sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Podlubelska gmina postawi stację roweru miejskiego. W ramach dużego projektu

Dodano: 3 stycznia 2018, 20:30
Autor: IAS 24

Jedenaście samorządów z Lubelszczyzny otrzyma dofinansowanie na realizację inwestycji, które mają usprawnić transport i jednocześnie poprawić jakość powietrza. W ich imieniu Jacek Anasiewicz, wójt gminy Głusk, która jest liderem projektu pod nazwą „Mobilny LOF”, podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę o dofinansowaniu na 76 mln zł.

Samorządy chcą m.in. przygotować węzły przesiadkowe z obiektami Park&Ride i Bike&Ride, w których kierowcy mogliby zostawiać swoje pojazdy, by przesiąść się do transportu publicznego lub na rower
Samorządy chcą m.in. przygotować węzły przesiadkowe z obiektami Park&Ride i Bike&Ride, w których kierowcy mogliby zostawiać swoje pojazdy, by przesiąść się do transportu publicznego lub na rower (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Samorządy chcą m.in. przygotować węzły przesiadkowe z obiektami Park&Ride i Bike&Ride, w których kierowcy mogliby zostawiać swoje pojazdy, by przesiąść się do transportu publicznego lub na rower, przebudowywać drogi gminne i powiatowe, budować chodniki i ścieżki rowerowe oraz wymieniać i budować energooszczędne oświetlenie uliczne.

Gmina Głusk otrzyma 13 milionów złotych, a zamierza je przeznaczyć m.in. na zorganizowanie punktu przesiadkowego z obiektami P&R i B&R i stacją roweru miejskiego w Dominowie. Pozostałe środki trafią do wiejskich gmin: Jastków, Niemce, Konopnica, Niedrzwica Duża, Lubartów, Mełgiew i Wólka oraz gmin miejskich Lubartów, Nałęczów i Świdnik.

– Niektóre samorządy już wykonały albo rozpoczęły realizację swoich zadań, natomiast podpisanie umowy umożliwi im składanie wniosków o płatności i refundację części kosztów – wyjaśnia Jacek Anasiewicz.

W gminie Głusk trwa budowa chodnika przy drodze powiatowej w Wilczopolu i przebudowa drogi gminnej Mętów – Żabia Wola. Samorząd podpisał również umowę z firmą, która zajmie się budową chodnika przy trasie powiatowej Mętów – Prawiedniki.

Inwestycje we wszystkich gminach, które biorą udział w projekcie „Mobilny LOF”, mają być zrealizowane do końca 2020 roku, a pieniądze na ten cel samorządy otrzymają w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
alina
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 stycznia 2018 o 13:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Patologia to 170000 (+przyjezdne) samochodów zarejestrowanych w mieście, które liczy 340000 mieszkańców. Patologia to samochód na trawniku, na chodniku, na placu zabaw itd. Wszędzie samochody. Lublin wygląda jak komis z bardzo zużytymi samochodami.
Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2018 o 13:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Patologię jaką są rowery" - kim trzeba być, żeby niemal każdego człowieka w Polsce nazywać? Ponad 99% ludzi w Polsce kiedyś jeździła, nadal jeździ lub będzie jeździć na rowerze. Być może i Ty na stare lata rozstaniesz pedalarzem.
Rozwiń
alina
alina (4 stycznia 2018 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Super wiadomość! Zamiast stać w korku jak do tej pory, będę jechała rowerem do centrum do pracy. Oby więcej tego typu inwestycji, a niech cebulaki stoją w korkach w tych swoich puszkach.
Rozwiń
Kaziu
Kaziu (4 stycznia 2018 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Dominowie brakuje chodników (choćby od pętli 3 w stronę Urzędu, codziennie widzę jak dzieci wracają do domów ryzykując życie na krętej drodze), oświetlenia, spowalniaczy, są problemy choćby z walającymi się przy drogach, polach i lasach śmieciami, smrodliwą ubojnią lisów itp. Nie ma żadnej drogi rowerowej :) Ale stacja roweru miejskiego będzie. Super.
Rozwiń
Gość
Gość (3 stycznia 2018 o 23:14) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
W Lublinie to widać, ze rowerzyści są patologią - tak się zachowują. Niestety - sami sobie zapracowali na taką opinię.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!