Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 września 2015 r.
8:11

Biblioteka o uchodźcach: Proponuję iść i dać się im zgwałcić. Jest reakcja prokuratury

Autor: Zdjęcie autora aa
0 82 A A
To był impuls – tak bibliotekarka z Tomaszowic koło Lublina tłumaczyła swoim przełożonym umieszczenie rasistowskiego wpisu na Facebooku. Komentarz pod artykułem dotyczącym uchodźców kobieta opublikowała jako „Biblioteka Tomaszowice”
To był impuls – tak bibliotekarka z Tomaszowic koło Lublina tłumaczyła swoim przełożonym umieszczenie rasistowskiego wpisu na Facebooku. Komentarz pod artykułem dotyczącym uchodźców kobieta opublikowała jako „Biblioteka Tomaszowice”

To był impuls – tak bibliotekarka z Tomaszowic koło Lublina tłumaczyła swoim przełożonym umieszczenie rasistowskiego wpisu na Facebooku. Komentarz pod artykułem dotyczącym uchodźców kobieta opublikowała jako „Biblioteka Tomaszowice”. Sprawą zajmuje się prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Na podstawie doniesień prasowych wszczęliśmy postępowanie sprawdzające pod kątem artykułu 257 kodeksu karnego – mówi Justyna Rutkowska-Skowronek, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin Południe. – Chodzi o znieważenie grupy ludności pod kątem jej przynależności narodowej.

Jak pisaliśmy wczoraj, w gminie Jastków w powiecie lubelskim wybuchła burza w związku z wpisem zamieszczonym na portalu społecznościowym. Na Facebooku użytkownik „Biblioteka Tomaszowice” komentował artykuł Gazety Wyborczej „Polskę stać na uchodźców. Jesteśmy gotowi przyjąć 30 tysięcy osób”. Wpis brzmiał: „Ale Polacy nie mordowali Żydów, to Żydzi mordowali Żydów i Polaków, a jeśli chodzi o imigrantów to proponuję iść i dać się im zgwałcić, bo trzeba robić to, co oni lubią”.

Dyrektorka biblioteki w Jastkowie, której filia działa w Tomaszowicach, jak też władze gminy przeprosiły za incydent. Podejrzewały, kto mógł ten wpis umieścić. My też dotarliśmy do tej osoby. Kobieta najpierw potwierdziła, że jest jego autorką, później się z tego wycofała.

Wczoraj bibliotekarka została wezwana na rozmowę do przełożonych. – Przyznała się, że umieściła ten wpis na Facebooku – mówi Anna Wójcik, dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Jastkowie. – Tłumaczyła, że był to impuls i bezmyślnie to zrobiła. Dlaczego? Z tego nie chciała się tłumaczyć.

Nie wiadomo jeszcze, jakie konsekwencje służbowe poniesie bibliotekarka. – Dziś będziemy mieć opinię prawną w tej sprawie – dodaje Wójcik. – Konsekwencje na pewno będą poważne.

Komentarze 82

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Nicola / 22 września 2015 o 17:39
Wpływy robia swoje...to była odpowiedź Pani z biblioteki, wiec co napisała tamta kobieta?a jak Polakow obrazaja to jest ok? Proponuje zmienic tak na marginesie imie jednej z owieczek, która Pani Sznajderman nazwała Smoleńsk.
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 16:05
Tak się w III RP prześladuje Polaków. To GWniane środowisko już zdycha, ale jeszcze usiłuje niszczyć ludzi. Ileż problemów rozwiązałoby deportowanie lewactwa prosto do piekła!
Avatar
elpiwo / 22 września 2015 o 15:43

wstyd dla polskiej instytucji publicznej , ze taka osoba pracuje w bibliotece która ma za zadanie rozjaśniać ciemnote narodu ! ciekawe co ksiadz w jej parafii na to? ciekawe co by ta pani zrobiła jakby dać jej karabin? wstyd mi za takich polaczków.

No prosze internacjonał a martwi sie za polaczków. Martwienie się o Polaków pozostaw Polakom.Zamartwianie się  bolszewików, nazistów, czy innej czerwonej hołoty jest mało potrzene Polakóm!

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 15:39
A co? Gwałcą bo tego nie lubia?!
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 23:21
Krzywdzic innych jest latwo . A moze ta Pani Wojcik Albo Pan zastepca ma kogos z rodziny na miejsce Pani biblotekarki . Bo za takie wydarzenie mozna inaczej ukarac . A nie odrazu dyscyplinarke wreczy.
Avatar
bhbh / 18 września 2015 o 00:08

a tak na marginesie to bardzo ciekawe kto złożył zawiadomienie???????????????????????????????????

Monika Sznajderman w zemście za wpis o żydkach

Avatar
Gość / 17 września 2015 o 08:24
Tylko gdzie tu rasizm?
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 20:29
Ludzie, czytajcie jak najwięcej o islamie, czytajcie fragmenty koranu i wypowiedzi islamskich imamów, a nie będziecie chcieli muzułmańskich uchodźców w Polsce. Obejrzyjcie zdjęcia pod hasłem: "holokaust chrześcijan" (tylko dla ludzi o mocnych nerwach), posłuchajcie wypowiedzi polskich wyznawców islamu i ich ostrzeżenia przed hidżrą. Tej imigracji nie boją się tylko ci, którzy nic na jej temat nie wiedzą.
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 23:29
a może Jej brakuje chłopa i takie brednie pisze
Avatar
dhy / 12 września 2015 o 08:57

Za pisanie tego rodzaju rzeczy na profilu publicznej instytucji ta kobieta powinna natychmiast wylecieć z pracy. Trzeba pisać do gminy Jastków, żeby została przykładnie ukarana, nie mozna tego tak zostawić.

Avatar
Nicola / 22 września 2015 o 17:39
Wpływy robia swoje...to była odpowiedź Pani z biblioteki, wiec co napisała tamta kobieta?a jak Polakow obrazaja to jest ok? Proponuje zmienic tak na marginesie imie jednej z owieczek, która Pani Sznajderman nazwała Smoleńsk.
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 16:05
Tak się w III RP prześladuje Polaków. To GWniane środowisko już zdycha, ale jeszcze usiłuje niszczyć ludzi. Ileż problemów rozwiązałoby deportowanie lewactwa prosto do piekła!
Avatar
elpiwo / 22 września 2015 o 15:43

wstyd dla polskiej instytucji publicznej , ze taka osoba pracuje w bibliotece która ma za zadanie rozjaśniać ciemnote narodu ! ciekawe co ksiadz w jej parafii na to? ciekawe co by ta pani zrobiła jakby dać jej karabin? wstyd mi za takich polaczków.

No prosze internacjonał a martwi sie za polaczków. Martwienie się o Polaków pozostaw Polakom.Zamartwianie się  bolszewików, nazistów, czy innej czerwonej hołoty jest mało potrzene Polakóm!

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 15:39
A co? Gwałcą bo tego nie lubia?!
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 23:21
Krzywdzic innych jest latwo . A moze ta Pani Wojcik Albo Pan zastepca ma kogos z rodziny na miejsce Pani biblotekarki . Bo za takie wydarzenie mozna inaczej ukarac . A nie odrazu dyscyplinarke wreczy.
Avatar
bhbh / 18 września 2015 o 00:08

a tak na marginesie to bardzo ciekawe kto złożył zawiadomienie???????????????????????????????????

Monika Sznajderman w zemście za wpis o żydkach

Avatar
Gość / 17 września 2015 o 08:24
Tylko gdzie tu rasizm?
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 20:29
Ludzie, czytajcie jak najwięcej o islamie, czytajcie fragmenty koranu i wypowiedzi islamskich imamów, a nie będziecie chcieli muzułmańskich uchodźców w Polsce. Obejrzyjcie zdjęcia pod hasłem: "holokaust chrześcijan" (tylko dla ludzi o mocnych nerwach), posłuchajcie wypowiedzi polskich wyznawców islamu i ich ostrzeżenia przed hidżrą. Tej imigracji nie boją się tylko ci, którzy nic na jej temat nie wiedzą.
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 23:29
a może Jej brakuje chłopa i takie brednie pisze
Avatar
dhy / 12 września 2015 o 08:57

Za pisanie tego rodzaju rzeczy na profilu publicznej instytucji ta kobieta powinna natychmiast wylecieć z pracy. Trzeba pisać do gminy Jastków, żeby została przykładnie ukarana, nie mozna tego tak zostawić.

Zobacz wszystkie komentarze 82

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 11

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 109 8

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!