poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Krasnystaw

Wybudują pięć stylowych kamienic w centrum Krasnegostawu

Dodano: 7 września 2016, 19:20

Do tej pory krasnostawski TBS zdążył wybudować w mieście cztery budynki z ponad 100 mieszkaniami (Wizualizacja: Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. w Krasnymstawie)<br />
Do tej pory krasnostawski TBS zdążył wybudować w mieście cztery budynki z ponad 100 mieszkaniami (Wizualizacja: Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. w Krasnymstawie)

W samym centrum Krasnegostawu razi pusty kwartał wyznaczony ulicami Zamkową, Mostową, Czystą i Kościuszki. Jeszcze w tym roku ruszy tam budowa pięciu stylowych kamienic z ośmioma lokalami użytkowymi i 25 mieszkaniami w cenie od 3650 zł/mkw.

Inwestorem jest lokalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego. – To nie będzie standardowe bokowisko – zapewnia Andrzej Majchrowicz, prezes krasnostawskiego TBS. – Wspólnie z lubelskim Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP ogłosiliśmy ogólnopolski konkurs na koncepcję architektonicznego zagospodarowania staromiejskiej działki. Wpłynęły 23 projekty. Ten, który zwyciężył, został wskazany przez jurorów jednogłośnie. Nagrodą było powierzenie pracowni, która była jego autorem, wykonanie dokumentacji projektowej planowanej zabudowy.

O projekcie pod nazwą „Odbudowa historycznego układu urbanistycznego w rejonie ulic Mostowej, Czystej, Zamkowej i Kościuszki w Krasnymstawie, wpisanego do rejestru zabytków województwa lubelskiego” w kraju zrobiło się głośno. Jest stawiany studentom architektury za wzór łączenia teraźniejszości z przeszłością. Prezentował go także popularny w branży „Murator”.

– Mając gotową dokumentację projektową finalizujemy już przygotowania do ogłoszenia przetargu na wykonawstwo – dodaje Majchrowicz. – Kosztorys opiewa na około 9 mln zł.

Przedsięwzięcie będzie realizowane w systemie deweloperskim ze środków przyszłych właścicieli. Cieszę się, że niektóre lokale już zostały zakupione, a mieszkania zarezerwowane.

Przyszły wykonawca, tak jak wcześniej projektanci, musi się liczyć z tym, że na ręce będzie patrzył mu wojewódzki konserwator zabytków. Ten między innymi już zadbał, aby nowa zabudowa odzwierciedlała historyczny układ urbanizacyjny. Ponadto dwa z pięciu budynków w oparciu o zachowany materiał dokumentalny mają być odtworzone. Budowlańcom w ich pracy będą towarzyszyć także archeolodzy.

– Planujemy całą tę inwestycję przeprowadzić w cyklu dwuletnim – mówi prezes Majchrowicz. – Termin jej zakończenia wypadłby zatem w trzecim kwartale 2018 r.

Gratką i magnesem dla przyszłych mieszkańców będzie też podziemny parking na 30 samochodów. Wykupienie miejsca TBS wycenił na 19,6 tys. zł. Majchrowicz nie ukrywa, że z uwagi na położenie działki prowadzenie tam budowy może być nie lada wyzwaniem. Z drugiej strony miasto jest bardzo życzliwe tej inwestycji i obiecuje wszelkiego rodzaju organizacyjną pomoc.

Czytaj więcej o: inwestycje Krasnystaw TBV
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
on
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 września 2016 o 14:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Krasnystaw. Miejsce bez przyszłości... Korupcja w Policji , chamstwo urzędników i bezrobocie. NIE POLECAM .
Rozwiń
Gość
Gość (19 września 2016 o 12:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ziemia na której planowana jest inwestycja,zbroczona jest krwią polskich patriotów.W tym miejscy stał budynek .w którym (w czasie niemieckiej okupacji)mieściła się siedziba Gestapo.po tzw.wyzwoleniu usadowiło się PUBP czyli UB-cja. Tam katowano i mordowano najlepszych Synów i Córki Ziemi krasnostawskiej.Niech wszyscy ci którzy chcą zamieszkać lub prowadzić działalność chndlową w tym miejscu mają świadomość o jego tragicznej historii.I na koniec pytanie---czy potencjalni,przyszli inwestorzy informowani są o tych faktach?????
Rozwiń
on
on (13 września 2016 o 13:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze więcej pustych lokali do wynajęcia....tak,tak to ma sens... 
Rozwiń
Gość
Gość (8 września 2016 o 08:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe skąd TBS weźmie na to fundusze, wątpię aby wybudował to ze środków własnych i przyszłych najemców. Może ktoś napisze jaki czynsz płaci za mieszkanie TBS i czy jest zadowolony z rozliczeń ?
Rozwiń
Gość
Gość (8 września 2016 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Budowa na miejscu katowni UB i (najprawdopodobniej przebiegających przez działkę) podziemnych tuneli które mogłyby stać się atrakcją dla miasta) ? Mam nadzieję że archeolodzy trzymają rkęę na pulsie. Dobrze że obszar jest wpisany do rejestru zabytków.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!