Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

26 listopada 2014 r.
12:00
Edytuj ten wpis

Łoś nie przeżył akcji ratunkowej

135 17 A A

W uwalnianiu łosia z kłusowniczych wnyków brał udział m.in. lekarz weterynarii, myśliwi, policja i strażacy. Akcja w miejscowości Krasne w powiecie lubartowskim się nie udała. Padłe zwierzę nadal leży na łące, a winnych brak.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To jakaś chora sytuacja - denerwuje się Renata Stangryciuk, sekretarz gminy Uścimów. - Na miejscu było tyle służb i nikt nas o tym zdarzeniu nie powiadomił. Ja się o tym dowiedziałam się dopiero teraz.

Cofnijmy się do 11 listopada br. kiedy w miejscowości Krasne w powiecie lubartowskim w zastawione przez kłusownika wnyki wszedł łoś. Nie mógł się z nich oswobodzić.

- Ktoś szedł w pobliżu z krowami. Zobaczył rannego łosia i powiadomił służby - opowiada nam jeden z mieszkańców gminy Uścimów.

Jako pierwsza informacje o rannym łosiu dostała policja. - Skontaktowaliśmy się z centrum wojewody i wojewódzkim lekarzem weterynarii - relacjonuje mł. asp. Grzegorz Paśnik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. - Lekarz, który przyjechał na miejsce, podał środek nasenny. Wtedy łoś został uwolniony z wnyk. Weterynarz miał być na miejscu aż zwierzę się wybudzi.

- Czy łoś nadal jest w tym samym miejscu następnego dnia rano miał sprawdzić myśliwy - twierdzi z kolei Henryk Kadłubiak, zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lubartowie. - Ale wygląda na to, że nie sprawdził.
Ktoś odciął poroże

Miejsce, gdzie wczoraj znaleźliśmy martwego łosia, jest oddalone od drogi i zabudowań. Zwierzę któremu ktoś odciął poroże, leży ok. 250 metrów od zbiornika Krzczeń, na bagnistym terenie.

- Łosia zostawiliśmy na miejscu żywego. Oddychał - zapewnia Adam Szumiało ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Nowodworze, który także był na miejscu i pomagał uwolnić zwierzę. - Z lekarzem weterynarii ustaliliśmy najpierw jedną dawkę środka usypiającego, później drugą. Mieliśmy podać jeszcze trzecią ale zobaczyliśmy, że środek już działa.

Szumiało jest zaskoczony, że łoś leży martwy. - Przykro mi. Myślałem, że wszystko dobrze się skończy - mówi. On również twierdzi, że rano to miejsce miał sprawdzić myśliwy.

Brak sprawnej organizacji

- Nie wiem, co miał zrobić kolega - odpowiada Janusz Lakutowicz, łowczy Lubelskiego Towarzystwa Myśliwskiego. - Ja siedziałem i dzwoniłem, by sprowadzić na miejsce odpowiednie służby. Moja rola powinna się skończyć ok. godz. 11.30, a o godz. 15 jeszcze nikogo w lesie nie było. jako Polski Związek Łowiecki nie mamy z tą sprawą nic wspólnego. Tylko świadczyliśmy usługi dobrej woli - podkreśla.

Jego zdaniem przy tego typu akcjach brak jest sprawnej organizacji. - To jest w kompetencjach służb wojewody - dodaje Lakutowicz.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ania76 / 28 listopada 2014 o 20:35

PRAWO DOTYCZĄCE ZWIERZĄT W POLSCE TO FIKCJA! 

Te wszystkie regulaminy utrzymania porządku na gminach można sobie postawić na półki. Mało co, żeby nie powiedzieć wszystko nie działa co tam jest wypisane. Takich akcji można mnożyć na potęgę i to we wszystkich gminach. Puste paragrafy i tyle. Przykre w końcu to polska, na papierze gra reszta hula....

Avatar
Arma / 28 listopada 2014 o 20:28

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

A co to kurva jest gospodarka łowiecka. Las to nie firma, tu nie ma gospodarki a tym bardziej łowieckiej, inaczej jesteś bandytą rozumiesz ćwoku? Zabijasz za kasę jak ostatnia kvrwa stań oko w oko ze mną to zobaczymy jaki jesteś chojrak waflu niemyty.

A co to kurva jest gospodarka łowiecka. Las to nie firma, tu nie ma gospodarki a tym bardziej łowieckiej, inaczej jesteś bandytą rozumiesz ćwoku? Zabijasz za kasę jak ostatnia kvrwa stań oko w oko ze mną to zobaczymy jaki jesteś chojrak waflu niemyty.

rozwiń
Avatar
A / 28 listopada 2014 o 20:13

O myśliwych to wiemy aż za dużo. Co do potrąconego łosia to już z nim lepiej a zajmują się i pomagają mu ludzie prywatni kochający zwierzęta a nie cholerni myśliwi którzy z chęcią by go pewnie zastrzelili.

Avatar
lubiący zwierzęta / 28 listopada 2014 o 15:17
Ciekawe czy ten potrącony łoś przeżył.Też tak się nim zajmowały odpowiednie służby,że gdyby nie zwykli ludzie go nakarmili ,okryli kocami to nie wiadomo co by z nim było i co się teraz z nim dzieje.
Avatar
andrzej / 27 listopada 2014 o 22:33

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

AM Najpierw wypadałoby nauczyć się języka polskiego. Chociażby w takim stopniu, żeby nie raziło. Po drugie co tu ma znajomość o gospodarce. Tu wystarczyło trochę ludzkiego odruchu. I łoś by żył i może o was ktoś by zmienił zdanie. Bo jak narazie to wy wychodzicie na idiotów z myślistwem nie mający nic wspólnego. Śpij dobrze IDIOTO pod pseudonimem "myśliwy". Byłem w kole w woj zach-pom. I powiem ci morderco zwierząt, że tutaj ci MYŚLIWI są oburzeni waszym zachowaniem. Ich słowa: Nabrali tałatajstwa i wyniki są już widoczne...

AM Najpierw wypadałoby nauczyć się języka polskiego. Chociażby w takim stopniu, żeby nie raziło. Po drugie co tu ma znajomość o gospodarce. Tu wystarczyło trochę ludzkiego odruchu. I łoś by żył i może o was ktoś by zmienił zdanie. Bo jak narazie to wy wychodzicie na idiotów z myślistwem nie mający nic wspólnego. Śpij dobrze IDIOTO pod pseudonimem "myśliwy". Byłem w kole w woj zach-pom. I powiem ci morderco zwierząt, że tutaj ci MYŚLIWI są oburzeni waszym zachowaniem. Ich słowa: Nabrali tałatajstwa i wyniki są już widoczne...... rozwiń

Avatar
andrzej / 27 listopada 2014 o 22:21

A jak ktoś "prywatny" nie zawiadomi, albo nie pomoże w uratowaniu zwierzaka. To grozi mu horendalna kara.  I taka jest różnica między naszymi bossami, a nami zwykłymi ludźmi, którzy często nie wiedzą jak się w takiej sytuacji zachować.

Avatar
ja / 27 listopada 2014 o 09:40

Myśliwych jest już teraz więcej niż zwierzyny. Kiedyś była to jakaś elitarna rozrywka a teraz każdy "łoś" który chce wyskoczyć z domu, lub wyskoczyć na noc, spotkać się z kolesiami, poszaleć terenówką po lesie, postrzelać gdzie się da, napić wódeczki to zapisuje się i staje się "myśliwym". Przy okazji różne imprezki oficjalne i półoficjalne, różne hubertusy itp itd, byle coś łyknąć. A zwierzęta??? Kogo zwierzęta obchodzą????

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

rozwiń
Avatar
ja / 27 listopada 2014 o 09:38

najciekawsze to są wypowiedzi o myśliwych, jacy są to mordercy itp. itd. :) żeby Ci co to piszą chodz trochę wiedzieli co to jest gospodarka łowiecka, kto to jest myśliwy i różnice między kłusownikiem, bo jeżeli myśląc tak jak ci bezmyślni ludzie to każdy człowiek to złodziej

Avatar
mały przyrodnik / 26 listopada 2014 o 18:15

Myśliwych jest już teraz więcej niż zwierzyny. Kiedyś była to jakaś elitarna rozrywka a teraz każdy "łoś" który chce wyskoczyć z domu, lub wyskoczyć na noc, spotkać się z kolesiami, poszaleć terenówką po lesie, postrzelać gdzie się da, napić wódeczki to zapisuje się i staje się "myśliwym". Przy okazji różne imprezki oficjalne i półoficjalne, różne hubertusy itp itd, byle coś łyknąć. A zwierzęta??? Kogo zwierzęta obchodzą????

Avatar
Gran / 26 listopada 2014 o 13:51

Sprawa jest oczywista -kto załatwiłm łosia ? Wynika tpo z tekstu. Łosia załatwił weterynarz który przedawkował środki uspokajające i tym samym pozbawił go życia. Ot i macie ,,winnego,,.
P.S oczywiście winnym całej sytuacji jest kłósol który nastawil sidła.


No i takie wypowiedzi mnie wku...... po pierwsze to skąd wiesz że przedawkował? Nie musiało dojść do przedawkowania wystarczyło ze wogóle dostał coś na uspokojenie i już nie był w stanie utrzymać ciepłoty, dwa jak leżał tam jakiś czas to doszło do odwodnienia, zaburzeń elektrolitowych, czyli ogólne wycieńczenie, stres też sie do tego przyczynił. Jednocześnie też trzeba mieć świadomość że dzikiemu zwierzęciu nie bardzo do się pomoc bez sedacji. Ja mam pytanie czym sie zajmuje zwiazek łowiecki, lesniczy??? Wszyscy się przerzucają tylko odpowiedzialnoscią. Każdy potrafi tylko pier.... o tym ze trzeba mu było pomóc.

No i takie wypowiedzi mnie wku...... po pierwsze to skąd wiesz że przedawkował? Nie musiało dojść do przedawkowania wystarczyło ze wogóle dostał coś na uspokojenie i już nie był w stanie utrzymać ciepłoty, dwa jak leżał tam jakiś czas to doszło do odwodnienia, zaburzeń elektrolitowych, czyli ogólne wycieńczenie, stres też sie do tego przyczynił. Jednocześnie też trzeba mieć świadomość że dzikiemu zwierzęciu nie bardzo do się pomoc bez sedacji. Ja mam pytanie czym sie zajmuje zwiazek łowiecki, lesniczy??? Wszyscy się przer... rozwiń
Avatar
Ania76 / 28 listopada 2014 o 20:35

PRAWO DOTYCZĄCE ZWIERZĄT W POLSCE TO FIKCJA! 

Te wszystkie regulaminy utrzymania porządku na gminach można sobie postawić na półki. Mało co, żeby nie powiedzieć wszystko nie działa co tam jest wypisane. Takich akcji można mnożyć na potęgę i to we wszystkich gminach. Puste paragrafy i tyle. Przykre w końcu to polska, na papierze gra reszta hula....

Avatar
Arma / 28 listopada 2014 o 20:28

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

A co to kurva jest gospodarka łowiecka. Las to nie firma, tu nie ma gospodarki a tym bardziej łowieckiej, inaczej jesteś bandytą rozumiesz ćwoku? Zabijasz za kasę jak ostatnia kvrwa stań oko w oko ze mną to zobaczymy jaki jesteś chojrak waflu niemyty.

A co to kurva jest gospodarka łowiecka. Las to nie firma, tu nie ma gospodarki a tym bardziej łowieckiej, inaczej jesteś bandytą rozumiesz ćwoku? Zabijasz za kasę jak ostatnia kvrwa stań oko w oko ze mną to zobaczymy jaki jesteś chojrak waflu niemyty.

rozwiń
Avatar
A / 28 listopada 2014 o 20:13

O myśliwych to wiemy aż za dużo. Co do potrąconego łosia to już z nim lepiej a zajmują się i pomagają mu ludzie prywatni kochający zwierzęta a nie cholerni myśliwi którzy z chęcią by go pewnie zastrzelili.

Avatar
lubiący zwierzęta / 28 listopada 2014 o 15:17
Ciekawe czy ten potrącony łoś przeżył.Też tak się nim zajmowały odpowiednie służby,że gdyby nie zwykli ludzie go nakarmili ,okryli kocami to nie wiadomo co by z nim było i co się teraz z nim dzieje.
Avatar
andrzej / 27 listopada 2014 o 22:33

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

AM Najpierw wypadałoby nauczyć się języka polskiego. Chociażby w takim stopniu, żeby nie raziło. Po drugie co tu ma znajomość o gospodarce. Tu wystarczyło trochę ludzkiego odruchu. I łoś by żył i może o was ktoś by zmienił zdanie. Bo jak narazie to wy wychodzicie na idiotów z myślistwem nie mający nic wspólnego. Śpij dobrze IDIOTO pod pseudonimem "myśliwy". Byłem w kole w woj zach-pom. I powiem ci morderco zwierząt, że tutaj ci MYŚLIWI są oburzeni waszym zachowaniem. Ich słowa: Nabrali tałatajstwa i wyniki są już widoczne...

AM Najpierw wypadałoby nauczyć się języka polskiego. Chociażby w takim stopniu, żeby nie raziło. Po drugie co tu ma znajomość o gospodarce. Tu wystarczyło trochę ludzkiego odruchu. I łoś by żył i może o was ktoś by zmienił zdanie. Bo jak narazie to wy wychodzicie na idiotów z myślistwem nie mający nic wspólnego. Śpij dobrze IDIOTO pod pseudonimem "myśliwy". Byłem w kole w woj zach-pom. I powiem ci morderco zwierząt, że tutaj ci MYŚLIWI są oburzeni waszym zachowaniem. Ich słowa: Nabrali tałatajstwa i wyniki są już widoczne...... rozwiń

Avatar
andrzej / 27 listopada 2014 o 22:21

A jak ktoś "prywatny" nie zawiadomi, albo nie pomoże w uratowaniu zwierzaka. To grozi mu horendalna kara.  I taka jest różnica między naszymi bossami, a nami zwykłymi ludźmi, którzy często nie wiedzą jak się w takiej sytuacji zachować.

Avatar
ja / 27 listopada 2014 o 09:40

Myśliwych jest już teraz więcej niż zwierzyny. Kiedyś była to jakaś elitarna rozrywka a teraz każdy "łoś" który chce wyskoczyć z domu, lub wyskoczyć na noc, spotkać się z kolesiami, poszaleć terenówką po lesie, postrzelać gdzie się da, napić wódeczki to zapisuje się i staje się "myśliwym". Przy okazji różne imprezki oficjalne i półoficjalne, różne hubertusy itp itd, byle coś łyknąć. A zwierzęta??? Kogo zwierzęta obchodzą????

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

rozwiń
Avatar
ja / 27 listopada 2014 o 09:38

najciekawsze to są wypowiedzi o myśliwych, jacy są to mordercy itp. itd. :) żeby Ci co to piszą chodz trochę wiedzieli co to jest gospodarka łowiecka, kto to jest myśliwy i różnice między kłusownikiem, bo jeżeli myśląc tak jak ci bezmyślni ludzie to każdy człowiek to złodziej

Avatar
mały przyrodnik / 26 listopada 2014 o 18:15

Myśliwych jest już teraz więcej niż zwierzyny. Kiedyś była to jakaś elitarna rozrywka a teraz każdy "łoś" który chce wyskoczyć z domu, lub wyskoczyć na noc, spotkać się z kolesiami, poszaleć terenówką po lesie, postrzelać gdzie się da, napić wódeczki to zapisuje się i staje się "myśliwym". Przy okazji różne imprezki oficjalne i półoficjalne, różne hubertusy itp itd, byle coś łyknąć. A zwierzęta??? Kogo zwierzęta obchodzą????

Avatar
Gran / 26 listopada 2014 o 13:51

Sprawa jest oczywista -kto załatwiłm łosia ? Wynika tpo z tekstu. Łosia załatwił weterynarz który przedawkował środki uspokajające i tym samym pozbawił go życia. Ot i macie ,,winnego,,.
P.S oczywiście winnym całej sytuacji jest kłósol który nastawil sidła.


No i takie wypowiedzi mnie wku...... po pierwsze to skąd wiesz że przedawkował? Nie musiało dojść do przedawkowania wystarczyło ze wogóle dostał coś na uspokojenie i już nie był w stanie utrzymać ciepłoty, dwa jak leżał tam jakiś czas to doszło do odwodnienia, zaburzeń elektrolitowych, czyli ogólne wycieńczenie, stres też sie do tego przyczynił. Jednocześnie też trzeba mieć świadomość że dzikiemu zwierzęciu nie bardzo do się pomoc bez sedacji. Ja mam pytanie czym sie zajmuje zwiazek łowiecki, lesniczy??? Wszyscy się przerzucają tylko odpowiedzialnoscią. Każdy potrafi tylko pier.... o tym ze trzeba mu było pomóc.

No i takie wypowiedzi mnie wku...... po pierwsze to skąd wiesz że przedawkował? Nie musiało dojść do przedawkowania wystarczyło ze wogóle dostał coś na uspokojenie i już nie był w stanie utrzymać ciepłoty, dwa jak leżał tam jakiś czas to doszło do odwodnienia, zaburzeń elektrolitowych, czyli ogólne wycieńczenie, stres też sie do tego przyczynił. Jednocześnie też trzeba mieć świadomość że dzikiemu zwierzęciu nie bardzo do się pomoc bez sedacji. Ja mam pytanie czym sie zajmuje zwiazek łowiecki, lesniczy??? Wszyscy się przer... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r. 0 0

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield 1 0

Siedem bramek padło w meczu pomiędzy Liverpoolem, a AS Romą w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. „The Reds” prowadzili w pewnym momencie 5:0, ale w końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 1 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 18 0

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 4 21

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 4

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 15 1

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 20

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 6 2

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 9

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 10 2

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 28 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie 0 4

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ciało zostało we wtorek przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!