Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 czerwca 2016 r.
15:19

Przywrócą zlikwidowane komisariaty i posterunki? Rząd obiecuje, gminy czekają na konkrety

0 17 A A

Susiec, Jastków, Milejów – gminy liczą na powrót zlikwidowanych w ostatnich latach posterunków i komisariatów policji. MSWiA ogłasza, że ma taki plan, ale konkretów ujawnić nie zamierza

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od 2007 roku na terenie województwa lubelskiego zostało zlikwidowanych kilkanaście posterunków i komisariatów policji, średnio po 2-3 w powiecie, m.in. w Suściu, Turobinie, Fajsławicach czy Michowie – wylicza podkom. Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie.

Teraz MSWiA zamierza zlikwidowane komisariaty przywracać. W czwartek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak poinformował o przywróceniu Posterunku Policji w Kampinosie (województwo mazowieckie).

– To pierwszy z serii posterunków policji, które zostaną przywrócone – zapowiada minister Błaszczak. – Rządowi Prawa i Sprawiedliwości zależy na tym, aby obywatele czuli się bezpiecznie i mieli możliwość skutecznego zareagowania, gdy zauważą, że w ich otoczeniu dzieje się coś złego.

MSWiA szacuje, że w całej Polsce zostanie przywróconych ponad 150 posterunków policji z 418 zlikwidowanych w latach 2007-2015. Na powrót policjantów liczą też lubelskie gminy.

– Posterunek policji w Milejowie został zlikwidowany 5-6 lat temu – wspomina Sławomir Czubacki, zastępca wójta gminy Milejów (powiat łęczyński). – Komenda wynajmowała pomieszczenia w urzędzie. Po zmianach przenieśli są tam urzędnicy, ale jesteśmy bardzo zainteresowani przywróceniem posterunku – podkreśla Czubacki. I dodaje: – Kiedy pojawiała się zapowiedź likwidacji posterunku były zapewnienia, że będzie więcej mobilnych partoli policji. Rzeczywistość okazała się kompletnie inna.

– O powrót policjantów do Suśca cały czas zabiegamy – dodaje Tadeusz Suski, sekretarz gminy Susiec (powiat tomaszowski) – Jesteśmy gminą turystyczną. W sezonie przyjeżdża tu bardzo dużo ludzi. Trzeba zadbać o bezpieczeństwo tych osób i przypilnować porządku.

– Wspólnie z policją z Nałęczowa mamy pomysł aby funkcjonariusze pełnili dyżury w Wąwolnicy – przyznaje Marcin Łaguna, wójt gminy Wąwolnica. – Przywrócenie posterunku w miejsce starego czy też budowa nowego oznaczałoby spore koszty.

Łatwiej byłoby odtworzyć Posterunek Policji w Jastkowie (powiat lubelski), o co zabiegają radni z tej gminy. – Budynek, w którym mieścił się posterunek policji stoi pusty – mówi Marek Wieczerzak, przewodniczący Rady Gminy Jastków. – Jest w dobrym stanie technicznym, wymaga jedynie niewielkich prac konserwacyjnych.

Radni z gminy Jastków w sprawie przywrócenia posterunku policji napisali m.in. do MSWiA.
Obecnie trwają konsultacje społeczne dotyczące ewentualnego przywrócenia posterunków w miejscach gdzie zostały zlikwidowane. – Lokalne konsultacje prowadzą policjanci z wydziału prewencji zarówno z mieszkańcami jak też samorządowcami – mówi podkom. Fijołek.

– Posterunki będą odtwarzane sukcesywnie w całej Polsce – zapowiada MSWiA. Ale żadnych konkretnych odpowiedzi na nasze pytania nie otrzymaliśmy.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lipca 2016 o 23:44
A w Kazimierzu jest jeszcze policja? Kiedy tam nie jestem to ich nigdy nie widzę
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 07:59
Likwidacja - koszt, ponowne utworzenie - koszt, Polska to bogaty kraj.
Avatar
Ciemnota z Zakrzówka / 5 czerwca 2016 o 23:20
Będą znowu mieli gdzie chlać. Zacisze prowincjonalnego komisariatu doskonale do tego się  nadaje. Nie zapomnę tych najeb..anych wsiowych gliniarzy stających pod remizami gdy były zabawy a o wymuszaniu daniny podczas urządzanych tam wesel nie wspomnę.
Avatar
REALISTA / 5 czerwca 2016 o 15:49
Do pierwszych dni lipca pracujemy od 01.01 kżdego roku na podatki,teraz dojdą 500+ , mieszkania za 10-20zł  i frankowicze to pracujący bedą na podatki pracować do 15.09 każdego roku.Już obecnie wspaniałe mamusie od 500+  nie wynajmiesz np. do zbioru truskawek lub innych prac,a ty podatniku płacz i płać.Dożyliśmy wspaniałego dobrobytu.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 13:20
a nie lepiej obcinać ręke złodziejom?nie taniej bedzie?czy na srodku wsi pręgierz? a ,jak złodziej kazłby sie ptakiem,to ciachnełoby mu sie skrzydło na rosół
Avatar
asd / 5 czerwca 2016 o 12:00
Teraz prawie każdy ma policjanta w kieszeni. Wielki brat wie gdzie jesteś ,gdzie byłeś,co mówiłeś, co pisałeś ,a ty szczęśliwy dobrowolnie płacisz  za to co miesiąc abonament.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 11:14
Panie Rzeczniku, Panie Fiołek Może powie Pan KTO Likwidował te posterunki ??? Kto zasłużył się w tej LIKWIDACJI ??? - tak wymień Pan Nazwisko Czy to ten co go odwołali w WIGILIĘ >>> ???? Odwołanie w Wigilię = BEZCENNE
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 09:48
Dobra zmiana taki sen śni ; komisariat w każdej wsi
Avatar
asas / 5 czerwca 2016 o 08:41
krovlaOptitoThifupt napisał:
Это было вот тут металлочерепица оцинкованная с полимерным покрытием цены   или ***krovla-spb.ru     Я нашел кровля фальцевая цены   на этом сайте или ***krovla-spb.ru     А еще можно посмотреть тут покрыть крышу металлочерепицей цена работы в спб   или ***krovla-spb.ru     А еще можно посмотреть здесь монтаж металлочерепица цены   или ***krovla-spb.ru     Посмотри вот тут: купить крючья для фальцевой кровли   или ***krovla-spb.ru  
a kto teraz po rusku umie czytać, teraz angielski, polska to dziwny kraj jak nie jednych uwielbiamy to drugich aby nie siebie
a kto teraz po rusku umie czytać, teraz angielski, polska to dziwny kraj jak nie jednych uwielbiamy to drugich aby nie siebie rozwiń
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 02:55
Dla mnie w ogóle jest chore, żeby w gminie nie było chociaż jednego posterunku. Wąwolnica, Janowiec, Markuszów, Baranów, Żyrzyn, gmina Puławy, Końskowola - w każdej z tych gmin powinien być co najmniej jeden posterunek. W przypadku gminy Puławy najlepiej na terenie Góry Puławskiej, obejmujący wioski za mostem.
Avatar
Gość / 18 lipca 2016 o 23:44
A w Kazimierzu jest jeszcze policja? Kiedy tam nie jestem to ich nigdy nie widzę
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 07:59
Likwidacja - koszt, ponowne utworzenie - koszt, Polska to bogaty kraj.
Avatar
Ciemnota z Zakrzówka / 5 czerwca 2016 o 23:20
Będą znowu mieli gdzie chlać. Zacisze prowincjonalnego komisariatu doskonale do tego się  nadaje. Nie zapomnę tych najeb..anych wsiowych gliniarzy stających pod remizami gdy były zabawy a o wymuszaniu daniny podczas urządzanych tam wesel nie wspomnę.
Avatar
REALISTA / 5 czerwca 2016 o 15:49
Do pierwszych dni lipca pracujemy od 01.01 kżdego roku na podatki,teraz dojdą 500+ , mieszkania za 10-20zł  i frankowicze to pracujący bedą na podatki pracować do 15.09 każdego roku.Już obecnie wspaniałe mamusie od 500+  nie wynajmiesz np. do zbioru truskawek lub innych prac,a ty podatniku płacz i płać.Dożyliśmy wspaniałego dobrobytu.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 13:20
a nie lepiej obcinać ręke złodziejom?nie taniej bedzie?czy na srodku wsi pręgierz? a ,jak złodziej kazłby sie ptakiem,to ciachnełoby mu sie skrzydło na rosół
Avatar
asd / 5 czerwca 2016 o 12:00
Teraz prawie każdy ma policjanta w kieszeni. Wielki brat wie gdzie jesteś ,gdzie byłeś,co mówiłeś, co pisałeś ,a ty szczęśliwy dobrowolnie płacisz  za to co miesiąc abonament.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 11:14
Panie Rzeczniku, Panie Fiołek Może powie Pan KTO Likwidował te posterunki ??? Kto zasłużył się w tej LIKWIDACJI ??? - tak wymień Pan Nazwisko Czy to ten co go odwołali w WIGILIĘ >>> ???? Odwołanie w Wigilię = BEZCENNE
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 09:48
Dobra zmiana taki sen śni ; komisariat w każdej wsi
Avatar
asas / 5 czerwca 2016 o 08:41
krovlaOptitoThifupt napisał:
Это было вот тут металлочерепица оцинкованная с полимерным покрытием цены   или ***krovla-spb.ru     Я нашел кровля фальцевая цены   на этом сайте или ***krovla-spb.ru     А еще можно посмотреть тут покрыть крышу металлочерепицей цена работы в спб   или ***krovla-spb.ru     А еще можно посмотреть здесь монтаж металлочерепица цены   или ***krovla-spb.ru     Посмотри вот тут: купить крючья для фальцевой кровли   или ***krovla-spb.ru  
a kto teraz po rusku umie czytać, teraz angielski, polska to dziwny kraj jak nie jednych uwielbiamy to drugich aby nie siebie
a kto teraz po rusku umie czytać, teraz angielski, polska to dziwny kraj jak nie jednych uwielbiamy to drugich aby nie siebie rozwiń
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 02:55
Dla mnie w ogóle jest chore, żeby w gminie nie było chociaż jednego posterunku. Wąwolnica, Janowiec, Markuszów, Baranów, Żyrzyn, gmina Puławy, Końskowola - w każdej z tych gmin powinien być co najmniej jeden posterunek. W przypadku gminy Puławy najlepiej na terenie Góry Puławskiej, obejmujący wioski za mostem.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!