poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Kraśnik

Otrzymali dofinansowanie z ministerstwa. Na liście m.in. boisko przy "Reju"

Dodano: 19 lipca 2017, 16:40

(fot. Fot. Starostwo Powiatowe w Kraśniku)

Kraśnicki „Rej” będzie mieć nowe boisko wielofunkcyjne. Powiat Kraśnicki otrzyma na tę inwestycję ponad 300 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Budowa nowego boiska przy Zespole Szkół nr 2 w Kraśniku ma ruszyć jeszcze w tym roku.

17 lipca br. Ministerstwo Sportu i Turystyki przedstawiło listę podmiotów, które otrzymają dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej”. Wśród nich jest Powiat Kraśnicki, który otrzyma 309 tys. zł na budowę boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią i bieżni prostej ze skokiem w dal. Drugie tyle na zaplanowaną inwestycję Starostwo Powiatowe w Kraśniku dołoży z własnego budżetu.

Boisko powstanie przy Zespole Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku. – Jeśli uda się szybko ogłosić i rozstrzygnąć przetarg, inwestycja mogłaby zostać zrealizowana jeszcze w tym roku – mówi Mateusz Kaproń, kierownik wydziału inwestycji Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

To nie jedyna sportowa inwestycja, którą Powiat Kraśnicki zlecił. Do 20 sierpnia br. ma zostać zbudowana bieżnia okrężna wokół boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół nr 1, które zostało oddane do użytku we wrześniu 2015 r.

Natomiast w przyszłym roku władze powiatu kraśnickiego będą starać się o dofinansowanie ze środków ministerialnych do budowy kompleksu boisk i kortów tenisowych przy Zespole Szkół nr 3. Jeśli się to uda wszystkie kraśnickie szkoły powiatowe będą mieć nowoczesną infrastrukturę sportową.

– Mamy to szczęście, że wiceministrem sportu jest kraśnicki poseł Jarosław Stawiarski, który wspiera działania naszych lokalnych samorządów mające na celu rozbudowę bazy sportowo-rekreacyjnej, nie tylko tej szkolnej – mówi Andrzej Maj, starosta kraśnicki. – Jestem przekonany, że dzięki temu wiele podobnych inwestycji uda się jeszcze zrealizować w powiecie kraśnickim.

Poza inwestycją przy ZS nr 2 w Kraśniku na ministerialnej liście znalazły się również inne inwestycje z terenu powiatu kraśnickiego - gmina Dzierzkowice (budowa hali sportowej, 2,9 mln zł dofinansowania) oraz miasto Urzędów (dwa boiska wielofunkcyjne, 470 tys. zł dofinansowania).

 

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Mieszkaniec
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 sierpnia 2017 o 00:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co z tego, że budują te boiska, jak już bardzo dużo ludzi z Kraśnika posyła dzieci do Lublina. Tu nie ma żadnej przyszłości!!!
Rozwiń
Gość
Gość (21 lipca 2017 o 10:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kraśnik... miasto sportu i bezrobocia...
Rozwiń
Mieszkaniec
Mieszkaniec (20 lipca 2017 o 18:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co ze szkołą podstawową nr 1 ? czy ktoś wreszcie pomyśli o remoncie sali gimnastycznej..wstyd najstarsza szkoła z historią a bardzo zaniedbana
Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2017 o 16:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No no mały i zielony konkurencji wchodzi w d..e bez mydła
Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2017 o 16:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co ten Andrzej tak konkurencji wchodzi bez mydła
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!