sobota, 24 lutego 2018 r.

Łęczna

Więcej wody dla letników nad jeziorami

Dodano: 21 sierpnia 2017, 07:46
Autor: p.p.

Gmina Ludwin dostarczy więcej wody do domków letniskowych wokół jezior Łukcze i Rogóźno. Przerwom w dostawach zapobiegnie dodatkowy zbiornik.

Urzędnicy zapewniają, że systematycznie poprawiają infrastrukturę wodociągową na terenie gminy.

– W tym roku powiększyliśmy zdolności magazynowe wody pitnej na strategicznym ujęciu Dąbrowa, które czerpie wodę dla skupisk domków letniskowych wokół jezior Łukcze i Rogóźno. Dotychczasowy zbiornik o pojemności 150 m. sześciennych dawno już okazał się za mały. W czasie upałów i pierwszych wakacyjnych weekendów, doprowadzało to do przerw w dostawie wody pitnej – mówi Andrzej Chabros, wójt gminy Ludwin.

Dlatego gmina zainwestowała blisko 200 tys. zł w wybudowanie kolejnego zbiornika o tej samej pojemności.

– Mam nadzieję, że to pozwoli nam przetrwać najbardziej upalne chwile lata, a odbiorcom zaoszczędzi niepotrzebnych nerwów. Budowa zbiornika została sfinansowana ze środków własnych, które były pierwotnie przeznaczone na remont drogi gminnej. Po analizie potrzeb przesunięto je na rozbudowę tego ważnego ujęcia – tłumaczy wójt.

– W latach poprzednich skupiliśmy się na jakości dostarczanej wody. Inwestycje dotyczyły poprawienia procesu jej uzdatniania poprzez wyminę złóż oraz zwiększenie wydajności pomp – dodaje Chabros.

Użytkownik niezarejestrowany
Rysiek z działki
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 sierpnia 2017 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takie lanie wody już na wybory, a ten pierwszy koment urąga inteligencji wszystkich, nie tylko działkowczòw
Rozwiń
Rysiek z działki
Rysiek z działki (22 sierpnia 2017 o 09:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Gość" który chce podnosić podatki letnikom powinien wiedzieć, że letnicy już mają wielokrotnie wyższe stawki podatku niż mieszkańcy. Za dom mieszkalny stawka wynosi 0,68 zł/m2, za domek letniskowy 7,50 zł/m2 (uchwała z 2013 r). Jest to "tylko" 1100 % więcej! Średnio letnicy płacą około 500 zł rocznie. Uważam, że chociaż połowa tych funduszy powinna być przeznaczona na wydatki bezpośrednio związane z letnikami, a nie widać żeby tak było. Odzielny budżet dla działkowiczòw, bo inaczej dalej nic nie dostaniemy. 
Rozwiń
Gość
Gość (21 sierpnia 2017 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego letnicy płacą za wszystko więcej? Drugi sort jesteśmy?
Rozwiń
Gość
Gość (21 sierpnia 2017 o 11:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Gość" który chce podnosić podatki letnikom powinien wiedzieć, że letnicy już mają wielokrotnie wyższe stawki podatku niż mieszkańcy. Za dom mieszkalny stawka wynosi 0,68 zł/m2, za domek letniskowy 7,50 zł/m2 (uchwała z 2013 r). Jest to "tylko" 1100 % więcej! Średnio letnicy płacą około 500 zł rocznie. Uważam, że chociaż połowa tych funduszy powinna być przeznaczona na wydatki bezpośrednio związane z letnikami, a nie widać żeby tak było.
Rozwiń
Gość
Gość (21 sierpnia 2017 o 10:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Letnicy nie szanują za bardzo wkładu pracy mieszkańców tej małej gminy. Na mój gust, podatki za działki letniskowe powinny pójść w górę. Ta Gmina rok do roku dopłaca grube miliony do obsługi wzmożonego ruchu turystycznego. A w zamian korzyści z turystów aż tak bardzo nie widać, Samorząd Województwa też od kilkunastu lat zwleka z budową Ścieżki Rowerowej bezpośrednio z Łęcznej nad Jeziorka. Moi rodzice w związku z planowaną już od kilku lat remontem nawierzchni 820, nie robią nowych nasadzeń na działkach które sąsiadują z 820. Czemu remont i budowa ścieżki rowerowej się tak mocno opóźniają?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!