Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

4 czerwca 2017 r.
20:51

Plaża czy wysypisko śmieci? Tak było nad jeziorem Piaseczno

Autor: Zdjęcie autora Alarm 24
22 49 A A
Droga prowadząca do plaży nad jeziorem Piaseczno
Droga prowadząca do plaży nad jeziorem Piaseczno (fot. Alarm 24)

Wraca problem śmieci nad jeziorami w gminie Ludwin. Nasza Czytelniczka alarmuje, że po poprzednim weekendzie plaża jeziora Piaseczno była upstrzona kolorowymi workami pełnymi odpadów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Plaża przypominała wysypisko śmieci. Ludzie zachęceni dobrą pogodą tłumnie przyjechali piknikować nad jeziorem. A na miejscu żadnego kosza. Po całym dniu, przed odjazdem do domu po prostu zostawiali kupki odpadów, bo nie mieli ich gdzie wyrzucić – opowiada czytelniczka. – Zadzwoniłam do gminy z pretensjami, że urząd jest nie tylko od pobierania podatków, ale ma także obowiązki. Zapytałam, co z koszami na śmieci. Okazało się, że będą wystawione dopiero w czerwcu, jak zacznie się sezon – kończy zirytowana czytelniczka.

Wójt nie zaprzecza tej sytuacji. – Rzeczywiście, po ostatnim majowym weekendzie na plaży było sporo śmieci, ale w poniedziałek zostały sprzątnięte przez nasze służby – tłumaczy Andrzej Chabros. – Zgadzam się także z twierdzeniem, że w maju nie było wystawionych koszy na śmieci, bo pojawiły się 1 czerwca – dodaje wójt.

– Rozmawiałem z ekipami sprzątającymi. Zdecydowana większość śmieci była spakowana w specjalnych workach. Nie były to śmieci wyrzucane przez jednodniowych letników, ale przez właścicieli domków rekreacyjnych – twierdzi wójt.

I tutaj dotyka problemu starego, jak ustawa śmieciowa. – W myśl tej ustawy gmina nie musi organizować sytemu odbioru śmieci od właścicieli domków letniskowych. Oni sami muszą podpisać umowę z odbiorcą śmieci. Na 5,5 tys. domków letniskowych w naszej gminie, w minionym roku tylko 300-400 właścicieli podpisało stosowne umowy. Taka sytuacja powtarza się co roku – dodaje wójt.

Operatorzy nie palą się do odbioru śmieci z letnisk, bo to nieopłacalne ze względu na duże rozproszenie nieruchomości. Z kolei gmina, w myśl ustawy, nie może dopłacać do odbioru śmieci.

Urząd jednak nie zarzuca sprawy. Kolejna firma komunalna podejmie w tym roku próbę rozwiązania problemu śmieci z letnisk. System będzie oparty na sprzedaży pakietów odpowiednio oznaczonych worków, które będą odbierane z punktów zbiorczych.

Problem jest trudny do rozwiązania, bo właściciele domków nie chcą ponosić opłat za wywóz śmieci, argumentując swoją niechęć wysokimi podatkami od nieruchomości, które muszą płacić do gminy. – Stawki podatku są zgodne z widełkami określonymi w prawie – wójt odpiera te argumenty.

Problem jeszcze pogłębi się, bo już 1 lipca, wejdzie w życie „nowa ustawa śmieciowa”, nakazująca segregację śmieci na 5 frakcji: papier, szkło, metale i tworzywa, bio i zmieszane.

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bojkot podatkowy / 11 czerwca 2017 o 11:30
undefined napisał:
5,5 tys domków X 1000 podatek średnio = 5,5 miliona rocznie dochodu gminy. Powinniśmy się zebrać i założyć spółdzielnię letników. Z tymi śmieciami to pewnie jak co roku Pan Policjant z paralizatorem będzie chodził i sprawdzał umowy śmieciowe.Ałłłłłł
 To co robią z naszymi podatkami to najlepiej powiedzą miejscowi
Avatar
słuchawka / 10 czerwca 2017 o 10:38
w du... mają,a pomieszczą?
Avatar
lb / 9 czerwca 2017 o 21:38
Głucha słuchawka z tymi śmieciami, w du... mają wszystkich.
Avatar
Ulka / 9 czerwca 2017 o 11:50
Najlepszy przykład to ceny wody, może się ktoś weźmie i za to! dlaczego jesteśmy gorzej traktowani niż miejscowi
Avatar
Letnik / 9 czerwca 2017 o 09:45
Tu nie chodzi o płacenie. Wszyscy wiedzą, że trzeba płacić, koniec i kropka. Chodzi po pierwsze o sprawiedliwe, równe traktowanie zarówno stałych mieszkańców jak i okresowych. Na pewno stali mieszkańcy nie chcieliby płacić za śmieci tyle ile letnicy muszą. Gwarantuje, że już byłby rwetes w gminie. Po drugie proszę sobie wyobrazić 120 litrowy wór z kilkutygodniowymi śmieciami. Czym to dowozić do "punktu odbioru". Samochodem na tylnym siedzeniu? Podobno nie wolno wozić śmieci... W ogóle tu by trzeba było spytać się Sanepidu czy przetrzymywanie kilka tygodni odpadów jest z punku widzenia epidemiologicznego jest bezpieczne i w ogóle dozwolone. Jakoś organizator "ładu śmieciowego" zupełnie o tych sprawach nie myśli. Ja płacę i chętnie będę płacił za wywóz śmieci na uczciwych zasadach no i niech te śmieci ktoś ode mnie odbiera z posesji tak jak ustawa nakazuje. Nie widzę tu żadnego problemu.
Tu nie chodzi o płacenie. Wszyscy wiedzą, że trzeba płacić, koniec i kropka. Chodzi po pierwsze o sprawiedliwe, równe traktowanie zarówno stałych mieszkańców jak i okresowych. Na pewno stali mieszkańcy nie chcieliby płacić za śmieci tyle ile letnicy muszą. Gwarantuje, że już byłby rwetes w gminie. Po drugie proszę sobie wyobrazić 120 litrowy wór z kilkutygodniowymi śmieciami. Czym to dowozić do "punktu odbioru". Samochodem na tylnym siedzeniu? Podobno nie wolno wozić śmieci... W ogóle tu by trzeba było spytać się Sanepidu czy prz... rozwiń
Avatar
Borygen / 9 czerwca 2017 o 07:33
Każdy stały mieszkaniec GMINY płaci podatki i płaci za odbór wyprodukowanych przez siebie śmieci.Nie ma zmiłuj się my płacimy co miesiąc za 12 m-cy,letnikom trudno z a 1-2 m-ce w roku coś tu nie rozumiem.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 07:20
Nic dodać nic ująć! Esencja "problemu śmieciowego" i nie tylko w gminie Ludwin! Weź się faktycznie Gmino za siebie i zweryfikuj sposób traktowania swoich żywicieli czyli tzw. letników. Trochę więcej szacunku dla naszych podatków!
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 00:09
Drodzy Komentujący, napisałam duży komentarz, ale nie zmieścił się. Nie wiedziałam, że ilość znaków jest ograniczona. Dlatego zamieściłam go w 6 częściach - jakby od tyłu. Zachęcam do lektury moich wynurzeń, ale w tym celu trzeba ten komentarz, który macie zaraz pod spodem potraktować jako nr 6 - ostatni, a jako pierwszy, ten który jest sześć pozycji niżej. Przepraszam za utrudnienia edytorskie, cóż - kobiecie się wybacza, prawda? Do zobaczenia nad jeziorkami.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 00:05
Jesteśmy, Gmino, ludźmi uczciwymi - pracujemy w trudzie czoła i chcemy godziwie odpoczywać za własne pieniądze. A Ty, Gmino, robisz z nas łgarzy, brudasów, oszustów, krętaczy i chyba głupków, którzy nie umieją nawet czytać tego, co wypisujesz "mądrego" na swej stronie internetowej... Ale pamiętaj, Gmino, my bez Ciebie przeżyjemy, a Ty bez nas? Ach, jeszcze jedno - kilka komentarzy powyżej (ok. 5-7%), wychwalających Pana wójta i jego podopiecznych - to komentarze Twoich pracowników, których sama żywisz naszą krwawicą. Pomyśl, Gmino, dlaczego żaden podmiot wywożący śmieci właściwie nie chce z Tobą współpracować, dlaczego tak jest od 8 już lat... Popraw się, Gmino!
Jesteśmy, Gmino, ludźmi uczciwymi - pracujemy w trudzie czoła i chcemy godziwie odpoczywać za własne pieniądze. A Ty, Gmino, robisz z nas łgarzy, brudasów, oszustów, krętaczy i chyba głupków, którzy nie umieją nawet czytać tego, co wypisujesz "mądrego" na swej stronie internetowej... Ale pamiętaj, Gmino, my bez Ciebie przeżyjemy, a Ty bez nas? Ach, jeszcze jedno - kilka komentarzy powyżej (ok. 5-7%), wychwalających Pana wójta i jego podopiecznych - to komentarze Twoich pracowników, których sama żywisz naszą krwawicą. Pomyśl, Gmino,... rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 00:04
No, może rowerkiem, albo na... deskorolce, co? W ubiegłym roku wykupiłam pakiet od "Floreko", bardzo drogi i na nieatrakcyjnych warunkach. A w tym roku to "Floreko" ma Cię dość, Gmino! Ciekawe dlaczego, jak myślisz...? I wiesz co, Gmino? Jesteś bardzo nie w porządku twierdząc, że śmieci w workach (jak na zdjęciu) - to tylko śmieci od letników. Wiele osób, które tu przyjeżdża jedynie na kilkanaście godzin, z grillem, potem właśnie pakuje śmieci do takich różnych worków i zostawia je tutaj. A co mają zrobić? Przecież ani nie ma gdzie ich wyrzucić, ani wieźć do Lublina ze sobą też nie można (wg Ciebie, Gmino!). Jesteśmy, Gmino, ludźmi uczciwymi - pracujemy w trudzie czoła i chcemy godziwie odpoczywać za własne pieniądze. A Ty, Gmino, robisz z nas łgarzy, brudasów, oszustów, krętaczy i chyba głupków, którzy nie umieją nawet czytać tego, co wypisujesz "mądrego" na swej stronie internetowej... Ale pamiętaj, Gmino, my bez Ciebie przeżyjemy, a Ty bez nas? Ach, jeszcze jedno - kilka komentarzy powyżej (ok. 5-7%), wychwalających Pana wójta i jego podopiecznych - to komentarze Twoich pracowników, których sama żywisz naszą krwawicą. Pomyśl, Gmino, dlaczego żaden podmiot wywożący śmieci właściwie nie chce z Tobą współpracować, dlaczego tak jest od 8 już lat... Popraw się, Gmino!
No, może rowerkiem, albo na... deskorolce, co? W ubiegłym roku wykupiłam pakiet od "Floreko", bardzo drogi i na nieatrakcyjnych warunkach. A w tym roku to "Floreko" ma Cię dość, Gmino! Ciekawe dlaczego, jak myślisz...? I wiesz co, Gmino? Jesteś bardzo nie w porządku twierdząc, że śmieci w workach (jak na zdjęciu) - to tylko śmieci od letników. Wiele osób, które tu przyjeżdża jedynie na kilkanaście godzin, z grillem, potem właśnie pakuje śmieci do takich różnych worków i zostawia je tutaj. A co mają zrobić? Przecież ani ni... rozwiń
Avatar
Bojkot podatkowy / 11 czerwca 2017 o 11:30
undefined napisał:
5,5 tys domków X 1000 podatek średnio = 5,5 miliona rocznie dochodu gminy. Powinniśmy się zebrać i założyć spółdzielnię letników. Z tymi śmieciami to pewnie jak co roku Pan Policjant z paralizatorem będzie chodził i sprawdzał umowy śmieciowe.Ałłłłłł
 To co robią z naszymi podatkami to najlepiej powiedzą miejscowi
Avatar
słuchawka / 10 czerwca 2017 o 10:38
w du... mają,a pomieszczą?
Avatar
lb / 9 czerwca 2017 o 21:38
Głucha słuchawka z tymi śmieciami, w du... mają wszystkich.
Avatar
Ulka / 9 czerwca 2017 o 11:50
Najlepszy przykład to ceny wody, może się ktoś weźmie i za to! dlaczego jesteśmy gorzej traktowani niż miejscowi
Avatar
Letnik / 9 czerwca 2017 o 09:45
Tu nie chodzi o płacenie. Wszyscy wiedzą, że trzeba płacić, koniec i kropka. Chodzi po pierwsze o sprawiedliwe, równe traktowanie zarówno stałych mieszkańców jak i okresowych. Na pewno stali mieszkańcy nie chcieliby płacić za śmieci tyle ile letnicy muszą. Gwarantuje, że już byłby rwetes w gminie. Po drugie proszę sobie wyobrazić 120 litrowy wór z kilkutygodniowymi śmieciami. Czym to dowozić do "punktu odbioru". Samochodem na tylnym siedzeniu? Podobno nie wolno wozić śmieci... W ogóle tu by trzeba było spytać się Sanepidu czy przetrzymywanie kilka tygodni odpadów jest z punku widzenia epidemiologicznego jest bezpieczne i w ogóle dozwolone. Jakoś organizator "ładu śmieciowego" zupełnie o tych sprawach nie myśli. Ja płacę i chętnie będę płacił za wywóz śmieci na uczciwych zasadach no i niech te śmieci ktoś ode mnie odbiera z posesji tak jak ustawa nakazuje. Nie widzę tu żadnego problemu.
Tu nie chodzi o płacenie. Wszyscy wiedzą, że trzeba płacić, koniec i kropka. Chodzi po pierwsze o sprawiedliwe, równe traktowanie zarówno stałych mieszkańców jak i okresowych. Na pewno stali mieszkańcy nie chcieliby płacić za śmieci tyle ile letnicy muszą. Gwarantuje, że już byłby rwetes w gminie. Po drugie proszę sobie wyobrazić 120 litrowy wór z kilkutygodniowymi śmieciami. Czym to dowozić do "punktu odbioru". Samochodem na tylnym siedzeniu? Podobno nie wolno wozić śmieci... W ogóle tu by trzeba było spytać się Sanepidu czy prz... rozwiń
Avatar
Borygen / 9 czerwca 2017 o 07:33
Każdy stały mieszkaniec GMINY płaci podatki i płaci za odbór wyprodukowanych przez siebie śmieci.Nie ma zmiłuj się my płacimy co miesiąc za 12 m-cy,letnikom trudno z a 1-2 m-ce w roku coś tu nie rozumiem.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 07:20
Nic dodać nic ująć! Esencja "problemu śmieciowego" i nie tylko w gminie Ludwin! Weź się faktycznie Gmino za siebie i zweryfikuj sposób traktowania swoich żywicieli czyli tzw. letników. Trochę więcej szacunku dla naszych podatków!
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 00:09
Drodzy Komentujący, napisałam duży komentarz, ale nie zmieścił się. Nie wiedziałam, że ilość znaków jest ograniczona. Dlatego zamieściłam go w 6 częściach - jakby od tyłu. Zachęcam do lektury moich wynurzeń, ale w tym celu trzeba ten komentarz, który macie zaraz pod spodem potraktować jako nr 6 - ostatni, a jako pierwszy, ten który jest sześć pozycji niżej. Przepraszam za utrudnienia edytorskie, cóż - kobiecie się wybacza, prawda? Do zobaczenia nad jeziorkami.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 00:05
Jesteśmy, Gmino, ludźmi uczciwymi - pracujemy w trudzie czoła i chcemy godziwie odpoczywać za własne pieniądze. A Ty, Gmino, robisz z nas łgarzy, brudasów, oszustów, krętaczy i chyba głupków, którzy nie umieją nawet czytać tego, co wypisujesz "mądrego" na swej stronie internetowej... Ale pamiętaj, Gmino, my bez Ciebie przeżyjemy, a Ty bez nas? Ach, jeszcze jedno - kilka komentarzy powyżej (ok. 5-7%), wychwalających Pana wójta i jego podopiecznych - to komentarze Twoich pracowników, których sama żywisz naszą krwawicą. Pomyśl, Gmino, dlaczego żaden podmiot wywożący śmieci właściwie nie chce z Tobą współpracować, dlaczego tak jest od 8 już lat... Popraw się, Gmino!
Jesteśmy, Gmino, ludźmi uczciwymi - pracujemy w trudzie czoła i chcemy godziwie odpoczywać za własne pieniądze. A Ty, Gmino, robisz z nas łgarzy, brudasów, oszustów, krętaczy i chyba głupków, którzy nie umieją nawet czytać tego, co wypisujesz "mądrego" na swej stronie internetowej... Ale pamiętaj, Gmino, my bez Ciebie przeżyjemy, a Ty bez nas? Ach, jeszcze jedno - kilka komentarzy powyżej (ok. 5-7%), wychwalających Pana wójta i jego podopiecznych - to komentarze Twoich pracowników, których sama żywisz naszą krwawicą. Pomyśl, Gmino,... rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 00:04
No, może rowerkiem, albo na... deskorolce, co? W ubiegłym roku wykupiłam pakiet od "Floreko", bardzo drogi i na nieatrakcyjnych warunkach. A w tym roku to "Floreko" ma Cię dość, Gmino! Ciekawe dlaczego, jak myślisz...? I wiesz co, Gmino? Jesteś bardzo nie w porządku twierdząc, że śmieci w workach (jak na zdjęciu) - to tylko śmieci od letników. Wiele osób, które tu przyjeżdża jedynie na kilkanaście godzin, z grillem, potem właśnie pakuje śmieci do takich różnych worków i zostawia je tutaj. A co mają zrobić? Przecież ani nie ma gdzie ich wyrzucić, ani wieźć do Lublina ze sobą też nie można (wg Ciebie, Gmino!). Jesteśmy, Gmino, ludźmi uczciwymi - pracujemy w trudzie czoła i chcemy godziwie odpoczywać za własne pieniądze. A Ty, Gmino, robisz z nas łgarzy, brudasów, oszustów, krętaczy i chyba głupków, którzy nie umieją nawet czytać tego, co wypisujesz "mądrego" na swej stronie internetowej... Ale pamiętaj, Gmino, my bez Ciebie przeżyjemy, a Ty bez nas? Ach, jeszcze jedno - kilka komentarzy powyżej (ok. 5-7%), wychwalających Pana wójta i jego podopiecznych - to komentarze Twoich pracowników, których sama żywisz naszą krwawicą. Pomyśl, Gmino, dlaczego żaden podmiot wywożący śmieci właściwie nie chce z Tobą współpracować, dlaczego tak jest od 8 już lat... Popraw się, Gmino!
No, może rowerkiem, albo na... deskorolce, co? W ubiegłym roku wykupiłam pakiet od "Floreko", bardzo drogi i na nieatrakcyjnych warunkach. A w tym roku to "Floreko" ma Cię dość, Gmino! Ciekawe dlaczego, jak myślisz...? I wiesz co, Gmino? Jesteś bardzo nie w porządku twierdząc, że śmieci w workach (jak na zdjęciu) - to tylko śmieci od letników. Wiele osób, które tu przyjeżdża jedynie na kilkanaście godzin, z grillem, potem właśnie pakuje śmieci do takich różnych worków i zostawia je tutaj. A co mają zrobić? Przecież ani ni... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Brazylia – Szwajcaria 1:1. Kolejna niespodzianka

MUNDIAL 2018. Brazylia – Szwajcaria 1:1. Kolejna niespodzianka 1 0

MUNDIAL 2018 W drugim meczu grupy E Brazylia, uznawana przez wielu za głównego kandydata do złota zaledwie zremisowała ze Szwajcarią. Tym samym po pierwszej serii gier na prowadzeniu są Serbowie

Lotnisko Lublin cieszy się z nowego połączenia. Niestety są też złe wiadomości
galeria

Lotnisko Lublin cieszy się z nowego połączenia. Niestety są też złe wiadomości 16 15

W piątek o godz. 12.15 (10 minut przed czasem) w Świdniku wylądował samolot z Kijowa. Ze 120 osób na pokładzie, 80 to uczestnicy oficjalnej delegacji, w której znaleźli się przedstawiciele przewoźnika, portów lotniczych, ukraińscy parlamentarzyści oraz dziennikarze. Zanim odleciał z powrotem do Kijowa, samolot linii Bravo Airways wykonał połączenie do Chersonia i z powrotem

Zalew Zemborzycki: Na wiatę trzeba jeszcze poczekać

Zalew Zemborzycki: Na wiatę trzeba jeszcze poczekać 0 1

Na wiatę dla rowerzystów i morsów w pobliżu zapory Zalewu Zemborzyckiego poczekamy nawet do przyszłego roku. Przyznaje to oficjalnie Ratusz.

IPN rozdał krzyże. Ale nie wszyscy je przyjęli [zdjęcia]
galeria

IPN rozdał krzyże. Ale nie wszyscy je przyjęli [zdjęcia] 0 5

Krzyże Wolności i Solidarności odebrali w piątek zasłużeni działacze opozycji demokratycznej. Cztery odznaczenia przyznano pośmiertnie.

Szybkie zakupy lubelskich policjantów. Zastrzeżenia do przetargu na radiowozy

Szybkie zakupy lubelskich policjantów. Zastrzeżenia do przetargu na radiowozy 4 3

Instytucje publiczne coraz częściej robią zakupy bez przetargów. Najwyższa Izba Kontroli ma zastrzeżenia m.in. do lubelskiej prokuratury i policji, która w ekspresowym tempie kupowała nowe radiowozy

Baraże o awans do CLJ: wygrane BKS Lublin i AMSPN Hetmana

Baraże o awans do CLJ: wygrane BKS Lublin i AMSPN Hetmana 16 2

Świetny występ podopiecznych trenerów: Marcina Zakrzewskiego i Jakuba Lewkowicza. BKS ograł w pierwszym meczu o awans do Centralnej Ligi Juniorów młodszych. Stal Stalowa Wola aż 4:0. Awans jest blisko

Huczwa  – Unia 2:4. Grała zamojska klasa okręgowa

Huczwa – Unia 2:4. Grała zamojska klasa okręgowa 3 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA W ostatnim, prestiżowym meczu tego sezonu Unia Hrubieszów pokonała Huczwę Tyszowce 4:2. Wygrana zespołu trenera Dariusza Herbina daje mu jedynie prestiż bo i tak pierwsze miejsce w tabeli zajmuje zespół z Tyszowiec

Tłumy na EkoPikniku rodzinnym nad Zalewem Zemborzyckim [zdjęcia]
galeria

Tłumy na EkoPikniku rodzinnym nad Zalewem Zemborzyckim [zdjęcia] 0 1

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się w niedzielę EkoPiknik Rodzinny

Nowe trolejbusy zawiozą mieszkańców Lublina. Można je było obejrzeć [zdjęcia]
galeria

Nowe trolejbusy zawiozą mieszkańców Lublina. Można je było obejrzeć [zdjęcia] 0 3

Na placu Zamkowym po raz pierwszy można było się w niedzielę przywitać z nowymi przegubowymi trolejbusami, które już niedługo będą wozić nas po Lublinie.

MUNDIAL 2018. Niemcy – Meksyk 0:1. Sensacja na Łużnikach!

MUNDIAL 2018. Niemcy – Meksyk 0:1. Sensacja na Łużnikach! 0 0

MUNDIAL 2018 Niemcy, obrońcy mistrzowskiego tytułu przegrali 0:1 z Meksykiem, a jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 35 minucie Hirving Lozano

Rolnik wygrał nowy ciągnik Ursus. "Myślałem, że to żart"
galeria

Rolnik wygrał nowy ciągnik Ursus. "Myślałem, że to żart" 60 1

To super maszyna – stwierdził Sebastian Krzyśpiak po tym jak zasiadł za kierownicą nowego Ursusa C-380. Pojazd warty ponad 130 tys. zł to główna nagroda w loterii puławskich Azotów i lubelskiego producenta ciągników.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Znaleziono ludzkie szczątki i ciekawe przedmioty
galeria
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Znaleziono ludzkie szczątki i ciekawe przedmioty 56 9

W tym tygodniu zacznie się na deptaku sadzenie drzewek oraz montaż małej architektury i latarni – zapowiada Ratusz. W poniedziałek ma pokazać to, co odkryli archeolodzy na placu budowy. Jednym z odkryć jest odkopany w czwartek kolejny szkielet

Pogrom w Krakowie. Speed Car Motor Lublin wciąż niepokonany

Pogrom w Krakowie. Speed Car Motor Lublin wciąż niepokonany 6 2

NICE I liga żużlowa Speed Car Motor Lublin odniósł kolejne zwycięstwo. Tym razem liderzy rozgrywek rozgromili w Krakowie miejscową Arge Wanda Speedway. Komplet punktów zdobył Andreas Jonsson

Ryki: Otwarte Strefy Aktywności w trzech miejscowościach

Ryki: Otwarte Strefy Aktywności w trzech miejscowościach 0 0

Plenerowe siłownie, place zabaw, miejsca do relaksu i gier – tzw. Otwarte Strefy Aktywności pojawią się w trzech miejscowościach w gminie

Gmina Puławy: Wójt z absolutorium

Gmina Puławy: Wójt z absolutorium 10 1

Wójt Krzysztof Brzeziński podczas ostatniej sesji otrzymał od rady absolutorium. Przeciwko jego udzieleniu zagłosowały trzy osoby z opozycji

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.