Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

13 listopada 2014 r.
12:00
Edytuj ten wpis

Uznali ją za zmarłą. Obudziła się w chłodni

4692 64 A A

Firma pogrzebowa wynajęta, ksiądz umówiony, klepsydry rozwieszone. Ale zamiast pogrzebu jest radość. 91-letnia pani Janina Kołkiewicz z Ostrowa Lubelskiego w chłodni zakładu pogrzebowego wróciła do życia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jesteśmy w szoku - przyznaje Bogumiła Kołkiewicz z Ostrowa Lubelskiego, kuzynka 91-letniej Janiny, która wspólnie z mężem opiekuje się staruszką. - Ciocia nic nie wie o tym, co się wydarzyło. Ma miażdżycę. Poza tym jest bardzo zdrową osobą. Nie ma ani cukrzycy, ani nadciśnienia. W wielu czynnościach radzi sobie sama.

- Ani mnie, ani mojej poprzedniczce, która przez 30 lat kierowała urzędem, podobna sytuacja się nigdy nie przytrafiła -przyznaje Henryk Klementewicz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Ostrowie Lubelskim. - Nawet nie wiem jak to nazwać. Cud?

To był czwartek, 6 listopada. - Rano wróciłam z pracy. Chciałam zrobić cioci i sobie śniadanie - opowiada pani Bogumiła. - Mąż zauważył, że w pokoju cioci jest za cicho, że się nie odzywa. Myśleliśmy, że zasłabła, bo już dwa razy była taka sytuacja. Teraz ciocia się nie ruszała. Nie oddychała, nie wyczuwałam żadnego tętna. Miała zamknięte usta i oczy.

Rodzina powiadomiła lekarza rodzinnego, który po badaniu stwierdził zgon 91-letniej kobiety. - Dwie godziny ciocia leżała na swoim łóżku - kontynuuje kuzynka. - Później przyjechała firma pogrzebowa, żeby zabrać ciało do chłodni. Panowie wynosili ciocię na noszach. Dalej nie dawała żadnych oznak życia. Nogi miała zimne jak lody.

Rodzina zaczęła przygotowywać się do pogrzebu. Zawiadomiono księdza, rozwieszono klepsydry. - Pogrzeb miał być w sobotę - opowiada pani Bogumiła. - Martwiliśmy się z mężem, że mało osób przyjdzie. Ciocia jest osobą samotną, nigdy nie wyszła za mąż. Nie miała też dzieci.
Do pogrzebu jednak nie doszło. - O północy zadzwonili z chłodni, że ciocia żyje - relacjonuje pani Bogumiła. - Jak przywieźli drugiego zmarłego to zauważyli, że worek z ciałem się rusza.

91-latka została z powrotem przywieziona do domu. - Była bardzo zmarznięta. Z panią doktor ogrzewaliśmy ciocię termoforem - opowiada kuzynka. - I jak widać ma się dobrze. Z apetytem zjadła sama zupę i dwa naleśniki.

• Jak się pani czuje?
- Jako tako, dobrze - odpowiada 91-latka i z uśmiechem pozuje do zdjęć.

Urzędnicy i lekarka, która wypisała akt zgonu, nie kryją zaskoczenia. - Nie wiem jak to możliwe. Do dziś jestem w szoku - przyznaje lekarka. - 28 lat pracuję w zawodzie. Pierwszy raz mi się coś takiego przytrafiło.

- Będę unieważniał akt zgonu sądownie. Odbywa się to w postępowaniu nieprocesowym - zapowiada kierownik USC w Ostrowie Lubelskim. - O tym, co się stało, dowiedziałem się dzień później. Informacja o zgonie tej osoby nie wyszła poza moją księgę.
Czytaj więcej o:

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 marca 2017 o 07:07
A ja dopiero teraz zauważyłam ten artykuł! I dobrze! Tyle chociaż szczęścia przeczytałam z rana między wypadkami a morderstwami! Dobrze ze był na głównej
Avatar
Dziennik - LIPA! / 23 grudnia 2014 o 23:31

Ile jeszcze ten artykuł będzie wisial na stronie! Nikt się juz praktycznie tym nie interesuje a redakcja trzyma tekst z uporem godnym lepszej sprawy. Nie ma już innych interesujących tematów?

 Dzisiaj jest 23 grudnia

Powtórzę za "Henrym":

Ile jeszcze ten artykuł będzie wisial na stronie! Nikt się juz praktycznie tym nie interesuje a redakcja trzyma tekst z uporem godnym lepszej sprawy. Nie ma już innych interesujących tematów?

 Dzisiaj jest 23 grudnia

Powtórzę za "Henrym":

Ile jeszcze ten artykuł będzie wisial na stronie! Nikt się juz praktycznie tym nie interesuje a redakcja trzyma tekst z uporem godnym lepszej sprawy. Nie ma już innych interesujących tematów?

rozwiń
Avatar
kArol / 19 grudnia 2014 o 21:40

Skoro to takie skuteczne, to zamiast karetek powinny jeździć karawany :)

Avatar
Henry / 7 grudnia 2014 o 15:20

Ile jeszcze ten artykuł będzie wisial na stronie! Nikt się juz praktycznie tym nie interesuje a redakcja trzyma tekst z uporem godnym lepszej sprawy. Nie ma już innych interesujących tematów?

Avatar
navy / 6 grudnia 2014 o 14:22

z calym szacunkiem  dobrze sie spi jak w pomieszczeniu jest chlodno - stara to prawda  ale  babcia porzadnie zmarzla i sie obudzila

Avatar
Anna / 23 listopada 2014 o 14:15

Nie żyje - lekarz rodzinny? A nie RKO i karetka?

Avatar
olo / 20 listopada 2014 o 09:46

Nagroda nobla dla babci za opanowanie hibernacji....

Avatar
bialas / 19 listopada 2014 o 20:34
plurl.pw/wypadek_6_aut_na_nieowietlonym_skrzyowaniu
wypadek na nieoswietlonym skrzyzowaniu . Nie zyje 4 osoby (dwoje dzieci)
3 osoby ciezko rannych i 3 osoby wyszly o wlasnych silach z aut
Avatar
MONIKA / 18 listopada 2014 o 22:28

Moja prababka obudziła się w trumnie... na ostatnim pożegnaniu... z jej ust padły słowa "co wy zemna robita" hym... tylko wtedy... medycyna... była zdecydowanie do tyłu...a prababka byla w d omu... a nie w kostnicy... jednak coś takiego się zdarza, ciekawe ile ludzi budzi się w grobie :-/

MYSLE ŻE BARDZO DUŻ LUDZI BUDZI SIĘ W GROBIE,,SZCZEGÓLNIE CO GINĄ W WYPADKACH DROGOWYCH,LEKARZ STWIERDZA ZGON A TAK NAPRAWDE  NIE JEDEN PEWNIE OŻYŁ...

Avatar
rozbawiona Iwona / 18 listopada 2014 o 22:00

Ależ babcia miała przeżycia, kładzie się normalnie jak co dzień spać i budzi się w chłodni. Normalnie strach się kłaść spać..

POjeby jeszcze trochę POrządzą, a więcej takich cudów będzie,bu,ha,ha,ha.

Avatar
Gość / 7 marca 2017 o 07:07
A ja dopiero teraz zauważyłam ten artykuł! I dobrze! Tyle chociaż szczęścia przeczytałam z rana między wypadkami a morderstwami! Dobrze ze był na głównej
Avatar
Dziennik - LIPA! / 23 grudnia 2014 o 23:31

Ile jeszcze ten artykuł będzie wisial na stronie! Nikt się juz praktycznie tym nie interesuje a redakcja trzyma tekst z uporem godnym lepszej sprawy. Nie ma już innych interesujących tematów?

 Dzisiaj jest 23 grudnia

Powtórzę za "Henrym":

Ile jeszcze ten artykuł będzie wisial na stronie! Nikt się juz praktycznie tym nie interesuje a redakcja trzyma tekst z uporem godnym lepszej sprawy. Nie ma już innych interesujących tematów?

 Dzisiaj jest 23 grudnia

Powtórzę za "Henrym":

Ile jeszcze ten artykuł będzie wisial na stronie! Nikt się juz praktycznie tym nie interesuje a redakcja trzyma tekst z uporem godnym lepszej sprawy. Nie ma już innych interesujących tematów?

rozwiń
Avatar
kArol / 19 grudnia 2014 o 21:40

Skoro to takie skuteczne, to zamiast karetek powinny jeździć karawany :)

Avatar
Henry / 7 grudnia 2014 o 15:20

Ile jeszcze ten artykuł będzie wisial na stronie! Nikt się juz praktycznie tym nie interesuje a redakcja trzyma tekst z uporem godnym lepszej sprawy. Nie ma już innych interesujących tematów?

Avatar
navy / 6 grudnia 2014 o 14:22

z calym szacunkiem  dobrze sie spi jak w pomieszczeniu jest chlodno - stara to prawda  ale  babcia porzadnie zmarzla i sie obudzila

Avatar
Anna / 23 listopada 2014 o 14:15

Nie żyje - lekarz rodzinny? A nie RKO i karetka?

Avatar
olo / 20 listopada 2014 o 09:46

Nagroda nobla dla babci za opanowanie hibernacji....

Avatar
bialas / 19 listopada 2014 o 20:34
plurl.pw/wypadek_6_aut_na_nieowietlonym_skrzyowaniu
wypadek na nieoswietlonym skrzyzowaniu . Nie zyje 4 osoby (dwoje dzieci)
3 osoby ciezko rannych i 3 osoby wyszly o wlasnych silach z aut
Avatar
MONIKA / 18 listopada 2014 o 22:28

Moja prababka obudziła się w trumnie... na ostatnim pożegnaniu... z jej ust padły słowa "co wy zemna robita" hym... tylko wtedy... medycyna... była zdecydowanie do tyłu...a prababka byla w d omu... a nie w kostnicy... jednak coś takiego się zdarza, ciekawe ile ludzi budzi się w grobie :-/

MYSLE ŻE BARDZO DUŻ LUDZI BUDZI SIĘ W GROBIE,,SZCZEGÓLNIE CO GINĄ W WYPADKACH DROGOWYCH,LEKARZ STWIERDZA ZGON A TAK NAPRAWDE  NIE JEDEN PEWNIE OŻYŁ...

Avatar
rozbawiona Iwona / 18 listopada 2014 o 22:00

Ależ babcia miała przeżycia, kładzie się normalnie jak co dzień spać i budzi się w chłodni. Normalnie strach się kłaść spać..

POjeby jeszcze trochę POrządzą, a więcej takich cudów będzie,bu,ha,ha,ha.

Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 0

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 0

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 14 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 0 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 3 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 35 1

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 13

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 1 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 8 21

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 3

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!