środa, 21 lutego 2018 r.

Lubartów

Lublin zapłaci za gaz. Niewiele osób skorzysta z dopłat

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lutego 2014, 14:45
Autor: Paweł Puzio

Lublin nie tylko wybuduje basen w Wólce Rokickiej, ale także pokryje koszty zużycia gazu przez mieszkańców sześciu miejscowości w gminie Lubartów. Mieszkańcy woleliby jednak, aby miasto zapłaciło za prąd a nie gaz. Niektóre miejscowości nie mają bowiem nawet sieci gazowej.

To część porozumienia między władzami Lublina a gminą Lubartów w sprawie rekompensat dla mieszkańców okolic wysypiska. Lubelski Ratusz zobowiązał się nie tylko do budowy basenu przy szkole podstawowej. Zapłaci też za zużycie do 50 metrów sześciennych na miesiąc przez jedno gospodarstwo. Z tego "gazowego deputatu” skorzystają mieszkańcy miejscowości: Rokitno, Wólka Rokicka, Wólka Rokicka-Kolonia, Baranówka, Wandzin i Trzciniec. Jednak ten zapis porozumienia nie wszystkim się spodobał. - Większość gospodarstw domowych nigdy nie wykorzysta tych 50 metrów gazu miesięcznie. W domów na gaz jest tylko kuchenka. Nawet podłączenie ogrzewania wody nie pozwoli na wykorzystanie wynegocjowanego limitu. Dla kogo zatem jest ten limit? - pyta w liście do redakcji Czytelnik. Przytacza też dane, według których średnie zużycie gazu ziemnego na gotowanie i podgrzanie wody dla 4-osobowej rodziny to góra 25 metrów sześciennych. - Dopiero zakup i użytkowanie kotła gazowego do CO pozwoli na pełne wykorzystanie tego limitu. Tu nasuwa się pytanie: dlaczego gaz, dlaczego nie można było np. dać limitu prądu - pyta Czytelnik. - Przez blisko 10 lat prowadziliśmy konsultacje społeczne w sprawie tego porozumienia. Były zebrania w świetlicach, powołano grupy robocze. Postulat dotyczący dopłat do gazu wpłynął od mieszkańców tych miejscowości. Gdzie zatem był Czytelnik, gdy zbieraliśmy propozycje od mieszkańców? Dlaczego w trakcie konsultacji nie podsunął pomysłu o dopłatach do energii elektrycznej? - pyta Krzysztof Kopyść, wójt gminy Lubartów. Tymczasem Czytelnik ma jeszcze jeden zarzut: Wandzin i Trzciniec nie mają sieci gazowej! - Rzeczywiście. Ale wkrótce uzyskamy warunki techniczne budowy gazociągu do tych miejscowości. Prace być może ruszą jeszcze w tym roku - dodaje wójt Kopyść. Dopłaty będą realizowane od 1 lipca, po złożeniu odpowiedniego wniosku do gminy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: gaz prąd
Gość
:/
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 marca 2014 o 13:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawe co domami z pozostałych miejściowości (Rokitno, Wólka Rokicka, Baranówka) spora ich część nie ma przyłącza gazowego, ale o nich to już nikt nie pomyślał.

Rozwiń
:/
:/ (16 lutego 2014 o 15:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

cho....a jasna! tor gokartowy poszedł za łapówe bo za głośno! tutaj z kolei dopłaty za gaz bo śmietnisko............. ludzie ! a kto mi odszkodowanie wypłaci?? jak budowany był moj dom za oknem było dosłownie ..POLE! teraz droga szybkiego ruchu i lądujące samoloty- które wbrew pozorom są wkurzające i obniżają wartość działki i domu ! a co! wszystkim sie należy!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!