Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

8 października 2015 r.
21:15

Pierwsza tak duża farma wiatrowa w regionie. Wideo z drona

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 36 A A

Każdy ma 119 metrów wysokości i 56-metrowe łopaty śmigieł turbiny – 10 z 16 takich kolosów stoi już pod Lubartowem. Pozostałe pojawią się do końca listopada. To pierwsza tak duża w regionie farma wiatrowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To będzie najnowsza w Polsce farma wiatrowa – twierdzi chełmianin Daniel Dżaman z warszawskiej firmy Elektrownie Wiatrowe Wschód. – Technologie i urządzenia zastosowane przy budowie tej farmy, to absolutny światowy top. Turbiny są bardzo wysokie i ciche. Ich oddziaływanie na środowisko jest minimalne – dodaje z dumą Dżaman, który jest również współzałożycielem i członkiem zarządu GEO Renewables, inwestora farmy.

Farma położona jest w gminach Michów i Abramów. W Abramowie będą się kręcić trzy turbiny, w Michowie 13. Minimalna odległość od najbliższych zabudowań wynosi nieco ponad 500 metrów. Każda turbina ma moc 3,2 MW, co w sumie daje 51,2 MW.

Wytworzony przez turbiny prąd zostanie przesłany kablem do stacji Lublin PGE Dystrybucja i dalej do sieci energetycznej Lublin. 

– Inwestycja to także infrastrukturą towarzysząca, czyli drogi dojazdowe, place montażowe, fundamenty dla turbin wiatrowych, linie kablowe 110 kV wraz ze światłowodem, sieć wewnętrzna 30 kV i światłowodowa oraz stacja abonencka Rudzienko – dodaje Daniel Dżaman.

Najważniejsze są jednak turbiny. – Zastosowaliśmy urządzenia firmy Vestas, które osadzamy na bardzo wysokich, 119-metrowych masztach. Tak nowoczesnych turbin nie mają nawet w Niemczech czy Holandii – to tak, jakby postawić najnowsze auto przy trabancie. Są ciche, wydajne, bezpieczne, praktycznie nie oddziałują na środowisko – dodaje Dżaman.

Farma podzieliła mieszkańców obu gmin. Cześć przed budową protestowała przeciwko tej inwestycji. Pisali petycje, składali do wojewody protesty z ponad tysiącem podpisów, odwołali się do starosty od decyzji pozwolenia na budowę. Ich protesty opóźniły postawienie wiatraków o 3 lata. Za budową byli ci, którzy udostępnili teren pod siłownie. Według nieoficjalnych informacji otrzymają 20 tys. złotych za rok dzierżawy gruntu pod każdy maszt.

Zyski liczą także gminy. – Do końca października w ramach umowy z wykonawcą gmina otrzyma blisko 1,5 miliona złotych. Potem będzie to 2 proc. od wartości nieruchomości. Liczę, że średnio da to około 70 tysięcy od turbiny. Liczmy na 900 tysięcy do miliona złotych rocznie. Dla porównania: w ciągu roku nasza gmina przeznacza na inwestycje średnio 400 tysięcy złotych. Będzie to zatem znaczący dochód w naszym budżecie – mówi Janusz Jankowski, wójt gminy Michów.

– Od czystej energii nie ma odwrotu. Farmy wiatrowe są najczystszą formą produkcji prądu, poza fotowoltaiką – dodaje Dżaman.

Farma Wiatrowa Lubartów powstanie kosztem 285 mln złotych. Pierwszy prąd z wiatru popłynie na początku grudnia.

Wideo z przelotu dronem przesłał nam Dariusz Gogacz na skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl Dziękujemy

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 00:01
Na Mazurach ludzie sie postawili i tego badziewia nie postawili,a najlepszego działacza przeciw temu badziewiu wybrali ludzie wójtem. z dala od tej zmory i najdrozszego pr,ądu. Ludzie brońcie sie. Okupowalismy 2 lata wszystkie posiedzenia rady gminy i zwycięstwo.
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 23:57
Ha.ha,ha
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 19:59

JESTEM Z INNEJ GMINY PROSZE OPISAC JAK WAM SIE TAM ZYJE Z TYMI WIATRAKAMI OBECNIE MACIE JUZ PRZECIEZ DOSWIADCZENIE Z NIMI

Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 11:51
Radni gminy Michów byli przeciwni budowie. Decyzję jednoosobowo podjął wójt gminy na warunkach zabudowy.
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 09:40
Z Kocka widać w nocy migające równo rząd wiatrakó. Migać zaczeły od połowy listopada.
Avatar
Adam / 8 listopada 2015 o 23:52

WIATRAKI MICHÓW

Geo Renewables - inwestor z Cypru - ciekawe jaki podatek od dochodu z wiatraków zobaczy państwo polskie?. Będzie tyle ile jest z supermarketów, czyli zeroooooo?!. Technologia duńska, developer spółka z.o.o. o kapitale firmy 50 tys. złotych, stawia farmę, sprzedaje i znika. Podatek od nieruchomości 2% tylko od budowli wiatraka (fundament i wieża). Wójt Jankowski w swoich decyzjach o warunkach zabudowy uznał wieżę za urządzenie infrastruktury technicznej, czyli wieża nie jest budowlą według decyzji wójta. Czy do naliczania podatku od nieruchomości stanie się budowlą, czy nadal będzie urządzeniem?. Urządzenia nie są opodatkowane, więc gmina może otrzymać podatek w wysokości 2% wartości samego fundamentu. Farma wiatrowa powstaje wbrew woli mieszkańców gmin Michów i Abramów i bez zgody rad gmin. Inwestor wiatrakowy jest wspierany przez partię zielonych ludzików, która zniszczyła polską wieś i gospodarkę państwa, dbając wyłącznie o interesy własne i kolesi. Cytuję jednego z włodarzy woj. lubelskiego:” Z lubelszczyzny zrobimy zagłębie wiatrakowe, będziemy stawiać farmy wiatrowe, a nawet wioski wiatrowe”. Taki rozwój zapewni nam Partia Swoich Ludzi.

WIATRAKI MICHÓW

Geo Renewables - inwestor z Cypru - ciekawe jaki podatek od dochodu z wiatraków zobaczy państwo polskie?. Będzie tyle ile jest z supermarketów, czyli zeroooooo?!. Technologia duńska, developer spółka z.o.o. o kapitale firmy 50 tys. złotych, stawia farmę, sprzedaje i znika. Podatek od nieruchomości 2% tylko od budowli wiatraka (fundament i wieża). Wójt Jankowski w swoich decyzjach o warunkach zabudowy uznał wieżę za urządzenie infrastruktury technicznej, czyli wieża nie jest budowlą według decyzji wójta. Czy do nal... rozwiń

Avatar
Gość / 13 października 2015 o 12:05
Żadna turbina wiatrowa nigdy nie osiąga deklarowanej wydajności więc nie podniecajcie się tak. Poza tym silniki używane do napędu (rozpędzania) wirników, ustawiania gondoli, windy, infrastruktura komputerowa zużywa ogromną część produkcji.....a płacić będą za to podatnicy. "DZIĘKUJEMY" RADNYM Z MICHOWA I ABRAMOWA. Pozwolę sobie zadać retoryczne pytanie. Czy w bezwietrzne dni radni gm. Abramów i gm. Michów wraz z p. Pułą będą kręcić korbami by utrzymać ciągłość produkcji, czy też może "wytrawni" negocjatorzy z PSL kupią prąd od Rosji ew. od Niemiec? A panu autorowi tego gniota proponuję aby przyjął do piwnicy odpady z jakiejś ruskiej elektrowni atomowej. Bez obaw, odpady nie wytwarzają dźwięku więc nie będą nikomu przeszkadzać. Liczyć zyski to mogą rodziny radnych na działkach których całkowicie przypadkiem stanęły wiatraki. Po trzecie, co prawda mleko już się rozlało, ale proponuję właścicielom działek którzy "mają" wiatraki zasięgnąć opinii prawnika w kwestii konsekwencji prawnych jakie pociąga za sobą fakt WYDZIERŻAWIENIA działki. Ten tzw. inwestor nie chciał słyszeć o kupnie działki - mimo iż teoretycznie z finansowego punktu widzenia to było bardziej opłacalne.
Żadna turbina wiatrowa nigdy nie osiąga deklarowanej wydajności więc nie podniecajcie się tak. Poza tym silniki używane do napędu (rozpędzania) wirników, ustawiania gondoli, windy, infrastruktura komputerowa zużywa ogromną część produkcji.....a płacić będą za to podatnicy. "DZIĘKUJEMY" RADNYM Z MICHOWA I ABRAMOWA. Pozwolę sobie zadać retoryczne pytanie. Czy w bezwietrzne dni radni gm. Abramów i gm. Michów wraz z p. Pułą będą kręcić korbami by utrzymać ciągłość produkcji, czy też może "wytrawni" negocjatorzy z PSL kupią pr... rozwiń
Avatar
Gość / 13 października 2015 o 11:21
Skoro te wiatraki to szczyt nowoczesności i "ostatni krzyk eko-mody", to dlaczego jeden z masztów w gm. Michów trzeba było zdemontować bo był tak zdezelowany że po ustawieniu pod wpływem wiatru zaczą sie wychylać i omało co się nie przewrócił????? W Sosnówce (gm. Abramów) też miał miejsce taki przypadek z kołyszącym się masztem. Biorąc pod uwagę to że w artykule całkowicie pominięto ile miliardów rocznie zagraniczny inwestor będzie za pomocą wiatraków wyciągał z budżetu państwa (wiatraki są nierentowne i wszędzie w europie "eko" produkcja farm wiatrowych jest dotowana z budżetu państwa). Autor artykułu najwyraźniej nie posiada nawet podstawowej wiedzy o temacie który opisuje, a może jedynie się pod nim podpisuje. Hałas mniejszy czy większy ale jest. Mniejszy może jest mniej irytujący, ale nie widzę powodu abym ja musiał cierpieć dyskomfort z powodu fanaberii jakiegoś warszawskiego "ekologa" z PSL-u! Niekompetentny pracownik Dziennika Wschodniego pisząc o emisji dźwięków całkowicie pominą w artykule infradźwięki będące nieodłączną częścią wiatracznej rzeczywistości. DWUTLENKU WĘGLA TEŻ NIE SŁYCHAĆ....czy to znaczy że Dziennik Wschodni też będzie wspierał dotacje dla przemysłu, elektrowni węglowych a może i producentów indywidualnych tak jak wspiera farmy wiatrowe????????? Bzdury jakieś w tym chyba sponsorowanym artykule autorzyna wypisuje. Niemcy mają nowocześniejsze i większe wiatraki...a mimo to planują w ciągu najbliższy kilku lat całkowite wycofanie tego typu pseudo ekologicznych tworów. Blokowanie możliwości budowy domów z powodu tego składowiska złomu dla demontowanych w Niemczech oraz Danii turbin to wg. "postępowych" radnych i wójtów rozwój gminy. Właściciele działek na których będą zakopane kable też nie mają powodu do radości...jak przeczytają uwżnie umowę to będą wiedzieć dlaczego. Poza tym w miejscach gdzie zakopano kabel powierzchnię przemieszano z gliną w wyniku czego działki wzdłuż których biegnie kabel są...pokryte gliną - ale przecież glina jest ekologiczna. ............................... Biorąc pod uwagę entuzjazm z jakim PSL podszedł do przeżytku jakim sa w UE elektrownie wiatrowe jestem pełen obaw gdyż wszystko wskazuje na to że w europie zach. elektrownie atomowe też wkrótce będą wycofywane. Obawiam się aby starosta lubartowski nie zapragną przygarnąć jakiegoś 40-sto letniego reaktora.
Skoro te wiatraki to szczyt nowoczesności i "ostatni krzyk eko-mody", to dlaczego jeden z masztów w gm. Michów trzeba było zdemontować bo był tak zdezelowany że po ustawieniu pod wpływem wiatru zaczą sie wychylać i omało co się nie przewrócił????? W Sosnówce (gm. Abramów) też miał miejsce taki przypadek z kołyszącym się masztem. Biorąc pod uwagę to że w artykule całkowicie pominięto ile miliardów rocznie zagraniczny inwestor będzie za pomocą wiatraków wyciągał z budżetu państwa (wiatraki są nierentowne i wszędzie w europie "e... rozwiń
Avatar
Gość / 10 października 2015 o 16:46
ZagroŻenie się pisze. Tak się właśnie zastanawiałam, kiedy jakiś ekolog skrytykuje ... ekologiczne źródło energii :). Nie dajcie się propagandzie partii pana Tułajewa. Jeśli wartość zyskanej energii jest większa od kosztów jej uzyskania to inwestycja jest warta świeczki i koniec tematu.
Avatar
meander / 10 października 2015 o 11:05

Zagrorzenie dla ptaków? Chyba dla Kruków. :P Samoloty też są zagrożeniem dla ptaków tylko w tym przypadku mówi się, że to ptaki są zagrożeniem dla samolotów. Jakoś nikt nie protestuje przeciwko samolotom.

Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 00:01
Na Mazurach ludzie sie postawili i tego badziewia nie postawili,a najlepszego działacza przeciw temu badziewiu wybrali ludzie wójtem. z dala od tej zmory i najdrozszego pr,ądu. Ludzie brońcie sie. Okupowalismy 2 lata wszystkie posiedzenia rady gminy i zwycięstwo.
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 23:57
Ha.ha,ha
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 19:59

JESTEM Z INNEJ GMINY PROSZE OPISAC JAK WAM SIE TAM ZYJE Z TYMI WIATRAKAMI OBECNIE MACIE JUZ PRZECIEZ DOSWIADCZENIE Z NIMI

Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 11:51
Radni gminy Michów byli przeciwni budowie. Decyzję jednoosobowo podjął wójt gminy na warunkach zabudowy.
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 09:40
Z Kocka widać w nocy migające równo rząd wiatrakó. Migać zaczeły od połowy listopada.
Avatar
Adam / 8 listopada 2015 o 23:52

WIATRAKI MICHÓW

Geo Renewables - inwestor z Cypru - ciekawe jaki podatek od dochodu z wiatraków zobaczy państwo polskie?. Będzie tyle ile jest z supermarketów, czyli zeroooooo?!. Technologia duńska, developer spółka z.o.o. o kapitale firmy 50 tys. złotych, stawia farmę, sprzedaje i znika. Podatek od nieruchomości 2% tylko od budowli wiatraka (fundament i wieża). Wójt Jankowski w swoich decyzjach o warunkach zabudowy uznał wieżę za urządzenie infrastruktury technicznej, czyli wieża nie jest budowlą według decyzji wójta. Czy do naliczania podatku od nieruchomości stanie się budowlą, czy nadal będzie urządzeniem?. Urządzenia nie są opodatkowane, więc gmina może otrzymać podatek w wysokości 2% wartości samego fundamentu. Farma wiatrowa powstaje wbrew woli mieszkańców gmin Michów i Abramów i bez zgody rad gmin. Inwestor wiatrakowy jest wspierany przez partię zielonych ludzików, która zniszczyła polską wieś i gospodarkę państwa, dbając wyłącznie o interesy własne i kolesi. Cytuję jednego z włodarzy woj. lubelskiego:” Z lubelszczyzny zrobimy zagłębie wiatrakowe, będziemy stawiać farmy wiatrowe, a nawet wioski wiatrowe”. Taki rozwój zapewni nam Partia Swoich Ludzi.

WIATRAKI MICHÓW

Geo Renewables - inwestor z Cypru - ciekawe jaki podatek od dochodu z wiatraków zobaczy państwo polskie?. Będzie tyle ile jest z supermarketów, czyli zeroooooo?!. Technologia duńska, developer spółka z.o.o. o kapitale firmy 50 tys. złotych, stawia farmę, sprzedaje i znika. Podatek od nieruchomości 2% tylko od budowli wiatraka (fundament i wieża). Wójt Jankowski w swoich decyzjach o warunkach zabudowy uznał wieżę za urządzenie infrastruktury technicznej, czyli wieża nie jest budowlą według decyzji wójta. Czy do nal... rozwiń

Avatar
Gość / 13 października 2015 o 12:05
Żadna turbina wiatrowa nigdy nie osiąga deklarowanej wydajności więc nie podniecajcie się tak. Poza tym silniki używane do napędu (rozpędzania) wirników, ustawiania gondoli, windy, infrastruktura komputerowa zużywa ogromną część produkcji.....a płacić będą za to podatnicy. "DZIĘKUJEMY" RADNYM Z MICHOWA I ABRAMOWA. Pozwolę sobie zadać retoryczne pytanie. Czy w bezwietrzne dni radni gm. Abramów i gm. Michów wraz z p. Pułą będą kręcić korbami by utrzymać ciągłość produkcji, czy też może "wytrawni" negocjatorzy z PSL kupią prąd od Rosji ew. od Niemiec? A panu autorowi tego gniota proponuję aby przyjął do piwnicy odpady z jakiejś ruskiej elektrowni atomowej. Bez obaw, odpady nie wytwarzają dźwięku więc nie będą nikomu przeszkadzać. Liczyć zyski to mogą rodziny radnych na działkach których całkowicie przypadkiem stanęły wiatraki. Po trzecie, co prawda mleko już się rozlało, ale proponuję właścicielom działek którzy "mają" wiatraki zasięgnąć opinii prawnika w kwestii konsekwencji prawnych jakie pociąga za sobą fakt WYDZIERŻAWIENIA działki. Ten tzw. inwestor nie chciał słyszeć o kupnie działki - mimo iż teoretycznie z finansowego punktu widzenia to było bardziej opłacalne.
Żadna turbina wiatrowa nigdy nie osiąga deklarowanej wydajności więc nie podniecajcie się tak. Poza tym silniki używane do napędu (rozpędzania) wirników, ustawiania gondoli, windy, infrastruktura komputerowa zużywa ogromną część produkcji.....a płacić będą za to podatnicy. "DZIĘKUJEMY" RADNYM Z MICHOWA I ABRAMOWA. Pozwolę sobie zadać retoryczne pytanie. Czy w bezwietrzne dni radni gm. Abramów i gm. Michów wraz z p. Pułą będą kręcić korbami by utrzymać ciągłość produkcji, czy też może "wytrawni" negocjatorzy z PSL kupią pr... rozwiń
Avatar
Gość / 13 października 2015 o 11:21
Skoro te wiatraki to szczyt nowoczesności i "ostatni krzyk eko-mody", to dlaczego jeden z masztów w gm. Michów trzeba było zdemontować bo był tak zdezelowany że po ustawieniu pod wpływem wiatru zaczą sie wychylać i omało co się nie przewrócił????? W Sosnówce (gm. Abramów) też miał miejsce taki przypadek z kołyszącym się masztem. Biorąc pod uwagę to że w artykule całkowicie pominięto ile miliardów rocznie zagraniczny inwestor będzie za pomocą wiatraków wyciągał z budżetu państwa (wiatraki są nierentowne i wszędzie w europie "eko" produkcja farm wiatrowych jest dotowana z budżetu państwa). Autor artykułu najwyraźniej nie posiada nawet podstawowej wiedzy o temacie który opisuje, a może jedynie się pod nim podpisuje. Hałas mniejszy czy większy ale jest. Mniejszy może jest mniej irytujący, ale nie widzę powodu abym ja musiał cierpieć dyskomfort z powodu fanaberii jakiegoś warszawskiego "ekologa" z PSL-u! Niekompetentny pracownik Dziennika Wschodniego pisząc o emisji dźwięków całkowicie pominą w artykule infradźwięki będące nieodłączną częścią wiatracznej rzeczywistości. DWUTLENKU WĘGLA TEŻ NIE SŁYCHAĆ....czy to znaczy że Dziennik Wschodni też będzie wspierał dotacje dla przemysłu, elektrowni węglowych a może i producentów indywidualnych tak jak wspiera farmy wiatrowe????????? Bzdury jakieś w tym chyba sponsorowanym artykule autorzyna wypisuje. Niemcy mają nowocześniejsze i większe wiatraki...a mimo to planują w ciągu najbliższy kilku lat całkowite wycofanie tego typu pseudo ekologicznych tworów. Blokowanie możliwości budowy domów z powodu tego składowiska złomu dla demontowanych w Niemczech oraz Danii turbin to wg. "postępowych" radnych i wójtów rozwój gminy. Właściciele działek na których będą zakopane kable też nie mają powodu do radości...jak przeczytają uwżnie umowę to będą wiedzieć dlaczego. Poza tym w miejscach gdzie zakopano kabel powierzchnię przemieszano z gliną w wyniku czego działki wzdłuż których biegnie kabel są...pokryte gliną - ale przecież glina jest ekologiczna. ............................... Biorąc pod uwagę entuzjazm z jakim PSL podszedł do przeżytku jakim sa w UE elektrownie wiatrowe jestem pełen obaw gdyż wszystko wskazuje na to że w europie zach. elektrownie atomowe też wkrótce będą wycofywane. Obawiam się aby starosta lubartowski nie zapragną przygarnąć jakiegoś 40-sto letniego reaktora.
Skoro te wiatraki to szczyt nowoczesności i "ostatni krzyk eko-mody", to dlaczego jeden z masztów w gm. Michów trzeba było zdemontować bo był tak zdezelowany że po ustawieniu pod wpływem wiatru zaczą sie wychylać i omało co się nie przewrócił????? W Sosnówce (gm. Abramów) też miał miejsce taki przypadek z kołyszącym się masztem. Biorąc pod uwagę to że w artykule całkowicie pominięto ile miliardów rocznie zagraniczny inwestor będzie za pomocą wiatraków wyciągał z budżetu państwa (wiatraki są nierentowne i wszędzie w europie "e... rozwiń
Avatar
Gość / 10 października 2015 o 16:46
ZagroŻenie się pisze. Tak się właśnie zastanawiałam, kiedy jakiś ekolog skrytykuje ... ekologiczne źródło energii :). Nie dajcie się propagandzie partii pana Tułajewa. Jeśli wartość zyskanej energii jest większa od kosztów jej uzyskania to inwestycja jest warta świeczki i koniec tematu.
Avatar
meander / 10 października 2015 o 11:05

Zagrorzenie dla ptaków? Chyba dla Kruków. :P Samoloty też są zagrożeniem dla ptaków tylko w tym przypadku mówi się, że to ptaki są zagrożeniem dla samolotów. Jakoś nikt nie protestuje przeciwko samolotom.

Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 7

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 32 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 25

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!