poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lubelskie

Rowerem przez wschód Polski. Szlak rowerowy będzie gotowy za rok

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 listopada 2014, 14:15

Szlak rowerowy łączący pięć województw Polski wschodniej ma być gotowy za rok. A już wiosną ruszy ogromna kampania promocyjna w całej Europie. Pochłonie aż 25 milionów złotych.

Prace trwają na terenie każdego z pięciu województw wschodniej Polski. Całość koordynuje województwo świętokrzyskie. - Lubelskie to region, który do tej pory pod względem inwestycyjnym zdziałał najwięcej - podkreśla Jarosław Panek, rzecznik prasowy projektu.

Przez nasz region będą przebiegać 353 kilometry trasy. Od nowa powstanie ok. 80 kilometrów ścieżek. Pozostałe odcinki to już istniejące fragmenty, wzdłuż których pojawi się odpowiednie oznakowanie i infrastruktura, w tym 38 miejsc obsługi rowerzystów.

- Najszybciej będzie gotowy najdłuższy, czyli 25-kilometrowy, odcinek ze Sławatycz do Sobiboru. Powinien zostać skończony do końca roku - mówi Krzysztof Tajer, zastępca dyrektora Departamentu Transportu i Drogownictwa Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. - Obecnie trwają prace przy jeszcze jednym odcinku, a w przypadku trzech kolejnych wkrótce wyłonimy wykonawców. W przyszłym tygodniu otworzymy też oferty w przetargu na budowę miejsc obsługi rowerzystów. Prace powinny rozpocząć się w tym roku - dodaje.

- To wyjątkowy projekt, który scala małe zagłębia turystyczne. Mamy nadzieję, że wydane 300 mln zł zwróci się z zyskiem dla przedsiębiorców, którzy będą inwestować wzdłuż trasy - mówi Dariusz Donica, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki.

Oddanie trasy do użytku poprzedzi kampania promocyjna, która pochłonie aż 25 mln zł. Szlak będzie prezentowany podczas przyszłorocznego Expo w Mediolanie oraz w trakcie innych imprez w całej Europie, w tym m. in. listopadowych targów turystycznych TT Warsaw. Przygotowane zostaną ulotki, mapy i foldery - w sumie dwa miliony sztuk.

Kończy się produkcja 45-sekundowych spotów promocyjnych, które wiosną przyszłego roku będą emitowane w ogólnopolskiej telewizji. Powstanie jeden film promujący całą trasę oraz pięć regionalnych, w których prezentowane będą atrakcje każdego z pięciu województw.

Green Velo
Łączna długość szlaku to 1980 km, z czego przez woj. warmińsko-mazurskie będzie przebiegało 415,9 km, podlaskie - 594,9 km, lubelskie - 353,6 km, świętokrzyskie - 195,9 km i podkarpackie - 451,1 km. Turyści będą mogli skorzystać z niektórych odcinków tras w czerwcu przyszłego roku. Cały szlak ma być gotowy do grudnia 2015 r.
  Edytuj ten wpis
Gość
jjjj
Janek
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 sierpnia 2015 o 19:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bajka dla naiwnych.Nawet mapy są na dziadowskim papierze.
Rozwiń
jjjj
jjjj (12 listopada 2014 o 21:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

szkoda tylko ze odbieraja ludziom dzialki za ich plecami

Rozwiń
Janek
Janek (10 listopada 2014 o 13:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Skoro mowa o zagłębiach turystycznych to jak wygląda skomunikowanie szlaku z Zamościem, Kazimierzem Dolnym, Nałęczowem, Zwierzyńcem, Krasnobrodem? Jeśli te miejsca nie będą uwzględnione to pytam się po co budować za tak ciężkie pieniądze trasę, która omija najbardziej wartościowe miejsca na lubelszczyźnie.

Szlak przebiega przez Zwierzyniec i w pobliżu Krasnobrodu. Do Kazimierza Dolnego i Nałęczowa już teraz spokojnie dojedziemy odbijając w Woli Uhruskiej znakowanym czerwonym szlakiem rowerowym do Lublina (przez pojezierze, Poleski PN) i dalej do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. Do Zamościa planowane jest wykonanie oznakowanego fragmentu szlaku odbijającego do miasta. Tak czy inaczej Zamość leży w tzw. korytarzu szlaku (atrakcyjne miejsca leżące w odległości max ok. 20 km od szlaku głównego).

Janów Podlaski, Podlaski Przełom Bugu, Jabłeczna, Kodeń, Sławatycze, Włodawa, Sobiborski PK, Chełm, zalew w Nieliszu z nową infrastrukturą, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Józefów, Roztoczański Park Narodowy, okolice Suśca - to bardzo wartościowe i piękne miejsca na mapie Lubelszczyzny.

Nie da się poprowadzić jednego szlaku jednocześnie przez wszystkie miejsca.

Pozdrawiam

Rozwiń
zaciekawiony
zaciekawiony (10 listopada 2014 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I ten odcinek to chyba będzie koniec. Most przez Bug w Gnojnie nie powstanie, bo nie znaleźli wykonawcy. Więc rowerowa autostrada będzie się kończyła na brzegu.

Rozwiń
hrubieszowiak
hrubieszowiak (10 listopada 2014 o 10:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wygląda na to że gdy pojawiły sie pieniądze na takie przedsięwzięcia to szybko zadecydowano aby z nich skorzystać ale  jak to zrobić  to zabrakło koncepcji. Zamość czy Zwierzyniec są już znane choć nie za bardzo wykorzystują możliwości co widać po brakach w  bazie noclegowej, marnej komunikacji czy też  aktywności władz zwłaszcza zimą. Zapomniano o pozostałej części regionu jak dolina Bugu, powiat hrubieszowski z  historycznymi miejscowościami np. Horodło czy też  budowana wioska Gotów o  urokliwych cerkiewkach w  samym Hrubieszowie czy Dołhobyczowie nie wspominając. Nasi kandydaci na samorządowców tak ładnie obiecują ale ci obecni jak i przyszli nic w tym temacie nie robią

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!