piątek, 23 marca 2018 r.

Łęczna

Rusza remont drogi nr 829 Łucka-Łęczna

Dodano: 15 lutego 2017, 17:17
Autor: Paweł Puzio

Już wycięto drzewa i krzewy rosnące przy drodze przewidzianej do remontu
Już wycięto drzewa i krzewy rosnące przy drodze przewidzianej do remontu

Zakończyła się wycinka drzew i krzaków na ul. Krasnostawskiej w Łęcznej. Od tej ulicy zacznie się remont dużego odcinka drogi wojewódzkiej nr 829 Łucka-Łęczna

Wyremontowane zostanie 18 kilometrów drogi wojewódzkiej nr 829 Łucka-Łęczna-Biskupice z wyłączeniem mostu na rzece Wieprz w Ciechankach, który został odnowiony już wcześniej. Najpierw robotnicy pojawią się na ul. Krasnostawskiej w Łęcznej.

– Będzie nowa nawierzchnia, lewoskrętne pasy zjazdowe m. in. do szpitala i do ul. Nadwieprzańskiej, chodniki, ścieżka rowerowa, rondo zamiast skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego – mówi Leszek Włodarski, zastępca burmistrza Łęcznej. – Pojawią się też nowe zatoki autobusowe i punkt do ważenia pojazdów dla Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Obecny stan drogi pozostawia wiele do życzenia. – Na przeważającym odcinku widoczne są koleiny, spękania nawierzchni oraz oberwania jej krawędzi. Na znacznej długości drogi występują zawyżone pobocza – dodaje zastępca burmistrza.

Droga nie posiada tez sprawnego odwodnienia, a kanalizacja deszczowa oraz rowy przydrożne są zamulone i niedrożne. Wszystko to powoduje zastoiska wody.

W wyniku przebudowy droga zostanie poszerzona do 7 metrów. Konstrukcja zostanie wzmocniona lub całkowicie wymieniona, aby mogły tędy jeździć 40-tonowe ciężarówki. Rozbudowane zostaną również skrzyżowania z drogami podrzędnymi. Na całej długości powstanie ścieżka rowerowa. Zostanie ona połączona z istniejącą siecią ścieżek rowerowych w Łęcznej.

Po obu stronach drogi, od ronda przy stadionie aż do skrzyżowania ulic przy myjni samochodowej, powstaną chodniki. – Samochody zjeżdżające w lewo do szpitala i w kierunku ulicy Nadwieprzańskiej nie będą już blokować drogę jadącym prosto, bo będą miały wydzielony pas zjazdowy – dodaje zastępca burmistrza. 

Samo skrzyżowanie ulicy Krasnystawskiej z Nadwieprzańską zostanie przebudowane na rondo. W niedalekiej odległości powstanie zatoka do ważenia pojazdów.

Remont na terenie Gminy Łęczna obejmie także modernizację mostu na rzece Stawek w Zakrzowie oraz utworzenie nowego pasa zjazdowego dla jadących od Milejowa do Leopoldowa. Oprócz tego rozbudowywane lub przebudowywane będą zjazdy na działki i pola przy drodze wojewódzkiej nr 829 Łucka-Łęczna. Prace za blisko 92 mln zł wykona firma Strabag z Pruszkowa. Mają one potrwać do końca 2017 roku.

Czytaj więcej o: drogi Łęczna inwestycje drogowe
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 maja 2017 o 15:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystko ok drogą musi być ale to co się teraz dzieje to czyta paranoja . Poprawcie te wahadła nie mam zamiaru płacić mandatów po 300 zł i 6 pkt karnych !!! Wahadło Kajetanowke przy CPN . Jadąc od strony Łańcuchowa w lewo na Milejów zielone światło . Ograniczenie do 30 km/h w połowie pasa z naprzeciwka zapala się już im też zielone i co policja robi ? Grozi palcem ? Co to ma być !!!!
Rozwiń
Gość
Gość (11 marca 2017 o 17:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rondo z nadwieprzańską będzie ze światłami czy na krzywy ryj?
Rozwiń
Gość
Gość (2 marca 2017 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mały błąd droga Łęczna-Biskupice
Rozwiń
//-//
//-// (28 lutego 2017 o 22:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prawdziwe
Rozwiń
;(
;( (28 lutego 2017 o 20:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie śmieszne 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!