poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Kraśnik

Starosta kraśnicki: Czwarte liceum nie jest w mieście potrzebne

Dodano: 29 marca 2017, 18:48
Autor: aa

W budynku gimnazjum przy ul. Popiełuszki może powstać liceum ogólnokształcące
W budynku gimnazjum przy ul. Popiełuszki może powstać liceum ogólnokształcące (fot. Google Street View)

Rada Powiatu Kraśnickiego nie zgodziła się na to aby w Kraśniku powstało czwarte liceum ogólnokształcące. Takie plany mają władze miasta. Nowe LO miałoby powstać w miejsce wygaszanego Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku i zacząć działać od września 2018 r.

Tyle, że żeby taką szkołę utworzyć władzom Kraśnika potrzebna jest zgoda powiatu, ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami miasta i gminy prowadzą szkoły podstawowe i gimnazja, zaś powiaty – szkoły średnie. I dlatego też każdorazowo kiedy gmina lub miasto chce szkołę średnią utworzyć musi mieć zgodę powiatu.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Kraśniku, na której stanął ten temat większość radnych pomysłu miasta nie poparła. Jak już wcześniej pisaliśmy również starosta kraśnicki uważa, że kolejne – czwarte liceum ogólnokształcące nie jest w Kraśniku potrzebne.

– Musimy przede wszystkim myśleć o uczniach, bo oni są tu najważniejsi – podkreśla Andrzej Maj, starosta kraśnicki. – „Rej” czy „Górka” oferują dobry poziom nauczania i mają różnorodną ofertę, którą możemy zmieniać i dostosowywać do bieżących potrzeb uczniów. Tak też robimy i będziemy robić. Czwarte liceum nie jest w mieście potrzebne, tym bardziej, że tak naprawdę nie wiemy na co mamy się zgodzić, bo miasto nie przedstawiło nam żadnych szczegółów dotyczących nowej szkoły.

Starosta kraśnicki zaznacza też, że powiat nie może podejmować tak ważnej decyzji „w ciemno”. – Teraz wszystko sprowadza się do takiej propozycji: mamy pomysł na liceum, nad szczegółami dopiero będziemy pracować, nic więcej wam nie możemy powiedzieć, ale wy dajcie swoją zgodę i potem zobaczymy, jakoś to będzie – wskazuje Maj. – Na takie postawienie sprawy nie mogliśmy się zgodzić.

Przeciwko utworzeniu nowego liceum ogólnokształcącego byli radni PSL i PO. Za inicjatywą burmistrza głosowali radni PiS.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (31 marca 2017 o 07:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak powstawały gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne miały dół i to duzy. jakoś wtedy miasto miało w *** n-li ponadgimnazjalnych!
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2017 o 21:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kuźwa kiedy to się skończy ta ochronka nauczycieli, ja po raz trzeci w życiu znalazłem kolejna pracę bo nikt mi nie gwarantował prace do emerytury, co jest d,,,py wam do wygodnych stołków przyrosły, Jobon poszukuje pracowników, do roboty uczciwie przepracować 8 godzin dziennie i nie narzekać, powodzenia na rynku pracy
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2017 o 12:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy ktoś pomyślał o dzieciach z podstawówek , teraz będą się gnieść i chodzić na zmiany w piatce i w szóstce , a tam nie ma zbyt wiele miejsca . Kiedyś była jeszcze siódemka , która została przekształcona w gimnazjum . Może by tak powrócić do tego z powrotem .
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2017 o 11:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Peselowskie Koryto chcesz pracować Zostań członkiem PSL pozdro
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2017 o 11:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli jeden rocznik gimnazjalistów bierze starosta, to z inwentarzem, a nie można mówić, że nie jego problem. Więc, może wyłączyć oświatę z kurateli starostwa, by PSL nie mieszał ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!