poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Gmina remontuje drogę, ale objazdów nie wyznaczyła. Kierowcy zaskoczeni

Dodano: 28 czerwca 2017, 16:16

– Wykonawca powinien zakończyć roboty do końca tygodnia – przewiduje wójt Krzysztof Urbaś. Remontowany odcinek ma długość ok. 5,5 km
– Wykonawca powinien zakończyć roboty do końca tygodnia – przewiduje wójt Krzysztof Urbaś. Remontowany odcinek ma długość ok. 5,5 km (fot. Maciej Kaczanowski)

Przejazdu nie ma, bo drogowcy kładą asfalt. Tyle że brakuje oznakowania objazdu. Chodzi o drogę z podlubelskiego Dysa do Nasutowa. Zaskoczeni kierowcy stoją przed „szlabanem” i zastanawiają się, jak pojechać dalej.

– We wtorek jechałem z Lublina do Nasutowa Kolonii i nie przejechałem. Zatrzymał mnie szlaban postawiony w Dysie. Szlaban jest, ale oznakowania objazdu już nikt nie umieścił – denerwuje się nasz Czytelnik, który wczoraj zadzwonił do nas w tej sprawie. – Chociaż w miarę dobrze znam tę okolicę, to sporo czasu kluczyłem bocznymi drogami, zanim dojechałem na miejsce. Kierowca z Warszawy, którego tu widziałem, chyba zrezygnował z szukania objazdu. Najgorszej jest to, że w powiecie nic nie wiedzą, a do urzędu gminy nie mogłem się dodzwonić.

Po sygnale czytelnika pojechaliśmy na miejsce. Zaskoczonych brakiem przejazdu kierowców było więcej. – Do Pólka chciałem się dostać, ale jak widzę, nie będzie to takie proste – komentuje pan Dariusz, jeden z kierowców, którego spotkaliśmy przed „szlabanem”. – Nie wiedziałem, że droga jest zamknięta. Powinna tu być informacja o objeździe, tak jest w każdym normalnym kraju. Teraz zastanawiam się, jak mam dojechać na miejsce.

Droga, o której mowa, jest drogą powiatową. – Obecnie my tą drogą nie zarządzamy – zastrzega jednak Robert Wójcik, wicestarosta powiatu lubelskiego. – To rzeczywiście jest droga powiatowa, ale oddaliśmy ją na 5 lat w zarząd gminie Niemce. Gmina złożyła projekt dotyczący przebudowy tej drogi do dofinansowania z PROW-u (Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – red.) i teraz ją remontuje. Jest więc nie tylko zarządcą drogi, ale i inwestorem.

Wicestarosta przyznaje, że powinno tam być oznakowanie objazdu. – To, że nie ma odpowiedniej tablicy informacyjnej, to jest pewnie jakieś niedopatrzenie – przypuszcza Wójcik.

I zapowiada: Zadzwonię do pana wójta, żeby to poprawili.

– Stoję właśnie przed szlabanem i pracownik przepuszcza busa – relacjonuje Krzysztof Urbaś, wójt gminy Niemce, który wczoraj, po naszym telefonie, pojechał na miejsce.

• Ale wcześniej nikt nie przepuszczał żadnych samochodów. Dlaczego?

– Tego nie wiem – mówi wójt.

• Nie lepiej było przygotować objazdy?

– W specyfikacji nie było obowiązku wykonania objazdów. To wszystko jest w dokumentach i nikt nic teraz nie zrobi. Poza tym objazdy kosztują, bo trzeba wykonać tablice informacyjne.

• A w środę kierowcy tamtędy już przejadą?

– Tam, gdzie drogowcy położyli asfalt, będzie możliwość jazdy. Gdy asfalt będzie kładziony – nikt nie przejedzie. Jakoś to trzeba zrobić.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Gugulugu
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 czerwca 2017 o 08:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to nie trzeba była tam jechać wielkie mi halo objazd - jakby to warszawa była, tyle jest bocznych dróg przez Jakubowice, Nasutów, Niemce, Ciecierzyn, a nawet k19
Rozwiń
Gość
Gość (29 czerwca 2017 o 07:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stary numer. Odpowiedzialnych 20 więc łatwo jeden na drugiego zrzuca. Winnych nie ma. Typowe urzędnicze partactwo tych, co to po niedzielnym grillu poleźli do roboty i jeszcze nie dotrzeźwieli....
Rozwiń
Gugulugu
Gugulugu (28 czerwca 2017 o 18:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A traktorem też?
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2017 o 18:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no i w czym problem ? Aby było lepiej trzeba się kilka dni przemęczyć! dobra zmiana.
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2017 o 17:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest Polska. Za Tuska to przynajmniej mogłam do stolicy dojechać bez przeszkód. Teraz to ani pkp ani busem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!