Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 lutego 2014 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Konopnica nie będzie podzielona na dwa rejony energetyczne

Autor: Zdjęcie autora (aa)
24 5 A A

Gmina Konopnica na razie nie zostanie podzielona na dwa rejony energetyczne. Przeciwko temu protestowali mieszkańcy. W środę podczas sesji samorządu także wójt i radni stanowczo sprzeciwili się tym zamiarom.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Planowane jeszcze na luty zmiany, o których już pisaliśmy, to efekt nowego podziału gmin na rejony energetyczne, który wprowadza PGE. Dotyczy on nie tylko gminy Konopnica, ale też gminy Jastków. W przypadku Konopnicy jej część zachodnia miała być obsługiwana nie przez rejon energetyczny Lublin Teren, lecz rejon Puławy, zaś wschodnia część - miała być włączona do rejonu Lublin Miasto. Mieszkańcy zaprotestowali, tłumacząc zmiany sporą uciążliwością, zwłaszcza dla ludzi budujących domy. - Nie byłoby tego całego zamieszania i poniesionych kosztów, gdyby były jakieś konsultacje z władzami gminy - podkreśla Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica. - Pokazalibyśmy, że planowane zmiany są niecelowe z kilku powodów. Po pierwsze, mimo informacji mieszkańcy wciąż nie wiedzą, gdzie trzeba dzwonić w przypadku awarii. Podane są telefony kraśnickie, a dziś już wiemy, że ten rejon jest obsługiwany przez Puławy. Po drugie - takie zmiany oznaczają dodatkowe koszty dla mieszkańców. Musieliby jeździć do oddalonych o 50 km Puław, z którymi nic naszej gminy nie wiąże. Tych kursów między Lublinem, gdzie w starostwie są mapy, a Puławami byłoby zapewne kilka. Trzeci powód, równie ważny, to poprzez taki podział tworzy się sztuczną granicę gminy - wzdłuż obwodnicy, która absolutnie nie utrudnia ruchu pracownikom PGE. Nie widzę żadnego powodu, dla którego taką sztuczną granicę należałoby budować. W środę podczas sesji, w której uczestniczyli przedstawiciele PGE Dystrybucja, radni z gminy Konopnica podjęli uchwałę, w której wyrażają sprzeciw wobec dotychczasowym działań PGE. Protest poskutkował, bo na razie wszystko zostaje po staremu. - Szczegółowo analizujemy aspekty tej sprawy - mówi Karolina Szewczyk-Dąbek, specjalista ds. komunikacji w PGE Dystrybucja, oddział Lublin. - Na razie zmiany zostały wstrzymane.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
prąd / 22 lutego 2014 o 12:53

Czysta głupota.Wszysto przenoszą do dużych miast.Powinni od razu przenieść do Brukseli.Rządy PO-PSL.Wyborcy patrzcie na kogo głosować.

Avatar
antygłupek / 22 lutego 2014 o 07:10

Prawda jest taka: będzie po wyborach samorządowych to żaden z tych co teraz drą mordę nie stanie w obronie mieszkańców! Czysty populizm. Powiedzcie mi ile razy byliście w swojej sprawie w Rejonie Energetycznym?? Raz się składa wniosek (można wysłać), raz się podpisuje umowę o przyłączenie (można wysłać) raz się człowiek rozlicza (trzeba przyjść, gdy się budowało przyłącze na swój koszt), raz się zmienia taryfę na mieszkaniową - wynik 2 razy w ciągu całego życia trzeba się pojawić, a koszt obsługi przez Rejon terenu Konopnicy, Jastkowa itd jest o wiele większy na codzień, gdyż służby muszą przejechać przez całe miasto Lublin, a w tym czasie dojechałyby służby z innych posterunków rejonu Puławy/Kraśnik. Mieszkańcy nie wiedzą, gdzie trzeba dzwonić? - jest jeden podstawowy numer 991 i nic więcej nie trzeba robić. Poza tym w najbliższym czasie w PGE ma być wdrożony system internetowej obsługi klienta - będzie jeszcze mniej wizyt. Ta cała afera jest tylko przedwyborczym bełkotem!!

Prawda jest taka: będzie po wyborach samorządowych to żaden z tych co teraz drą mordę nie stanie w obronie mieszkańców! Czysty populizm. Powiedzcie mi ile razy byliście w swojej sprawie w Rejonie Energetycznym?? Raz się składa wniosek (można wysłać), raz się podpisuje umowę o przyłączenie (można wysłać) raz się człowiek rozlicza (trzeba przyjść, gdy się budowało przyłącze na swój koszt), raz się zmienia taryfę na mieszkaniową - wynik 2 razy w ciągu całego życia trzeba się pojawić, a koszt obsługi przez Rejon terenu Konopnicy, Jastkowa itd... rozwiń

Avatar
agata655 / 21 lutego 2014 o 22:26
   Twoje dziecko, mąż, żona, dziewczyna czy chłopak wraca późno do domu i nie chce ci powiedzieć gdzie był? koniec z tym! dzięki tej stronie namierzysz telefon i dowiesz się gdzie aktualnie przebywa osoba której szukasz!
====>>>>       pir.at/19mr
Avatar
elektryk / 21 lutego 2014 o 21:30

Szkoda, że nie przemyśleli drugi raz pomysłu konsolidacji rejonów energetycznych. Dziś w oddziale zamojskim siedziby byłych RE Biłgoraj, Przeworsk, Włodawa, Krasnystaw, Hrubieszów na sprzedaż, wkrótce pewnie również w oddziale lubelskim byłe rejony będą na sprzedaż lub wynajem.

Avatar
Obeznany / 21 lutego 2014 o 21:15

Jak w 2011 roku PGE likwidowała rejony w Kraśniku, Lubartowie i Radzyniu to było okej? Ludziom kazano jeździć np: z Gminy Zakrzówek do Puław- bagatela 90 km w jedną stronę. Nic nie pomogło wszystko rozpieprzono. Zdemolowano. Tym razem pomysł legł w gruzach- ugodzono w wielu prominentów lubelskich z Panem B.............pracującym w samym PGE. Człowiek, który narozrabiał sam swoimi zmianami został ugodzony. Żenada. Wiedzą, że w 2011 roku popełnili błędy, ale kto się teraz przyzna. Kto ich za to rozliczy. Pobrali za demolkę kasę i uciekli. Po prostu Polska- nieudaczniki w zarządach.

Jak w 2011 roku PGE likwidowała rejony w Kraśniku, Lubartowie i Radzyniu to było okej? Ludziom kazano jeździć np: z Gminy Zakrzówek do Puław- bagatela 90 km w jedną stronę. Nic nie pomogło wszystko rozpieprzono. Zdemolowano. Tym razem pomysł legł w gruzach- ugodzono w wielu prominentów lubelskich z Panem B.............pracującym w samym PGE. Człowiek, który narozrabiał sam swoimi zmianami został ugodzony. Żenada. Wiedzą, że w 2011 roku popełnili błędy, ale kto się teraz przyzna. Kto ich za to rozliczy. Pobrali za demolkę kasę i uciekli. P... rozwiń

Avatar
prąd / 22 lutego 2014 o 12:53

Czysta głupota.Wszysto przenoszą do dużych miast.Powinni od razu przenieść do Brukseli.Rządy PO-PSL.Wyborcy patrzcie na kogo głosować.

Avatar
antygłupek / 22 lutego 2014 o 07:10

Prawda jest taka: będzie po wyborach samorządowych to żaden z tych co teraz drą mordę nie stanie w obronie mieszkańców! Czysty populizm. Powiedzcie mi ile razy byliście w swojej sprawie w Rejonie Energetycznym?? Raz się składa wniosek (można wysłać), raz się podpisuje umowę o przyłączenie (można wysłać) raz się człowiek rozlicza (trzeba przyjść, gdy się budowało przyłącze na swój koszt), raz się zmienia taryfę na mieszkaniową - wynik 2 razy w ciągu całego życia trzeba się pojawić, a koszt obsługi przez Rejon terenu Konopnicy, Jastkowa itd jest o wiele większy na codzień, gdyż służby muszą przejechać przez całe miasto Lublin, a w tym czasie dojechałyby służby z innych posterunków rejonu Puławy/Kraśnik. Mieszkańcy nie wiedzą, gdzie trzeba dzwonić? - jest jeden podstawowy numer 991 i nic więcej nie trzeba robić. Poza tym w najbliższym czasie w PGE ma być wdrożony system internetowej obsługi klienta - będzie jeszcze mniej wizyt. Ta cała afera jest tylko przedwyborczym bełkotem!!

Prawda jest taka: będzie po wyborach samorządowych to żaden z tych co teraz drą mordę nie stanie w obronie mieszkańców! Czysty populizm. Powiedzcie mi ile razy byliście w swojej sprawie w Rejonie Energetycznym?? Raz się składa wniosek (można wysłać), raz się podpisuje umowę o przyłączenie (można wysłać) raz się człowiek rozlicza (trzeba przyjść, gdy się budowało przyłącze na swój koszt), raz się zmienia taryfę na mieszkaniową - wynik 2 razy w ciągu całego życia trzeba się pojawić, a koszt obsługi przez Rejon terenu Konopnicy, Jastkowa itd... rozwiń

Avatar
agata655 / 21 lutego 2014 o 22:26
   Twoje dziecko, mąż, żona, dziewczyna czy chłopak wraca późno do domu i nie chce ci powiedzieć gdzie był? koniec z tym! dzięki tej stronie namierzysz telefon i dowiesz się gdzie aktualnie przebywa osoba której szukasz!
====>>>>       pir.at/19mr
Avatar
elektryk / 21 lutego 2014 o 21:30

Szkoda, że nie przemyśleli drugi raz pomysłu konsolidacji rejonów energetycznych. Dziś w oddziale zamojskim siedziby byłych RE Biłgoraj, Przeworsk, Włodawa, Krasnystaw, Hrubieszów na sprzedaż, wkrótce pewnie również w oddziale lubelskim byłe rejony będą na sprzedaż lub wynajem.

Avatar
Obeznany / 21 lutego 2014 o 21:15

Jak w 2011 roku PGE likwidowała rejony w Kraśniku, Lubartowie i Radzyniu to było okej? Ludziom kazano jeździć np: z Gminy Zakrzówek do Puław- bagatela 90 km w jedną stronę. Nic nie pomogło wszystko rozpieprzono. Zdemolowano. Tym razem pomysł legł w gruzach- ugodzono w wielu prominentów lubelskich z Panem B.............pracującym w samym PGE. Człowiek, który narozrabiał sam swoimi zmianami został ugodzony. Żenada. Wiedzą, że w 2011 roku popełnili błędy, ale kto się teraz przyzna. Kto ich za to rozliczy. Pobrali za demolkę kasę i uciekli. Po prostu Polska- nieudaczniki w zarządach.

Jak w 2011 roku PGE likwidowała rejony w Kraśniku, Lubartowie i Radzyniu to było okej? Ludziom kazano jeździć np: z Gminy Zakrzówek do Puław- bagatela 90 km w jedną stronę. Nic nie pomogło wszystko rozpieprzono. Zdemolowano. Tym razem pomysł legł w gruzach- ugodzono w wielu prominentów lubelskich z Panem B.............pracującym w samym PGE. Człowiek, który narozrabiał sam swoimi zmianami został ugodzony. Żenada. Wiedzą, że w 2011 roku popełnili błędy, ale kto się teraz przyzna. Kto ich za to rozliczy. Pobrali za demolkę kasę i uciekli. P... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 44

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!