wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Lubelskie

Janów Lubelski: Na co znalazły się pieniądze w budżecie?

Dodano: 16 stycznia 2016, 20:31

Drogi i przygotowanie dokumentacji – to najważniejsze pozycje na liście wydatków. Chodzi m.in. o zakup i montaż kolejnych instalacji solarnych i pieców na biomasę. Będzie też na przygotowanie budynku po PKS pod mieszkalnictwo socjalne

– W budżecie na 2016 rok nie uwzględniliśmy żadnych planowanych dotacji. W miarę jak będziemy je pozyskiwać, będą do budżetu dodawane – wyjaśnia Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego. I dodaje: Po raz pierwszy jest to „czysty” budżet bez żadnej dotacji.

Stąd też kwota przeznaczona na inwestycje nie jest zbyt wysoka. – Wydatki na zadania majątkowe wynoszą ponad 3,6 mln zł – podaje burmistrz Janowa Lubelskiego. – Z tego – 1 mln złotych przeznaczymy na pomoc dla powiatu. Wspólnie z powiatem będziemy budować drogi powiatową o długości 5 km – z Janowa Lubelskiego w kierunku gminy Biłgoraj. Inwestycja jest na 4 mln zł. Na ten cel jest też dofinansowanie z budżet województwa lubelskiego.

Pozostała część pieniędzy zapisana w budżecie na inwestycje zostanie przeznaczona głównie na drogi, ale nie tylko.

– Zaplanowane wydatki chcemy też przeznaczyć na przygotowanie dokumentacji, które są potrzebne do składania wniosków na konkursy ogłaszane przez Urząd Marszałkowski – zaznacza burmistrz Janowa Lubelskiego. – Dotyczą one dofinansowania z różnych dziedzin. Na to przeznaczyliśmy ponad 700 tysięcy złotych.

Wśród nich są dokumenty dotyczące chociażby termomodernizacji ośmiu budynków użyteczności publicznej, zakupu i montażu kolejnych instalacji solarnych jak też pieców na biomasę. Miasto chce też skompletować dokumenty dotyczące przystosowania byłego budynku PKS na mieszkania socjalne. – Myślimy o kilkunastu mieszkaniach – dodaje burmistrz Janowa Lubelskiego.

Urząd Miejski w Janowie Lubelskim będzie też przygotowywać dokumentację dotyczącą rekultywacji składowiska odpadów. – Chcemy też wybudować trybuny na stadionie i przygotować dokumentację w tym celu – dodaje burmistrz Kołtyś. – Jak też przygotować dokumentację na dokończenie rewitalizacji Rynku.

Gmina zaplanowała też skompletowanie dokumentacji na termomodernizację ośrodka wypoczynkowego nad zalewem w Janowie Lubelskim. Być może uda się również w tym roku przygotować koncepcję rewitalizacji budynku muzeum.

Będą pieniądze w budżecie 2016

Na system oddymiania w Janowski Ośrodku Kultury • budowę oświetlenia dróg gminnych – ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza, Turystyczna, Leśna oraz Momoty Dolne • przydomowe oczyszczalnie ścieków w kilku miejscowościach w tym – Łążek Ordynacki, Momoty Dolne i Górne, Ujście 8 • doszczelnienie grobli zbiornika janowskiego zalewu • zagospodarowanie grobli i otoczenia Parku Rekreacji Zoom Natury – dokumentacja

Czytaj więcej o: budżet pieniądze Janów Lubelski
abc
Jjjjjjj
gość
(141) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

abc
abc (23 października 2016 o 14:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jjjjjjj napisał:
A co zrobić aby wiocha przestała tu ( zadzic) ?! Jak gonić wieśniaków, a może sami Janowiacy ich do tego dopuścili.
Zamiast [ ZADZIC ] na forum . Poucz się troszkę pokory od wieśniaków ,aby się nie błaźnić.
Rozwiń
Jjjjjjj
Jjjjjjj (22 października 2016 o 20:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co zrobić aby wiocha przestała tu zadzic?! Jak gonić wieśniaków, a może sami Janowiacy ich do tego dopuścili. 
Rozwiń
gość
gość (3 marca 2016 o 07:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Puławy to ważny punkt strategiczny na mapie Polski, należny o tym pamiętać.

No tak Puławy.....   ale jakoś tak daleko. A u nas tu na naszym podwórku wiosna przyszła. Gospodyni macha miotłą na prawo i lewo, w kilku pokojach już posprzątała. A w pozostałych "śmieci" bardzo cichutko siedzą, padł na nie blady strach. Myślą, że w tym ferworze może ich nie zauważą?  Z tej psychozy to i nie śmieciom się udzieliło i też się o swoje grajdołki zaczynają bać. A miotła zamiata.....zamiata.....    Ech do du...y z tą dobrą zmianą.

Rozwiń
144
144 (1 marca 2016 o 17:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie bądź banalny ,azot jest niepalny.

Rozwiń
MARYCHA
MARYCHA (1 marca 2016 o 16:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Aż tak nie bierze  po azocie , młocie.

To się dodatkowo podpal to cię weźmie może.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (141)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!