Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 listopada 2015 r.
14:10

Urząd planuje miejsca pod wiatraki. A mieszkańcy już protestują

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 27 A A

Mieszkańcy czterech wsi w gminie Opole Lubelskie zbierają podpisy pod protestem przeciwko wiatrakom. Choć to dopiero propozycja do założeń tworzonego planu zagospodarowania przestrzennego gminy, to już wzbudza duże emocje.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gmina Ople Lubelskie przygotowuje się do uchwalenie nowego planu zagospodarowania przestrzennego. 9 listopada, na spotkaniu z mieszkańcami zastępca burmistrza, Gabriela Teresińska-Pruchniak poinformowała, że tereny w okolicach Puszna Skokowskiego, Leonina, Skokowa i Nowych Komaszyc w nowym planie zostaną przeznaczone pod budowę siłowni wiatrowych.

– Istotnie: w projekcie nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy wskazane zostały tereny, na których możliwe będzie zlokalizowanie takiej inwestycji. Zostały one wyodrębnione zgodnie z zachowaniem obowiązujących przepisów, tzn. w odległości minimum 500 metrów od zabudowań i 200 metrów od lasów – mówi Krzysztof Ryczek z Urzedu Miasta Opole Lubelskie. – Wynika to z tego, że poniekąd obligują nas do wskazania takich terenów dyrektywy unijne nakazujące zwiększanie udziału energii wytwarzanej z odnawialnych źródeł energii.

– Już zbieramy podpisy pod petycją do burmistrza Dariusza Wróbla, aby w okolicach naszych wsi nie umieszczać w planie zagospodarowania przestrzennego terenów pod farmy wiatrowe. W Nowych Komaszycach zebrałam 66 podpisów – mówi sołtys Zofia Stępniak. W pozostałych wsiach sołtysi także prowadzą takie akcje.

Urząd jednak uspokaja. – Te tereny są terenami prywatnymi, nie są własnością gminy. Jeśli dany właściciel nie życzy sobie tego typu inwestycji na swojej działce to oczywiście, taka inwestycja nie będzie możliwa, bez względu na zapisy w studium – dodaje Krzysztof Ryczek. – W tym momencie wsłuchujemy się w głosy mieszkańców i wkrótce podejmiemy decyzję, czy ta lokalizacja zostanie utrzymana, zmieniona lub w ogóle pominięta w nowym studium.

Spotkanie zorganizowane z inicjatywy burmistrza Opola Lubelskiego miało charakter informacyjny i służyło tylko i wyłącznie temu, aby pokazać mieszkańcom, że tego typu działania są prowadzone. Urząd Miejski czeka na opinie mieszkańców w kwestii projektowanego planu.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 10:15

A ciemnogród dalej swoje.Telefon przy uchu - dobry, ale przekaźnik w jego miejscowości już be.... , prąd dobry ,ale za drogi.A jak można lepiej to , be....i tak w kółko.

Komórkę nosić sobie możesz koło pępka. Toja sprawa i twojego potomka.

Dla paru marnych groszy zaśpiewasz wszystko. "i tak w kółko".

Komórkę nosić sobie możesz koło pępka. Toja sprawa i twojego potomka.

Dla paru marnych groszy zaśpiewasz wszystko. "i tak w kółko".

rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 08:16
Niech dadzą tym wioskom prąd za darmo i nie będzie problemu ....
Avatar
Gość / 29 listopada 2015 o 15:56
A ciemnogród dalej swoje.Telefon przy uchu - dobry, ale przekaźnik w jego miejscowości już be.... , prąd dobry ,ale za drogi.A jak można lepiej to , be....i tak w kółko.
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 08:54

Do wszystkich, którzy są przeciw instalacji elektrowni wiatrowych. Zanim zaczniecie mówić, że to jest "złe" itp. Proszę, zapoznajcie się najpierw z odpowiednią literaturą dotyczącą wytwarzania energii "konwencjonalnej", oraz tzw. "odnawialnej". Nie słuchajcie się tzw. "greenpeace-owców", którzy wam wmawiają jaka ta energia jest zła. Moim osobistym zdaniem pole elektromagnetyczne w wyższych harmonicznych, oraz "hałas" nie są problemem sprzeciwów ludzi, problemem jest genetycznie odziedziczona w nas zazdrość, że sąsiad będzie miał lepiej.

Tylko głupi robi coś, co rodzi problemy i powtarza błędy innych. Poczekajmy na nowe prawo o posadowieniu tych inwestycji i budujmy je w stosownej odległości  od siedzib ludzkich i ich zakładów pracy, jakimi są czynne gospodarstwa rolne. Obecnie rządzący pokazali, że nowelizacja przepisów może powstać w bardzo krótkim czasie.

Wtedy wybudujesz - co chcesz -  bezkonfliktowo. Pewnie będzie drożej, ale to czysta energia więc dobrodzieju :)  jakoś to przeżyjesz.

Tylko głupi robi coś, co rodzi problemy i powtarza błędy innych. Poczekajmy na nowe prawo o posadowieniu tych inwestycji i budujmy je w stosownej odległości  od siedzib ludzkich i ich zakładów pracy, jakimi są czynne gospodarstwa rolne. Obecnie rządzący pokazali, że nowelizacja przepisów może powstać w bardzo krótkim czasie.

Wtedy wybudujesz - co chcesz -  bezkonfliktowo. Pewnie będzie drożej, ale to czysta energia więc dobrodzieju :)  jakoś to przeżyjesz.

rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 06:31
Do wszystkich, którzy są przeciw instalacji elektrowni wiatrowych. Zanim zaczniecie mówić, że to jest "złe" itp. Proszę, zapoznajcie się najpierw z odpowiednią literaturą dotyczącą wytwarzania energii "konwencjonalnej", oraz tzw. "odnawialnej". Nie słuchajcie się tzw. "greenpeace-owców", którzy wam wmawiają jaka ta energia jest zła. Moim osobistym zdaniem pole elektromagnetyczne w wyższych harmonicznych, oraz "hałas" nie są problemem sprzeciwów ludzi, problemem jest genetycznie odziedziczona w nas zazdrość, że sąsiad będzie miał lepiej.
Do wszystkich, którzy są przeciw instalacji elektrowni wiatrowych. Zanim zaczniecie mówić, że to jest "złe" itp. Proszę, zapoznajcie się najpierw z odpowiednią literaturą dotyczącą wytwarzania energii "konwencjonalnej", oraz tzw. "odnawialnej". Nie słuchajcie się tzw. "greenpeace-owców", którzy wam wmawiają jaka ta energia jest zła. Moim osobistym zdaniem pole elektromagnetyczne w wyższych harmonicznych, oraz "hałas" nie są problemem sprzeciwów ludzi, problemem jest genetycznie odziedziczona ... rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 19:26
Nie chcę podpowiadać, ale Bogdanka ma kupione masę ziemi, może na ich terenie zlokalizować elektrownie wiatrowe?
Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 15:02

Ja z więlką chęcią i przyjemnością oddam grunty w dzierżawę pod wiatraki 500m od domu mojego i 2h pola pod fotowoltanikę Andrzej H. telefony komórkowe przy uchu są gorsze niż te wiatraki sam osobiście widziałem gniazdo bociana na turbinie wiatraka.

Masz ptasi móżdżek i nie wiesz o czym piszesz? Bocian, idź lepiej po naukę do szkoły i nie siedź na necie  500m od wiedzy. Posiedzisz 2h na polu nauki i przestaniesz pisać prawdy rodem z szopokomórki.

Masz ptasi móżdżek i nie wiesz o czym piszesz? Bocian, idź lepiej po naukę do szkoły i nie siedź na necie  500m od wiedzy. Posiedzisz 2h na polu nauki i przestaniesz pisać prawdy rodem z szopokomórki.

rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 14:07
Ja z więlką chęcią i przyjemnością oddam grunty w dzierżawę pod wiatraki 500m od domu mojego i 2h pola pod fotowoltanikę Andrzej H. telefony komórkowe przy uchu są gorsze niż te wiatraki sam osobiście widziałem gniazdo bociana na turbinie wiatraka.
Avatar
wróżbita / 26 listopada 2015 o 05:56

Nie boją się, bo oddziaływań jaki niesie ze sobą korzystanie z telefonów - tego zła nie czuć, nie widać - wiatraki, te blisko gospodarstw, "zniszczą" ci psychikę, powoli, stopniowo aż do szaleństwa. To coś jak cykanie zegara w środku nocy, gdy się przebudzisz, i nie możesz zasnąć, przekrecajac się z boku na bok i ta myśl, że gdby nie to cykanie... ludzie myślenie nie boli

Dawniej w krajobrazie prawie każdej wsi był jeden lub wiecej wiatraków.Zastanawia mnie czy to właśnie nie spowodowało,że mamy kilka organizacji i ugrupowań ,którym to walnęło i teraz mamy i musimy z tym żyć?????

Dawniej w krajobrazie prawie każdej wsi był jeden lub wiecej wiatraków.Zastanawia mnie czy to właśnie nie spowodowało,że mamy kilka organizacji i ugrupowań ,którym to walnęło i teraz mamy i musimy z tym żyć?????

rozwiń
Avatar
evev / 25 listopada 2015 o 23:14
Nie boją się, bo oddziaływań jaki niesie ze sobą korzystanie z telefonów - tego zła nie czuć, nie widać - wiatraki, te blisko gospodarstw, "zniszczą" ci psychikę, powoli, stopniowo aż do szaleństwa. To coś jak cykanie zegara w środku nocy, gdy się przebudzisz, i nie możesz zasnąć, przekrecajac się z boku na bok i ta myśl, że gdby nie to cykanie... ludzie myślenie nie boli
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 10:15

A ciemnogród dalej swoje.Telefon przy uchu - dobry, ale przekaźnik w jego miejscowości już be.... , prąd dobry ,ale za drogi.A jak można lepiej to , be....i tak w kółko.

Komórkę nosić sobie możesz koło pępka. Toja sprawa i twojego potomka.

Dla paru marnych groszy zaśpiewasz wszystko. "i tak w kółko".

Komórkę nosić sobie możesz koło pępka. Toja sprawa i twojego potomka.

Dla paru marnych groszy zaśpiewasz wszystko. "i tak w kółko".

rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 08:16
Niech dadzą tym wioskom prąd za darmo i nie będzie problemu ....
Avatar
Gość / 29 listopada 2015 o 15:56
A ciemnogród dalej swoje.Telefon przy uchu - dobry, ale przekaźnik w jego miejscowości już be.... , prąd dobry ,ale za drogi.A jak można lepiej to , be....i tak w kółko.
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 08:54

Do wszystkich, którzy są przeciw instalacji elektrowni wiatrowych. Zanim zaczniecie mówić, że to jest "złe" itp. Proszę, zapoznajcie się najpierw z odpowiednią literaturą dotyczącą wytwarzania energii "konwencjonalnej", oraz tzw. "odnawialnej". Nie słuchajcie się tzw. "greenpeace-owców", którzy wam wmawiają jaka ta energia jest zła. Moim osobistym zdaniem pole elektromagnetyczne w wyższych harmonicznych, oraz "hałas" nie są problemem sprzeciwów ludzi, problemem jest genetycznie odziedziczona w nas zazdrość, że sąsiad będzie miał lepiej.

Tylko głupi robi coś, co rodzi problemy i powtarza błędy innych. Poczekajmy na nowe prawo o posadowieniu tych inwestycji i budujmy je w stosownej odległości  od siedzib ludzkich i ich zakładów pracy, jakimi są czynne gospodarstwa rolne. Obecnie rządzący pokazali, że nowelizacja przepisów może powstać w bardzo krótkim czasie.

Wtedy wybudujesz - co chcesz -  bezkonfliktowo. Pewnie będzie drożej, ale to czysta energia więc dobrodzieju :)  jakoś to przeżyjesz.

Tylko głupi robi coś, co rodzi problemy i powtarza błędy innych. Poczekajmy na nowe prawo o posadowieniu tych inwestycji i budujmy je w stosownej odległości  od siedzib ludzkich i ich zakładów pracy, jakimi są czynne gospodarstwa rolne. Obecnie rządzący pokazali, że nowelizacja przepisów może powstać w bardzo krótkim czasie.

Wtedy wybudujesz - co chcesz -  bezkonfliktowo. Pewnie będzie drożej, ale to czysta energia więc dobrodzieju :)  jakoś to przeżyjesz.

rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 06:31
Do wszystkich, którzy są przeciw instalacji elektrowni wiatrowych. Zanim zaczniecie mówić, że to jest "złe" itp. Proszę, zapoznajcie się najpierw z odpowiednią literaturą dotyczącą wytwarzania energii "konwencjonalnej", oraz tzw. "odnawialnej". Nie słuchajcie się tzw. "greenpeace-owców", którzy wam wmawiają jaka ta energia jest zła. Moim osobistym zdaniem pole elektromagnetyczne w wyższych harmonicznych, oraz "hałas" nie są problemem sprzeciwów ludzi, problemem jest genetycznie odziedziczona w nas zazdrość, że sąsiad będzie miał lepiej.
Do wszystkich, którzy są przeciw instalacji elektrowni wiatrowych. Zanim zaczniecie mówić, że to jest "złe" itp. Proszę, zapoznajcie się najpierw z odpowiednią literaturą dotyczącą wytwarzania energii "konwencjonalnej", oraz tzw. "odnawialnej". Nie słuchajcie się tzw. "greenpeace-owców", którzy wam wmawiają jaka ta energia jest zła. Moim osobistym zdaniem pole elektromagnetyczne w wyższych harmonicznych, oraz "hałas" nie są problemem sprzeciwów ludzi, problemem jest genetycznie odziedziczona ... rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 19:26
Nie chcę podpowiadać, ale Bogdanka ma kupione masę ziemi, może na ich terenie zlokalizować elektrownie wiatrowe?
Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 15:02

Ja z więlką chęcią i przyjemnością oddam grunty w dzierżawę pod wiatraki 500m od domu mojego i 2h pola pod fotowoltanikę Andrzej H. telefony komórkowe przy uchu są gorsze niż te wiatraki sam osobiście widziałem gniazdo bociana na turbinie wiatraka.

Masz ptasi móżdżek i nie wiesz o czym piszesz? Bocian, idź lepiej po naukę do szkoły i nie siedź na necie  500m od wiedzy. Posiedzisz 2h na polu nauki i przestaniesz pisać prawdy rodem z szopokomórki.

Masz ptasi móżdżek i nie wiesz o czym piszesz? Bocian, idź lepiej po naukę do szkoły i nie siedź na necie  500m od wiedzy. Posiedzisz 2h na polu nauki i przestaniesz pisać prawdy rodem z szopokomórki.

rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 14:07
Ja z więlką chęcią i przyjemnością oddam grunty w dzierżawę pod wiatraki 500m od domu mojego i 2h pola pod fotowoltanikę Andrzej H. telefony komórkowe przy uchu są gorsze niż te wiatraki sam osobiście widziałem gniazdo bociana na turbinie wiatraka.
Avatar
wróżbita / 26 listopada 2015 o 05:56

Nie boją się, bo oddziaływań jaki niesie ze sobą korzystanie z telefonów - tego zła nie czuć, nie widać - wiatraki, te blisko gospodarstw, "zniszczą" ci psychikę, powoli, stopniowo aż do szaleństwa. To coś jak cykanie zegara w środku nocy, gdy się przebudzisz, i nie możesz zasnąć, przekrecajac się z boku na bok i ta myśl, że gdby nie to cykanie... ludzie myślenie nie boli

Dawniej w krajobrazie prawie każdej wsi był jeden lub wiecej wiatraków.Zastanawia mnie czy to właśnie nie spowodowało,że mamy kilka organizacji i ugrupowań ,którym to walnęło i teraz mamy i musimy z tym żyć?????

Dawniej w krajobrazie prawie każdej wsi był jeden lub wiecej wiatraków.Zastanawia mnie czy to właśnie nie spowodowało,że mamy kilka organizacji i ugrupowań ,którym to walnęło i teraz mamy i musimy z tym żyć?????

rozwiń
Avatar
evev / 25 listopada 2015 o 23:14
Nie boją się, bo oddziaływań jaki niesie ze sobą korzystanie z telefonów - tego zła nie czuć, nie widać - wiatraki, te blisko gospodarstw, "zniszczą" ci psychikę, powoli, stopniowo aż do szaleństwa. To coś jak cykanie zegara w środku nocy, gdy się przebudzisz, i nie możesz zasnąć, przekrecajac się z boku na bok i ta myśl, że gdby nie to cykanie... ludzie myślenie nie boli