niedziela, 25 marca 2018 r.

Kraśnik

Zgrzyt senioralny w Kraśniku

Autor: aa

Nie będzie zmian w składzie Rady Seniorów w Kraśniku, o co wnioskowało Kraśnickie Stowarzyszenie „Senior na czasie”. Ich wniosek dotyczył odwołania ze składu Rady Seniorów Tadeusza Nagajka.

– Kiedy Rada Seniorów powstawała, ja zajmowałam się wnukiem i zgłosiłam do rady pana Tadeusza – wyjaśniała radnym miejskim złożony wniosek Teresa Myszak, prezeska Kraśnickiego Stowarzyszenia „Senior na czasie”. Podkreślała też, że nie wie, co się dzieje w Radzie Seniorów, bo nikt nie przekazuje jej informacji.

– Tadeusz mówi, że chce odejść, ale pani przewodnicząca Rady Seniorów się nie zgodziła – podkreślała Myszak. I zapewniała: Ja nie chcą go wyrzucać, tylko zmienić, bo ja chciałabym być w radzie.

Przeciwko była jednak Wiesława Lendzion, przewodnicząca kraśnickiej Rady Seniorów. – Pan Nagajek to bardzo aktywny radny. Uczestniczy w dyskusjach, zgłasza wnioski – podkreślała przewodnicząca. – Nie widzę podstaw do zmiany składu rady przed upływem kadencji.

– Chciałbym dokończyć swoje projekty, które zacząłem – przekonywał też sam Nagajek.

Ostatecznie w głosowaniu Rada Miasta odrzuciła wniosek Kraśnickiego Stowarzyszenia „Senior na czasie”.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 października 2017 o 14:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja widzę emerytów w pożytecznej działalności, na przykład w zorganizowaniu oddziału Caritasu przy parafii p.w.NMP (magazyn odzieży, obuwia, noclegownia i kuchnia dla bezdomnych i ubogich, apteka zebranych leków wydawanych bezpłatnie, chór, koło przyjaciół Radia Maryja, organizowanie pomocy (paczek) dla chorych i samotnych, wspieranie domu pomocy społecznej w Kraśniku i Popkowicach (zbiórka darów, prasy, książek, środków higienicznych, zabieranie pensjonariuszy na imprezy, lub wyjazdy, spacery po mieście czy do parku, czytanie niedowidzącym, organizowanie świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, praca wolontariuszy w w/w domach oraz na oddziale paliatywnym szpitala przy pielęgnacji chorych niechodzących, paczki dla domu dziecka, pomoc dla schronisk dla zwierząt. I taka działalność byłaby na pewno poważana i wspierana przez pozostałych mieszkańców Kraśnika, oraz młodzież. Miałaby głęboki sens.To byłaby praca dająca wiele innym, czyli realizacja idei świętego Jana Pawła II i to byłoby właściwe oddanie mu hołdu i pamięci, a nie jakieś tam ciastka, biegi czy figurki. Przy kościele p.w. NMP jest duża plebania, ogromny budynek poklasztorny, dziedziniec, i spory niszczejący budynek policealny, a więc bardzo dużo pomieszczeń na działalność charytatywną. Tylko trzeba dobrych chęci i zorganizowania. Jest wtedy i satysfakcja i poważanie i nie ma złośliwych i zawistnych komentarzy. Krytyka i drwiny dotyczą próżniactwa, cwaniactwa i innych negatywnych cech." Uderzyć w stół, to od razu nożyce się odezwą", jak mówi przysłowie.
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 08:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzień bez nienawiści dniem straconym?
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 19:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy z tego świętego miasta były te emeryty i władze oraz księżule z licznych w tym mieście parafii na różańcu na granicy (mają niedaleko stosunkowo)? Jakoś się nie chwalą tym. Nie mieli po 50 zł na zapłacenie za dowóz? Nie stać ich było? Te emeryty co latają na wygibasy to mają tyle siły, że nawet na piechotę by mogli pójść i wrócić. Ale co się spodziewać, ani tam ani nawet do Częstochowy nie podrepczą, bo to nie ich bajka. Księża nie dają przykładu też. Za granicę pojadą, do Rzymu albo Fatimy,bo to dla nich wycieczka turystyczna,a nie sprawa ducha. A zamiast teraz leciec w pazdzierniku do parku na ciastka zafundowane przez posla, to isc do kosciola spiewac Kiedy ranne wstaja zorze i inne piesni, a nie jakies tam Bolero milosci lub inne bzdety.
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 19:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A wszystko to po to, zeby za publiczne pieniądze kupić sobie poparcie do koryta.
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 18:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie jeszcze rada młodziezy jest. A moze i dzieci.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!