Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

5 grudnia 2017 r.
15:36

Resort Piaseczno. Miał być "Disneyland", jest wielka klapa

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
30 18 A A
We wrześniu 2015 r. zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Lublinie złożył Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Śledczy sprawdzali czy Resort Piaseczno wylewał szambo wprost do lasu. WIOŚ kontrolował ośrodek (na zdjęciu) na wniosek gminy Ludwin. Podejrzenia urzędników wzbudziły duże rozbieżności w dostawach wody i wywiezionego szamba
We wrześniu 2015 r. zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Lublinie złożył Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Śledczy sprawdzali czy Resort Piaseczno wylewał szambo wprost do lasu. WIOŚ kontrolował ośrodek (na zdjęciu) na wniosek gminy Ludwin. Podejrzenia urzędników wzbudziły duże rozbieżności w dostawach wody i wywiezionego szamba

Resort Piaseczno w specjalnym oświadczeniu ogłasza rozpoczęcie procesu likwidacji. Spółka za całą sytuacje winą obarcza gminę Ludwin. Poszło o brak możliwości wykupu gruntu, na którym stoi ośrodek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jest 2007 rok. Prywatna spółka Antar, później Solo Investment, zawiera z Gminą Ludwin umowę, na mocy której zobowiązała się do wybudowania ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem Piaseczno na nieruchomości należącej do Gminy Ludwin.

– W zamian gmina Ludwin zobowiązała się do sprzedaży nam tej nieruchomości z chwilą zakończenia inwestycji – przypomina dziś spółka w wydanym właśnie oświadczeniu.

W 2007 roku właściciel spółki roztacza wizję budowy nad Piasecznem parku rozrywki z zapleczem hotelowym. Miało być miasteczko z dzikiego Zachodu, roller coaster i szereg innych atrakcji. Umowę podpisywał ówczesny wójt Zygmunt Ogórek. Powstał hotel i pole namiotowe.

Wójt: Wezwanie to nie wniosek

– Po wybudowaniu i wyposażeniu ośrodka za ponad 20 mln zł w 2011 roku spółka zwróciła się do gminy z propozycją zakupu nieruchomości zgodnie z umową. W odpowiedzi gmina poinformowała, że nieruchomość nie jest na sprzedaż. Przy tej okoliczności okazało się, że gmina Ludwin nigdy nie miała prawa do tej nieruchomości, gdyż nieprzerwanie od 1991 r. toczyło się postępowanie o jej zwrot byłym właścicielom, a prawo zabrania gminom sprzedaży przy toczącym się postępowaniu zwrotowym – czytamy w oświadczeniu.

– W umowie podpisanej przez wójta Ogórka nie ma zapisu zobowiązującego gminę do sprzedaży tej nieruchomości. Jest tylko określona możliwość sprzedaży tej działki w trybie bezprzetargowym – tłumaczy Andrzej Chabros, wójt gminy Ludwin. –Spółka nigdy nie zwróciła się do gminy z wnioskiem o sprzedaż działki. Do gminy wpłynęło jedynie wezwanie do sprzedaży tej nieruchomości. Spółka sama określiła cenę działki, wskazała też notariusza i termin zawarcia umowy. Na takich zasadach gmina nie mogła sprzedać tej nieruchomości – dodaje wójt.

Od sądu do sądu

Sprawa trafiła do sądu. Spółka zażądała do gminy zwrotu 13 mln zł z tytułu poniesionych nakładów na budowę ośrodka. W grudniu 2015 r. Sąd Okręgowy w Lublinie orzekł winę gminy Ludwin i nakazał jej zwrot nakładów. Jednak w styczniu 2017 r. Sąd Apelacyjny w Lublinie zmienił całkowicie orzeczenie i w prawomocnym wyroku stwierdził, że spółce nic się nie należy.

Zdaniem sądu, gmina Ludwin w niczym nie wprowadziła spółki w błąd, gdyż postępowanie zwrotowe nieruchomości nie jest obciążeniem, ani roszczeniem. W październiku br. spółka wniosła do Sądu Najwyższego o kasację tego wyroku. Sprawa się toczy.

Długi za wodę i podatki

Tymczasem gmina zaczęła domagać się zaległych podatków.

– Gmina Ludwin postanowiła samoczynnie wyeliminować spółkę i rozpoczęła przeciwko niej egzekucje podatkowe. Wykorzystując klauzule natychmiastowej wykonywalności, które nie uwzględniają odwołań i racji podatnika, gmina wystawiła spółce tytuły wykonawcze. Biorąc powyższe pod uwagę oraz fakt całkowitej utraty zdrowia przez głównego udziałowca, dalsza działalność Resortu Piaseczno przestała być możliwa i spółka rozpoczęła proces likwidacyjny – czytamy w oświadczeniu.

– Tytuł wykonawczy wystawiliśmy tylko za 2011 i 2012 rok. Gmina musi egzekwować takie należności, bo obowiązuje nas dyscyplina finansów publicznych. Obowiązuje mnie tajemnica skarbowa i nic więcej na ten temat nie mogę powiedzieć. Dodam jedynie, że zaległości spółki za wodę to ponad 91 tys. zł. Także i ta sprawa jest w sądzie – dodaje wójt Chabros.

Mogą kupić w 2018 r.

Z właścicielem spółki Jarosławem Tarnasiewiczem nie udało nam się skontaktować. Obsługa Resortu Piaseczno odmówiła pomocy w tej kwestii.

Wójt Chabros jest zdziwiony decyzją o wprowadzenie spółki w stan likwidacji. Sąd orzekł, że nieruchomość na której stoi Resort Piaseczno należy do gminy, zamykając tym samym sprawę roszczeń poprzednich właścicieli. Nieruchomość w przyszłym roku ma trafić do sprzedaży, a obecny dzierżawca mógłby ją kupić w trybie bezprzetargowym.

>>>

Zobacz także: Co się zmieniło nad jeziorem Piaseczno / Archiwum DW 2013

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jaca / 23 grudnia 2017 o 19:08
reklama tv napisał:
Coś te "króliki" w głowie namieszały???patrz j.w.
 Jakie króliki? przygnębiający widok ośrodka, byłem dziś tam pobiegać, zmarnowane całe jezioro 
Avatar
reklama tv / 8 grudnia 2017 o 09:38
Coś te "króliki" w głowie namieszały???patrz j.w.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 22:07
Cytujac: Stawiasz się nad Prokuraturą? osądzasz podatnika i przedsiębiorcę, o uczciwości człowieka decyduje sąd a nie "użytkownik niezarejestrowany" - to nagonka na człowieka. Ma pan racje i nie! Tyle, że Panie Radny Kuczyński, faktycznie tak jest co do calej sytacji . Tak samo jak nikt nie ruszy żony w Mopsie i 6000zl dodatku pensji radnego pobranego za komisje bezpieczenstwa, ktora zwolal Pan raz i zastraszania uzytkownikow lle24, ktore Pan czynil za likowanie.
Avatar
sid justis / 7 grudnia 2017 o 21:39
Stawiasz się nad Prokuraturą? osądzasz podatnika i przedsiębiorcę, o uczciwości człowieka decyduje sąd a nie "użytkownik niezarejestrowany" - to nagonka na człowieka 
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 20:54
Kosiarski i Kuczyński mogą się uczyć od Tarnasiewicza, przy nim to drobne płotki. Gość jest mistrzem. Bankurctwo Antaru i wyprowadzenie kasy z deweloperki to był majstersztyk. Nasza prokuratura jest zbyt nieudolna, żeby to zaczepić, ale poczytajcie o inwestycjach tego dewelopera w LBN.
Avatar
1+1=17?????? / 7 grudnia 2017 o 08:35
Hochsztaplerów ci u nas dostatek.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 17:13
a film z 2013 po co?
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 12:19
prowadzący Resort nie jest też człowiekiem do końca uczciwym - organizmalizmy tam imprezę i naciągnął nas na spore koszty + usługa była niezgodna z zamówieniem... Szkoda, że upadają, ale... chyba nie każdy lubi tego rodzaju rozczarowania co do jakości usług...
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 08:46
To już kolejna upadłość tego przedsiębiorcy, wcześniej spółka Antar- deweloper lubelski upadł zostawiając ludzi z kwitkiem, bez mieszkań i bez pieniędzy a teraz Solo Inwesment czyli cedent Antaru nad Jeziorem Piaseczno.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 08:42
Tylko podatki i śmierć jest pewna w cywilizowanym świecie jak powiedział to klasyk. Wiec trzeba być idiotą aby narzekać na to, że płaci się podatki.
Avatar
Jaca / 23 grudnia 2017 o 19:08
reklama tv napisał:
Coś te "króliki" w głowie namieszały???patrz j.w.
 Jakie króliki? przygnębiający widok ośrodka, byłem dziś tam pobiegać, zmarnowane całe jezioro 
Avatar
reklama tv / 8 grudnia 2017 o 09:38
Coś te "króliki" w głowie namieszały???patrz j.w.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 22:07
Cytujac: Stawiasz się nad Prokuraturą? osądzasz podatnika i przedsiębiorcę, o uczciwości człowieka decyduje sąd a nie "użytkownik niezarejestrowany" - to nagonka na człowieka. Ma pan racje i nie! Tyle, że Panie Radny Kuczyński, faktycznie tak jest co do calej sytacji . Tak samo jak nikt nie ruszy żony w Mopsie i 6000zl dodatku pensji radnego pobranego za komisje bezpieczenstwa, ktora zwolal Pan raz i zastraszania uzytkownikow lle24, ktore Pan czynil za likowanie.
Avatar
sid justis / 7 grudnia 2017 o 21:39
Stawiasz się nad Prokuraturą? osądzasz podatnika i przedsiębiorcę, o uczciwości człowieka decyduje sąd a nie "użytkownik niezarejestrowany" - to nagonka na człowieka 
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 20:54
Kosiarski i Kuczyński mogą się uczyć od Tarnasiewicza, przy nim to drobne płotki. Gość jest mistrzem. Bankurctwo Antaru i wyprowadzenie kasy z deweloperki to był majstersztyk. Nasza prokuratura jest zbyt nieudolna, żeby to zaczepić, ale poczytajcie o inwestycjach tego dewelopera w LBN.
Avatar
1+1=17?????? / 7 grudnia 2017 o 08:35
Hochsztaplerów ci u nas dostatek.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 17:13
a film z 2013 po co?
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 12:19
prowadzący Resort nie jest też człowiekiem do końca uczciwym - organizmalizmy tam imprezę i naciągnął nas na spore koszty + usługa była niezgodna z zamówieniem... Szkoda, że upadają, ale... chyba nie każdy lubi tego rodzaju rozczarowania co do jakości usług...
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 08:46
To już kolejna upadłość tego przedsiębiorcy, wcześniej spółka Antar- deweloper lubelski upadł zostawiając ludzi z kwitkiem, bez mieszkań i bez pieniędzy a teraz Solo Inwesment czyli cedent Antaru nad Jeziorem Piaseczno.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 08:42
Tylko podatki i śmierć jest pewna w cywilizowanym świecie jak powiedział to klasyk. Wiec trzeba być idiotą aby narzekać na to, że płaci się podatki.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 8

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 11

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!