Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 czerwca 2017 r.
16:16

Gmina remontuje drogę, ale objazdów nie wyznaczyła. Kierowcy zaskoczeni

16 7 A A
– Wykonawca powinien zakończyć roboty do końca tygodnia – przewiduje wójt Krzysztof Urbaś. Remontowany odcinek ma długość ok. 5,5 km
– Wykonawca powinien zakończyć roboty do końca tygodnia – przewiduje wójt Krzysztof Urbaś. Remontowany odcinek ma długość ok. 5,5 km (fot. Maciej Kaczanowski)

Przejazdu nie ma, bo drogowcy kładą asfalt. Tyle że brakuje oznakowania objazdu. Chodzi o drogę z podlubelskiego Dysa do Nasutowa. Zaskoczeni kierowcy stoją przed „szlabanem” i zastanawiają się, jak pojechać dalej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– We wtorek jechałem z Lublina do Nasutowa Kolonii i nie przejechałem. Zatrzymał mnie szlaban postawiony w Dysie. Szlaban jest, ale oznakowania objazdu już nikt nie umieścił – denerwuje się nasz Czytelnik, który wczoraj zadzwonił do nas w tej sprawie. – Chociaż w miarę dobrze znam tę okolicę, to sporo czasu kluczyłem bocznymi drogami, zanim dojechałem na miejsce. Kierowca z Warszawy, którego tu widziałem, chyba zrezygnował z szukania objazdu. Najgorszej jest to, że w powiecie nic nie wiedzą, a do urzędu gminy nie mogłem się dodzwonić.

Po sygnale czytelnika pojechaliśmy na miejsce. Zaskoczonych brakiem przejazdu kierowców było więcej. – Do Pólka chciałem się dostać, ale jak widzę, nie będzie to takie proste – komentuje pan Dariusz, jeden z kierowców, którego spotkaliśmy przed „szlabanem”. – Nie wiedziałem, że droga jest zamknięta. Powinna tu być informacja o objeździe, tak jest w każdym normalnym kraju. Teraz zastanawiam się, jak mam dojechać na miejsce.

Droga, o której mowa, jest drogą powiatową. – Obecnie my tą drogą nie zarządzamy – zastrzega jednak Robert Wójcik, wicestarosta powiatu lubelskiego. – To rzeczywiście jest droga powiatowa, ale oddaliśmy ją na 5 lat w zarząd gminie Niemce. Gmina złożyła projekt dotyczący przebudowy tej drogi do dofinansowania z PROW-u (Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – red.) i teraz ją remontuje. Jest więc nie tylko zarządcą drogi, ale i inwestorem.

Wicestarosta przyznaje, że powinno tam być oznakowanie objazdu. – To, że nie ma odpowiedniej tablicy informacyjnej, to jest pewnie jakieś niedopatrzenie – przypuszcza Wójcik.

I zapowiada: Zadzwonię do pana wójta, żeby to poprawili.

– Stoję właśnie przed szlabanem i pracownik przepuszcza busa – relacjonuje Krzysztof Urbaś, wójt gminy Niemce, który wczoraj, po naszym telefonie, pojechał na miejsce.

• Ale wcześniej nikt nie przepuszczał żadnych samochodów. Dlaczego?

– Tego nie wiem – mówi wójt.

• Nie lepiej było przygotować objazdy?

– W specyfikacji nie było obowiązku wykonania objazdów. To wszystko jest w dokumentach i nikt nic teraz nie zrobi. Poza tym objazdy kosztują, bo trzeba wykonać tablice informacyjne.

• A w środę kierowcy tamtędy już przejadą?

– Tam, gdzie drogowcy położyli asfalt, będzie możliwość jazdy. Gdy asfalt będzie kładziony – nikt nie przejedzie. Jakoś to trzeba zrobić.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 08:18
to nie trzeba była tam jechać wielkie mi halo objazd - jakby to warszawa była, tyle jest bocznych dróg przez Jakubowice, Nasutów, Niemce, Ciecierzyn, a nawet k19
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 07:36
Stary numer. Odpowiedzialnych 20 więc łatwo jeden na drugiego zrzuca. Winnych nie ma. Typowe urzędnicze partactwo tych, co to po niedzielnym grillu poleźli do roboty i jeszcze nie dotrzeźwieli....
Avatar
Gugulugu / 28 czerwca 2017 o 18:42
A traktorem też?
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 18:36
no i w czym problem ? Aby było lepiej trzeba się kilka dni przemęczyć! dobra zmiana.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 17:09
To jest Polska. Za Tuska to przynajmniej mogłam do stolicy dojechać bez przeszkód. Teraz to ani pkp ani busem.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 16:55
na tablice informacyjne nie ma pieniędzy bo poszły na 500+, jak "ciuciu to nie papa" tzn. albo drogi albo 500+
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 16:53
co za kreatywne dziennikarstwo, jaki detalik uchwycił autor że droga z PROW, taki to zaradny wójt tak??? kogo to obchodzi skoro sprawa dotyczy braku organizacji ruchu?
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 08:18
to nie trzeba była tam jechać wielkie mi halo objazd - jakby to warszawa była, tyle jest bocznych dróg przez Jakubowice, Nasutów, Niemce, Ciecierzyn, a nawet k19
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 07:36
Stary numer. Odpowiedzialnych 20 więc łatwo jeden na drugiego zrzuca. Winnych nie ma. Typowe urzędnicze partactwo tych, co to po niedzielnym grillu poleźli do roboty i jeszcze nie dotrzeźwieli....
Avatar
Gugulugu / 28 czerwca 2017 o 18:42
A traktorem też?
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 18:36
no i w czym problem ? Aby było lepiej trzeba się kilka dni przemęczyć! dobra zmiana.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 17:09
To jest Polska. Za Tuska to przynajmniej mogłam do stolicy dojechać bez przeszkód. Teraz to ani pkp ani busem.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 16:55
na tablice informacyjne nie ma pieniędzy bo poszły na 500+, jak "ciuciu to nie papa" tzn. albo drogi albo 500+
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 16:53
co za kreatywne dziennikarstwo, jaki detalik uchwycił autor że droga z PROW, taki to zaradny wójt tak??? kogo to obchodzi skoro sprawa dotyczy braku organizacji ruchu?
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 0 0

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 7 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 15 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 36 8

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 17 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 27 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 34 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 330 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!