Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 września 2016 r.
16:46

Spopielarnia zwłok przy ul. Głuskiej? Urząd się zgodził, ale wójt zaskarżył decyzję

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
30 11 A A
Czerwcowy protest mieszkańców dzielnicy Głusk i gminy Głusk
Czerwcowy protest mieszkańców dzielnicy Głusk i gminy Głusk

Czy spopielarnia zwłok będzie mogła stanąć przy ul. Głuskiej? Korzystną dla inwestora decyzję Urzędu Miasta oficjalnie zaskarżył wójt sąsiedniej gminy Głusk. – Nikt z nami tego nie uzgadniał – tłumaczy. Sprawę zbada Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chcę, żeby decyzja Urzędu Miasta została uchylona – mówi Jacek Anasiewicz, wójt gminy Głusk.

Chodzi o dokument z 2014 r. zwany decyzją o ustaleniu warunków zabudowy. O taki dokument inwestor poprosił jesienią 2013 r. Rozpatrując jego wniosek urzędnicy z Lublina musieli zbadać, co znajduje się wokół działki przy Głuskiej 254. Tak, by nie pozwolić na budowę czegoś, co zbytnio kłóciłoby się z otoczeniem.

Takiego konfliktu Urząd Miasta się nie doszukał. Stwierdził, że obok jest zabudowa „usługowo-mieszkalna” i zgodził się na spopielarnię. Od tej decyzji nie odwołała się żadna ze stron postępowania, a za strony uznani byli tylko mieszkańcy domów na działkach bezpośrednio przyległych do terenu inwestycji. Dalsi sąsiedzi nie mieli prawa głosu.

Oprotestowana spopielarnia miałaby powstać na działce leżącej tuż przy granicy miasta, ale jeszcze na terenie Lublina. Droga, z której się na nią wjeżdża, leży już w granicach gminy Głusk. Jej wójt ma uwagi do decyzji miejskich urzędników.

– Przede wszystkim nie było konsultacji społecznych – tłumaczy Anasiewicz. – Nieprawidłowo przeprowadzona była analiza oddziaływania na sąsiednie działki, bo ograniczono ją do nieruchomości bezpośrednio przyległych. Po naszej stronie bezpośrednio przyległą nieruchomością jest droga powiatowa, ale po jej drugiej stronie stoją domy jednorodzinne.

– Przekazaliśmy Samorządowemu Kolegium Odwoławczego komplet dokumentów zgromadzonych w tej sprawie – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.
Z tego powodu Urząd Miasta na razie nie oceni swojej decyzji z 2014 r. Zakończone nią postępowanie zostało wznowione w czerwcu 2016 r. na wniosek osób, które dwa lata wcześniej nie miały prawa głosu. To, czy słusznie nie zostały uznane za stronę postępowania mieli jeszcze raz ocenić miejscy urzędnicy.

– Sprawa jest zawieszona ze względu na skargę do SKO – mówi Krzyżanowska.
Wójt Anasiewicz już zapowiada, że jeśli Samorządowe Kolegium Odwoławcze nie uchyli decyzji Urzędu Miasta, to odwoła się do sądu. Jeśli decyzja urzędników z Lublina zostanie unieważniona, to inwestorowi nie będzie można wydać pozwolenia na budowę spopielarni, na której sąsiedztwo nie godzą się okoliczni mieszkańcy. Protestujący podkreślają, że byłoby to zbyt uciążliwe sąsiedztwo.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 08:59
Wydaje się że lepiej byłoby zamiast tej spopielarni umiejscowić tam elektrownie na SŁOMĘ,albo spopielarnię przy elektrowni na Mełgiewskiej!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 06:57
200 metrów dalej fabryka styropianu to jest ok
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 21:38
Bezduszni palacze już chyba pogłupieli .Nie ma dnia aby nie próbowali stawiać komuś GRILA obok domków jednorodzinnych,przecież mogą robić to przy swoich daczach a nie absorbować co drugi dzień połowę województwa.
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 20:26
Ciemnogród,cena działek pójdzie w dół
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 18:37
A co na to miejscowy proboszcz, pytaliscie ?
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 18:03
Pan wójt nie wie z kim tańczy.
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 18:02
Ciekawe kto przy zdrowych zmysłach chciałby mieszkać przy spopielarni. Nigdy w życiu w pobliżu zabudowań!!!!!!
Avatar
erhen / 27 września 2016 o 17:56
A nawet powiem delikatniej zwłoki ludzkie się s p o p i e l a. Spopielenie zwłok jest takim przyspieszonym procesem uschnięcia i obrucenie się w "proch". Wszak ...." z prochu powstałeś i w proch się obrócisz". To tak dla katolików.
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 17:29
Śmieci palić i nimi sie truć = dobrze Węgiel palić i się nim truć = dobrze Zwłoki palić = nie dobrze
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 17:28
ha ha koltuny lubelskie w akcji...
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 08:59
Wydaje się że lepiej byłoby zamiast tej spopielarni umiejscowić tam elektrownie na SŁOMĘ,albo spopielarnię przy elektrowni na Mełgiewskiej!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 06:57
200 metrów dalej fabryka styropianu to jest ok
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 21:38
Bezduszni palacze już chyba pogłupieli .Nie ma dnia aby nie próbowali stawiać komuś GRILA obok domków jednorodzinnych,przecież mogą robić to przy swoich daczach a nie absorbować co drugi dzień połowę województwa.
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 20:26
Ciemnogród,cena działek pójdzie w dół
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 18:37
A co na to miejscowy proboszcz, pytaliscie ?
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 18:03
Pan wójt nie wie z kim tańczy.
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 18:02
Ciekawe kto przy zdrowych zmysłach chciałby mieszkać przy spopielarni. Nigdy w życiu w pobliżu zabudowań!!!!!!
Avatar
erhen / 27 września 2016 o 17:56
A nawet powiem delikatniej zwłoki ludzkie się s p o p i e l a. Spopielenie zwłok jest takim przyspieszonym procesem uschnięcia i obrucenie się w "proch". Wszak ...." z prochu powstałeś i w proch się obrócisz". To tak dla katolików.
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 17:29
Śmieci palić i nimi sie truć = dobrze Węgiel palić i się nim truć = dobrze Zwłoki palić = nie dobrze
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 17:28
ha ha koltuny lubelskie w akcji...
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!