poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lubelskie

Janów Lubelski: Na co znalazły się pieniądze w budżecie?

Dodano: 16 stycznia 2016, 20:31

Drogi i przygotowanie dokumentacji – to najważniejsze pozycje na liście wydatków. Chodzi m.in. o zakup i montaż kolejnych instalacji solarnych i pieców na biomasę. Będzie też na przygotowanie budynku po PKS pod mieszkalnictwo socjalne

– W budżecie na 2016 rok nie uwzględniliśmy żadnych planowanych dotacji. W miarę jak będziemy je pozyskiwać, będą do budżetu dodawane – wyjaśnia Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego. I dodaje: Po raz pierwszy jest to „czysty” budżet bez żadnej dotacji.

Stąd też kwota przeznaczona na inwestycje nie jest zbyt wysoka. – Wydatki na zadania majątkowe wynoszą ponad 3,6 mln zł – podaje burmistrz Janowa Lubelskiego. – Z tego – 1 mln złotych przeznaczymy na pomoc dla powiatu. Wspólnie z powiatem będziemy budować drogi powiatową o długości 5 km – z Janowa Lubelskiego w kierunku gminy Biłgoraj. Inwestycja jest na 4 mln zł. Na ten cel jest też dofinansowanie z budżet województwa lubelskiego.

Pozostała część pieniędzy zapisana w budżecie na inwestycje zostanie przeznaczona głównie na drogi, ale nie tylko.

– Zaplanowane wydatki chcemy też przeznaczyć na przygotowanie dokumentacji, które są potrzebne do składania wniosków na konkursy ogłaszane przez Urząd Marszałkowski – zaznacza burmistrz Janowa Lubelskiego. – Dotyczą one dofinansowania z różnych dziedzin. Na to przeznaczyliśmy ponad 700 tysięcy złotych.

Wśród nich są dokumenty dotyczące chociażby termomodernizacji ośmiu budynków użyteczności publicznej, zakupu i montażu kolejnych instalacji solarnych jak też pieców na biomasę. Miasto chce też skompletować dokumenty dotyczące przystosowania byłego budynku PKS na mieszkania socjalne. – Myślimy o kilkunastu mieszkaniach – dodaje burmistrz Janowa Lubelskiego.

Urząd Miejski w Janowie Lubelskim będzie też przygotowywać dokumentację dotyczącą rekultywacji składowiska odpadów. – Chcemy też wybudować trybuny na stadionie i przygotować dokumentację w tym celu – dodaje burmistrz Kołtyś. – Jak też przygotować dokumentację na dokończenie rewitalizacji Rynku.

Gmina zaplanowała też skompletowanie dokumentacji na termomodernizację ośrodka wypoczynkowego nad zalewem w Janowie Lubelskim. Być może uda się również w tym roku przygotować koncepcję rewitalizacji budynku muzeum.

Będą pieniądze w budżecie 2016

Na system oddymiania w Janowski Ośrodku Kultury • budowę oświetlenia dróg gminnych – ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza, Turystyczna, Leśna oraz Momoty Dolne • przydomowe oczyszczalnie ścieków w kilku miejscowościach w tym – Łążek Ordynacki, Momoty Dolne i Górne, Ujście 8 • doszczelnienie grobli zbiornika janowskiego zalewu • zagospodarowanie grobli i otoczenia Parku Rekreacji Zoom Natury – dokumentacja

Czytaj więcej o: budżet pieniądze Janów Lubelski
abc
Jjjjjjj
gość
(141) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

abc
abc (23 października 2016 o 14:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jjjjjjj napisał:
A co zrobić aby wiocha przestała tu ( zadzic) ?! Jak gonić wieśniaków, a może sami Janowiacy ich do tego dopuścili.
Zamiast [ ZADZIC ] na forum . Poucz się troszkę pokory od wieśniaków ,aby się nie błaźnić.
Rozwiń
Jjjjjjj
Jjjjjjj (22 października 2016 o 20:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co zrobić aby wiocha przestała tu zadzic?! Jak gonić wieśniaków, a może sami Janowiacy ich do tego dopuścili. 
Rozwiń
gość
gość (3 marca 2016 o 07:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Puławy to ważny punkt strategiczny na mapie Polski, należny o tym pamiętać.

No tak Puławy.....   ale jakoś tak daleko. A u nas tu na naszym podwórku wiosna przyszła. Gospodyni macha miotłą na prawo i lewo, w kilku pokojach już posprzątała. A w pozostałych "śmieci" bardzo cichutko siedzą, padł na nie blady strach. Myślą, że w tym ferworze może ich nie zauważą?  Z tej psychozy to i nie śmieciom się udzieliło i też się o swoje grajdołki zaczynają bać. A miotła zamiata.....zamiata.....    Ech do du...y z tą dobrą zmianą.

Rozwiń
144
144 (1 marca 2016 o 17:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie bądź banalny ,azot jest niepalny.

Rozwiń
MARYCHA
MARYCHA (1 marca 2016 o 16:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Aż tak nie bierze  po azocie , młocie.

To się dodatkowo podpal to cię weźmie może.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (141)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!