czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

500 plus - złóż wniosek w sierpniu

Dodano: 30 sierpnia 2017, 10:55

Aby otrzymywać świadczenie 500 plus w nowym okresie zasiłkowym, który zacznie się w październiku, trzeba ponownie złożyć wniosek; złożenie go w sierpniu gwarantuje, że nie będzie przerwy w wypłacie świadczeń – przypomina szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

– Jeśli osoby, które pobierają świadczenia w ramach programu 500+ złożą wniosek do końca sierpnia, zachowają ciągłość w ich wypłacaniu. Wnioski można też jednak złożyć jeszcze do końca września lub do końca października, ale wtedy świadczenia zostaną wypłacone z wyrównaniem – tłumaczy Magdalena Suduł, rzeczniczka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. – W przypadku złożenia wniosku w listopadzie, wyrównanie już nie przysługuje. Zachęcamy do elektronicznego składania wniosków, co jest znacznie wygodniejsze i szybsze.

Rzeczniczka dodaje, że od 1 sierpnia do lubelskiego MOPR-u trafiło ponad 13 tysięcy wniosków.
Z kolei minister Rafalska podkreśliła, że wśród beneficjentów programu jest duża grupa rodzin, które korzystają ze świadczenia 500 plus w oparciu o kryterium dochodowe.

– Sytuacja tych rodzin jest trudniejsza niż pozostałych, bo na pierwsze dziecko otrzymujemy świadczenie, jeśli dochód w rodzinie nie przekracza 800 zł na osobę. A październik to jest dla rodzin miesiąc, w którym wydatki na dzieci są większe niż w innych miesiącach, bo we wrześniu jest początek roku szkolnego, co wiąże się ze sporymi wydatkami – powiedziała.

Szefowa MRPiPS poinformowała też, że dotychczas w całej Polsce złożono ponad 1,2 mln wniosków; ponad 400 tys. wpłynęło online.

Oceniła, że spływ wniosków jest dobry. Dodała, że liczba składanych wniosków stale rośnie, ale do tego, żeby było złożonych 2,6 mln – do tylu rodzin obecnie trafia ta pomoc – jeszcze „kawałek drogi”.

Czytaj więcej o: 500 plus wniosek 500 plus
światły
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

światły
światły (30 sierpnia 2017 o 21:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PSLki wezmą się wreszcie za robotę i będą płacić, więc i ty zaczniesz wreszcie.
Rozwiń
Gość
Gość (30 sierpnia 2017 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ciekawie kto będzie zapieprzał na te 500+, chyba rząd tj. broszka na czele z przywódcą,
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!