niedziela, 18 lutego 2018 r.

Kraśnik

Ulice w Kraśniku już nie zwyczajowe. Radni nadrabiają zaległości sprzed lat

Dodano: 2 marca 2017, 08:51
Autor: aa

Ulica Adolfa Dygasińskiego w Kraśniku
Ulica Adolfa Dygasińskiego w Kraśniku (fot. Google Street View)

W Kraśniku jest ponad 190 nazwanych ulic, alei i placów, ale część z nich funkcjonuje nieformalnie, bez żadnego umocowania prawnego. Podczas ostatniej sesji miejscy radni nadrobili zaległości sprzed lat.

– 29 października 1990 roku w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego ukazała się uchwała Miejskiej Rady Narodowej oraz naczelnika miasta Kraśnika, która wszystkie akty prawa miejscowego wydane przed dniem 27 maja 1990 roku uchyliła – wyjaśniała radnym Katarzyna Piecyk, kierownik Wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta w Kraśniku. – W wypadku Kraśnika umocowanie prawne straciła większość z ulic na terenie miasta.

Radni podczas ostatniej sesji podjęli uchwały dotyczące kilkunastu ulic w mieście, m.in. Adolfa Dygasińskiego, Bagno, Balladyny, Adama Asnyka jak też alei Młodości i ul. Armii Krajowej.

– Proponowane przez nas nazwy ulic (w przygotowanych projektach uchwał-red.) są tożsame z istniejącymi nazwami. Tak naprawdę regulują istniejący stan rzeczy – tłumaczyła Piecyk, która podkreślała, że podjęcie tych uchwał jest niezbędne. – Wszyscy zwracają coraz większą uwagę na dokumenty. To, że nie było to uregulowane od lat 90-tych to było zaniedbanie, które trzeba wyprostować.

Piecyk argumentowała też, że miasto nadrabia te zaległości m.in. po to aby nie narazić mieszkańców na dodatkowe koszty, związane m.in. z wymianą dowodów osobistych czy też praw jazdy.

– Ktoś może powiedzieć, że już tyle lat to istniało. Tak, tylko po co ma tak być dalej? Skoro wiemy, że są braki to trzeba je uzupełnić – podkreślała Piecyk.

Urzędnicy przygotowują kolejne projekty uchwał dotyczące następnych ulic w mieście, których nazwy również nie są umocowane prawnie.

xyz
Użytkownik niezarejestrowany
nie jestem robotem
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

xyz
xyz (3 marca 2017 o 08:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A któż ci tak wpadnie na taki pomysł i w jakim celu? Dowody teraz i tak sa terminowe, prawa jazdy być może tez, to juz to przymusza obywateli do dodatkowych wydatków. A jeszcze do tego mamy odgórne wprowadzanie zmian w dokumentach, które tez narazają wszystkich na dodatkowe na koszty. Takze nazwa ulicy w takichprzypadkach to pikuś. W ogóle zmiana ulic to jest totalna głupot. Tak i głupotą było uniewaznianie wszystkich uchwał w tym tych z nazwami ulic. Ale ograniczenie władz nie zna granic.
Rozwiń
Gość
Gość (3 marca 2017 o 07:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
190 ulic, które trzeba przegłosować oddzielnie, każdą pojedynczo jako jedną uchwałę, to im trochę zajmie. Dobrze, że jeśli coś jest zaniedbane, to ktoś robi z tym porządek. Niby taka głupia sprawa, ale po co ma się to ciągnąć przez następne 20 lat? Jeszcze się ktoś dopatrzy i rzeczywiście wpadnie na pomysł, że dowody osobiste połowy mieszkańców są nieważne? Ciekawe jak to wygląda w innych miastach, może też mają "nielegalne" ulice po upadku komuny
Rozwiń
nie jestem robotem
nie jestem robotem (2 marca 2017 o 14:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A tych ulic nie umocowanych nie dało sie wszystkich umocowac na jednym posiedzeniu, tylko trzeba je tak na raty umocowywać? Całkiem jakby ich prawne umocowanie wymagało od radnych nieprzeciętnego wysyłku fizycznego? Moze oni jednak je nie prawnie mocowali tylko jakimiś kotwami do podłoża, coby sie dobrze trzymały i nie ucekły?
Rozwiń
Gość
Gość (2 marca 2017 o 14:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przypomnieli sobie po tylu latach?????????? Mam nadzieję że sprawy ważne są załatwiane troszeczkę szybciej....
Rozwiń
ABC
ABC (2 marca 2017 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Umocowali se to se umocowali, ale po co to o tym w gazetach pisać? I co to za brednie , ze nieumocowanie nazwy ulicy narażało by mieszkańców na koszty związane z wymiana dowodów czy prawa jazdy, skoro niektórzy te nieumocowane prawnie ulice mają wpisane w dowodzie jako adres zameldowania i jakos nikt nigdzie nie wnika czy wpisana ulica jest umocowana prawnie czy tez nie. Szybciej jest tylko zabezpieczenie sie przed zmianą nazw niektórych ulic przez następców. Ale chyba, zeby zmienic wystarczyłaby uchwałai bez rózncicy umocowana czy nieumocowana prawnie. Także to żadne zabezpieczenie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!