś w starym Kraśniku brakuje nam reprezentacyjnych budynków na siedzibę rady. Budynek przy ul. Kościuszki 26 nadawałby się do tego idealnie.

To nie jedyny powód. – W starym Kraśniku nie ma też miejsc, gdzie mogłyby się spotykać członkowie stowarzyszeń. Budynek dawnego kina Pola jest w złym stanie technicznym. Wymaga gruntownego remontu – tłumaczy Łukasik. – W budynku przy ul. Kościuszki 26 mogłaby powstać taka sala spotkań, a także klubokawiarnia i niewielka sala kinowa. Byłaby to filia kina Metalowiec.

Urzędnicy dopuszczają też rozbudowę kamienicy w kierunku dziedzińca i ewentualne wyburzenie istniejącego budynku garażowo-magazynowego. Biorą też pod uwagę przeniesienie z ulicy Urzędowskiej na Kościuszki Urzędu Stanu Cywilnego.

– Przeniesienie USC nie jest przesądzone. To jedna z propozycji, która pojawiła się na spotkaniach z mieszkańcami na temat rewitalizacji miasta – zaznacza Łukasik. – Przemawia za tym też bliskość Urzędu Gminu i KRUS. Umieszczenie w sąsiedztwie punktu obsługi mieszkańców czy Sali obrad Rady Miasta nadałoby temu rejonowi spójny charakter.

Działająca w kamienicy przychodnia zdrowia ma umowę do 2020 r. Wypowiedzenia nie otrzymała.

– Jesteśmy w kontakcie z właścicielami i zapewniliśmy ich, że przychodnia może funkcjonować przynajmniej do końca 2017 roku – dodaje Łukasik. – Chcemy pomóc w znalezieniu nowej lokalizacji. Jest też możliwość, że po remoncie budynku przychodnia będzie mogła dalej działać w tym miejscu.

Póki co miasto szuka firmy, która przygotuje harmonogram przebudowy zespołu budynków przy ul. Kościuszki 26. Remont najwcześniej rozpocząłby się na początku 2018 r.

– Szczegóły prac pomoże nam ustalić opracowywany program przebudowy – dodaje Łukasik. – Znajdzie się w nim też analiza stanu technicznego budynku oraz poszczególnych instalacji.
Urząd Miasta w Kraśniku będzie się starać o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nie jestem robotem / 23 lutego 2017 o 19:15
+1
Ludzie chodząc chodnikami przewracają się zahaczajac o nie równe płytki. Po desczach, po błocie i bajorach musza stąpać przemaczając buty, i nie ma pieniędzy na chodniki, ale na takie głupoty dla wąskiej grupy sprzymierzeńców, która podczas wyborów w podzięce poleci oddać głos poparcia, są. To może podatki w miescie niech płacą tylko te stowarzyszenia, radni oraz inni zadowoleni, a tych niezadowolonych zwolnic z nich. I wtedy miasto będzie mogło wydawac na przyjemnosci dla swoich zawężonych grup.
Avatar
ABC / 23 lutego 2017 o 19:07
+1
Opozycja moze i na niby okazuje niezadowolenie, ale ja jako zwykły mieszkaniec tego miasta nie trzymający z żadną partią okazuję szczere niezadowolenie takim działaniem władzy. W przychodni na Kosciuszki jestem kazdego miesiaca i czekając w kolejce do lekarza mam okazje przyjrzec sie wewnętrznym ścianom tego budynku. az żal niszczyc tak solidnego budynku na jakąś salę projekcyjną, która będzie swieciła pustkami, albo na pomieszczenie pod obrady radnych, którzy w żaden sposób nie służą mieszkańcom tylko swoim politycznym wierchuszkom. Dochodzi jeszcze kwestia stowarzyszeń. Jakie ż to wazne stowarzyszenia działają w miescie, że na koszt mieszkanców ma sie im zapewniać lokale na działalnosć? Władza jest zobowiazana do współpracy z organizacjami pozarządowymi ale nie ich finansowanie z pieniędzy podatników i zapewniania lokali na koszt tych podatnków. Przecież nikt nie tworzy stowarzyszenia nie mając dla niego siedziby, tym bardziej , ze siedzibę tej organizacji trzeba podać w statucie.
Opozycja moze i na niby okazuje niezadowolenie, ale ja jako zwykły mieszkaniec tego miasta nie trzymający z żadną partią okazuję szczere niezadowolenie takim działaniem władzy. W przychodni na Kosciuszki jestem kazdego miesiaca i czekając w kolejce do lekarza mam okazje przyjrzec sie wewnętrznym ścianom tego budynku. az żal niszczyc tak solidnego budynku na jakąś salę projekcyjną, która będzie swieciła pustkami, albo na pomieszczenie pod obrady radnych, którzy w żaden sposób nie służą mieszkańcom tylko swoim politycznym wierchuszkom. Docho... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 08:02
+1
Należałoby pomyśleć o parkingu przy przychodni na ul. Szpitalnej, bo jak obserwuję przez okno to osoby starsze mają trudności z dojściem do przychodni. Skandal przy starej przychodni było tyle miejsca!!!
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 19:37
+1
a w szpitalu w starym krasniku dyskoteke zrobic
Avatar
real / 22 lutego 2017 o 19:14
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jestem ciekaw czy super radni mają chociażby najbladsze pojęcie ile kosztuje wyposażenie kina w sprzęt do projekcji oraz odpowiednie nagłośnienie? Przy obecnej zapaści finansów tego miasta i dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego raczej nie pomoże. Z drugiej strony jaki cel tworzenie filii skoro remont i modernizacja kina "Metalowiec" nie zostały ukończone? Radni bezradni po raz kolejny i za co to pianie o logicznej inicjatywie?
Trudno się z Tobą nie zgodzić jeżeli chodzi o kwestię braków w obecnej sali "Metalowca". Oczywiście dużo zrobiono ale przydałaby się np.: klimatyzacja. Chcą rozpoczynać następną inwestycję a skończy się jak zawsze - będzie na pół gwizdka by tylko odtrąbić sukces i przymilić się mieszkańcom starej dzielnicy.  
Trudno się z Tobą nie zgodzić jeżeli chodzi o kwestię braków w obecnej sali "Metalowca". Oczywiście dużo zrobiono ale przydałaby się np.: klimatyzacja. Chcą rozpoczynać następną inwestycję a skończy się jak zawsze - będzie na pół gwizdka by tylko odtrąbić sukces i przymilić się mieszkańcom starej dzielnicy.   rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 18:44
+1
A może teatr....?? ?
Avatar
ABC / 3 marca 2017 o 10:52
No tak. koniec drugiej kadencji zbliża sie wielkimi krokami., co do trzeciej nie mozna miec pewnosci, to trzeba wysprzedać w miescie wszystko co sie jeszcze da. Tez tak podejrzewam, że ten budynek z przyległym do niego terenem jest przeznaczony do sprzedaży. A jeżli juz nie sprzedany do pozostała im kwestie dopełnienia formalnosci. Stąd to mydlenie oczu mieszkancom inwestycjami na pograniczu absurdów.
Avatar
Stan / 3 marca 2017 o 09:21
Zastanawia mnie jako mieszkańca miasta, dlaczego priorytetem władzy jest gruntowny remont budynku zadbanego, zarówno z zewnątrz jak wewnątrz, uzytkowanego, któremu w zaden sposób nie zagraża dewastacja. Natomiast nic sie nie robi z budynkiem na rondzie, który niszczeje i straszy ze swoim otoczeniem. Który jest marną wizytówka miasta i świadczy o jego włodarzach. Czyzby budynek ten miał podzielic los dworku modrzewiowego i stac sie prywatną własnoscią sali balowej z miejscami noclegowymi?
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 22:50
Tym budynkiem powinien sie zajac wojewodzki konserwator zabytkow, tak samo budynkami w ruinie naprzeciwko "malego kosciolka
Avatar
Muzealnik / 28 lutego 2017 o 17:35
CO za bzdury z muzeum, dobudowywanie jakiegos blaszaka, to mala dzialka, gdzie magazyny muzealnych, parking! Muzeum Krasnickie bylo pomyslane jako jedno, traktujace o historii I etnografii calego regionu, co za "madry " byl pomysl podzielenia , istniejacego juz muzeum, na dwa (poniewaz byl potrzebny etat dla zony kierownika muzeum, ktora nb byla ekonomistka , co za przygotowaniw muzealne! Zupelnie jak przygotowanie obecnej dyr.muzeum lubelskiego! BUDYNEK obecnego muzeum 24p.ul. MIAL byc tylko na chwile, nie mowie juz o drugim muzeum, gdzie BUDYNEK absolutnie nie spelnieina warunkow wystawowych, ANI przeciewpozarowych I standartow bezpieczenstwa dla zwiedzajacych ( waskie schody, jedno wyjscie). To przykre ,ze nawet za KOMUNY muzeum MIALo sie lepiej niz TERAZ! 1 dyw. Panc. Gen.Maczka (w ktorej skladzie byl 24 p.ul.) walczyla bohatersko, krasnik ma DLUGa histories I tradycje I musi to byc odpowiednio pokazane! Gdzie pokazanie zolnierzy wykletych z regionu krasnickiego, byli tacy! Uwazam, ze BUDYNEK na Kosciuszki powinien byc krasnickim, DOCELOWYMI muzeum! Sam BUDYNEK jest zabytkowy, ma sowoja historie ,m.in po wojnie torturowano tu dzialaczy antykomunistycznych,zb. Dokum.w lubelskim IPN. NA ADAPTACJE NIE POSZLOBY NA PEWNO 4,5mil zl! Dosc Blakania sie muzeum, mam NADZIEJE, ze po nastepnych wyborach samorzadowych beda rzadzic madrzejsi ludzie! Nie budujcie blaszkow w Krasniku, nie burzcie wiecej budynkow, remontujcie,konserwujcie, zachowajcie dla nastepnych pokolen! Zabytkowe jest piekne!
CO za bzdury z muzeum, dobudowywanie jakiegos blaszaka, to mala dzialka, gdzie magazyny muzealnych, parking! Muzeum Krasnickie bylo pomyslane jako jedno, traktujace o historii I etnografii calego regionu, co za "madry " byl pomysl podzielenia , istniejacego juz muzeum, na dwa (poniewaz byl potrzebny etat dla zony kierownika muzeum, ktora nb byla ekonomistka , co za przygotowaniw muzealne! Zupelnie jak przygotowanie obecnej dyr.muzeum lubelskiego! BUDYNEK obecnego muzeum 24p.ul. MIAL byc tylko na chwile, nie mowie juz o drugim mu... rozwiń
Avatar
ABC / 3 marca 2017 o 10:52
No tak. koniec drugiej kadencji zbliża sie wielkimi krokami., co do trzeciej nie mozna miec pewnosci, to trzeba wysprzedać w miescie wszystko co sie jeszcze da. Tez tak podejrzewam, że ten budynek z przyległym do niego terenem jest przeznaczony do sprzedaży. A jeżli juz nie sprzedany do pozostała im kwestie dopełnienia formalnosci. Stąd to mydlenie oczu mieszkancom inwestycjami na pograniczu absurdów.
Avatar
Stan / 3 marca 2017 o 09:21
Zastanawia mnie jako mieszkańca miasta, dlaczego priorytetem władzy jest gruntowny remont budynku zadbanego, zarówno z zewnątrz jak wewnątrz, uzytkowanego, któremu w zaden sposób nie zagraża dewastacja. Natomiast nic sie nie robi z budynkiem na rondzie, który niszczeje i straszy ze swoim otoczeniem. Który jest marną wizytówka miasta i świadczy o jego włodarzach. Czyzby budynek ten miał podzielic los dworku modrzewiowego i stac sie prywatną własnoscią sali balowej z miejscami noclegowymi?
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 22:50
Tym budynkiem powinien sie zajac wojewodzki konserwator zabytkow, tak samo budynkami w ruinie naprzeciwko "malego kosciolka
Avatar
Muzealnik / 28 lutego 2017 o 17:35
CO za bzdury z muzeum, dobudowywanie jakiegos blaszaka, to mala dzialka, gdzie magazyny muzealnych, parking! Muzeum Krasnickie bylo pomyslane jako jedno, traktujace o historii I etnografii calego regionu, co za "madry " byl pomysl podzielenia , istniejacego juz muzeum, na dwa (poniewaz byl potrzebny etat dla zony kierownika muzeum, ktora nb byla ekonomistka , co za przygotowaniw muzealne! Zupelnie jak przygotowanie obecnej dyr.muzeum lubelskiego! BUDYNEK obecnego muzeum 24p.ul. MIAL byc tylko na chwile, nie mowie juz o drugim muzeum, gdzie BUDYNEK absolutnie nie spelnieina warunkow wystawowych, ANI przeciewpozarowych I standartow bezpieczenstwa dla zwiedzajacych ( waskie schody, jedno wyjscie). To przykre ,ze nawet za KOMUNY muzeum MIALo sie lepiej niz TERAZ! 1 dyw. Panc. Gen.Maczka (w ktorej skladzie byl 24 p.ul.) walczyla bohatersko, krasnik ma DLUGa histories I tradycje I musi to byc odpowiednio pokazane! Gdzie pokazanie zolnierzy wykletych z regionu krasnickiego, byli tacy! Uwazam, ze BUDYNEK na Kosciuszki powinien byc krasnickim, DOCELOWYMI muzeum! Sam BUDYNEK jest zabytkowy, ma sowoja historie ,m.in po wojnie torturowano tu dzialaczy antykomunistycznych,zb. Dokum.w lubelskim IPN. NA ADAPTACJE NIE POSZLOBY NA PEWNO 4,5mil zl! Dosc Blakania sie muzeum, mam NADZIEJE, ze po nastepnych wyborach samorzadowych beda rzadzic madrzejsi ludzie! Nie budujcie blaszkow w Krasniku, nie burzcie wiecej budynkow, remontujcie,konserwujcie, zachowajcie dla nastepnych pokolen! Zabytkowe jest piekne!
CO za bzdury z muzeum, dobudowywanie jakiegos blaszaka, to mala dzialka, gdzie magazyny muzealnych, parking! Muzeum Krasnickie bylo pomyslane jako jedno, traktujace o historii I etnografii calego regionu, co za "madry " byl pomysl podzielenia , istniejacego juz muzeum, na dwa (poniewaz byl potrzebny etat dla zony kierownika muzeum, ktora nb byla ekonomistka , co za przygotowaniw muzealne! Zupelnie jak przygotowanie obecnej dyr.muzeum lubelskiego! BUDYNEK obecnego muzeum 24p.ul. MIAL byc tylko na chwile, nie mowie juz o drugim mu... rozwiń
Avatar
ABC / 28 lutego 2017 o 10:18
Partyzanta tylko nie ruszać!
Avatar
gość / 28 lutego 2017 o 08:58
To fakt. Jeszcze nikomu trochę ruchu nie zaszkodziło. A radnym przed obradami bardziej wskazane przewierzenie szarych komórek.
Avatar
kropka / 28 lutego 2017 o 08:53
chłop ze wsi napisał:
szczególnie w dzisiejszych czasach gdy 90% ludzi na imprezy przyjeżdża autem . Gdzie postawisz auto przy tym kinie? Albo gdziez zaparkuja radni?
Po obu stronach kina przyokazjiremontu z powodzeniem mozna zrobić parkingi. Tych miejsc nie bedzie zbyt duzo ale to zawsze cos. Dodatkowo mozna skorzystac z niedalekiego parkingu na Lubelskiej. Tych pare kroków kazdy może przejśc i nikomu nogi nie wrosną w tyłek, nawet radnym. Poza tym mozna rozwazyc zrobienie parkingu na placu , gdzie jest postój taxi. Przeciez to jest duzy plac i w sumie wolny. Przy USC tez nie ma za duzo tych miejsc parkingowych. Przy Kościuszki to samo. Tylko że tam wielmożni radni beda mogli zajechac sobie od tyłu. A ch**a niech korzystają z tego co i inni.
Po obu stronach kina przyokazjiremontu z powodzeniem mozna zrobić parkingi. Tych miejsc nie bedzie zbyt duzo ale to zawsze cos. Dodatkowo mozna skorzystac z niedalekiego parkingu na Lubelskiej. Tych pare kroków kazdy może przejśc i nikomu nogi nie wrosną w tyłek, nawet radnym. Poza tym mozna rozwazyc zrobienie parkingu na placu , gdzie jest postój taxi. Przeciez to jest duzy plac i w sumie wolny. Przy USC tez nie ma za duzo tych miejsc parkingowych. Przy Kościuszki to samo. Tylko że tam wielmożni radni beda mogli zajechac sob... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 06:49
Jak chcą inwestować to może kino Pola wyremontować i dostosować do potrzeb miasta
Avatar
chłop ze wsi / 27 lutego 2017 o 21:54
szczególnie w dzisiejszych czasach gdy 90% ludzi na imprezy przyjeżdża autem . Gdzie postawisz auto przy tym kinie? Albo gdziez zaparkuja radni?
Avatar
kropka / 27 lutego 2017 o 09:54
To się dopiero nazywa draństwo burmistrza z jego nieporadnymi radnymi, którzy dają sobą manipulować.
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 0

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 11

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 4

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 109 8

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 10

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!