Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

2 marca 2017 r.
8:51

Ulice w Kraśniku już nie zwyczajowe. Radni nadrabiają zaległości sprzed lat

Autor: Zdjęcie autora aa
0 6 A A
Ulica Adolfa Dygasińskiego w Kraśniku
Ulica Adolfa Dygasińskiego w Kraśniku (fot. Google Street View)

W Kraśniku jest ponad 190 nazwanych ulic, alei i placów, ale część z nich funkcjonuje nieformalnie, bez żadnego umocowania prawnego. Podczas ostatniej sesji miejscy radni nadrobili zaległości sprzed lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– 29 października 1990 roku w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego ukazała się uchwała Miejskiej Rady Narodowej oraz naczelnika miasta Kraśnika, która wszystkie akty prawa miejscowego wydane przed dniem 27 maja 1990 roku uchyliła – wyjaśniała radnym Katarzyna Piecyk, kierownik Wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta w Kraśniku. – W wypadku Kraśnika umocowanie prawne straciła większość z ulic na terenie miasta.

Radni podczas ostatniej sesji podjęli uchwały dotyczące kilkunastu ulic w mieście, m.in. Adolfa Dygasińskiego, Bagno, Balladyny, Adama Asnyka jak też alei Młodości i ul. Armii Krajowej.

– Proponowane przez nas nazwy ulic (w przygotowanych projektach uchwał-red.) są tożsame z istniejącymi nazwami. Tak naprawdę regulują istniejący stan rzeczy – tłumaczyła Piecyk, która podkreślała, że podjęcie tych uchwał jest niezbędne. – Wszyscy zwracają coraz większą uwagę na dokumenty. To, że nie było to uregulowane od lat 90-tych to było zaniedbanie, które trzeba wyprostować.

Piecyk argumentowała też, że miasto nadrabia te zaległości m.in. po to aby nie narazić mieszkańców na dodatkowe koszty, związane m.in. z wymianą dowodów osobistych czy też praw jazdy.

– Ktoś może powiedzieć, że już tyle lat to istniało. Tak, tylko po co ma tak być dalej? Skoro wiemy, że są braki to trzeba je uzupełnić – podkreślała Piecyk.

Urzędnicy przygotowują kolejne projekty uchwał dotyczące następnych ulic w mieście, których nazwy również nie są umocowane prawnie.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xyz / 3 marca 2017 o 08:39
A któż ci tak wpadnie na taki pomysł i w jakim celu? Dowody teraz i tak sa terminowe, prawa jazdy być może tez, to juz to przymusza obywateli do dodatkowych wydatków. A jeszcze do tego mamy odgórne wprowadzanie zmian w dokumentach, które tez narazają wszystkich na dodatkowe na koszty. Takze nazwa ulicy w takichprzypadkach to pikuś. W ogóle zmiana ulic to jest totalna głupot. Tak i głupotą było uniewaznianie wszystkich uchwał w tym tych z nazwami ulic. Ale ograniczenie władz nie zna granic.
Avatar
Gość / 3 marca 2017 o 07:41
190 ulic, które trzeba przegłosować oddzielnie, każdą pojedynczo jako jedną uchwałę, to im trochę zajmie. Dobrze, że jeśli coś jest zaniedbane, to ktoś robi z tym porządek. Niby taka głupia sprawa, ale po co ma się to ciągnąć przez następne 20 lat? Jeszcze się ktoś dopatrzy i rzeczywiście wpadnie na pomysł, że dowody osobiste połowy mieszkańców są nieważne? Ciekawe jak to wygląda w innych miastach, może też mają "nielegalne" ulice po upadku komuny
Avatar
nie jestem robotem / 2 marca 2017 o 14:41
A tych ulic nie umocowanych nie dało sie wszystkich umocowac na jednym posiedzeniu, tylko trzeba je tak na raty umocowywać? Całkiem jakby ich prawne umocowanie wymagało od radnych nieprzeciętnego wysyłku fizycznego? Moze oni jednak je nie prawnie mocowali tylko jakimiś kotwami do podłoża, coby sie dobrze trzymały i nie ucekły?
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 14:20
Przypomnieli sobie po tylu latach?????????? Mam nadzieję że sprawy ważne są załatwiane troszeczkę szybciej....
Avatar
ABC / 2 marca 2017 o 13:44
Umocowali se to se umocowali, ale po co to o tym w gazetach pisać? I co to za brednie , ze nieumocowanie nazwy ulicy narażało by mieszkańców na koszty związane z wymiana dowodów czy prawa jazdy, skoro niektórzy te nieumocowane prawnie ulice mają wpisane w dowodzie jako adres zameldowania i jakos nikt nigdzie nie wnika czy wpisana ulica jest umocowana prawnie czy tez nie. Szybciej jest tylko zabezpieczenie sie przed zmianą nazw niektórych ulic przez następców. Ale chyba, zeby zmienic wystarczyłaby uchwałai bez rózncicy umocowana czy nieumocowana prawnie. Także to żadne zabezpieczenie.
Umocowali se to se umocowali, ale po co to o tym w gazetach pisać? I co to za brednie , ze nieumocowanie nazwy ulicy narażało by mieszkańców na koszty związane z wymiana dowodów czy prawa jazdy, skoro niektórzy te nieumocowane prawnie ulice mają wpisane w dowodzie jako adres zameldowania i jakos nikt nigdzie nie wnika czy wpisana ulica jest umocowana prawnie czy tez nie. Szybciej jest tylko zabezpieczenie sie przed zmianą nazw niektórych ulic przez następców. Ale chyba, zeby zmienic wystarczyłaby uchwałai bez rózncicy umocowana czy nieumoco... rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 13:02
A może pogubili dokumenty ? ul. Bagno była już przed II wojną św.? Nazwa działania raczej błędna -"Radni nadrabiają zaległości sprzed lat".
Avatar
xyz / 3 marca 2017 o 08:39
A któż ci tak wpadnie na taki pomysł i w jakim celu? Dowody teraz i tak sa terminowe, prawa jazdy być może tez, to juz to przymusza obywateli do dodatkowych wydatków. A jeszcze do tego mamy odgórne wprowadzanie zmian w dokumentach, które tez narazają wszystkich na dodatkowe na koszty. Takze nazwa ulicy w takichprzypadkach to pikuś. W ogóle zmiana ulic to jest totalna głupot. Tak i głupotą było uniewaznianie wszystkich uchwał w tym tych z nazwami ulic. Ale ograniczenie władz nie zna granic.
Avatar
Gość / 3 marca 2017 o 07:41
190 ulic, które trzeba przegłosować oddzielnie, każdą pojedynczo jako jedną uchwałę, to im trochę zajmie. Dobrze, że jeśli coś jest zaniedbane, to ktoś robi z tym porządek. Niby taka głupia sprawa, ale po co ma się to ciągnąć przez następne 20 lat? Jeszcze się ktoś dopatrzy i rzeczywiście wpadnie na pomysł, że dowody osobiste połowy mieszkańców są nieważne? Ciekawe jak to wygląda w innych miastach, może też mają "nielegalne" ulice po upadku komuny
Avatar
nie jestem robotem / 2 marca 2017 o 14:41
A tych ulic nie umocowanych nie dało sie wszystkich umocowac na jednym posiedzeniu, tylko trzeba je tak na raty umocowywać? Całkiem jakby ich prawne umocowanie wymagało od radnych nieprzeciętnego wysyłku fizycznego? Moze oni jednak je nie prawnie mocowali tylko jakimiś kotwami do podłoża, coby sie dobrze trzymały i nie ucekły?
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 14:20
Przypomnieli sobie po tylu latach?????????? Mam nadzieję że sprawy ważne są załatwiane troszeczkę szybciej....
Avatar
ABC / 2 marca 2017 o 13:44
Umocowali se to se umocowali, ale po co to o tym w gazetach pisać? I co to za brednie , ze nieumocowanie nazwy ulicy narażało by mieszkańców na koszty związane z wymiana dowodów czy prawa jazdy, skoro niektórzy te nieumocowane prawnie ulice mają wpisane w dowodzie jako adres zameldowania i jakos nikt nigdzie nie wnika czy wpisana ulica jest umocowana prawnie czy tez nie. Szybciej jest tylko zabezpieczenie sie przed zmianą nazw niektórych ulic przez następców. Ale chyba, zeby zmienic wystarczyłaby uchwałai bez rózncicy umocowana czy nieumocowana prawnie. Także to żadne zabezpieczenie.
Umocowali se to se umocowali, ale po co to o tym w gazetach pisać? I co to za brednie , ze nieumocowanie nazwy ulicy narażało by mieszkańców na koszty związane z wymiana dowodów czy prawa jazdy, skoro niektórzy te nieumocowane prawnie ulice mają wpisane w dowodzie jako adres zameldowania i jakos nikt nigdzie nie wnika czy wpisana ulica jest umocowana prawnie czy tez nie. Szybciej jest tylko zabezpieczenie sie przed zmianą nazw niektórych ulic przez następców. Ale chyba, zeby zmienic wystarczyłaby uchwałai bez rózncicy umocowana czy nieumoco... rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 13:02
A może pogubili dokumenty ? ul. Bagno była już przed II wojną św.? Nazwa działania raczej błędna -"Radni nadrabiają zaległości sprzed lat".